Şimdi Ara

6600K'dan ryzen'e ya da 8. nesile geçiş (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
3.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oc yapmayacaksam ne anladım 8400 alırım o zaman... 8400 ve aşağısı için pek bir sıkıntı yok zaten. Sadece 8400 e eskisinden daha iyi bir stok soğutucu vermeleri lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte var ki ben de o yüzden konuşuyorum. Arkadaşımda i7-7700K var. Oyunlarda mis gibi 4.8Ghz kullanıyor. Delid te yapmadı. Sıcaklık maksimum 63 derece. Oyuna göre daha düşük değerler de alıyor. Soğutucu Corsair H100i v2. Ben yine söylüyorum sizin i5-6600K'da ya da soğutucuda sorun var. O işlemci 4.5Ghz'te oyunlarda 70 dereceyi görmez. Bakın yukarıda Hyper 212 Evo ile adam 4.6Ghz'te stress testi yapıyor. Ve maksimum sıcaklık 62 derece. Ve onun gibi bir çok örneği mevcut. Biraz araştırın sizin işlemci ile daha çok Hyper 212 soğutucu kullanana denk gelirsiniz. Kısacası, sizin sıvı soğutma ile o dereceleri görmeniz hiç inandırıcı değil. Doğruysa bile dediğim gibi sıkıntı var. Ayrıca, ben kanıtlar ile geliyorum size. Hala daha inkar etmenizin bir manası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Ekim 2017; 9:54:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Ben sistemimi forumda sattım. Arkadaşta i7-7700K + Corsair H100i v2 sistem mevcut. Oyunlarda maksimum sıcaklık 63 derece. (i7-7700K@4.8Ghz- Corsair H100i v2)

Bak bu da Amd severlerin çok sevdiği bir kanal;

Hadi selametle.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Şu video'da 08:55'te Cinebench MT çok uzun sürdüğü için video'nun hızlandırılması gerçekten mükemmelmiş
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Buna da mı bir kalıp buldunuz? Amd'yi öven video yapar iken her şey doğru da bunlar mı yanlış? Ben gerçekten sizlere anlam veremiyorum.

Neyse, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Ekim 2017; 11:17:56 >
    "AMD Severler" diye bir dernek yok önce bunu bir netleştirelim kardeşim. Intel severler derneğini sen iyi biliyorsun ama. Biz markalara haddinden fazla "Brand premium" ödemeye karşı insanlarız. Yarın AMD gider VIA çok iyi seçenekler sunar VIA'cı oluruz. AMD PR vs. bütçelerini çok arttırıp her yere para yağdırıp fiyatları arttırırsa bir bakmışız siz AMD sever olmuşsunuz. Yine yanlış bilgi veriyorsun çünkü bu Salazar denen dallama Ryzen 5 çıkmadan önce "i5'leri yakalayamaz yeaa" diye video çekerek "AMD sever"lerin çok tepkisini aldı. Bütün her şey Intel'in macun kullanımında bitiyor. İşlemcilerde standart yok. Aynı model işlemcileri aynı voltaj ile aynı yüke sok ve aynı soğutucuyla soğut ikisi 100, diğeri 80, diğeri 90, diğeri 70 derece olacaktır. Arkadaşın işlemcisinde de diş macununu düzgün koyamamışlar işte. RMA ile mi uğraşsın. "Allah kahretsin" diyerek kullanıyor. Bunun böyle olmadığını kanıtlamak için kendinizi yırtmanıza gerek yok çünkü durum bu. Adam kullanıyorum değerler bu diyor siz "X youtuber'ınki o kadar ısınmıyor, sen bilmiyorsun yav" diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 17 Ekim 2017; 11:25:7 >

ben de 6600K kullanıcısıyım, zaten konu sahibi benim dünden beri konuya yazılan her şeyi okuyorum biraz tartışmaya döndüğünden dolayı izlemeyi tercih ettim, ki hala araştırmakla da meşgulüm.

fakat burada ben de bir şey demek istiyorum, ben yılların intel kullanıcısıyım ve sahip olduğum her işlemciye overclock yaptım. ben de 6600K işlemcim ile su soğutmada yazın çatır çatır 76-77 dereceleri görüyorum 4.5 ghz'de ve çözemediğim bir frekans drop'u da var, ne kadar voltaj verirsem vereyim özellikle 70'dereceler üstüne çıkınca işlemci anlık olarak 3.5 ghz'ye düşüyor.

anakartım ortalama üstü, psu vesaire her şey kaliteli. kışın tekrar deneyeceğim bakalım.

youtube'dan paylaşılan overclock değerleri de saçmasapan, en popüler videoda adam saçmasapan bir stress test yapıyor, utanmasa hesap makinesi ile çarpma işlemleri yapacak stress test diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anne terliği -- 17 Ekim 2017; 11:44:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Konuda bazı kendini bilmezler intel ezip geçmişken hala amd fanboyluğu yapıyor.

TAMAM GIDIN ÇÖP İŞLEMCINIZI KENDINIZ KULLANIN.

kardeş senin dünyadan haberin yok herhalde. 8700k modeli intel 7820x ve 6900k modelinden iyidir diye iddaa ediyorsan eğer bu iki işlemcilerde ryzen 1700 ve üzeri için çöptür. i7 8700k nın rakibi r7 serisi değil r5 serisidir. Clock dezavantajından dolayı r5 serisi 8700k kadar sonuç alamıyor sadece. r7 1700 ve üzeri işlemcileirn ligi neymiş öğrenin burda bu konularla ilgili artık boş boş yorumlar atmayın derim ben size. intel işlemcilerin fiyatları 2500-3300 TL iken geçtiğimiz hafta ryzen 1700 modelini 1150 TL ye aldı burdaki insanlar.

Eğer ryzen r7 serisi çöpse size göre doğrudan 7820x ve 6900k da çöptür?

8700k kraldır

Dünyadan haberiniz olmadığı belli ben size bilgilendirici bir video atayım en azından biraz konu hakkında bilginiz olsun. Genel olarakta atıp tutan arkadaşlarda bilgi sahibi olabilirler. oyunlar 16 core çekirdeğe göre yazıldığında ki öyle olacak 8700k haricidne hiçbir alt seviye işlemci bu gcün altında tutunamayacak. bugünkü oyunların oyun motoru 5 yıl önceye dayanıyor. az önce gta5 oyununda 90 fps de ryzen 1700x modeli işlemcim %25 kullanılıyordu. Yaımcılar sahneler biraz daha yüklenip 1700 serisi %60-70 olduğunda 7700k ve dengi işlemcilere elveda deyin. Çöp 1700 serisinin hangi ligde olduğunu aşağıdaki videodan görebilirsin. Eğer bu çöpe denk bir intel almak istiyorsan 2500-3300 TL arasında para vermek zorundasın

https://www.youtube.com/watch?v=eiy1kZaQT1s&t=929s

Intel işlemci 3000 lira mı biraz tutarlı salla

i5 daha iyi oyun performansı var ryzendan ve 1000 lira. neyin kafası

• quote:

quote:

quote:

kardeş senin dünyadan haberin yok herhalde. 8700k modeli intel 7820x ve 6900k modelinden iyidir diye iddaa ediyorsan eğer bu iki işlemcilerde ryzen 1700 ve üzeri için çöptür. i7 8700k nın rakibi r7 serisi değil r5 serisidir. Clock dezavantajından dolayı r5 serisi 8700k kadar sonuç alamıyor sadece. r7 1700 ve üzeri işlemcileirn ligi neymiş öğrenin burda bu konularla ilgili artık boş boş yorumlar atmayın derim ben size. intel işlemcilerin fiyatları 2500-3300 TL iken geçtiğimiz hafta ryzen 1700 modelini 1150 TL ye aldı burdaki insanlar.

8700k kraldır

Dünyadan haberiniz olmadığı belli ben size bilgilendirici bir video atayım en azından biraz konu hakkında bilginiz olsun. Genel olarakta atıp tutan arkadaşlarda bilgi sahibi olabilirler. oyunlar 16 core çekirdeğe göre yazıldığında ki öyle olacak 8700k haricidne hiçbir alt seviye işlemci bu gcün altında tutunamayacak. bugünkü oyunların oyun motoru 5 yıl önceye dayanıyor. az önce gta5 oyununda 90 fps de ryzen 1700x modeli işlemcim %25 kullanılıyordu. Yaımcılar sahneler biraz daha yüklenip 1700 serisi %60-70 olduğunda 7700k ve dengi işlemcilere elveda deyin. Çöp 1700 serisinin hangi ligde olduğunu aşağıdaki videodan görebilirsin. Eğer bu çöpe denk bir intel almak istiyorsan 2500-3300 TL arasında para vermek zorundasın

2628 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7820x-soket-2066-3-6ghz-11mb-onbellek-14nm-islemci.html

3252 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-6900k-soket-2011v3-3-2ghz-20mb-onbellek-14nm-islemci.html

Sen yukarıda yazdıklarımdan hiçbirşey anlamamışsın. Videoyuda izlememişsin. Ryzen r7 serisinin ne olduğunuda anlayamamışsın. Sen i5 al yoluna devam et. Boşver bizi. En iyisini siz bilirsiniz.

• Anne terliği A kullanıcısına yanıt
    Overclocklu biraz zahmetli ama biraz da zevkli bir iştir. Siz öyle kolaya kaçıp önünüze gelen Voltajı zaten veremezsiniz. O Youtube'da bir overclock için bir çok hesaplama yapıyor dediğiniz kişiler ileride sizin gibi sıcaklık sorunu vs gibi problemler yaşamamak için öyle özenle uğraşıyor. Şu forumda birçok 6.nesil işlemci kullanan geldi geçti. Hiç böyle oyunlarda 77 derecelere çıkana denk gelmedim. Tabii şu ana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Ekim 2017; 13:34:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

i7-8700K tüm çekirdekler 4.8Ghz. Acaba işlemci yanıyor mu? -Beraber bakalım.

Adamın ekran kartı yük altında 50 derece, videonun altında sistem bileşenlerini de göremedim... Burnuma çok pis custom sıvı soğutma kokuları geliyor...

Merhaba.

Ben bir kere bir özenden bahsetmedim, hesap makinesi ile test yapacak utanmasa diye dalga geçtim.

Adam stabilite testini cinabench ile yapmış. Ve bir defa cinabench ile test yapıp stabil olduğuna karar vermiş. Bu mudur ince hesaplar acaba? Tam tersi paşam kafasına göre voltajı basmış gitmiş, bir de bilmiş bilmiş konuşmuş, sıkıyorsa normal bir stress test açsın, bakalım anında mavi ekranı yemiyor mu?

6600K kolaylıkla 4.4-4.5 ghz seviyelerini görse de bu noktadan sonra çok ciddi voltaj istiyor, ve buna rağmen çoğunlukla stabilite sağlamak çok zor. Öyle ratioyu 48 yapayım, voltajı basayım, cinabench açtı, boot etti stabil ehe diye gezecek bir durum yok ortada.

Prescott işlemcilerden bu yana overclock yaparım, neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Overclocklu biraz zahmetli ama biraz da zevkli bir iştir. Siz öyle kolaya kaçıp önünüze gelen Voltajı zaten veremezsiniz. O Youtube'da bir overclock için bir çok hesaplama yapıyor dediğiniz kişiler ileride sizin gibi sıcaklık sorunu vs gibi problemler yaşamamak için öyle özenle uğraşıyor. Şu forumda birçok 6.nesil işlemci kullanan geldi geçti. Hiç böyle oyunlarda 77 derecelere çıkana denk gelmedim. Tabii şu ana kadar.

Bu forumda gerçekten AMD fanboyları insanları yanlış yönlendirmekten çekinmiyor. Birinci elden 6700K kullanıcısıyım, 7700K kullanan da bir sürü yakınım var ben aldırdım. Hiçbirinin en ufak sıcaklık problemi yok. BF1 gibi işlemcinin canını okuyan oyunda 60 derecenin üstüne çıkmıyor işlemcim. Forza 7 gibi iki çekirdeğin sabit yüzde yüz çalıştığı, diğer iki çekirdeğin de bazen tam yüke yaklaştığı bir oyunda 60 dereceyi görmüyorum. Üstelik bu sıcaklıklar 212 Evo ile, düzgün bir soğutucu olsa daha da iyi olur. İsteyene istediği testi yapar sonucunu atarım kullanmadığı işlemciler hakkında ahkam kesenler de öğrenmiş olur.

Konu sahibine herşeyi sat Ryzen 1600 al diyen insan kötü niyetlidir. Adam için en mantıklı hatta tek mantıklı şey işlemcisini satıp üstüne cüzzi bir miktar ekleyip 6700K/7700K almasıdır. 6700K/7700K oyun söz konusu olduğunda Ryzen 1600'den ciddi manada üstün işlemcilerdir, hele de konu sahibi gibi anakartı ram'i elinde olan adam için tek mantıklı şey bu işlemcilere geçmektir.

• Anne terliği A kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Sadece Cinebench testi yok ki. Biraz araştırma yaparsanız i5-6600K ile yapılan birçok test bulabilirsiniz. Şimdi sizin işlemci ve ya yukarıdaki arkadaşın işlemcisi 70 derece görüyor diye her işlemci 70 derece anlamına mı geliyor? -Tabii ki hayır. Ama sizler genelleme yapıyorsunuz. Ve bu sebepten sinir bozucu oluyor. Yukarıda adam kullandığımız işlemciyi dahi inkar ediyor. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Adamın ekran kartı yük altında 50 derece, videonun altında sistem bileşenlerini de göremedim... Burnuma çok pis custom sıvı soğutma kokuları geliyor...

Yazık ya umut ediyorlar işte. Sanıyolarki herkeste custom sıvı soğutma olsun ya da delip yapsın. Noctua markasının güzel bir hava soğutmasıyla crysis3 oyununda 2 dakikada 86-90 dereceyi görüyor. Bu hızda bu elektrik tüketiminde bu israfı durdurmak adına 700TL ve üzeri soğutucu almak isteyen varsada alabilir :D Yanan işlemciyi buz gibi göstermeye çalışıyorlar :D

Benim bu yukarıda anlattıklarımı yanlış anlamayın 8700k değil bakın bu 8600k daha

Bu işlemcileri 4.5ghz üzeri hava soğutmayla durdurabileceğini zanneden varsa vazgeçsin bu sevdadan. En az 700TL değerinde sıvı soğutma almanız gerekiyor. Haberiniz olsun.

• quote:

quote:

quote:

Yazık ya umut ediyorlar işte. Sanıyolarki herkeste custom sıvı soğutma olsun ya da delip yapsın. Noctua markasının güzel bir hava soğutmasıyla crysis3 oyununda 2 dakikada 86-90 dereceyi görüyor. Bu hızda bu elektrik tüketiminde bu israfı durdurmak adına 700TL ve üzeri soğutucu almak isteyen varsada alabilir :D Yanan işlemciyi buz gibi göstermeye çalışıyorlar :D

Benim bu yukarıda anlattıklarımı yanlış anlamayın 8700k değil bakın bu 8600k daha

Bu işlemcileri 4.5ghz üzeri hava soğutmayla durdurabileceğini zanneden varsa vazgeçsin bu sevdadan. En az 700TL değerinde sıvı soğutma almanız gerekiyor. Haberiniz olsun.

Aynı işlemcinin 7 oyun testini koyduk ortalama 45 derece sıcaklık var, bu 80 derece sonuç alan arkadaşın kurduğu sistemde sıkıntı olduğu açık fakat siz bir youtuber'ın hata yapmış olabileceğine değil intel'in stok hızda oyunlarda 80 derecede çalışan işlemci üretmiş olabileceğine inanıyorsunuz.

Bu kafayla yaşamınızı nasıl sürdürüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Burada bu kişilere laf anlatmak çok zor. Artık laf anlatmaktan yoruldum. En son bırakacağım kim neye inanmak istiyor ise ona inansın. "Bana ne.." deyip geçeceğim. "Sanki ben mi kuruyorum sistemi?" diyeceğim. Kötüsü de onların iyisi de onların olsun. Şu noktadan sonra bu tarz kişilere laf anlatmayı bırakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Ekim 2017; 14:55:30 >
  • Bazı hiç araştırmayan arkadaşlar bir soğutucunun içinde sıvı kelimesi geçince direkt en az 360'lık radyatörü olan custom su soğutma performansı verdiğini sanıyorlar, o 240mm AIO'lar ile nh-u14s, nh-d15 gibi üst seviye hava soğutucuların performansları aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

quote:

quote:

Aynı işlemcinin 7 oyun testini koyduk ortalama 45 derece sıcaklık var, bu 80 derece sonuç alan arkadaşın kurduğu sistemde sıkıntı olduğu açık fakat siz bir youtuber'ın hata yapmış olabileceğine değil intel'in stok hızda oyunlarda 80 derecede çalışan işlemci üretmiş olabileceğine inanıyorsunuz.

Bu kafayla yaşamınızı nasıl sürdürüyorsunuz?

Bu işlemcilerin standart hızı 3.7 ghz civarı. siz bu hızda kullanan biri olacağını zannediyor musunuz? Bu hızda kullananan 8700k da almaz gider ryzen 1600 alır. Yahu ne adamlarsınız linus bile 4.6 milyon abonesine 90 derecedeki 8700k yı gösterdi siz burda inkar ediyorsunuz. Sizin yüzünüzden mağdur birini görürsem bu forumda maduriyet mesajının altına direk sizi etiketliyip cevap atacağım İşlemci sıcaklığı şakaya alınacak bir konu mu? gpu mu bu 80 derecelerde verimli çalışsın Valla sizlerle gülüp eğleniyoruz teşekkür ederiz iyiki varsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

8700k kraldır

2628 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7820x-soket-2066-3-6ghz-11mb-onbellek-14nm-islemci.html

3252 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-6900k-soket-2011v3-3-2ghz-20mb-onbellek-14nm-islemci.html

Sen yukarıda yazdıklarımdan hiçbirşey anlamamışsın. Videoyuda izlememişsin. Ryzen r7 serisinin ne olduğunuda anlayamamışsın. Sen i5 al yoluna devam et. Boşver bizi. En iyisini siz bilirsiniz.

i7 8700k çok daha iyi bir işlemciyken neden 6900k alalım ? Sen bunu anlat bana önce bi

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6900K-vs-Intel-Core-i7-8700K/3605vs3937

1552TL İ7 8700k.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.