Şimdi Ara

65 Yaş Üstü Seyahat İzin Belgesi İzin Başlangıç Bitiş Tarihi Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar istanbuldan muğlaya gitmek için izin başlangıç tarihi 4 haziran izin sonlanma tarihi 7 haziran görünüyor. İzne sahip kişiler 4 haziranda yola çıkmak zorunda mı muğlaya gitmek üzere yoksa 7 haziran gün içinde yola çıkıp muğlaya vardıkları sürece izinleri geçerli mi?

• 7 haziran günü dahil gitmeleri gerekmekte 8 haziran ve sonrası durdurulma durumunda cezai işlem uygulanır
  • boa17 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler cevabın için.
  • Aynı izni ben de aldım, bana başlangıç tarihinden itibaren üç gün süresi var dendi. Bu hesapla sizin de 7 Haziran'da izniniz bitmiş oluyor yani 6 Haziran gece 23.59'dan sonra yollarda olmamanız gerekiyor.
  • 65 yaş üstü 15-16 saat yolu otobüsle gitmek zorunda mı?
    3 haziranda uçuşlar açılıyor. Sonrasına uçak bileti aldık , ancak edevlette sadece özel araç veya otobüsle seyahat tercihi var. Uçakla nasıl gidecek bu yaşlı insanlar ?
  • Bende bizimkilere izin aldım, dün de seyahatlerini yaptılar. Bence son güne bırakmasınlar, 4-5-6 haziran, bu 3 günde işlerini bitirsinler. Biliyorsunuz çoğu durum polisin insiyatifinde, kimi uyarıyor, kimi kabahatler kanununa göre ceza yazıyor kimi de 3150 TL
  • x-rayted kullanıcısına yanıt
    Bende bizimkiler için başvuracağım. 10 hazirana uçak bileti aldık. Seyahat türünde uçak yok. Ne yapacağız bilmiyorum. Özel araç ya da otobüs seçersek sıkıntı olur mu bilmiyorum. Havaalanından dönmek var birde uçağa almazlarsa..
  • İzin belgisi alırken tarih aralığını biz mi seçiyoruz yoksa sistem otomatik mi atıyor otobüs bilete alacağız ne yapacağımızı şaşırdık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirchem

Bende bizimkiler için başvuracağım. 10 hazirana uçak bileti aldık. Seyahat türünde uçak yok. Ne yapacağız bilmiyorum. Özel araç ya da otobüs seçersek sıkıntı olur mu bilmiyorum. Havaalanından dönmek var birde uçağa almazlarsa..
    e devlette e başvuru sayfasına uçak ve tren de eklenmiş. dolayısıyla sorun kalmadı, izni aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

e devlette e başvuru sayfasına uçak ve tren de eklenmiş. dolayısıyla sorun kalmadı, izni aldık.

Alıntıları Göster
    hocam üstede sormuştum ama gideceğimiz tarihi sistem kendi otomatik mi veriyor ve kaç gün süre veriyor (65 yaş tek kişi seyehat için.) izin belgesi aldığınızı yazmışsın o yüzden sordum
  • Endimiyon kullanıcısına yanıt
    Biz seyahatin olacagi tarihi yazdık. O tarih ve 3 gün sonrasına izin verdi. Yani bilet 5i ise 5-8 arası izin verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

Biz seyahatin olacagi tarihi yazdık. O tarih ve 3 gün sonrasına izin verdi. Yani bilet 5i ise 5-8 arası izin verdi.
    çok teşekkürler
  • yalnız bir enayilik var.
    verilen izin belgesinin hiç bir yerinde başvuranın adı, TC kimlik no falan yazmıyor.
    Sadece cep tel no ve email adresi var.
    Ee babamın email adresi yok benim emaili verdik ve babam kendi adına olan telefonu kullanmıyor.
    İnşallah sorun çıkmayacak.

EDİT: Sorun çıkmadı. Yalnız pegasus seyahat izin belgesi ve HES kodunu bayağı ciddi ciddi kontrol edip biniş kartlarını öyle vermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-rayted -- 8 Haziran 2020; 13:22:47 >
  • Başka bir endişe.. tatile götüreceğim ancak 15 gün sonra geri dönmeleri gerekli. Sisteme izin alıp girsem bir aydan kısa sürede döndükleri için kendimi ihbar etmiş okur muyum?
    Özetle kaçak mı izinle mi gitmeliyiz?😳

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oz_gurum

Başka bir endişe.. tatile götüreceğim ancak 15 gün sonra geri dönmeleri gerekli. Sisteme izin alıp girsem bir aydan kısa sürede döndükleri için kendimi ihbar etmiş okur muyum?
    Özetle kaçak mı izinle mi gitmeliyiz?😳
    Merhaba böyle bı durumu biz de merak ediyoruz da ne yaptınız acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.