Şimdi Ara

60 olunca napçaz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Level 47 oldu.60'a az kaldı.Peki 60 olunca ne yapıcaz.Günlük görev yapıp reputation kasıcaz.Peki bu reputation pointler ne işe yarıyo?Meslekleri geliştirip item yapmak mı daha mantıklı yoksa zindana girip item kasmak mı?Hangisinden daha iyi itemler elde ediliyo?Guilde girdik diyelim.Guild görevlerinde verilen tokenlar guild levelini artırmaya yarıyormuş galiba.Ben biraz oyunun sitesini kurcaladım.Bazı şeyler anladım ama tam çözemedim.Guild levelini artırmak ne işe yarıyacak?Guild olarak bölge mi ele geçiricez?Ele geçirdiğimiz bölgelerden vergi mi alıcaz?Aydınlatırsanız memnun olurum.

• Şu soruların cevapları bizim gibi yeni başlayan oyuncular için gerçekten önemli. Guild konuları değil de bende zindanlardan item düşürmek ve craft olayını çok merak ediyorum. Rep puanları ile item alabileceğimiz NPC'leri gördüm. Herhalde silahımıza + basmak için o NPC'lerden silahımızı/armorumuzu alacağız. Oyunu iyi bilen bir arkadaştan, özenerek cevap vermesini bekliyoruz.
  • Harbiden artık biri çıkıp ayrıntılı bir rehber yapsa bu konuda çok yardımcı olmuş olur bizim gibi merak edenlere. Aramızda muhabbeti çok geçiyor sırf oyunun son bulacagı düşüncesi ile 60 olunca PVP serverine karakterlerimizi geçirmeyi düşünüyoruz. Fakat bazıları asıl oyun 60dan sonra başlıyor diyor bazıları ise 60da sıkıcı oluyo diyor. Kafalar karışık
  • 60'a çok az kaldı, 52 olduk. Malum açılan haritalar nasıl ise açılmayan haritalarda o şekilde olacak gibi geliyor. Peki tüm haritalar bittiğinde? Buna açıklık getirelim.
  • Kısaca açıklıyım hepsini;

60'dan sonra daily questleri mutlaka ama mutlaka günlük tamamlayın, rep point veren tüm yan questleri mutlaka bitirin.

60'dan sonra ilk aşamada para biriktirip, ortalama-iyi gear kasmanız gerekiyor. Çünkü meslek geliştirmeye kalkarsanız tüm paranızı eritir ve istediğiniz gearları da yapamazsınız, crafting biraz tuzludur.

Ve en iyi itemlar craftingle elde edilir fakat dediğim gibi sonra ağırlık verilecek bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: W

Kısaca açıklıyım hepsini;

60'dan sonra daily questleri mutlaka ama mutlaka günlük tamamlayın, rep point veren tüm yan questleri mutlaka bitirin.

60'dan sonra ilk aşamada para biriktirip, ortalama-iyi gear kasmanız gerekiyor. Çünkü meslek geliştirmeye kalkarsanız tüm paranızı eritir ve istediğiniz gearları da yapamazsınız, crafting biraz tuzludur.

Ve en iyi itemlar craftingle elde edilir fakat dediğim gibi sonra ağırlık verilecek bir şey.

Gear dediğiniz set mi oluyo?Gear nasıl kasılır?Parayla mı yapılır?Meslek harici nasıl gear veya para kasıcaz?Zindanlara mı girmek lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 21 Mart 2013; 14:46:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

quote:

Gear dediğiniz set mi oluyo?Gear nasıl kasılır?Parayla mı yapılır?Meslek harici nasıl gear veya para kasıcaz?Zindanlara mı girmek lazım?

Evet item oluyor.

Gold farmlaman lazım, TERA da zaten grind üzerine kurulu bir Kore oyunu. Mesleği belli bir aşamaya kadar unut.

Gold için de belli başlı hızlı satılan itemlar lazım, bunun için de zindanlara gireceksin. Yeni 60 olduysan Ebon Tower, ToT ve LoT farmlayarak başla. Buralardan çıkan enigmatic scroll ve mw alkahestleri sürekli trade brokerda satarak para biriktirmeye başla. Item levelin 150'yi geçince argon corpus'a, 157'den sonra da manaya's core'a gitmeye başlayabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

Evet item oluyor.

Gold farmlaman lazım, TERA da zaten grind üzerine kurulu bir Kore oyunu. Mesleği belli bir aşamaya kadar unut.

Gold için de belli başlı hızlı satılan itemlar lazım, bunun için de zindanlara gireceksin. Yeni 60 olduysan Ebon Tower, ToT ve LoT farmlayarak başla. Buralardan çıkan enigmatic scroll ve mw alkahestleri sürekli trade brokerda satarak para biriktirmeye başla. Item levelin 150'yi geçince argon corpus'a, 157'den sonra da manaya's core'a gitmeye başlayabilirsin.

Offf of 60 olunca oyun yeni başlıyo o zaman.Acaba healer falan mı açsaydık.Partilerde kolay yer buluyolar.Onlar daha iyi item kasar o zaman.İlk char DPS olunca yanlış mı yaptık acaba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet item oluyor.

Offf of 60 olunca oyun yeni başlıyo o zaman.Acaba healer falan mı açsaydık.Partilerde kolay yer buluyolar.Onlar daha iyi item kasar o zaman.İlk char DPS olunca yanlış mı yaptık acaba.

Evet 60'dan sonra başlıyor, öyle olmasa zaten oyun çok kısa ömürlü olurdu.

Valla zevk aldığınla oyna, bir şekilde kasarsın ama tabii priest kolay

• Tam bize göre o zaman, zindanlara en az 10ar kere girdik bu zamana kadar. İyide para kasıyoruz, desene bu yolda devam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eRcn.

Tam bize göre o zaman, zindanlara en az 10ar kere girdik bu zamana kadar. İyide para kasıyoruz, desene bu yolda devam :)

Sen hala oyunda girmedinmi yaw girelim şu zindana artık.
  • quote:

Tam bize göre o zaman, zindanlara en az 10ar kere girdik bu zamana kadar. İyide para kasıyoruz, desene bu yolda devam :)

Oyun tabi sadece zindan değil :) elinden geldiğince zindanlara gir ama eğlenmek istersen arada savaşlara girebilirsin :)

Fraywind Canyon olarak adi geçiyor hemen sağ üstte bulunan Dungeon Match sisteminin üstünde tabi 60 ta açılıyor yanlış bilmiyorsam 15 kişilik partiler ile bölgeleri ele geçirmek üzerine kurulu bir savas .

gelelim günlük görevlere ki benimde burada takildiğim noktalara var ki ne ise yariyorlar sorsan hic anlamadim :) takilar icin iyi eyw cok iyiler ama sonrasi hüsran gibi :) bilen varsa ne alabilirim o puanlarla başka benide aydınlatsın ( nexustan daha iyi )

Aslinda arkadaşın size anlatmak istediği günlük NEXUS ki bu çok önemlidir .

Nexus son patchten sonra 120 kişi sınırı getirilmiş bir bölge . Saatleri var ve girerken görev aliyorsun ( eskiden kendi veriyordu bölgeye girince ) daha sonra orada HEM REP hemde CREDİT kasiyorsun ki ikiside bizim icin önemli ki çok önemli sonuçta oyundaki en iyi itemler craft ile yapilsada craft sistemi cok zor materyaller cook pahali yada zor bulunuyor . Ama nexustan kastigin rep ve puanlar ile 280 hızlı Nexus Horse ve enigmatic itemler alabiliyorsun .

başka soru olursa gene cevap vereyim .

Dip not : mesela yeni açılan zenobia serverinda craft ile yapacağım silah ile gerekli materyalde bulunan oyunun istediği silah neredeyse tamamen ayni + bi sürü item gerekli ve trade brokerda 12k gold ile normal olarak satiliyor bu materyal olarak istenen silah bilen varsa bende bunu sorayim :)

• quote:

Level 47 oldu.60'a az kaldı.Peki 60 olunca ne yapıcaz.Günlük görev yapıp reputation kasıcaz.Peki bu reputation pointler ne işe yarıyo?Meslekleri geliştirip item yapmak mı daha mantıklı yoksa zindana girip item kasmak mı?Hangisinden daha iyi itemler elde ediliyo?Guilde girdik diyelim.Guild görevlerinde verilen tokenlar guild levelini artırmaya yarıyormuş galiba.Ben biraz oyunun sitesini kurcaladım.Bazı şeyler anladım ama tam çözemedim.Guild levelini artırmak ne işe yarıyacak?Guild olarak bölge mi ele geçiricez?Ele geçirdiğimiz bölgelerden vergi mi alıcaz?Aydınlatırsanız memnun olurum.

Guild olayi şöyle görevleri tablodan alabiliyorsun belki görmüşsündür . Daha sonra o görevleri tamamlayip guildine level aldiriyorsun ki level 3 max oluyor . Guild level aldirdin ve en az 20 üyen var ve 2k gold varsa bunun gibi bi kaç koşulu sağladıktan sonra seçimlere girip bölge alabiliyorsun . Bölge alinca o bölgede bulunan NPC leri acip kapamak elinde ayrica VERGİ alabiliyorsun ki bu oranda sana kalmis

Daha fazla bilgisi olan varsa lütfen eklesin

• Aslına bakarsan biz karakterlerimizi 60 level olup iyi item yapında PvP serverlarına taşımayı düşünüyoruz. Bence teranın bu yönden çok eksiği var, yada bizim PvP merakımız çok fazla. Oyun içerisinde kendimden 2 level üstünde gördüğüm her adama duel atıyorum, bazen sövüyorlar PvP istiyorsan git PvP serverlarında oyna diye. Gel 2 duel atalım keyfimiz yerine gelsin be arkadaş ne anlıyorsun sürekli mob kesmekten bam kesmekten.

Bir an önce 60 olup zindanlar ile akraba olmak istiyoruz. İşte o zaman bu konuları uzun uzun tartışacağız.

@wampir_s
  • quote:

Aslına bakarsan biz karakterlerimizi 60 level olup iyi item yapında PvP serverlarına taşımayı düşünüyoruz. Bence teranın bu yönden çok eksiği var, yada bizim PvP merakımız çok fazla. Oyun içerisinde kendimden 2 level üstünde gördüğüm her adama duel atıyorum, bazen sövüyorlar PvP istiyorsan git PvP serverlarında oyna diye. Gel 2 duel atalım keyfimiz yerine gelsin be arkadaş ne anlıyorsun sürekli mob kesmekten bam kesmekten.

Bir an önce 60 olup zindanlar ile akraba olmak istiyoruz. İşte o zaman bu konuları uzun uzun tartışacağız.

@wampir_s

Duel atmak yerine savaşlara girebilirsin :) sonuçta 60 tan sonra herhangi bi haritada gezmeyeceksin :) görevler bitiyor bu yüzden günlük görevler ile geziyorsun haritalarda onlarda merkezde 3-5 mob kesince bitiyor .

BG denilen savaş sisteminde 3 tane savaş var . biri zaten sevebileceğin 3vs3 savaşları ki SERVER fark etmiyor çünkü oyunda ki savaş sisteminde tüm serverlar ORTAK :)

• Oyundaki savaş sistemine tüm serverler ortakmı? Garip bi olay. Şimdi o alanda tüm server ordamı olacak? 3v3 olayını çok merak ediyorum ve bekliyorum zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mediv

Oyundaki savaş sistemine tüm serverler ortakmı? Garip bi olay. Şimdi o alanda tüm server ordamı olacak? 3v3 olayını çok merak ediyorum ve bekliyorum zaten

Youtube videolarına bakarsan eski serverdakiler yenilere tek atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

quote:

Orijinalden alıntı: Mediv

Oyundaki savaş sistemine tüm serverler ortakmı? Garip bi olay. Şimdi o alanda tüm server ordamı olacak? 3v3 olayını çok merak ediyorum ve bekliyorum zaten

Youtube videolarına bakarsan eski serverdakiler yenilere tek atıyor.

Azmin gücü
  • 60 lvl olduğunuzda ilk iş sınıfıza uygun orta halli gearlar için daily quest ve nexus yapın. Arada kalan boşluklarda full ebon tower ve tot önerırım. eger partı bulamıyorsanız durmaksızın pvp ye gırın topladığınız puanlar ıle sınıfınıza uygun takıları alın.

152 civarı gear elde ettıkten sonra argon hard ıle gear sınıfınızı bıraz daha yukseltın. Masterwork +10 cıvarı esyalara ıhtıyacınız olacak cunku en nıhayetınde Quuen Hard yapmanız gerecek..

60 lvl olmak işin başı.
  • 56'yım, oyuna başlamak için 4 level daha kaldı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.