Şimdi Ara

627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bildiğim kadarıyla vdsl için 600 metreler sınır olmaktan çok uzak.Temsilci 400 450 den sonra vdsl çok hız kaybeder sizinki için mesafeden dolayı bu geçişi yapamayız diyor.Sorgulamada 627 metre 31 Mbps gözüküyor.Zaten bu değer o mesafeye bağlı zayıflamış hat değeri değil mi diyorum.Hala olmaz diyor.Netspeed bu arada sağlayıcı.Nasıl bir yol izlemeliyim.

• O mesafe ile,

24 veya 35 mbps alabilirsiniz. 35 alırsanız 31 hız tanımlanır.
  • Santral kablo mesafesinden bahsetmişken, bizim ki ev ile santral noktası arasındaki düz yolda, düz kablo çeksen, evimize varacak. Bu da 450 metre eder. Ama, alt yapı sorgulama da 859 metre olduğunu gösteriyor. Bu da nasıl oluyorsa artık, sanki zik zak gibi kablo çekip, en son bize getirdi gibi. 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz  859 metre mesafe ile atanabilir hız, 20mb diyor. ancak mevcut kullandığımız 16mb ile 6.5 snr margin oluyor. Koptu Kopacak net. 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz 

• 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz
  • Bi güzel dilekçeni yaz kullandigin hizmet numarani yaz turktelekoma teslim et portun yakina verirler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o mesafede VDSL kullanamazsınız. Her şey öyle teorik hesaplara göre mükemmel işlemiyor, pratikteki tecrübeye göre çok fazla sorunlar yaşandığı için gerçekçi bir deneyimle o mesafede VDSL verilemez. Çok fazla bilmiş üyeler çeşitli grafikler atsalar da dikkate almayın çünkü size gelen hatlar stabil kalınlıkta, eksiz ve mükemmel izole edilmiş hatlar değil.

• MustafaC5 M kullanıcısına yanıt
    Ben turknet ile 450 m mesafeden 65 mbit hiz aliyordum. Bu tablo pek dogru gelmedi bana.
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt

1200 metreden Turknet yapa ile VDSL alan arkadaşım var. 29 download 4 upload kullanıyor. Herhangi bir sorunu yok

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

1200 metreden Turknet yapa ile VDSL alan arkadaşım var. 29 download 4 upload kullanıyor. Herhangi bir sorunu yok

Ben de öyle diyorum zaten, herkes mükemmel hat kullanıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

o internet ile günde 10 saat yayın açıyor. Hem de 3000 bitrate. Demek ki oluyormuş ??

• Hocam konu sizin sorunuzdan çıkmış ancak ben de yakın zamanda bu geçişi sağladığım için sizlere yardımcı olmak isterim.

Vdsl'e geçiş sürecimden bu mesajda bahsetmiştim zaten isterseniz okuyabilirsiniz: https://forum.donanimhaber.com/netspeed-fibernet-vdsl2-ana-konu-kulup--127762000-594#147333170

647 metre hat mesafem var, netspeed geçiş başvurusu yapsa bile telekom çalışanları kolay kolay onaylamaz bunu. Eğer yakın bir tanıdığınız varsa telekomda onunla görüşerek geçişi onaylattırabilirsiniz, yoksa da izlemeniz gereken yollar;

1) ille de 35 mbit ya da 30 mbit kullanmak istiyorum diyorsanız tanıdığınızın olması şart ki tanıdık olsa bile sağlıklı olmayabilir

2) 24mbit bana yeter derseniz müşteri temsilcisine bağlanınca "35lik paket tanımlayın ancak vdsl geçiş başvurumu 24mbit olarak yapın" diye belirtin geçişinizin onaylanma şansını arttırır

3) 2. adım işe yaramazsa 18mbit olarak başvuru yapmanız gerekecek ancak yine 35 mbps parası ödeyeceksiniz

4) 16mbit olarak başvuru yaparsınız ancak yine 35mbps parası ödersiniz

3. ve 4. adımlarda hat değerlerinize göre vs download hızınızda artış olabilir, benim snr ve akım çıkış gücüm düşük olduğu için download konusunda 18 olarak kullanıyorum ve upload 6mbps, 100gblık kotalı tarifeye geçtim daha mantıklı geldi kota dolarsa 76TL dolmazsa 63TL.

10 TL fazla verip 0.5 upload yerine 5.5 upload alıyorum testte, 2mbps download da cabası 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz 

• benim de ilk vdsl geçişimde sınıra 450 metre dediler daha sonra telekomda yetkili biriyle telefonda görüştüğümde 500 metre dediler, insiyatif işi birazcık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaizerd4555 -- 13 Ocak 2021; 3:54:30 >
  • Bunun altyapıya göre değişiklik gösterdiği aşikar bunu anladım.Ancak ben zaten 627 metre mesafem var geçmek istiyorum demiyorum ki.Bir bilgi daha var elimizde sistemde 31 mbps gözüküyor.Bunu müşteri temsilcisi de onayladı.Zaten teknik olarak hesaplanmış değil mi bu değer?Bu bilgi ortadayken başka hangi parametre soru işaretine sebep olabiliyor?Teşekkür ederim bu arada yazan arkadaşlara.

• vaizerd4555 V kullanıcısına yanıt

Hocam netspeed sitesinde altyapı sorgulamada adresiniz için yazan değerleri söyleyebilir misiniz? Ona göre bir kıyaslama yapayım. Eğer anlamsız olacaksa uğraşmak istemiyorum çünkü.Türk telekomda yardım isteyebileceğim de kimse yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: CircassiaN98

Bunun altyapıya göre değişiklik gösterdiği aşikar bunu anladım.Ancak ben zaten 627 metre mesafem var geçmek istiyorum demiyorum ki.Bir bilgi daha var elimizde sistemde 31 mbps gözüküyor.Bunu müşteri temsilcisi de onayladı.Zaten teknik olarak hesaplanmış değil mi bu değer?Bu bilgi ortadayken başka hangi parametre soru işaretine sebep olabiliyor?Teşekkür ederim bu arada yazan arkadaşlara.

Desteklenen hız çok düşük, 24 Mbps dahi sıkıntılı çalışır. Herhangi bir yeni abonelikte eğer abone olan kişi seninle yakın devreleri kullanırsa bir daha DSL bağlantısını sağlayamazsın, iptal olmak zorunda kalır. Santralden senin evine kadar özel 0.9 mm lik bakır bir hat gelse o mesafede hiç sorun olmaz ama öyle olması mümkün değil.

Anladım. Bir şey daha sorayım. Şuan bulunduğumuz adrese yaklaşık 2 ay önce taşındık. İnterneti de nakil yaptık. Vdslden adsle düştük malum.Çünkü altyapı sorgulamada 23mbps ve 789 metre gözüküyordu.O günden bugüne her hafta ortalama 2-3 defa kontrol ettim böyle.2 gün önce ilginç bişi oldu artık 627 metre ve 31-32 mbps gözüküyor. Aslında tekrar gündeme getirmeme sebep olan da buydu vdsle geçişi. Bu olay nasıl olmuş olabilir.Normalde ana santrale bağlıydık. Daha yakın bir saha dolabına falan bağlanabiliyor mu böyle hissettirmeden?

• quote:

Orijinalden alıntı: CircassiaN98

Anladım. Bir şey daha sorayım. Şuan bulunduğumuz adrese yaklaşık 2 ay önce taşındık. İnterneti de nakil yaptık. Vdslden adsle düştük malum.Çünkü altyapı sorgulamada 23mbps ve 789 metre gözüküyordu.O günden bugüne her hafta ortalama 2-3 defa kontrol ettim böyle.2 gün önce ilginç bişi oldu artık 627 metre ve 31-32 mbps gözüküyor. Aslında tekrar gündeme getirmeme sebep olan da buydu vdsle geçişi. Bu olay nasıl olmuş olabilir.Normalde ana santrale bağlıydık. Daha yakın bir saha dolabına falan bağlanabiliyor mu böyle hissettirmeden?

Sorunun cevabı bir üstteki mesajda var.

• CircassiaN98 C kullanıcısına yanıt

yaklaşık 3-4 aydır port dolduğu için altyapı sorgulamalarında ???? çıkıyor ancak daha önceden bağlantı yaptırdığım sırada çıkan sonuç

627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz

zaten netspeed müşteri hizmetlerine bağlandığım zaman da santral mesafemin 647metre olduğunu söylüyorlar.

• 2018'de netspeed 820 metre ötedeki santral (telekom binası 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz ) üzerinden bana 24 mbit hız tanımlamıştı. 22-23 arası alabiliyordum. Daha sonra paket güncellemeleri geldi, 32 mbit, ardından da 35 mbit hız tanımlandı. Modem arabirimine göre 29 alabiliyordum, stabil aldığım hız VDSL 23-26 arasıydı. 2020 sonlarına doğru yaşadığım apartmanın karşı kaldırımına (aramız 12 metre bile değil) bir santral kutusu getirildi. 35 mbit'i tam 35 olarak almaya başladım.

Bir yakınımızın evi ile santral kutusu arası 3.5 km, direkten 150 metre de biz kablo çektik 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz  Hız sorgulamasına göre 15 vdsl, 7 de adsl alabilirmişiz. 4 mbit adsl paketi, sorunsuz bir şekilde 3.6 mbit hızı 18-20 arası ping ile alabiliyoruz. 627 metre mesafe fazla diye vdsle geçemiyoruz 

Denemekten zarar gelmez, hangisi en sorunsuzsa ondan devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 2 Şubat 2021; 19:12:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.