Şimdi Ara

60 Bin Tl'yi nasıl degerlendirebilirim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bireysel emeklilikden 60 bin tl elime geçti.
    Araba ihtiyacım var. Ailemde 35 bin tl var onu verelim 80-90 bine ev al kiraya verirsin diyor. o fiyatlara ancak esenyurtta 1+1 evler buluyorum.

Ne yapmalıyım?

Araba alsam ihtiyacım karşılanacak istedigim araçta 60 bin civarında zaten. lakin araba sürekli eksiye getiricek ileride satmak istesem zararınamı satacagım o da ayrı konu.

ev alsam o fiyatlara o bölgelerde ev alabilirmiyim ? degerlenirmi ? kiraya verebilirmiyim.
    Hadi kiraya verdim taş çatlasın 600-650 tl kira alırım o paranın üstüne maaşımdan bir o kadar eklesem krediyle araba alsam kredi faizleri uçmuş durumda hem araç alamam dogru düzgün aylık 1500 tl krediyle hemde çok aşırı faizi var.

altın dolardan korkuyorum. ne yapmalıyım?

• Dolar için geç kaldın zaten, önümüzdeki 1 ay boyunca alış-satış makas miktarından dolayı dolar alman pek karlı olmaz. Ama böyle bir durum da var 60bin tl paran türk lirası olarak kaldığı sürece değer kaybedecektir en yakın zamanda yatırıma yatırman gerek
  • Esenyurtta sakın ev almayın.

1 faizler yükseldi 2 çok fazla ev yapıldı-- yakında ev fiyatları düşecektir. Ayrıca esenyurt deprem bölgesidir. 5 6 yil önceye kadar 8 kat sınırı varken şimdi 25 katlı binalar yapıyorlar. Parayı depremde yıkılacak ve onumuzdeki yıllarsa değer kaybedecek 1+1 eve gömmeyin. Katma değerli bir işe yatırın derim.
  • Altını takip et, paranı kullanılabilir mevduatta getiriye bırak.Altın alımı yap ama paran ile alım yapacağın zamanı iyi belirlemelisin.Büyük parayla alıcaksın 60bin.
  • Lorko L kullanıcısına yanıt
    hocam özelden mesaj atabilirmiyim bişi danısmak icin
  • En mantıklısı %25 oranla faize yatır
  • usd'ye çevirip mevduat faizine yatırabilirsin.
  • Hocam toprağa yatır bence boş zamanında nerede otiruyorsa n git bak araları dolaş dönümlük al istersen istersende metre kare al ama her yerde toprağın olsun illaha ki dönümlük olması gerekmez ama heryerde toprağın olur beklet toprağı degerlenir
  • Beş yıl önce dönümü 7.500 TL'den tarla satın aldım yatırım maksadıyla. An itibariyle dönümü 25.000 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mudavim -- 14 Kasım 2018; 11:10:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.