Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (657. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.945
Cevap
72
Favori
959.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

Vallahi ben Nvidia'nin yalancisiyim. Bayagi zor ismis bu 3d olayi yahu.

Forumlarinda da desteklemedigi yaziyor su anda.

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=190759

Su anda Tr icinde 3d vision destekli bulabildigim Acer GN245HQ var. Ama iste almisken 27 alayim diyorum. Oyun icin degil, gunluk kullanimda buyuk rahatlik. Gerci 1080 cozunurluk 27" nasil olur diye de dusunmek lazim.

senin karıştırdığın bence bu direk nvidia gözlük+ sertifikas sebebiyle fiyatının pahalı olması...
    yani dışarda 350tlden satılan direk nvidia marka gözlükle gelenler daha pahalı bence o sitesinde onu kastediyor...

yoksa özellikleri yazna ve 120hz veren monitör nasıl 3d desteklemez... kesin destekliyordur yoksa toplatırlar ürünü şikayet vs ederler... bence 3d nvidia gözlükle gelmediği için öyle deniyor yoksa monitör 3d destekli...

ürün hakkında ufak bir yorum;

Viewsonic V3D241wm-Led 3D monitoru hem ATI hem de NVidia Ekran kartlariyla calisabiliyor, ayrica NVidia Gozluk destegi de var, icinden cikan gozluk kablolu ve iZ3D teknolojisini kullaniyor Nvidia gozlugu kadar afilli degil ama is goruyor sonucta illa da Nvidia isterim derdi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Ya şakayı bir kenara bırakalım , hadi bu fermi gpuları hakikaten dayanıklı diyelim.110 civarına kadar çıkıyor diyelim , iyi güzelde kapasitörler ve vrm'ler dayanabilicekmi 95-100 derecelere acaba?Ben en çok bunlardan korkuyorum.Valla haberlere çıkarız ekran kartının patlayan vrm lerinden yangın çıktı diye

fermi ilk nesiller gtx 470 480ler 100derece çalışabilcek şakilde tasarlandı sadece TASARLANDI dendi ve biosla bir kontrol yazıldı gpu 80dereceden sonra fan hızlancak sonrasında gpu 100derece oldumu voltaj almayı kesip kendine reset atıcak olay bu... burda sen ister 70derece kullan ister 90derecede ama gpu sadece buna göre ayarlandı...çünkü tasarımdan sonra nvidia mühendisleri bunu gördü böyle bir çalışma düşündü çünkü transistör sayısı ve ekran kartında olan cudaların çok fazla olması ve ilk nesil olmasından dolayı bu skındılar oldu ama fandada değişikliğe gitti nvidia dikkat edin gtx 2xx serisiyle 4serisine gtx 470in arka fanda olan pcb bile açıkdır sadece biosda değil fan yapısındada oynama oldu... kasası iyi ve sağlam olanlarda sorun olmadı çünkü bu kartlar çok kısa sürede ısınıyor çok kısa sürede oyundan çıktıktan sonra hemen soğuyordu yani iyi kasası poweri ve hava sürkülasyonu iyi olanlarda bu sorun olmadı. ama bilgisiz 50tllik feel kasaya 450watt powerli kasayada bu kartları kullanmaya çalışanlar oldu tabi burda suçu nvidiaya atmamak gerekiyor

Hocam ozaman bunun diğer kartlardan hiç bir farkı yok ki.Burda ömründe ve kalitesinde kısalma olmadığı söyleniyor.Eğer kısalma oluyorsa ozaman kötü bir şey hiç gerek yok böyle 100 dereceye ayarlanmasına.Ama kısalma olmuyorsa ozaman extreme overclock ile 96-97 derece olduğundan endişe edilcek durum yok.

Ben burdan bunu çıkardım

ama şu var oluşan ısı diğer kompenetlerede etki ediyor yani şunu demek istiyorum bir kartı deftda kullanmak 65derece stabil kullanmak var bu daha uzun ömürlü yapar kartı

birde 90derecede voltajlı o.cli kompenentlerin tam sınırda kullanılması var buda genel manada ömrünü kısaltır ha gpular sağlamdır kolay kolay bozamazsınız aynı cpu gibi düşün...

burda ise msi ve asusun özel modelleri devreye girer madem o.c yapcan zorlıcan kartı hem pcbsi farklı hem vrmlari sağlam hem faz üniterli daha fazla özel diyan(ki bunlar en temiz voltajı yani en az voltajlı stabil o.cyi sağlar) seçilmiş ramler kullanan hemde msi ligtingde 10yıl ömür biçilen military class tercih edilmeli military class yani abd askeri üsler ve birimlerde kullanılan cihazlardaki standartlara göre yapılan kartlar...

NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya şakayı bir kenara bırakalım , hadi bu fermi gpuları hakikaten dayanıklı diyelim.110 civarına kadar çıkıyor diyelim , iyi güzelde kapasitörler ve vrm'ler dayanabilicekmi 95-100 derecelere acaba?Ben en çok bunlardan korkuyorum.Valla haberlere çıkarız ekran kartının patlayan vrm lerinden yangın çıktı diye

fermi ilk nesiller gtx 470 480ler 100derece çalışabilcek şakilde tasarlandı sadece TASARLANDI dendi ve biosla bir kontrol yazıldı gpu 80dereceden sonra fan hızlancak sonrasında gpu 100derece oldumu voltaj almayı kesip kendine reset atıcak olay bu... burda sen ister 70derece kullan ister 90derecede ama gpu sadece buna göre ayarlandı...çünkü tasarımdan sonra nvidia mühendisleri bunu gördü böyle bir çalışma düşündü çünkü transistör sayısı ve ekran kartında olan cudaların çok fazla olması ve ilk nesil olmasından dolayı bu skındılar oldu ama fandada değişikliğe gitti nvidia dikkat edin gtx 2xx serisiyle 4serisine gtx 470in arka fanda olan pcb bile açıkdır sadece biosda değil fan yapısındada oynama oldu... kasası iyi ve sağlam olanlarda sorun olmadı çünkü bu kartlar çok kısa sürede ısınıyor çok kısa sürede oyundan çıktıktan sonra hemen soğuyordu yani iyi kasası poweri ve hava sürkülasyonu iyi olanlarda bu sorun olmadı. ama bilgisiz 50tllik feel kasaya 450watt powerli kasayada bu kartları kullanmaya çalışanlar oldu tabi burda suçu nvidiaya atmamak gerekiyor

Hocam ozaman bunun diğer kartlardan hiç bir farkı yok ki.Burda ömründe ve kalitesinde kısalma olmadığı söyleniyor.Eğer kısalma oluyorsa ozaman kötü bir şey hiç gerek yok böyle 100 dereceye ayarlanmasına.Ama kısalma olmuyorsa ozaman extreme overclock ile 96-97 derece olduğundan endişe edilcek durum yok.

Ben burdan bunu çıkardım

ama şu var oluşan ısı diğer kompenetlerede etki ediyor yani şunu demek istiyorum bir kartı deftda kullanmak 65derece stabil kullanmak var bu daha uzun ömürlü yapar kartı

birde 90derecede voltajlı o.cli kompenentlerin tam sınırda kullanılması var buda genel manada ömrünü kısaltır ha gpular sağlamdır kolay kolay bozamazsınız aynı cpu gibi düşün...

burda ise msi ve asusun özel modelleri devreye girer madem o.c yapcan zorlıcan kartı hem pcbsi farklı hem vrmlari sağlam hem faz üniterli daha fazla özel diyan(ki bunlar en temiz voltajı yani en az voltajlı stabil o.cyi sağlar) seçilmiş ramler kullanan hemde msi ligtingde 10yıl ömür biçilen military class tercih edilmeli military class yani abd askeri üsler ve birimlerde kullanılan cihazlardaki standartlara göre yapılan kartlar...

Anladım hocam teşekkürler.

Peki siz bana GTX460'ı hangi ayarlarda kullanmamı tavsiye edersiniz?Birde hangi sıcaklık değerini geçmemeliyim?

• Arastirdikca isler karisiyor. 3dVision 2 ve Lightboost teknolojili modeller var ama Tr'de yok. Zaten en buyuk sorun Battlefield 3'u full ayarlar ve 1080p'de 30'un altina dusurmeden oynatabilecek kart bulmak. Bunu okudugum kadariyla ancak 580 sli yapabiliyor, 590 kurtarir mi bilmiyorum. Muhtemelen 30-35 civarlarinda ortalamayla oynatir, zaman zaman 20'lere duser.
  • aa kapatırsan rahat 30fps yi geçer
  • quote:

Arastirdikca isler karisiyor. 3dVision 2 ve Lightboost teknolojili modeller var ama Tr'de yok. Zaten en buyuk sorun Battlefield 3'u full ayarlar ve 1080p'de 30'un altina dusurmeden oynatabilecek kart bulmak. Bunu okudugum kadariyla ancak 580 sli yapabiliyor, 590 kurtarir mi bilmiyorum. Muhtemelen 30-35 civarlarinda ortalamayla oynatir, zaman zaman 20'lere duser.

gtx 580ile imzamdaki sistemle kart deftda msi gtx 580ligtingle 60-68fps arası aldım bazı sahnelerde 90da oldu...

ayarlar 1080pde herşey fulldü ama cpu 5ghzde i7 2600k

1080p ultra ayarda 60fpsin garanti gtx 580ile ama 3d olayında fps yarı yarıya düşüyor diye hatırlıyorum... ozamanda yine 30civarı fps alırsın gtx 590 ile 90civarı fpslerde gezersin... 3d açınca yüzde50 götürüyordu öle hatırlıyorum

en uzun gtx 590ı poyri kullandı ve sonra cenk diye hatırlıyorum onların kullanıcı görüşlerini al yoksa burda forumda daha cebinde 20tl olmayıp daha kutusunu ellemedikleri kartlar için atıp tutan hatta kötüleyen velet çok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demircibu -- 28 Ocak 2012; 2:36:42 >

• quote:

quote:

Arastirdikca isler karisiyor. 3dVision 2 ve Lightboost teknolojili modeller var ama Tr'de yok. Zaten en buyuk sorun Battlefield 3'u full ayarlar ve 1080p'de 30'un altina dusurmeden oynatabilecek kart bulmak. Bunu okudugum kadariyla ancak 580 sli yapabiliyor, 590 kurtarir mi bilmiyorum. Muhtemelen 30-35 civarlarinda ortalamayla oynatir, zaman zaman 20'lere duser.

gtx 580ile imzamdaki sistemle kart deftda msi gtx 580ligtingle 60-68fps arası aldım bazı sahnelerde 90da oldu...

1080p ultra ayarda 60fpsin garanti gtx 580ile ama 3d olayında fps yarı yarıya düşüyor diye hatırlıyorum... ozamanda yine 30civarı fps alırsın gtx 590 ile 90civarı fpslerde gezersin... 3d açınca yüzde50 götürüyordu öle hatırlıyorum

en uzun gtx 590ı poyri kullandı ve sonra cenk diye hatırlıyorum onların kullanıcı görüşlerini al yoksa burda forumda daha cebinde 20tl olmayıp daha kutusunu ellemedikleri kartlar için atıp tutan hatta kötüleyen velet çok...

forumda bol miktarda var bu vatandaşlardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi y.C.g -- 28 Ocak 2012; 2:39:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: y.C.g

quote:

quote:

geçen biri vardı gtx 590ı kötülüyor yok 2tane vs yanmış bilmem ne vallahi merak ettim dedim bu kim gtx 590slı yapmış çünkü ciddi iştir.ve en azından bu kartları kullananlar forumda belli isimler profiline girdim doğum tarihi 1996

• NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi
  • Iyisi mi monitor olayini biraz bekletmek. Lightboost ve 3d vision 2 yabana atilacak gibi gozukmuyor. Yada dayanamayip garanti olsun diye Acer'a bakacagim. Testlerde 590 ortalama 73fps ve minimum 50 kusurlu birsey veriyordu(aa-af full,1920x1200). Gerci test eski driverlarla falan olabilir bilmiyorum yazmiyordu. Bu rakamlar uzerinden bakarsak %50'den asagi dusmezse ortalama 35 ustu ve minimum 25'e tekabul ediyor. 3-5 fps'de 1080p'ye uyarlasak fena da degil aslinda ama multi oyunda yetersiz. azicik aa kisilsa 30-35'in altina dusmez. Yoruldum yahu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 28 Ocak 2012; 2:48:14 >
  • Beyler pc feci eziyor konsolları grafikleri ile siz bu işe ne diyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Beyler pc feci eziyor konsolları grafikleri ile siz bu işe ne diyorsunuz

5 6 yıl öncesinin teknolojisi normaldir ama hala daha konsol grafiklerininin daha iyi oldugunu savunanlara var
  • quote:

quote:

5 6 yıl öncesinin teknolojisi normaldir ama hala daha konsol grafiklerininin daha iyi oldugunu savunanlara var

Aynen ya artık bıktım usandım şu hasta fanboylarnan tartışmaktan bi türlü kabullenmiyorlar konsolun öldüğünü...

• quote:

daha beter olsunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

daha beter olsunlar

sürüm sürüm sürünsünler
  • quote:

Orijinalden alıntı: svstrgmr

quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

daha beter olsunlar

sürüm sürüm sürünsünler

Hahaha 130 tl'lik ekran kartı konsoldan daha iyi grafik veriyor daha onu bilmiyor fanboycuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 28 Ocak 2012; 16:04:06 >

• @ultra_storm

PC' donanımı daha iyi tabiki. Ama Donanım var Oyun Yok.
  • burhan abi leadtek 580 kullanıcısı olarak benide vip bölüme eklersen sevinirim bide şu 7970 işinide halledelim bir an önce burdan duyurulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostliving

@ultra_storm

PC' donanımı daha iyi tabiki. Ama Donanım var Oyun Yok.

Pc'de adam gibi grafikler ile oynamayı exc're tercih ederim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

geçen biri vardı gtx 590ı kötülüyor yok 2tane vs yanmış bilmem ne vallahi merak ettim dedim bu kim gtx 590slı yapmış çünkü ciddi iştir.ve en azından bu kartları kullananlar forumda belli isimler profiline girdim doğum tarihi 1996

O yanan kartlar varda sonuçta onlar adamlara bedava yollanıyor benim şu andaki kartımda öyle olsa bende yakarım ne var. O yanma videolarında kartlara deli gibi voltaj verilmiş daha kendini korumaya almadan gitmişler. 580 bu 500 serisinde kullandığım en iyi 2ci karttı 1cisi de 580Lightning zaten.

Bu arada sabit 30 fps multi için diyorsan ancak Gtx580sli yada 590 verir. 590 da bazı çok ağır sahnelerde 30 un altına düşebilir. Ama bf3 de 30 değilde oyun 40+ fpsden sonra daha akıcı oluyor bunuda ancak GTX580 sli verir.

• 
Sayfa: önceki 655656657658659
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.