Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

60 yaşındaki komşum bıçak çekti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
133
Cevap
1
Favori
28.053
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> 60 yaşındaki komşum bıçak çekti
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    493 Mesaj
    3.5 senedir aynı evde yaşıyorum, ogrenciyim. Karşı komşum var 55-60 yaşında adam. Tek başına yaşıyor evinde bisürü kopek besliyor

Bizim koridor hep kokuyor, senelerdir bişey demedim. Geçtiğimiz kış odev yapmaya gelen arkadaşlar soylenmeye başlayınca gittim adama abi şu kokuyu engelle dedim.

Adam çıldırdı, sen kokuyorsun diye bağırdı bana. Sonra bi daha ses etmedim adama. Şimdi havalar güzel, adam kopegini salıyor bahçeye, benim de zemin kat, kopek sabah akşam hav hav

Kopegi de yetmiyor dışardan bisürü kopek getirip bahçeye sokuyor. Kışın da o kopekleri eve sokuyor donmasınlar diye

Adam tam eve girerken gordum, abi dedim sizin kopek sabah akşam hav hav hav, susturun şu kopegi dedim. Bağırdı çağırdı bana. Sonra sinirlendim, susturmayacaksan ben susturacam dedim. Adam eve

koştu, bi geldi elinde pıçak. Adam delirdi, gozler falan dışarı çıkmış. Az kalsın bıçaklanıyodum. Sırt çantamı fırlattım adama dışarı kaçtım.

Karakola gittim, adamı tanıdılar. Her hafta buraya gelir birilerini şikayet eder dediler. Yok kopegime tepti, yok kopegime taş attı. Deli o uğraşma dediler. Kamera kaydı şahit yoksa suçu kabul etmez dediler.

Yonetime gittim, yonetimle mahkemelik olmuşlar bi kopekci adam kazanmış.

Apartmanda 13 kat var, her katta 12 daire var. Belki 400-500 kişi yaşıyor. Bu adam o kadar kişiye ait bahçeyi kendi evinin bahçesi gibi kullanıyor. Bahçe kopek dolu. Kedileri kovalıyor kopekler,

kediler ucarak benim camdan içeri giriyor. Kopeklerden korkularına dışarı da çıkmak istemiyorlar. Gece cop kamyonu geçiyor başlıyorlar havlamaya. Ezan okunuyor uluyorlar.

Şimdi yine havlıyorlar. Evin bahçesi dışarı kapalı. Bu adam alıp alıp geliyor sokak kopeklerini. Nasıl çozülür bu sorun bi akıl verin. Adam kafayı sıyırtmış kopek kopek diye. Cocugun birisi

kopege taş atsa bıçaklar bu adam.

• Bütün mesajları okudum %80 ni konu sahibinin komşusu gibi sıkıntılı tipler.
    Adam öğrenci, akşam ders çalışacak sağda solda hav hav sesi.
    Etraf leş gibi kokuyor.
    Sabah akşam gürültü.
    Bu arkadaş ne yapsın? Yaşadığı yer apartman, müstakil ev olsa anlarım.
    Komşusu 1 tane değil belki 5 köpek besliyor.
    Yeri geliyor bir çocuk ağlaması bile hayatımızı mahvediyor.
    Biraz empati yapın.

Köpek seven bahçeli müstakil evde bakacak köpeğine, kendisiyle beraber hayvanı da dört duvara hapsetmenin hayvanseverlikle alakası yok.

Kimliğini gizle sen de ona pislik yap, gecenin Bi yarısı sadece onun uyanacağı hareketler, hayatını zorlaştıracak şeyler vs (kapı kilidini boz, balkonuna çöp salla, anten kablosunu kopar, elektrik şalterini su vanasını kapat, kapısına cıvık şeyler sür, ayakkabılarını birbirine yapıştır ya da içine artık yemek dök... )

Köpekleri huysuz eden şeyleri araştır, bahçeye bit dök, köpek ve adam bitlensin, köpekleri kaçıran ses frekansı bul YouTube dan.

Edit: intikam hoş bir şey değil affedici olmak erdemdir fakat intikam aynı zamanda gördüğü haksızlık nedeniyle insanın yaşam enerjisinin tamamen tükenmesini ve psikolojisinin bozulmasını engelleyen, motive edici bir davranış.

Köpekler bahçedeyken belediyeye şikayet et başıboş köpekler insanlar korkuyor diye. Gelip toplasınlar. Devletin sokak hayvanlarını kısırlaştırıp kontrolsüz çoğalmalarını ve acı çekmelerini önlemesi gerekiyor. Nüfuslarının kontrol altına alınması gerekiyor zira bir grup köpek sürü haline geldiğinde insan da öldürebiliyor. Sakinlerin çoluğu çocuğu saldığı bahçe de hijyenden giderek uzaklaşıyor muhtemelen.

Hiçbir şey yapamazsın, mahkemeye versen yıllar sürer kanser olmanla kalırsın, burada hukuk falan yok, o adam bunların yüzde 1'ini gelişmiş bir ülkede yapsa, hapse de atılır evden de kovulur. Taşınıp gideceksin, evin sahibi de olmadığına şükredeceksin.

Köpeklerin duyabildiği frekansta köpek kovucu aletler var, bunlardan al, gecenin 2sinde öttür, delirt adamı ve apartmandakileri. Belki o zaman herkes birlik olup karakola gider topluca şikayet dilekçesi verirsiniz.

Güzelce konuşmak yerine atar koymuşsun adama reaksiyon alınca da sinmişsin bi köşeye. Haksız değilsin ama yanlış yolla başlamışsın hakkını aramaya.

Çünkü böyle insanlar laftan anlamaz. Şikayetçi olunduğu halde polislerde birşey yapmıyor. Ya herkesi örgütleyeceksin yada gideceksin.

• Yarbay
    2057 Mesaj
    Köpekleri sustururum demek alenen tehdittir.

Yiyemeyeceğin lokmayı ağzına alma, sonra forumda konular açarsın böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Apartmanla beraber halledeceksiniz, beraber hareket edince hizaya getirirsiniz. Zor durum, herkesten destek isteyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 17 Eylül 2019; 4:32:10 >
    |
    |
    Güzelce konuşmak yerine atar koymuşsun adama reaksiyon alınca da sinmişsin bi köşeye. Haksız değilsin ama yanlış yolla başlamışsın hakkını aramaya.
    Makudonarudo

Kardeş köpek bu adam nasıl susturacak? Tek yolu köpekleri sokağa atmak. Sen en iyisi başka yere taşın.

|
    |
    Köpekler bahçedeyken belediyeye şikayet et başıboş köpekler insanlar korkuyor diye. Gelip toplasınlar. Devletin sokak hayvanlarını kısırlaştırıp kontrolsüz çoğalmalarını ve acı çekmelerini önlemesi gerekiyor. Nüfuslarının kontrol altına alınması gerekiyor zira bir grup köpek sürü haline geldiğinde insan da öldürebiliyor. Sakinlerin çoluğu çocuğu saldığı bahçe de hijyenden giderek uzaklaşıyor muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    667 Mesaj
    İnşallah csb dir diye okudum ama gerçekmiş.
    Keşke devlet bakacak kimsesi olmayan akıl hastalarını topluma zararsız hale getirse. Osmanlı gibi savaşta-çatışmada en önde gönderse.

|
    |

Dünyanın bütün karanlıkları bir araya gelse bir mumun ışığını söndüremez.
  • Binbaşı
    1180 Mesaj
    adam haklı
    |
    |
    Arkadaşlar gene uyarıyorum sakın çocuk filan yapmayın insanoğlunun ırkının bitmesini sonu ermesini stiyorum artık nedeni ise işsizlik arttı buda demek tir ki canlı bombalar çoğalacak acılar çoğalacak zaten kıtlık geliyor gelcek İ iyi görmüyorum o yüzden gelecek Nesrin acı çekmememesi için tüm erkek ler kısırlaştırılmalı biran önce zaten çocukda gereksiz bişey hiç de sevmem yok mama al yok bey haydi ordan sen kimsinde sana bez ALAYIM sana bez alacağıma gier Club da disko da tekila vodka Redbull içerim kızlar la daha iyi
  • Yüzbaşı
    493 Mesaj

güzelce söyledim başta. adam anlamıyor. köpek dedin mi adam çıldırıyor. Koridor s.dik gibi kokuyor. söyledim, sen kokuyon sen diye bağırıyor. gözlerini boyle focus yapıp bağırıyor.

adam deli
    |
    |
    BSG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Makudonarudo

Çünkü böyle insanlar laftan anlamaz. Şikayetçi olunduğu halde polislerde birşey yapmıyor. Ya herkesi örgütleyeceksin yada gideceksin.

miko_miko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hiçbir şey yapamazsın, mahkemeye versen yıllar sürer kanser olmanla kalırsın, burada hukuk falan yok, o adam bunların yüzde 1'ini gelişmiş bir ülkede yapsa, hapse de atılır evden de kovulur. Taşınıp gideceksin, evin sahibi de olmadığına şükredeceksin.

|
    |
    Alt deli komşumuz üst kata sel bastığı ve bize full su bastığı sırada bilerek suyu açık bırakıp bana su akıtıyorsunuz diyor...
    Daha bu cumartesi 9 civarı miyavlama sesiyle uyandım, kedim yan alt pencereye atlamış. Oradan tırmanmaya çalışacağı zemin ayarladım ama olmadı. Sonra başka şeyler düşünürken alt komşuya gitti
    Meğer balkonu açıp "bu kedi oyun bembeyaz kedi" diyip sopayla kovalayıp kapıyı açıp gitmesini sağlamaya çalışmış. Bina pencereleri vs. aynı olduğundan dolayı kedi eski taktiklerini denemiş, sonuçta o sırada aşağı inip aile ile beraber almayı başardık.

|
    |
    A'dan Z'ye markaların kullandığı şanzıman listesi.
  • Teğmen
    194 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    fvera

Kimliğini gizle sen de ona pislik yap, gecenin Bi yarısı sadece onun uyanacağı hareketler, hayatını zorlaştıracak şeyler vs (kapı kilidini boz, balkonuna çöp salla, anten kablosunu kopar, elektrik şalterini su vanasını kapat, kapısına cıvık şeyler sür, ayakkabılarını birbirine yapıştır ya da içine artık yemek dök... )

Köpekleri huysuz eden şeyleri araştır, bahçeye bit dök, köpek ve adam bitlensin, köpekleri kaçıran ses frekansı bul YouTube dan.

Edit: intikam hoş bir şey değil affedici olmak erdemdir fakat intikam aynı zamanda gördüğü haksızlık nedeniyle insanın yaşam enerjisinin tamamen tükenmesini ve psikolojisinin bozulmasını engelleyen, motive edici bir davranış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Böcekli sümük -- 17 Eylül 2019; 7:57:15 >
    500 kişi ile vs atıyor
    |
    |

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Masal
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,381
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.