Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (1162. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.945
Cevap
72
Favori
958.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de katılmak istiyorum.Zotac Gtx670 Amp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 14 Ekim 2013; 7:23:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: Poyri!!!

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Garip bu şekilde olması bana zor geliyor açıkçası kart birde 780 Titan da değil.

Valla asıl net olarak 15inde söyliyecez gibi.

Ama şu ana kadar çıkan hiç bir testte geçemedi Titanı daha kart. Ama dediğim gibi 15inde belki gelir tokatlar belli olmaz.

Bende Steamden 3Dmark11 aldım. İndirime girmiş 8 dolara.

780imin firestrike skoru. Extreme mode.

http://www.3dmark.com/3dm/1346514?

Kesin sonuçlar için beklemek lazım, bu kadar fark olmasını beklemiyorum ben firestrike da iyi işler yapar gibi geliyor ama oyunlarda ne olur o konuda fikrim yok.

Bende almıştım zamanında Titan kaç alacak meraktan indiriyorum bakalım ne yapacak.

En son testim.

http://www.3dmark.com/3dm/1346701?

3570k yerine 4930k olsa süper olur ama oyunlarda az fark olacak sanırım. O parayı PS4 e harcıyacak gibiyim de o da belli olmaz. asıl CPU değişimi için 8 çekirdeği bekliyorum Intelden.

Edit: Grafik skoru 780imin 5284. Titan iyi bir OCla geçer bencede bu rakamı. 1163 mhz de OClı benim 780. Stok bios ve stok fan.

Bende inince test edeceğim oc yapmadan. Büyük olasılıkla geçer, ben oc li hava soğutmada tek normal firestrike testi almıştım şimdi de gerisi için tekrar sınır neydi bulmak zor geliyor

:) Bencede geçer

Gerçi ben son sınırı bulmadım kartın. Şu an kartı aldığımdan beri ilk tutturduğum OC seviyesi ile devam ediyorum. Deniyim diyorum daha yüksek hız ama üşendim saçma sapan

Edit : 15 15 arttırıcam core hızı. Ne zaman çökerse artık.

Bende aynı şekildeyim format atınca o değeride kaybettim bir daha da uğraşmadım hiç:) sıvı soğutma yaptığımda bile uğraşmamıştım en çok kaç görecek diye bir daha ki kurulumda artık bulurum sınırını.

Sendeki işlemci en azından 3930k olsa skora fark yaratırmış ama oyunlarda bir farkı olmadığından dediğin gibi değiştirmek pek mantıklı değil.

Ekleme: Yada direk 50 50 artır çökünce geriye doğru gidersin. Çökmesi test geçmesinden hızlı oluyor yoksa her seferinde test bitsin diye bekliyorsun:)

Aynen öyle. 3570k yı 4.2 ye çektim ve gerçekten sorunsuz çalışıyor. 4930k ya geçsem şimdi sırf benchmark için anakart değiştir, işlemci al fuzuli masraf olacak gibi.

Bu arada 1176 ya çıktım stabil

http://www.3dmark.com/3dm/1346982?

Arttırarak deniyorum.

4930k real 6core izleçle 12core ve 3700mhz deft çok iyi işlemci king yaa rahat 5ghz yaparsın...
    +4nesil i7 olması masaüstünde belirgin daha hızlı... ocye gerek olmadan deftda bile cpu çok iyi..geçen asus p9 deluxda boot edip sistem kurucaktım kısayoldan biosdan boot seçenğinden seçtim geçiş 2sn sürmedi win7 menüsü çılgın intel

Doğru diyosun dostum. Ama çok büyük ihtimalle 8 çekirdekli Intel CPUsunu bekliycem gibi duruyor. 2014 de çıkacak deniyor ama bakalım.

• Nerde 650Ti Boost :sadSA:DAS
  • Listeye benide ekleyin arkadaşlar
    Zotac Gtx 760

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bayramlar herkese

Burhan Matrix'de ajan kesiyormuş Architect kabul etsin.
  • quote:

... bunun her driverda performans artışıda var... daha crysis3 bf4 için özel drivarlar gelmedi

Bi gelmedi be neo gardaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 15 Ekim 2013; 16:53:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

... bunun her driverda performans artışıda var... daha crysis3 bf4 için özel drivarlar gelmedi

Bi gelmedi be neo gardaş

gelir bro gelir
    />

• Bu duyuruya 4K sürücüleri de dahil olabilir diyorlar.

Gösteri başlıyormuş.
  • M@U kullanıcısına yanıt
    4K sürücüleri mi , şunu biraz açsanıza hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Valla son duyum ay sonuna 790 açıklanacak.

780 SLI gibi olacak Tİtan SLI değil. Güya Titanın 6GB vramini bir PCB ye sığdıramamışlar o yüzden 780 3GB ı yapacaklarmış. Normal 780e göre biraz daha az gücü olacakmış her çekirdeğin. Yani aynen 690 gibi. 680 SLI gibiydi oda ama biraz daha güçsüz.

O kartın birde OC potansyeli harika olursa tadından yenmez

Tabi bu bir duyum. Bekleyip görmek lazım tam heyecanlanmadan.

Benzer GTX790 duyumunu ben de aldım. Hatta 16-17 Ekim'de tanıtılacak yeni GeForce da o olabilir. Ama benim yukardaki mesajımda dediğim şey yeni GPU. Daha doğrusu GK110'un elden geçirilmiş sürümü. Tabi ilk olarak Tesla tarafında kullanılacakmış ama GeForce tarafında da sağlam bir kart gelir bu GPU ile. Belki de ciddi miktarda saat hızları yükseltilmiş, 15 SMX'li bir canavar gelir.

http://videocardz.com/46388/nvidia-launch-tesla-k40-atlas-gk180-gpu

Bu GPU büyük ihtimalle verimliliği artırılmış GK110 olacak. Tabi ufak tefek eklemeler de yapılmış olması muhtemel. Tıpkı GF100'den GF110'a geçişte olduğu gibi. Artacak birim sayısı ve saat hızlarıyla GTX Titan üzerine %20 performans artışı mümkün görünüyor. Bu da GTX690 ayarında tek GPU'lu bir kartın gelebileceğini gösteriyor. Tabi yine en yüksek performans GTX790'a ait olacaktır.

nvidianin hangi döneminde aynı mimaride 2 farklı gpudan çift gpu kart yapıp sunduğıu görülmüş sakin olun gençler
    gtx 580de gtx 590 geldi fermi 2.nesil mimari
    gtx 680de gtx 690 geldi kepler mimari
    gtx 780de yapmadı kepler mimari (gtx titanin kırpılmış versiyonu olan gpu zaten)
    yani gtx 790 demek gtx titan sli demektir kullancağı gpu en kötü gtx 780olcağından buda yaklaşık 2300corex2 bir çift gpu demek
    bu mimaride zorrr yaparmı yapar ama en az 3adet 8pin ve 3x3gb 384bit ve yaklaşık 1300dolar demektir minimum yurt dışı fiyatı

yani kısa boşa heveslenmeyin nvidianın yapcağı en güzle şey fiyat indirimi olcaktır yaparsada titan ultra tarzı bişey yapar oda yüzde15-20 hızlı olsa yeter ona ki bunun her driverda performans artışıda var... daha crysis3 bf4 için özel drivarlar gelmedi

495 fermiye ne oldu 495 fermi gelicek diyordun gelmedi ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

4K sürücüleri mi , şunu biraz açsanıza hocam

Nvidia'nın GK110 GPU'sunu hazırlarken 4K'nın gündemde olmaması, GK110 için 4K'yı sorun haline getirebilir. Zira Nvidia her ne kadar bellek bant genişliği vs. konulardan olmasa da mimarisi itibariyle yüksek çözünürlükte ciddi oranda performans kaybı yaşamaya devam ediyor.

Bu durum Fermi mimarili kartlarda daha belirgindi. Ancak özellikle 2011'de sunulan sürücülerle bu sorun büyük ölçüde çözüldü. Şimdi de bir benzeri 4K için yaşanabilir deniyor. Hatta Videocardz.com bile dillendirdi bunu (bazı Alman menşei forumlarda da konuşuluyormuş sanırım). Çünkü Nvidia 4K'yı baya önemsiyor (uç seviye oyuncular için son dönemdeki en büyük gelişme diye tanımlıyor). Standart olacağını da biliyor. Özellikle 290'ların da 4K'ya ağırlık verecek olması, Nvidia'yı da 4K konusunda yeni sürücüler hazırlamaya itmiş olmalı düşüncesini doğuruyor. Zaten Nvidia da 4K için duyurduğu Battlebox kampanyası için GK110 GPU'lu kartları kullanıyor ve bunlara vurgu yapıyor.

Yeni duyuruda da (şu sıralar Montreal'de yapılıyor) yalnızca Tesla tarafında değil, GeForce tarafında da bazı yeni şeylerin gelmesi bekleniyor. 4K sürücüleri de işte bu adı geçen yeni şeylerden biri.

Bu beklentinin artmasının sebeplerinden biri de Nvidia'nın uzunca bir süredir sürücü konusunda (gerçi GPU konusunda da) yeni bir şey sunmamış olması. Resmi bir bilgilendirme yok. Yalnızca bazı Nvidia yetkililerinin forumlardaki ufak dokundurmaları var. Bu da tabi beklentiyi artırıyor. Özellikle de 290'ların çıkış arefesinde.

• @turbo-powwer

Ha bir de...

"Prepare for greatness"

http://instagram.com/p/filSHRqRQl/

Artık neyse...
    Cavap için teşekkür ediyorum hocam
    Su altında sıvı soğutmalı bir kart fotosu ve mükemmellik için hazırlık lafı gerçekten ilginç
  • Bende de bu var!

• Listede 760 yok :) Daha taze GTX760 topkapı mağazasında ki son 760 ı aldım geldim.
  • Yeni nesil oyunların bazılarında NVIDIA teknolojisi yer alıyor. Bu sayı gittikçe artıcak.

http://www.geforce.com/whats-new/articles/the-way-its-meant-to-be-played
  • quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

Yeni nesil oyunların bazılarında NVIDIA teknolojisi yer alıyor. Bu sayı gittikçe artıcak.

http://www.geforce.com/whats-new/articles/the-way-its-meant-to-be-played

bro mesaj attım okusana cebe...
  • @turbo-powwer

O kart GTX580'miş. Bir cacık yok yani. Bugünkü sunumlarda da bizi bağlayan bir şey olmadı. Gameworks sayesinde belki PhysX, CUDA, PCSS gibi görsel ögeleri daha fazla görürüz, en azından PC oyunlarında grafik ve fizik olayları biraz gelişti deriz.

Diğer sunumları beklemeye devam.
    Hadi ya tüh , grafiksel gelişim konusunda haklısınız ama benim görüşüm bi gruplaşma şart. Yoksa aynı grafiklerle bi 10 yıl daha gidecez , yahu Physx şu anki geliştirilmiş kod yapısıyla nasıl kullanılmaz anlamak güç , halbuki neler yapılabilir dandik bullet yerine
  • 
Sayfa: önceki 11601161116211631164
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.