Şimdi Ara

60 yaşındaki komşum bıçak çekti (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
1
Favori
28.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Egrino

bütün binayı toplayıp adamın kapısına gideceksin tek seferde çözmeniz lazım. Abi bak bunu çöz deyip geri giderseniz hiçbir şey yapmaz. Gözünüzün önünde çözdüreceksiniz.
    üst kattakiler rahatsız mıdır bilmiyorum, her hatta 3 koridor var bizim. her koridorda 4 daire. bizim koridordakileri kokudan dolayı orgutleyebilirim de üst kattakiler ne der bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E4181CA4F

Bu mesaj silindi.
    3 bina var, 120 derece acıyla duruyorlar

ortaya merdiven yapılmış, 3 bina tek merdiveni kullanıyor.

her katta 4 daire, 3 binada 12 daire. 13 kat
  • quote:

Orijinalden alıntı: risingforce

Amcam yaşlımı.Şeker hastası olabilir.O sebeble öfke krizine giriyordur.Kısacası işin zor.Bilmiyorum ne yapılır bu durumda.Sorununu çözebilirsen haber et bize.
    yaşlı, emekli öğretmen

60 vardır yaşı en az
  • Zabıta ve belediyeye toplu şikayet edin hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cimer'e ve belediyeye şikayet et komşular anlaşın imza toplayın aranızda bakın nasıl köpeklerle pış pış oluyor.

Babasının müstakil evi sanki bizde köpek , kedi hayvan severiz ama bu kadar da değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lichkingg L kullanıcısına yanıt
    Bu adam bunları yapmak zorunda mı hemde maddi zarara girerek adam zaten öğrenci maddi durumu olmayabilir hemde kafası şişmek zorunda mı dersine çalışmak zorunda bunun içinde sessizlik gerekir.

• Biz de hayvanseveriz biz de köpek besliyoruz da bu başka bir şey. Yok mu apartmanda beraber bir şey yapılacak birileri. Toplu şikayet vb. Hayır hayvanların da suçu yok ki. Onlara da bir şey yapamıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kardeşim çok atarlı giderli konuşuyorsun ama çantayı atıp kaçmışsın

Adam anlattığın gibiyse suçlu o.

• Apartmanda belli bir sayıda kişi isterse adamı kendi evi bile olsa çıkarabilyiorsunuz diye biliyorum. Kanunları bir araştır.
    İkinci olarak da köpek ıslığı kullanabilrisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    tek çözümün adamı dövmek, tabi dövebilirsen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Böcekli sümük

Kimliğini gizle sen de ona pislik yap, gecenin Bi yarısı sadece onun uyanacağı hareketler, hayatını zorlaştıracak şeyler vs (kapı kilidini boz, balkonuna çöp salla, anten kablosunu kopar, elektrik şalterini su vanasını kapat, kapısına cıvık şeyler sür, ayakkabılarını birbirine yapıştır ya da içine artık yemek dök... )

Köpekleri huysuz eden şeyleri araştır, bahçeye bit dök, köpek ve adam bitlensin, köpekleri kaçıran ses frekansı bul YouTube dan.

Edit: intikam hoş bir şey değil affedici olmak erdemdir fakat intikam aynı zamanda gördüğü haksızlık nedeniyle insanın yaşam enerjisinin tamamen tükenmesini ve psikolojisinin bozulmasını engelleyen, motive edici bir davranış.
    Hocam senden korkulur yeminle, kanım dondu.

• Adam abartmış. Tek başına bir şey yapamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bad to the bone

Emekli John Wick

Apartman yoneticisi rizam disimda daireme girince bir guzel dovmustum ben
    niye girmiş hocam öyle şey mi olur yavv
  • O dönem annemler eve parke yaptırıyordu. Cumartesi ya da pazar günüydü. Hatta haftasonu millet uyuyor diye ustalar 12'de çağırdık. Çalışmaya adamlar öğlen başladı bir de. Neyse apartman yöneticisi herkese atar gider yapan bir tipti. Bizim kapıyı ustalar parke kesmek için açmıştı. Açığı görünce İzmir efesi gibi kollarını açıp kıpkırmızı bir yüz ifadesi ile bu dairenin sahibi kim diye daldı. Valide evimden çık dedi çıkmadı ve sonra biraderle köşeye sıkıştırıp bir temiz daldık.

Babam da müşteriye gitmişti, geldiğinde olayı anlattım o da dalacaktı Adam o günden sonra apartmanda kimseye atar gider yapmadı. 1, 1.5 yıl sonra da taşındı.

Bahanesi de çocuğu uyumuyormuş. Çocuğu akülü arabayla geziyor o saatte uyuma falan yalan, dolan. Tam üst çaprazımızdaydı. Bizim yandakilerin ağzına ediyordu çocuğunun gürültüsü aksine.

Adamla baya uğraşmıştım ben, binadan kimse aday olmamıştı en son ben olacaktım artık adam bıraktı. Hergün apartman kapısına propoganda print edip yapıştırıyordum, hergün istisnasız söküyor ya da söktürüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bad to the bone

O dönem annemler eve parke yaptırıyordu. Cumartesi ya da pazar günüydü. Hatta haftasonu millet uyuyor diye ustalar 12'de çağırdık. Çalışmaya adamlar öğlen başladı bir de. Neyse apartman yöneticisi herkese atar gider yapan bir tipti. Bizim kapıyı ustalar parke kesmek için açmıştı. Açığı görünce İzmir efesi gibi kollarını açıp kıpkırmızı bir yüz ifadesi ile bu dairenin sahibi kim diye daldı. Valide evimden çık dedi çıkmadı ve sonra biraderle köşeye sıkıştırıp bir temiz daldık.

Babam da müşteriye gitmişti, geldiğinde olayı anlattım o da dalacaktı Adam o günden sonra apartmanda kimseye atar gider yapmadı. 1, 1.5 yıl sonra da taşındı.

Bahanesi de çocuğu uyumuyormuş. Çocuğu akülü arabayla geziyor o saatte uyuma falan yalan, dolan. Tam üst çaprazımızdaydı. Bizim yandakilerin ağzına ediyordu çocuğunun gürültüsü aksine.

Adamla baya uğraşmıştım ben, binadan kimse aday olmamıştı en son ben olacaktım artık adam bıraktı. Hergün apartman kapısına propoganda print edip yapıştırıyordum, hergün istisnasız söküyor ya da söktürüyordu.
    Aşırı hoşuma gitti ya

• Köpekleri zehirleyip hepsini öldür, yeni infaz yasası çıkmadan yaparsan maksimum 5000 lira falan para cezasıyla kurtulursun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Köpek uzaklaştırıcı yüksek tizde frekans veren prof aletler var, duvara monte, fişe takıyorsun.. 10 dk da köpek möpek kalmaz 500metre kare bölgede

• Bu tarz durumlarda apartmandaki diğer yaşayan sakinlerden imza toplayıp belediyeye bildirebilirsin.Olmadı mı topluca dava açarsan ve bu imzaları delil olarak gösterirsen tekrardan haklı çıkabilirsin.Ülkede kimse haklarını bilmez hale geldi.Bunu da normal karşılıyorum ancak gece 22.00dan sonra bile ses yapmama zorunluluğu vardır.sizin anlattığınız durumlar ise bunun kat be kat beteri.Köpekleri öldürmeye kalksan,hayvanların en suçu var gene hayvan katili olursun.En mantıklısı bana göre sürekli belediyeyi bu konuda rahatsız etmek.Sürekli polisi arayıp tekrardan rahatsız etmek.Başka farklı yollar aramak.Kaba kuvvete başvurursan bu durumda senin de zarar göreceğin aşikar.Deli ile deli olma git hukuki çözümler ara.Baktın olmuyor taşınmak da istemiyorsun veya taşınamıyorsun o zaman gideceksin yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi adamı çıldırtacak şeyler yapacaksın.
  • Belediye sinirlari icerisinde kopeklerin tasmasiz ve agiz maskesiz dolastirilmasi yasak
    sana yonetmeligi veriyorum. Bahce tum apartmanin ortak kullanim alani oldugu icin halka acik alan statusundedir.

quote:

HAYVANLARIN KORUNMASINA DAİR UYGULAMA YÖNETMELİĞİ:
    Hayvan sahiplerinin görev ve sorumlulukları:
    MADDE 10:
    ...
    h) Mesken dışında dolaştırılan hayvanların dışkılarını temizlemekle,

ı) Ev ve süs hayvanı veya kontrollü hayvanı, halka açık yerlerde tasma ile kontrol altında dolaştırmakla,

i) Bu Yönetmelik yürürlüğe girmeden önce sahiplendirilmiş tehlikeli hayvanların; halka açık yerlerde dolaştırılması sırasında çevreye vereceği zararı önleyecek şekilde mutlaka ağızlığını takmakla ve kontrolünde tasma ile dolaştırmakla görevli ve sorumludur.

Gidip zabitaya sikayet et, gorevinizi yapmazsaniz hakkinizda gorevi ihmal davasi acarim de.
    Kopek sahibine para cezasi kesilip kopegin hayvan barinagina almalari gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0tt0m@n -- 18 Eylül 2019; 14:47:9 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.