Şimdi Ara

60 LİK ÇANAKTA YAYIN ALAMAMAK ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar geçen gün yeni bir 60 lik çanak alarak acemi bir tane ( malasef) uyducuya baglattım
    ama ewde ki 2 tane ricever da sadece abuk subuk kanallar var
    malum lazım normal kanallrın hiçbiri yok (atv show ntv kanal d falan )
    adamın savundugu tez şu ? 60 lik çanak yetersiz geliyor sana 90 lik çanak lazım o yüzden böyle?

• bu durumda adamın tezimi dogru yoksa bu adam çanagın ayarını tam yapamadıgı içinmi böyle diyor sizce hangisi ?
    yeni çanakmı almak 90 lık veya yeni bi ayar mı gerek antene ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wertoni

bu durumda adamın tezimi dogru yoksa bu adam çanagın ayarını tam yapamadıgı içinmi böyle diyor sizce hangisi ?
    yeni çanakmı almak 90 lık veya yeni bi ayar mı gerek antene ?
    60'lık çanak Türksat için yeterli, büyük çanak almanıza gerek yok.

F:11962, Pol: V Dikey, SR:3333, FEC: ¾ bu frekansı girin ve şebeke aramayı aktif konuma getirip öyle arama yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentOfGoats

60'lık çanak Türksat için yeterli, büyük çanak almanıza gerek yok.

F:11962, Pol: V Dikey, SR:3333, FEC: ¾ bu frekansı girin ve şebeke aramayı aktif konuma getirip öyle arama yapın.

Alıntıları Göster
    hocam o ayarlarla zaten arama yaptırdım ama ?
    dedigim gibi ne biliyim işte halk tv cnn turk kanal 7 gibi lazım olmayan kanallar çıkıyor
    trt1 show tv kanal d atv ntv tnt cnbc e gibi en yaygın kanallar yok ?
    acaba ricever damı problem var diye komşuya gidip takınca hepsini gördüm ?
    bu şartlarda çanak ve lnb ayarı yok gibi duruyor ?
    sizce?

• quote:

dedigim gibi ne biliyim işte halk tv cnn turk kanal 7 gibi lazım olmayan kanallar çıkıyor
    sizce?

kurulumda çok önemli olan çanak ve LNb ayarlarının tam oluduğundn eminmisiniz, uyducu dediğiniz ustanın uydu sinyallini test aparatı varmıydı ,tek çanak galiba,uydu sinyali tam olarak ayarlanmış ise sizin taramyı sağlıklı olarak yapmanız gerekiyor,nasıl yaptığınızı paylaşında ona göre yardım yorumları gelsin size,komşuda çalıştığına göre receiverdede bir sorun yok gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 24 Mart 2010; 19:35:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

quote:

sizce?

kurulumda çok önemli olan çanak ve LNb ayarlarının tam oluduğundn eminmisiniz, uyducu dediğiniz ustanın uydu sinyallini test aparatı varmıydı ,tek çanak galiba,uydu sinyali tam olarak ayarlanmış ise sizin taramyı sağlıklı olarak yapmanız gerekiyor,nasıl yaptığınızı paylaşında ona göre yardım yorumları gelsin size,komşuda çalıştığına göre receiverdede bir sorun yok gibi.

Alıntıları Göster
    hocam tek çanak var boyutu 60 lık çanak . ayar yapan adamın elinde bişeyler vardı ama adam çatıdan indikten sonra ilk cümlesi umarım olmuştur idi.
    bide ricever in ayarını falan bile bilmiyen birisi olunca haliyle kıllanıyor insan.
    ben en iyisi tekrar başka bir uyducu çagırıp ayar yaptırayım

• quote:

hocam tek çanak var boyutu 60 lık çanak . ayar yapan adamın elinde bişeyler vardı ama adam çatıdan indikten sonra ilk cümlesi umarım olmuştur idi.
    bide ricever in ayarını falan bile bilmiyen birisi olunca haliyle kıllanıyor insan.

olurmu öğle usta çatıdan inecek birlikte TV nin karşına geçeceksiniz usta kendi kontrollerini yaptıktan sonra sizin beğeninizi kontrol edebilir ,yoksa problem el sıkışıp herkes yoluna olur,biz böğle çalışıyoruz.umarım olmuştura karşı sizinde tepki koymamanı ayrıca enteresan doğrusu,şayet elinizden gelirse yeterli isenis zide bunu yapabilirsiniz,25.00- 30,00 tl fiyatlı bir aparat bu uydu sinyallerini tesbitte kullanılıyor,en düşük sinyale göre ayar yaparak,çanak LNB ayarlarınızı gerçekleştirin işi bitirin .eğer yapamam diyorsanız bu işi gerçekten meslek olarak yapanı bulmanız gerek (60 lık çanakta işinizi görür)

KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 27 Mart 2010; 0:05:09 >

• quote:

quote:

olurmu öğle usta çatıdan inecek birlikte TV nin karşına geçeceksiniz usta kendi kontrollerini yaptıktan sonra sizin beğeninizi kontrol edebilir ,yoksa problem el sıkışıp herkes yoluna olur,biz böğle çalışıyoruz.umarım olmuştura karşı sizinde tepki koymamanı ayrıca enteresan doğrusu,şayet elinizden gelirse yeterli isenis zide bunu yapabilirsiniz,25.00- 30,00 tl fiyatlı bir aparat bu uydu sinyallerini tesbitte kullanılıyor,en düşük sinyale göre ayar yaparak,çanak LNB ayarlarınızı gerçekleştirin işi bitirin .eğer yapamam diyorsanız bu işi gerçekten meslek olarak yapanı bulmanız gerek (60 lık çanakta işinizi görür)

KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEDİR.

Alıntıları Göster
    60 cmliği bırak 45 cmlik çanakla yayın alabilirsiniz lnb niz de uygunsa... fakat çok ince ayar gerekiyor... muhtemelen sizin anteni ayarlayamamışlardır... tabi bulunduğunuz konum, çanak antenin malzeme kalitesi ve odaklaması, lnb nin kalitesi ve receiver gibi faktörler de bu işin içine giriyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

60 cmliği bırak 45 cmlik çanakla yayın alabilirsiniz lnb niz de uygunsa... fakat çok ince ayar gerekiyor... muhtemelen sizin anteni ayarlayamamışlardır... tabi bulunduğunuz konum, çanak antenin malzeme kalitesi ve odaklaması, lnb nin kalitesi ve receiver gibi faktörler de bu işin içine giriyor...

Alıntıları Göster
    En sağlıklısı 90 lık
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakurtul

En sağlıklısı 90 lık

Alıntıları Göster
    Türkiye üzerine 53 dBW sinyal düşüyor Türksat 3A'dan. 90 cm'lik çanak gereksiz.

45 cm'lik çanakla bile sorunsuz izlenir.
  • quote:

evet bir komşumda var ve izliyolar
  • quote:

quote:

evet bir komşumda var ve izliyolar

Alıntıları Göster
    ayarının çok hassas yapılması ve lnb nin çok kaliteli olması gerekli ama

• quote:

Orijinalden alıntı: sugarboy

zaten genellikle bu ayar konusunda açmaza düşülüyor,eski antenler gibi komşununkine bakarak yön bulup izlemek gerilerde ve o antanlara ait olarak kaldı,LNB artı çanak bu ayarlarında hassasiyetinin bilindiği ölçüde sorunda minimize oluyor bir bakıma,kişisel beceri yetmeyebiliyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugarboy

zaten genellikle bu ayar konusunda açmaza düşülüyor,eski antenler gibi komşununkine bakarak yön bulup izlemek gerilerde ve o antanlara ait olarak kaldı,LNB artı çanak bu ayarlarında hassasiyetinin bilindiği ölçüde sorunda minimize oluyor bir bakıma,kişisel beceri yetmeyebiliyor

Alıntıları Göster
    anladıgım kadarıyla düşük bandlı kanalalrı sinyal kaybı var yüksek bandlı kanaları izliyebiliyorsun. çanak nerde kurulu balkon çatı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bigdede

anladıgım kadarıyla düşük bandlı kanalalrı sinyal kaybı var yüksek bandlı kanaları izliyebiliyorsun. çanak nerde kurulu balkon çatı?

Alıntıları Göster
    ince ayarı yapılmamış.kktc nin brt kanalını aç.ordan ayarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: huzyin67

ince ayarı yapılmamış.kktc nin brt kanalını aç.ordan ayarla

Alıntıları Göster
    arkadaşlar konu uzun zaman önce kilitlenmiş ama benim de bir sorunum var digiturk varmış dairede lnbsini universal lnb ile değiştirdim ama turksatı bulamıyorum ne iş bu? şimdiye kadar 4 tane çanak kurdum ve ayarladım sinyalleri de gayet iyi. bu sefer önümüzde modern bir apartman var yalıtım malzemesi falan bloke ediyor olabilir çünkü 4 apartman yanında bir dairede kurulum yapmıştım çok rahat ayarladım ayrıca 85 cm ile yapmıştım ayarı acaba 60lık digiturk çanağı sinyalleri toplayamıyor mu 85lik çanak mı taksam çünkü ayarlama bilgim var şimdiye kadar hiç böyle çaresiz kalmadım. yardım lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

arkadaşlar konu uzun zaman önce kilitlenmiş ama benim de bir sorunum var digiturk varmış dairede lnbsini universal lnb ile değiştirdim ama turksatı bulamıyorum ne iş bu? şimdiye kadar 4 tane çanak kurdum ve ayarladım sinyalleri de gayet iyi. bu sefer önümüzde modern bir apartman var yalıtım malzemesi falan bloke ediyor olabilir çünkü 4 apartman yanında bir dairede kurulum yapmıştım çok rahat ayarladım ayrıca 85 cm ile yapmıştım ayarı acaba 60lık digiturk çanağı sinyalleri toplayamıyor mu 85lik çanak mı taksam çünkü ayarlama bilgim var şimdiye kadar hiç böyle çaresiz kalmadım. yardım lütfen

uydu receiveriniz digitürk mdu ayarlıydı universal lnb takınca receiverinizin lnb ayarını düzelttiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dephyr

quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

uydu receiveriniz digitürk mdu ayarlıydı universal lnb takınca receiverinizin lnb ayarını düzelttiniz mi?

Alıntıları Göster
    herşey ortaya çıktı aldığım lnb bozukmuş şansıma belki işe yarar diye üstündeki yazıları bile silinmiş olan eski digiturk lnb sini taktım ayarladım ve herşey harika tabi önümde fazlaca sinyal kesen bina olunca %80 kaliteyi geçemedim sinyal almam bile mucize. bir de balkondan bayağı uzatmak zorunda kaldım çanağı o nedenle lnb açısını ayarlamadım kafama göre 15 derece sağa çevirdim ona rağmen her şey gayet iyi ayrıca digiturkun lnbsi işimi gördü bu konuda çıkmayan kanal da yok. ilginiz için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-905980A01

Bu mesaj silindi.
    Çanağı oynanmadan sadece universal Lnb takın yeterli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-905980A01

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    çanak eutelsat yönünde ayarlıysa maalesef turksata cevrilmesi gerekir digitürk kanalları turksattta da vardı demek ki eutelsata göre ayarlamışlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.