Şimdi Ara

60 yaşındaki komşum bıçak çekti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
28.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlçe belediye veteriner hizmetleri ve zabıtasıyla iletişime geçin
  • Sen de bıçak al, dursun cebinde, adam saldırırsa kendini savunursun
  • hakkını savun demem gerekir ama şunu da göz önünde bulundur, ülkede "köpeğime kışt dedin" sebebiyle bir sürü cinayet işleniyor. fırsatın varsa evi değiştir hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köpek sahibi olarak yazıyorum;

İlk olarak bu adam daha önce yönetim ile davalık olmuş ve davayı kazanmışsa, yapabileceğin fazla bir şey yok. Yönetimden apartman yönetim planını iste. Zaten daha önce davalık olmuşlarsa o planda %99 "özel alanlarda evcil hayvan beslemek yasaktır" minvalinde bir madde yoktur. Benim oturduğum sitelerde "ortak alanlarda beslemek yasaktır" yazıyor, ancak özel alanlara dair bir madde olmadığı için şikayet durumunda karar ancak mahkemeden çıkabiliyor. Sizde de %99 öyle bir madde olmadığı için olay mahkemeye gitmiştir.

Mahkemede süreç kısaca şöyle işliyor; mahkeme bilir kişi tahsis ediyor ve bilir kişi bu hayvanların yarattığı rahatsızlığı tespit ediyor.

Öncelikle koridordaki kokunun köpeklerden kaynaklandığını ispat etmen çok zor (köpeklerin koridora pislediğini falan belgeleyemediğin sürece). Sırf köpeğin bulunmasından kaynaklanan kokunun ispat edilmesi çok zor. Olaya bir de şu açıdan bak, köpeklerin varlığından değil temizliğin yetersiz oluşundan da koku oluyor olabilir.

Adamın ekstra tepkili olmasını anlayabiliyorum. Zira bir köpek sahibi olarak ben de her gün yüzlerce manyakla uğraşıyorum.

Köpeğin sabah akşam havlaması konusunda da tutarlı bir durum olması lazım. Köpeklerin doğaları gereği havlamaları mahkeme tarafından suç olarak görülmez. Örneğin ezan okununca köpek ulur veya havlayabilir. Köpek doğal tepki verir. Komşundaki köpek yapmasa sokaktaki köpek yapar. Buna mahkeme karışmaz. Çöp kamyonuna havlayabilir. Dışarıda kedi veya köpek görünce havlayabilir. Bunlara mahkeme de bir şey yapmaz, sen de bir şey yapamazsın. Ezan okununca köpek ulumasından şikayetçiysen ezanın okunmasından da şikayetçi olman gerek.

Bu arada "susturmayacaksan ben susturacam" alenen tehdittir. Sen de bunu gelip benim köpeğim için söylersen bıçak çekmem ama bir dahaki sefere yanımda bıçak taşıyabilirim.

• evinde köpek besleyen kişilere uyuz oluyorum %90 ı hayvanın ta kendisi .
  • Hocam şimdiden geçmiş olsun allah yardımcınız olsun.Yazınızda da belirmişsiniz çözümü polisler görüntü olmadığı için işlem yapamıyorlar sizin yapmanız gereken sadece görüntüyü vermek gerisini mahkeme yoluyla halledebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam ilgiyle okurken
    quote:

Adam eve

koştu, bi geldi elinde pıçak. Adam delirdi, gozler falan

Bu cümlede geçen pıcak yazan kosmı görünce okumayı bıraktım. Pıcak nedir ya

• Kedi olsa olur da kopek zor be abi, kokusu havlamasi falan. Buyuk arazin olacak besleyeceksin en guzeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • köpek kovucu düdüğü tarzı şeyler al. köpekler kaçar zaten. arasın dursun sonra köpeğim nerde diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Köpekleri sustururum demek alenen tehdittir.

Yiyemeyeceğin lokmayı ağzına alma, sonra forumda konular açarsın böyle
    Hah konuştu kendini alfa sana yıkık.

Konu sahibi dostum aynı sorun çoğumuzda var. Yapman gereken herife hırlamak. Aç müziği son ses o zaman anlasın.

• Adamda rahtsızlık var istifçilik, bu kişi hayvanları biriktirerek yapıyor bunu. Laf anlatmakla anlamaz. Belediye gelip hayvanları toplamalı yoksa çözüm olmaz.

• dostum köpek savar küçücük cihazlar var. çaktırmadan bas düğmeye kaçsın köpekler, her çıktıklarında bas kimse anlamaz ne olduğunu köpekler bi daha bahçeye inmek istemez :))
  • her yerde kafayı sıyırmış bu tip insanlar var ,zaten apartman hayatı insani yaşantıdan çok uzak
    keşke gecekondu hayatına dönüş imkanı olsa ,zamanında çok yakınırdık ama o bile çok daha iyiymiş
  • Birgün köpekleri karşına al ve onlardan nazikçe apartmanı terk etmelerini iste.
  • hocam imza toplayın , attırın binadan
    sen de biber gazı bulundur
  • medeni ülkelerdeki insanların yaptığı gibi , yanına ücretini alıp avukata gidiyorsun. Yok BELEŞ olucak diosan tanıdık avukat buluyorsun.
  • Adamin kafasina sık, icerde 8 sene yatarsin iyi ihtimalle,155 daire* ortalama her birinde 3 kişi sevabini kazanirsin.

• Köpeklerin sahibi mısınız?

• miko_miko kullanıcısına yanıt
    En yakın hayvan derneğine git gelin bende 1hafta kalın de onlarda görsün neyin ne olduğunu sonra Sor ben ne yapmalıyım. Belki onlar adamı ikna eder
    Kardeşim hayvanın hakkı varsa insanında var böylede olmazki.

• Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt
    Yani şimdi herhangi bir daire sakini gecenin gündüzün belli saatlerinde avazı çıktığı kadar bagirsa tepinse insnalarin doğal hali bu deyip birşey yapamayacak mıyız?

Yada tam tersi insnalarin doğal halı değil deyip suçlu mu olacağız?

Bir yerde hayvan dışkısı kokusunu ayırt edememek nasıl Bir şeydir anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.