Şimdi Ara

65 yaz uzeri icisleri bakanligism sitesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edevlet sifresi olmayan biri icin yeni cikan kapsamdaki 65 uzeri seyahat izni icin icisleri bakanligi sitesi uzerinden de basvuru yapilabilecegi yaziyor , baktim ancak bulamadim acaba yarin sabah 9 da birseyler cikar mi icisleri bakanligi ebasvuru sisteminde seyahat izni ile ilgili bolum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 65 yaş ve üzeri vatandaşlar; “Seyahat İzin Belgesi” taleplerini, 21 Mayıs Perşembe günü, saat 09.00’dan itibaren elektronik ortamda E-Devlet, İçişleri Bakanlığı, E-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.
    KAynak:https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-icisleri-bakanligi-duyurdu-iste-65-yas-ustu-vatandaslar-icin-seyahat-izninin-detaylari-41522278
  • 65 yaş üzeri kişinin yanındaki kişi (refakatçi) gidilen yerden hemen dönmek zorumda mı yoksa isterse kalabiliyor mu istediği kadar ?
    Refakatçiye de izin belgesi şartı var mı ?

• işte o kadarını bende bilmiyorum dün akşam açıkladılar bugün 9 da başlayacak babam 65 üzeri annem altı , bizim yanımıza gelecekler istanbuldan
  • babaannem de İstanbul a gidecek annesini ziyarete gitmişti yasak çıkınca orada kaldı e devlet şifresi yok içişleri bakanlığı sitesinde de başvuru yapılacak yeri bulamadım
  • İçişleri bakanlığı E-Başvuru sistemini E-devlet için geliştirdi. Onun dışında e-devlet şifresi yoksa telefon ile 199'dan da başvuru oluşturulabiliyor. Tabi bu yoğunlukta yetkiliye ulaşabilmek de meziyet ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greatwall -- 21 Mayıs 2020; 9:48:50 >
  • Biraz önce babam ve annem için edevlet üzerinden başvurdum. Hemen onaylandı durumuna geldi. Ekranda yazdır dediğimde seyahat izin belgesi adında bir belge bastırılmıyor. Benim e-başvuru bilgilerim tekrar yazdırılıyor. Orada başvuru durumu "onaylandı" olması yeterli mi. Araç plakası falan gerekmiyor mu
  • Refakatcinin 72 saatte donmesi zorunlu mudur , genelgede 72 saat icinde donebilir demisler yani kalabilirler mi anlayamadim

• E devlet den alınan izin de kaç gün içinde gitmek istediğimiz yerde olmamız belirtiliyor mu yoksa tarih ve gün sınırı yok mu ?

• 4 ünde gitmek istiyorsanız belirtiyorsunuz izin çıkarsa 4-7 arası toplamda gidiş dönüş için 3 günlük serbest dolasım izni veriyorlar , bu arada 199 u aradım refakatçinin geri dönmesi zorunlu değilmiş
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    Hocam refakatçi bilgilerini tam olarak nereye veriyoruz başvuran kişinin dosyasında bir açıklama kısmı var oraya yazmamız yeterli olurmu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • E devletten yapılan başvuruda başvurunuz alınmıştır şeklinde bir sms geliyor mu ? Başvru yaptığım halde bu ekranda önceki başvurularınız görüntülenir yazan yerde hiçbir başvuru gözükmüyor. Başvuru alınmadı mı acaba
  • Yves Didier Drogba kullanıcısına yanıt
    Aciklama bolumunde sabit bir metin var , orada refakatcinin tc. Dogum tarihi ve ad soyad isteniyor ben sadecee bunlari girdim , onaylandigi zaman sms geliyor

• emrec4nl4r E kullanıcısına yanıt
    Basvurunca sms gelmedi ama edevlet basvularim bolumunde numara ile gozukuyordu , gozukmuyor ve bir numara vermedi ise yogunluktan isleme alinmamis olabilir tekrar deneyin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.