Şimdi Ara

610üye NVIDIA GTX klubü RTX 2080ti msi trio turkiyede ilk sadece burda/ testler taze..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
25.238
Cevap
51
Favori
891.650
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> 610üye NVIDIA GTX klubü RTX 2080ti msi trio turkiyede ilk sadece burda/ testler taze..
Giriş
    9500 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darker2010

Benide ekle çift Zotac GTX560 var (3 gb ramleri var oğlumdan bile çok severim) Tabi oğlum yok

570leri saticam kaca satiyim 1ni verip ozel model 460 alicam ustune ne kadar para aliyim

Bende MSI GTX460 cyclone 1Gb var. tertemiz 570 TF3 de var. takaslasakmı seninle..
    ben SLI yaparım sende 460 ile ne yapacaksan artık

Fizik karti yapicam demircibu merak etme her seyi koyucam dostum 2.yi sana satarim istersen 700tl istiyorum 460 zaten 1.yi satarken gelcek :)

tşkler düşünmüyorum. asus gtx 580 matrixi elimden çıkarmış gtx 580ligtingleri 4lemişim onu neyapim benim standartlarımda yedek kart olur anca

Sana demedim dj blowa dedim :D

alındım şimdi

• Yüzbaşı
    375 Mesaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker2010 -- 26 Ocak 2012; 21:44:57 >
    |
    |

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Benide ekle çift Zotac GTX560 var (3 gb ramleri var oğlumdan bile çok severim) Tabi oğlum yok

570leri saticam kaca satiyim 1ni verip ozel model 460 alicam ustune ne kadar para aliyim

Bende MSI GTX460 cyclone 1Gb var. tertemiz 570 TF3 de var. takaslasakmı seninle..

Fizik karti yapicam demircibu merak etme her seyi koyucam dostum 2.yi sana satarim istersen 700tl istiyorum 460 zaten 1.yi satarken gelcek :)

tşkler düşünmüyorum. asus gtx 580 matrixi elimden çıkarmış gtx 580ligtingleri 4lemişim onu neyapim benim standartlarımda yedek kart olur anca

Sana demedim dj blowa dedim :D

alındım şimdi

Alincak ne var yanlis anlasilma olmustur kepler gelsin su sogutma sistemi kurucam bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msı gaming 780 ti,TİTAN X,zotac 1080gtx amp ext sli /gskill 8gb 1600mhz cl7/corsair h90 sivi sogutma/cm haf942/cooler master silent pro gold 1200w

• Yüzbaşı
    612 Mesaj
    Selamlar,

Bende artık GTX serisi ekran kartı kullananlardanım lakin GTX 560 ekran kartım oyunlarda herhangi bir sorun yapmamasına karşın masaüstünde veya internette dolaşırken ekranda bozulmalar meydana geliyor bozulmalardan kasıt firefoxun bazı yerleri sanki deliniyor ve masaüstü görünüyor :) yazılarda büyümeler vs oluyor 3 tane driver denedim kendi cdsini (270.xx), 285.62 ve 290.53 beta driver'ı denedim ancak değişen bir şey olmadı acaba sorun ne olabilir.

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: disorderpunk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Yahu 2 aydır sürücü gelmiyor Nvidia'dan. Galiba oyun duyuruları da bitmişken, sürücü takımı Kepler için çalışıyor. Ama 290 sürücüleri için onay alınmamış olması da ilginç. Oysa gayet de güzel, sorunsuz sürücüler.

kesinlikle katılıyorum. son Beta muaazzam vede sorunsuz çalışıyor. Mark 11 puanım bile arttı
    oyunlarda hiç sorun yok. açıkçası o kadar memnuunum ki, yeni driver çıkarsa yüklemeyebilirim

son beta 775 soketlerde berbat, sistemi çok zorluyor. 20 den fazla BSOD aldım, ekstra ram çıkarmamla sorun çözüldü. Ramlar memtest86+ 4 saat sorunsuz geçiyor. Kuzey köprüsüne çok yük bindiriyor. Yabancı forumlarda da bazı örnekleri var buna benzer. Bazıları ram zamanlamalarını değiştirerek çözmüş bu durumu. Bazılarıda benim gibi şanssız. Veya OC değerleriniz tam sınırdaysa BSOD ler başlıyor. Ver ekstra volt .... İlk kullanamadığım driver bu nvidia tarafında :) Gerçi kullandım ama 2gb ram ile iç açıcı değildi. 460 serisi 775 soket ilk 2 ay düşük gpu kullanımı durumunu çektiğimiz yetmiyormuş gibi birde bu çıktı şimdi.

Bu tip sorunlardan haberim yoktu. Belki de eski kurulum sınıfına girdiği için LGA775'teki sorunlar dikkat çekmemiştir.

Zaten WHQL sürücü yakında geliyormuş. Ayrıca gecikme için özür diliyorlar. Sebep olaraksa kullanıcılardan gelen mesajları değerlendiriyor olmalarını gösteriyorlar. Bu konuya oldukça önem veriyorlarmış.

• Yarbay
    4309 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

quote:

Orijinalden alıntı: disorderpunk

son beta 775 soketlerde berbat, sistemi çok zorluyor. 20 den fazla BSOD aldım, ekstra ram çıkarmamla sorun çözüldü. Ramlar memtest86+ 4 saat sorunsuz geçiyor. Kuzey köprüsüne çok yük bindiriyor. Yabancı forumlarda da bazı örnekleri var buna benzer. Bazıları ram zamanlamalarını değiştirerek çözmüş bu durumu. Bazılarıda benim gibi şanssız. Veya OC değerleriniz tam sınırdaysa BSOD ler başlıyor. Ver ekstra volt .... İlk kullanamadığım driver bu nvidia tarafında :) Gerçi kullandım ama 2gb ram ile iç açıcı değildi. 460 serisi 775 soket ilk 2 ay düşük gpu kullanımı durumunu çektiğimiz yetmiyormuş gibi birde bu çıktı şimdi.

Bu tip sorunlardan haberim yoktu. Belki de eski kurulum sınıfına girdiği için LGA775'teki sorunlar dikkat çekmemiştir.

Zaten WHQL sürücü yakında geliyormuş. Ayrıca gecikme için özür diliyorlar. Sebep olaraksa kullanıcılardan gelen mesajları değerlendiriyor olmalarını gösteriyorlar. Bu konuya oldukça önem veriyorlarmış.

Hocam betadan yana şanssızsın heralde bende hiçbir sorun yok 1,8v luk ramler 2,35 de çalışıyo.İşlemcide 3,6 da voltaj düşürerek çalışıyo çok uzun zamandır mavi ekran görmedim
    Hatta bi çok kişi bf3 te sorunlar yaşarken oyundan bile atmadı 29 ekimden beri .Aslında sorun çıkacağını düşünüyodum.
    Ama yavaş yavaş 775 den terfi zamanı geliyo illaki
    |
    |

• Yarbay
    7487 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Anlamadım şimdi broya mı yazdın bana mı.? 460 gelicek derken benim kartımı diyorsun yoksa aldınmı?
    700 diye bana mı dedin
    MSI Z97 MPOWER MAX AC /| INTEL i7 4790K 4.7 Ghz /| Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 DRAM 2666MHz C11 Memory /| EVGA GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 /| Corsair H100 /| SAMSUNG 23" SyncMaster XL2370 LED Monitör /| SAMSUNG 256 GB 840 Pro SSD /| SAMSUNG Spinpoint HD753LJ 750GB ve 200GB HDD /| Cooler Master 1000W 14 cm Fan 80 Plus Modüler PSU /| CM HAF-X 942 /| Logitech X-530 5.1

• Yarbay
    2018 Mesaj
    Arkadaşlar şu sıralar Nvidia Ekran kartı almak mantıklımı yeni kartlar gelecek vs diyorlar?
    Başkan bahsettiğin konuya bayağı sardın olsa ki bizi iyice boşladın.
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anlamadım şimdi broya mı yazdın bana mı.? 460 gelicek derken benim kartımı diyorsun yoksa aldınmı?
    700 diye bana mı dedin

Sana dedim 460 baska birinden gelcek sanada 700tlye satarim 2.yi

intel i7 2600k 5.5 ghx,phenom 965 4.69,i7 4770k 4.5ghz/asus maximus VI formula,asus maximus ıv extreme,gıgabyte 870a-ud3,gigabyte z97x gaming g1/msı gaming 780 ti,TİTAN X,zotac 1080gtx amp ext sli /gskill 8gb 1600mhz cl7/corsair h90 sivi sogutma/cm haf942/cooler master silent pro gold 1200w

• Yüzbaşı
    375 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Arkadaşlar şu sıralar Nvidia Ekran kartı almak mantıklımı yeni kartlar gelecek vs diyorlar?

Nvidia yeni mimarisi ile fiyat performansa oynamayı planlıyor. GTX 660 modeli ile AMD'nin üst modellerine yaklaşabilecekler mi? Detaylar haberimizde. Ekran kartı yarışları artık hiç böyle olmazdı. İki firma ürünlerini çıkartmadan önce bilgiler verirler ve bizleri merakla bekletirlerdi. Hakkını vermek lazım o zamanlar ekran kartları çıktığında büyük teknolojik yenilikler yaşanıyordu.

Şimdi bilgisayarların kaldıramadığı oyun yok ki. Ekran kartları da performans artışından başka yeni bir teknoloji sunmuyor.

Bu sene AMD Radeon tek başına yeni nesil HD 7000 ailesini duyurdu. Nvidia, artık mobil pazara daha çok ağırlık veriyor olsa gerek yeni Kepler mimarisi ile ilgili bilgiler pek paylaşılmadı. Neyse ki ilk bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Nvidia, rakibini orta seviyeli ekran kartları ile vurmayı planlıyor. Yani fiyat performans odaklı ekran kartları ile 600 serisi çıkacak.

Kepler mimarili ilk sızan GPU, GK-104. GTX 560Ti'da kullanılan GF114'ün yerine geçmesi bekleniyor. Ekran kartı 256bit bellek birimi ve 2GB bellek ile gelecek. Ayrıca güç tüketimi ise 225 watt olacak.

Bu modelin rakibi ise AMD Radeon HD 7800 ailesi olacak. HD 7800 serisinin performansını tam bilemiyoruz ama Radeon HD 6900 ailesinden biraz daha yüksek performans sunması bekleniyor. O yüzden Kepler mimarisi büyük değişiklikler getirmediği sürece, 7800 ailesi ile kafa kafaya yarışabilirler ama 7900 ailesi ile zor mücadele eden bir model olur.

Alıntı

Valla dayanırım diyorsan bilgisayarının soğutma sistemini arttır yeni modeller çıkınca pahalı olacaktır. o zaman 4xx serisi 5xx serisinin fiyatları düşer param yok diyorsan eski serilere bak. (Çıkış tarihleriyle ilgili bilgi yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker2010 -- 27 Ocak 2012; 10:16:58 >

• Yüzbaşı
    375 Mesaj
    3 GB yazmışım ekran kartlarının ramlerine barnağım kaydı yanlış yazdım yoksa benimkide 1 GB ramli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker2010 -- 27 Ocak 2012; 10:27:41 >
    |
    |
    Selamlar bende yarın vatan indiriminden asus gtx580 almayı düşünüyorum 2400 limitli bütçem var o yüzden diğer parçalardan biraz kıstım sorun olur mu diye kullananlara sizlere sormak istedim gtx 580 yanına alttaki gibi bir sistem alıyorum yorumlarınızı bekliyorum kasa sorun yapar mı içindeki psu nasıl sığmama veya 580 için yeterli soğutma sağlamama gibi bir ihtimal olur mu şimdiden sağolun

Core i5 2500K Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache 32nm İşlemci
    8GB (2x4GB) Sniper DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
    3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 32MB Cache 7200Rpm Harddisk
    HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W MidT ATX SİYAH KASA
    Z68A-G43 (G3) Intel Z68(B3) Soket 1155 DDR3 2133MHz(O.C.) DVI SATA 3.0 Anakart
    |
    |
  • Yarbay
    8194 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

nvidia windows kernel mode driver versiyon 285.62 sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

arkadaslar bu hatayı pcyi aldığımdan beri 2.olarak rastlıyorum..hayırdır ya,shift 2 deyken takılmalar başladı sonra masaüstüne geçtim orda ekran kararıp bu hatayı verdi

ekran kartı gtx560ti ss sini yolluyorum

nedendir bu sorun?
    edit:şimdi farkettim ben aslında default hızlarda kullanmıyordum gpu 900mhz 4200mhz de memory olarak kullanıyordum ancak hatadan sonra eski haline donmüş

Voltaj düşük geldiginden resetlemiştir.

anladım hocam..

peki düşük hızlarda kullanmamın bir sakıncası olur mu ekran kartını..

zaten zorlayacak oyunlar oynamıyorum şimdilik boşuna ısınmasın,boşuna yüksek güç çekmesin die bu hızlarda kullansam bir zarar veririmiyim acaba

• Yüzbaşı
    969 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Rüzgar81

quote:

nvidia windows kernel mode driver versiyon 285.62 sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

arkadaslar bu hatayı pcyi aldığımdan beri 2.olarak rastlıyorum..hayırdır ya,shift 2 deyken takılmalar başladı sonra masaüstüne geçtim orda ekran kararıp bu hatayı verdi

ekran kartı gtx560ti ss sini yolluyorum

nedendir bu sorun?
    edit:şimdi farkettim ben aslında default hızlarda kullanmıyordum gpu 900mhz 4200mhz de memory olarak kullanıyordum ancak hatadan sonra eski haline donmüş

Voltaj düşük geldiginden resetlemiştir.

anladım hocam..

peki düşük hızlarda kullanmamın bir sakıncası olur mu ekran kartını..

zaten zorlayacak oyunlar oynamıyorum şimdilik boşuna ısınmasın,boşuna yüksek güç çekmesin die bu hızlarda kullansam bir zarar veririmiyim acaba

Buda cok düşük gercekten. 550ti daha hızlı gelecek hemen hemen :)

Default saat hızları gayet iyi. Kaç Voltajda çalışıyor ona bakın birde. Tamamen Default sekilde reset yapacagını zaten sanmıyorum.

|
    |

• Yarbay
    8194 Mesaj
    @Rüzgar81
    yok hocam 550ti yavaş hızlı gelsin

defaultta problem yok zaten oc'li haliyle bir kez sorun çıkardı..

0.987 voltajı.bu voltajla 900e 4200 kullanıyordum

@Rüzgar81
    yok hocam 550ti yavaş hızlı gelsin

defaultta problem yok zaten oc'li haliyle bir kez sorun çıkardı..

0.987 voltajı.bu voltajla 900e 4200 kullanıyordum

Bence bırak o halde default sekilde. Gayet iyi degerler. Oyun haricinde zaten kendi saat hızlarını düşürüp tasarruf ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rüzgar81 -- 27 Ocak 2012; 13:43:51 >
    |
    |

Benide ekle (Resimde Neden bazu bölgeler Unknown çıkıyorsa)

Eski sürüm GPU-Z kullanıyorsunuz.

ANIME&MANGA Origin:DHadilazimdegilx Steam:The Loly Trinity Nintendo 3DS FC: 2337-4451-5701
    MSI Z77A-GD55 - Intel i7 2600K @4.3Ghz - Corsair H80 - 4x4GB Crucial Ballistix Tracer LP 1600Mhz CL8 1.35v - Zotac GTX 1070 Mini - Crucial MX100 256GB + Samsung QVO 1TB + 2xSamsung F3 500GB - Aerocool Xpredator X1 Evil Black - Samsung C27JG50 27&quot; QHD 144Hz - Logitech G105 Klavye &amp; Logitech G300s Fare - Logitech X530 5+1 &amp; Logitech G35 - Logitech F510 Gamepad &amp; Logitech Driving Force GT - NETBOOK: Acer Aspire One AO722-C68KK

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
üniversite
SEO
Bey Azura
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.