Şimdi Ara

654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.146
Cevap
42
Favori
94.883
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheDeviLofDark

16GB olanı var mı yine E die? 4x8 yapmak istemiyorum ryzen sisteme.

• arutharen kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam. Bir de geldiğinde Micron B-Die mı yoksa E-Die mı bakar mısınız?

• TheDeviLofDark kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Overclock vs uğraşmak istemediğim için direkt 3600 mhz olarak aldım. Ryzen 3700x ile en efektif şekilde kullanabilmek için muhtemelen 3733 mhz ye ayarlayıp, o şekilde devam ederim. Geldiğinde B mi E mi olduğuna bakıp, bilgi veririm.

• arutharen kullanıcısına yanıt

abi bende sistemi topladım son olarak ram kaldı ama bunlar çok pahalı değil mi ya? elim varmıyor almaya.

• zaliminsan kullanıcısına yanıt

ne için sistem topladığınıza ve ne kadar ram'e ihtiyacınız olduğuna göre değişir bu söylediğiniz tabi. kullandığım yazılımlardan dolayı benim için 16 gb ram genelde yetersiz. hali hazırda da 32 gb kullandığım için yine 32 gb tercih edeceğim. şu an 2400 mhz 4x8 gb kullanıyorum. şimdi ise ileriye dönük olarak müsait slot bırakmak adına 16x2 aldım.

normalde crucial'ın tekli 8 gb ları diğer markaların aynı özelliklerdeki ramleriyle aynı fiyat aralığında. ihtiyacınıza göre gb ve bütçenize göre mhz belirleyebilirsiniz. en kötü overclock denersiniz.

• 654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die)

Yeşil olanları aldım ram olarakda bunu en son gördüğümde  565tl kredi kartıyla alım 557TL havale ile alımdı. Nakitim yoktu kargo ücretsiz olsun diye nakit almak istedim maaşın yatmasını bekliyordu. geçen satınalmak için bi girdim stokta yok. Bi süredir takip ediyorum sanırım üretimden kaldırdılar. Şuan başka sitede 730tl vererek almak istemiyorum dolar düşerken neden 200 liraya yakın fazladan para vereyim çok saçma ya.

https://www.aison.com.tr/crucial-ballistix-bl2k8g30c15u4b-16-gb-ddr4-3000mhz-pc-ram-bellek-cl152x8gbkit-pmu65

Çok pahalı, bunu almayın derdim illa alacaksanız link atayım 60 lira fazla verin rgb olanını alın hocam gerek yok bu kadar paraya.

• Aklımı okuyorsun hocam şuan link açık trendyol indirim kuponu bakıyorum bu kadar para verirsem 150tl daha verir rgb sini alırım diyordum ama sizin 60tl fazla dediğiniz linki alırsam çok makbule geçer direk satınalırım :)

https://www.amazon.com.tr/dp/B0897PLB4R?tag=link-redirect-forum-21&linkCode=osi&th=1&psc=1

Bu linktekini bu sabah aldım. 8gb 3200mhz 2 tane sipariş geçtim 8x2 dual channel çalıştıracağım. Yalnız bir arkadaş geçtiğimiz mesajlarda bu ram single kit 2 tane alırsanız üretim tarihi itibariyle tam %100 uyuşmayıp iyi oc olmaz gibi bir şey dedi ne olur ne olmaz oc yapacaksanız bilin isterim. Hiç olmadı can sağlığı diyip 3200mhz çalıştıracağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ogami

https://www.amazon.com.tr/dp/B0897PLB4R?tag=link-redirect-forum-21&linkCode=osi&th=1&psc=1

Bu linktekini bu sabah aldım. 8gb 3200mhz 2 tane sipariş geçtim 8x2 dual channel çalıştıracağım. Yalnız bir arkadaş geçtiğimiz mesajlarda bu ram single kit 2 tane alırsanız üretim tarihi itibariyle tam %100 uyuşmayıp iyi oc olmaz gibi bir şey dedi ne olur ne olmaz oc yapacaksanız bilin isterim. Hiç olmadı can sağlığı diyip 3200mhz çalıştıracağım.

Hocam bu ürünün 2 sıkıntısı var 1.si CL16 2.si dual değil. Ben böyle bi riske girmek istemiyorum sizede tavsiyem

https://www.trendyol.com/crucial/ballistix-bl2k8g30c15u4bl-16-gb-ddr4-3000mhz-rgb-pc-ram-bellek-cl152x8gbkit-p-79449241?boutiqueId=555393&merchantId=116216

bunu almanız olur

Birebir aynı seri numaralı ram alırsanız dual çalışır ama oc için problem olabiliyormuş, ben bilerek aldım cl16 3200mhz alsam zaten yine aynı paraya corsair alacaktım ama bu iyi oc oluyor dediler. beni işkillendirdi forum açıkçası siparişi iptal edesim var neredeyse. Şuan biri daha çıkıp naptın kardeşim derse iptal edecek kıvama geldim arkadaşlar yardım edin 654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die) 

Edit : iptal etmek istiyorum amazondan iptal talep et butonu var sadece. webdenal satıcısına mesaj attırdı bana iptal için ne olacak şimdi bu iptal olacak mı olmayacak mı arkadaslar? 654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 21 Şubat 2021; 1:23:3 >
  • Seri numaraları hiçbir bellekte aynı olmaz. 4'lü kit alsanız bile aynı olmaz.O zaman seri nosunun anlamı kalmaz. Ama belki de seriden kastınız model/part numarasıdır ? ..

• Evet şu gibi : BL8G32C16U4BL

Acele ettim aldığıma alacağıma pişman oldum kendi sitesinde 60 lira daha ucuza satıyormuş gittim amazondan aldım bir de iade talep ettim adamlardan tam çorba oldu. 654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die)  şimdi ne yapayım ben dursun mu çalışır mı sorunsuz oc edeceğim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ogami -- 21 Şubat 2021; 2:8:41 >
  • Güzel bellekler daha iyisini veya sağlamını bulamazsın. micron e-die chipli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 21 Şubat 2021; 2:17:51 >
  • https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0897PLB4R

Bundan 2 tane aldım o zaman sıkıntı yapmaz diyorsunuz doğru mudur hocam? Sabah erkenden satıcıyı arayıp iptal talebini geri çektiğimi söyleyeceğim şu durumda.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Hiçbir sıkıntı çıkmaz.Modelleri aynı olduğu sürece sorun yok.Diğer herşeyi chipine kadar aynıdır.

Diğer markaların (en başta corsair ile a-data Xpg) modelleri bile aynı olsa chipleri farklı çıkıyor.Crucial belleklerde böyle bi sorun yok sağlamdan kastım bu.Çok rahat 3600MHz'ye çıkar zorlanmaz bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 21 Şubat 2021; 2:34:28 >
  • diğer modellerde 2 single 1 dual yapmazken crucial de 2 single 1 dual kit oluyor öylemi hocam?

• Ben de bu ramlerden Amazondan "Jumbum" adlı bir mağazadan 575 TL ye aldım. Sorum şu bu model nosuna sahip modellerin hepsi E-Die midir?Birde bazı arkadaşların paylaştığı görselde daire içine aldığım yerde 2021 ibaresi var. Ben de 2042 yazıyor. Bu nedir? Sistem toplama arefesindeyim eğer overclock olmayan bir modelse cevabınıza göre iade edicem. Cevabınız için teşekkürler şimdiden.

654 TL(kargo dahil) Crucial Ballistix 16GB(2x8GB) 3000MHZ CL15 DDR4 RAM (Micron E-die)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Diğer marka belleklerde de 2 single kit dual çalışır tabii ama önemli olan birbirinin aynısını bulmak..

Atıyorum...

8Gb'lık tek bellek aldım, marka XXX modeli ise DENEME123 olsun aldım taktım kullanıyorum.Belleğin chipi ise Hynix diyelim..

Daha sonra aynı XXX marka belleğin yine DENEME123 modelinden bir tane daha alıyorum.

Herşeyi aynı kutusuna kadar.Takıyorum anakarta pat mavi ekran !! Bir bakıyorum onun chipi bu sefer spectek marka çıkıyor !

Bellek aynı model aynı herşey aynı ama chip uyuşmuyor

Bu tip sorunlar Corsair ve A-data XPG lerde çok oluyor.O da tek tek ayrı alırsan şansına kalıyor.Ama kit şeklinde alınırsa sorun çıkmaz.

Crucial markası sadece micron ile çalıştığından (özel üretimleri hariç) böyle bir olay başına gelmiyor.

Bir modelinde micron e-die chipi varsa dünyanın neresinden alırsanız alın o modeli chipi micron e-die'dır hiç değişmez başka çıkma olasılığı yok

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.