Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (1163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.945
Cevap
72
Favori
959.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Hadi ya tüh , grafiksel gelişim konusunda haklısınız ama benim görüşüm bi gruplaşma şart. Yoksa aynı grafiklerle bi 10 yıl daha gidecez , yahu Physx şu anki geliştirilmiş kod yapısıyla nasıl kullanılmaz anlamak güç , halbuki neler yapılabilir dandik bullet yerine

Kim durup dururken PhysX'i eklemek için uğraşsın ki? Adamlar da haklı. Ha ama Nvidia bu Gameworks olayıyla bu işi bir adım ileri götürebilirse, o zaman güzel olur. Gruplaşmanın faydalı olacağına da pek inancım yok. Düşünsene BF4'ü Nvidia kartla oynayamıyorsun, CoD'u AMD kartla oynayamıyorsun... Yaramaz. Ama firmaya özgü ufak görsel farklılıklar olmasına hayır demem. Hatta bunlar oynanışı bile etkileyebilir. Ancak bir oyun bir tarafta adam gibi çalışıp diğer tarafta sorun çıkarıyorsa, orda çarşı karışır.

Buarada Nvidia'nın sunumunu izleyememiştim, şimdi izliyorum. Öyle çok reklamı da olmadı ama en azından adamlar oyundan, grafikten konuşmuşlar.

• M@U kullanıcısına yanıt
    Gruplaşma sende çalışan ben çalışmaz şeklinde olmaz da performans ve grafikte olur , olsa da iyi olur. Gına geldi tankla ateş edip her yeri yıkamamaktan
  • quote:

Gruplaşma sende çalışan ben çalışmaz şeklinde olmaz da performans ve grafikte olur , olsa da iyi olur. Gına geldi tankla ateş edip her yeri yıkamamaktan

Aynen. Şunu oyunlarda yapsınlar, canımı yesinler:

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Aynen. Şunu oyunlarda yapsınlar, canımı yesinler:

Ah be hocam , şunu yüzeysel yapsalar bile performansa hit vurmayacaktır. Ki NVIDIA 1.xx.xx sürücülerine bir geçse söz verdiklerini yapcaklar ama erteleniyor sanırsam. Bu dediğim hatırlarsınız NVIDIA alt kod yapısını değiştirererk performans kazanımını %35-50 arasında olacağını söylüyordu.

• quote:

Ah be hocam , şunu yüzeysel yapsalar bile performansa hit vurmayacaktır. Ki NVIDIA 1.xx.xx sürücülerine bir geçse söz verdiklerini yapcaklar ama erteleniyor sanırsam. Bu dediğim hatırlarsınız NVIDIA alt kod yapısını değiştirererk performans kazanımını %35-50 arasında olacağını söylüyordu.

O tarzda söylenen çok şey var. Hatta PhysX'in tüm taban kodlaması değiştiriliyordu, bunun ciddi performans getirisi olacağı falan söyleniyordu ama ne oldu bilmiyoruz. Ben firma laflarına değil, pratiğe bakıyorum. Misal, Borderlands 2'de PhysX efektleri çok güzeldi. Performans da gayet iyiydi. Ama Batman'de nasıl olacak? CoD'da gerçekten dişe dokunur bir şeyler sunulacak mı? Witcher 3'te durum nedir? Bunları görmek lazım.

O ilk zamanlardaki hem performans hem de kalite konusunda sıkıntılı durumdan sonra baya yol katedildi. Ama hâlâ performans kaybı birçok durumda kabul edilemeyecek düzeylere varıyor. Tabi bu, PhysX'in nasıl kullanıldığıyla da alakalı.

Hocam bunu bizzat NVIDIA 1.xx.xx sürümüyle tamamiyle halledileceğini ve diğer teknolojiler yüzünden sürekli ertelendiğini ve parça parça geçişin yapılacağını söylemişti. NVIDIA dkonsollar fizik hamlesini koymadan Phsyx e sağlam el atmayacaktır.
  • quote:

Hocam bunu bizzat NVIDIA 1.xx.xx sürümüyle tamamiyle halledileceğini ve diğer teknolojiler yüzünden sürekli ertelendiğini ve parça parça geçişin yapılacağını söylemişti. NVIDIA dkonsollar fizik hamlesini koymadan Phsyx e sağlam el atmayacaktır.

İşte o kısım, firmanın iddiası. Olur mu olmaz mı belli değil. Yapmaları gereken birçok şey var elbette ama yıllardır beklenen bir PhysX çözümü varken, hâlâ söylemlerde bulunuyor olmaları benim hiç hoşuma gitmiyor.

Konsollarda ise PhysX'i görebilmek bana pek gerçekçi gelmiyor. Ama bu Gameworks, bu konularda işe yarayabilir. En azından biraz daha yaygın hale gelebilir. Tabi yine şu performans ve kalite konularına da el atmaları gerekli.
  • Sonunda aranizdayim, allah almak isteyip alamyanlara nasip etsin ins.
    NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladiNVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladiNVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İşte bu tarz şeyler hızlandıracak gelişimi hocam , Physx bile optimize edilebilecek sahnelere göre ki çok iyi olabilir
  • Necrosis443 N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın
  • arkadaşlar, titanlarıma sli yaptım, 3 tanesi sıvı soğutma biri normal hava soğutma:) akşama fotoğrafları paylaşacağım
  • elektrik olarak ta nükleer santral kullanıyorsunuzdur hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın paşam
  • Ben de katılayım bari.

ZOTAC GTX 590

NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GameMonster1 -- 18 Ekim 2013; 13:35:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

elektrik olarak ta nükleer santral kullanıyorsunuzdur hayırlısı olsun iyi günlerde kullanın paşam

neredeyse ona yakın bişiy kullanıyorum:) silverstone 1500 psu var
  • O nasıl sistem öyle 4 way sli zenginmisin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schmerzhaft -- 18 Ekim 2013; 22:06:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

arkadaşlar, titanlarıma sli yaptım, 3 tanesi sıvı soğutma biri normal hava soğutma:) akşama fotoğrafları paylaşacağım

imzanıza bakılır ise hala tv monitörüne devam
    su kartların hakkını verın artık.
    kurun artık nvidia surround soyle 30 inch olmadı 27 olmadı 24 ınclerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 18 Ekim 2013; 22:35:22 >

• O sistem ile neler yaptığını gerçekten merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_power

O sistem ile neler yaptığını gerçekten merak ediyorum.

youtube'den video izlemek haricinde birşey yapmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

arkadaşlar, titanlarıma sli yaptım, 3 tanesi sıvı soğutma biri normal hava soğutma:) akşama fotoğrafları paylaşacağım

imzanıza bakılır ise hala tv monitörüne devam
    su kartların hakkını verın artık.
    kurun artık nvidia surround soyle 30 inch olmadı 27 olmadı 24 ınclerden

imzayı değiştirmeyi aklıma bile getirmedim, ama tv monitör gitti, 3'lü geldi onun yerine

• quote:

Orijinalden alıntı: ziel34

O nasıl sistem öyle 4 way sli zenginmisin

yok canım, ekmek bulamadım da pasta yemek istedim
  • 
Sayfa: önceki 11611162116311641165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.