Şimdi Ara

NVIDIA GTX/RTX Kulubü rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi (1145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25.945
Cevap
72
Favori
959.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11431144114511461147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O önceki mesajım. 3D Surround çözünürlüğüne dair de bi mesajım vardı. Tartışma mesajlarının arasında onu da götürmüşler. Şimdi farkettim.
    7 oyunda 3. kartın getirisi görünürken, 11'inde ise çok az, hiç yok veya dezavantaj teşkil eder şekilde FPS'yi daha da düşürmüştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYIN KARANLIK YÜZÜ

quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

evet arkadaşlar buda benim sistemim, aranıza benide eklerseniz sevinirim.
    not: EDADSAC nick'li arkadaşa bu sistemi toplamamdam dolayı yaptığı katkılara sonsuz teşekkürler...
    NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

bu durumu bir tek ben mi fark ediyorum yoksa ben yanlış mı biliyorum?

üstadım ramlerin yerleri kanımca yanlış.2 ayrı bellek kiti kullanmışsınız.

tam verim alabilmeniz için kitleri kendi araların da kombine ediniz.

bu ara da sisteminiz de hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Ram kitleri aynı hizdalar 1866 mhz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Test sitelerinde, BF3 te single playerde kartların 200 fps yi geçememiş görünmelerinin tek sebebi cpu sınırı değil Oyun konsolundan 200FPS limiti kaldırılmış olmalarındandır. "gametime.maxvariablefps 1000"
    bu kodu yazsalardı adil bir test olabilirdi. Çokta önemli değil nasıl olsa multiplayer oynuyoruz vede cpu nun epey bir gücü buradaki hesaplamalar için çalındığından fps darbe yiyor.
  • çok gereksiz bir tartışma dönmüş, o zaman overclock.net veya evga forumlarına girip ana bacı sövelim. adamlar çıktığı gibi 3-4way sli sistemleri değiştiriyor, yerine yeni çıkanları döşüyor.
  • @false shepherd

3 x GTX Titan SLI için 1080p test vermek... Hem de TPU'dan (ayar düşüren, en kolay sahnelerden test alan site)...

Ama şaşırmadım.

Ben de 18 yıllık Super VGA monitörüm için (1024x768) HD7990 almayı düşünüyorum. Rica etsek 1024x768'de yapılmış HD7990 testleri de veren olur mu acaba?
  • quote:

quote:

quote:

not: EDADSAC nick'li arkadaşa bu sistemi toplamamdam dolayı yaptığı katkılara sonsuz teşekkürler...

hızların aynı olmasından bahsetmiyorum.

bellek kitleri kendi araların da tam uyumlu olarak çalışır.

siz aynı rami aynı marka ve model de tek tek alıp taksanız kitlerin verdiği performansı vermez.

bellekleri yerinden çıkardığınız da bellek yuvaların 2 ayrı renkte olduğunu göreceksiniz.

yani belleklerli mavi-kırmızı-mavi-kırmızı-mavi-kırmızı-mavi-kırmızı- ya da tam tersi şekilde montaj yapmalısınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hızların aynı olmasından bahsetmiyorum.

bellek kitleri kendi araların da tam uyumlu olarak çalışır.

siz aynı rami aynı marka ve model de tek tek alıp taksanız kitlerin verdiği performansı vermez.

bellekleri yerinden çıkardığınız da bellek yuvaların 2 ayrı renkte olduğunu göreceksiniz.

yani belleklerli mavi-kırmızı-mavi-kırmızı-mavi-kırmızı-mavi-kırmızı- ya da tam tersi şekilde montaj yapmalısınız.

montajda sorun yok gibi. K1-K2-K1-K2 sonrada M1-M2-M1-M2 diye takmış. bence doğru.

• O ss diger konudan tek monitor ve 1080p icin 3 way isteyen dikkat cekme arzusundaku ergen bir kardesimize cevap olarak yazilmisti, farkli kaynaklardan da benzer sonuclar zaten eklendi. Buraya quote boyle gelmis

Bu baslikta da benzeri cozunurlukteki tv icin kartlari alan arkadasa da hem 1080 hemde olurda ileride 3 lu setup yaparsa diye 2-3-4 way sli grafiklerini eklemistik, sıkıntı nerede?

NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi NVIDIA GTX/RTX Kulubü  rtx 4070Ti/rtx4080/rtx4090 alimlari başladi

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

O önceki mesajım. 3D Surround çözünürlüğüne dair de bi mesajım vardı. Tartışma mesajlarının arasında onu da götürmüşler. Şimdi farkettim.
    7 oyunda 3. kartın getirisi görünürken, 11'inde ise çok az, hiç yok veya dezavantaj teşkil eder şekilde FPS'yi daha da düşürmüştü.

ama ben mesaj attıktan sonra yazdın...yoksa eklememiştin yani o testleri ekledin ama ben verdiğim 2560x çönzlüklü sonrası ekledin ama hiç bilmeyen dışardna bakan biri senin teste bakıp fikir oluştursa işte bu yanlış yönlendirme olur.ondan dorğularını ekledim bende 3kartın aslında getirisinin olduğu ve 1920xde 3kartın limitde olduğu +cpu limitinede takıldığı bariz belli 3titan alcak kişi 3monitör surrond yada 3dvisionda yapar 5760 çözlüklüğe kadar kullanır...

neyse biz yine nvidia fanı süpürgesi olalım

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

@false shepherd

3 x GTX Titan SLI için 1080p test vermek... Hem de TPU'dan (ayar düşüren, en kolay sahnelerden test alan site)...

Ama şaşırmadım.

Ben de 18 yıllık Super VGA monitörüm için (1024x768) HD7990 almayı düşünüyorum. Rica etsek 1024x768'de yapılmış HD7990 testleri de veren olur mu acaba?

çok hızlı ve taşlı bir gönderme olmuş

club kaçaklarıda toplanmış gelmek için ekşınmı olmasını bekliyordunuz

/>

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Başkan! Var sen beni ne zaman eklemek bu dükkana? Biz var olmak çok göbekten nvidia kart kullanmak.

tişkürler sipirman yokmu
  • Seninle alakası yok. 3D surround'dan tek bahseden sen değildin. İkincisi ise, önce o çözünürlüğü verdim. Çünkü sistemi kuranda şu an tek monitör var. O 3 monitör sipariş ettiğini sonradan yazınca da sonraki mesajı yazdım ama içinde değil hakaret, şahsa dair tek kelime olmadığı halde mesajım silinmiş. Düşündürücü?

Olayın AMD veya Nvidia fanı olmakla ne alakası var Allah aşkına? Nessarien'de mi AMD fanı veya Nvidia düşmanı o zaman?
  • Ben Amd ajaniyim

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    780 SLI'lı sistem kurman, kendini gizlemek için miydi yoksa? Hadi itiraf et bakalım.
  • quote:

Test sitelerinde, BF3 te single playerde kartların 200 fps yi geçememiş görünmelerinin tek sebebi cpu sınırı değil Oyun konsolundan 200FPS limiti kaldırılmış olmalarındandır. "gametime.maxvariablefps 1000"
    bu kodu yazsalardı adil bir test olabilirdi. Çokta önemli değil nasıl olsa multiplayer oynuyoruz vede cpu nun epey bir gücü buradaki hesaplamalar için çalındığından fps darbe yiyor.

Kaldırıp kaldırmadıklarına dair bir bilgi yok, zaten önemli de değil. Her durumda kartlar sınırlanmış oluyor.

Alan Wake gibi bir oyunda bile CPU'nun bazen 95-100 fps'de sınırladığı oluyor(4.5 3770K), 670 2xSLI kullanımı çok düşüyor vs.
    1080p'de birçok oyunda, 2x Titan bile parayı çöpe atmaktan farksız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 9 Temmuz 2013; 10:39:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Başkan! Var sen beni ne zaman eklemek bu dükkana? Biz var olmak çok göbekten nvidia kart kullanmak.

tişkürler sipirman yokmu

tişkürler sipirman

• Beni de ekler misin hocam
  • Forumu hiç bu kadar boş bulmamıştım Bu insanlar nerede?, hani ekran kartı, overclock, nvida amd milleet?

FORUM RESMEN SİNEK AVLIYOR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 12 Temmuz 2013; 19:14:45 >

• rezes kullanıcısına yanıt
    TATİDEYİZ HOCAM SİZ ÇIKMADINIZMI DAHA
  • Renji-tr kullanıcısına yanıt
    Tatile çıksanız da insan hiç pc den ayrılır mı? Ben yanıma alıyorum sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 12 Temmuz 2013; 19:20:43 >
  • 
Sayfa: önceki 11431144114511461147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.