Şimdi Ara

60-70Bin TL bandında kararsızlık | RCZ - Scirocco

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bir süredir bu iki araç arasında kararsızım. Bu iki araç dışında başka araç düşünmüyorum (3. yolcu için yere ihtiyaç olmasa alacağım araba cooper S coupe olurdu düşünmeden)

İki aracın birbirine göre artı ve eksileri var, sizlerin de fikirlerini almak istedim. Sonuçta iki aracı da kullanmadığım için özellikle kullanmış olanların yorumları oldukça değerli benim için.

Gazlama,rolling vs. derdim yok o yüzden performansları önemli değil benim için.

Kazasız belasız kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BBF65CCC -- 20 Şubat 2017; 9:18:28 >

• Polo gti kullanicisi olarak RCZ derim manuel olursa daha keyifli olur sanırım.

Tip ve görüntü olarak roccodan bence çok üstün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fathmetinol

Polo gti kullanicisi olarak RCZ derim manuel olursa daha keyifli olur sanırım.

polo gti den memnun musunuz. cuprayla arasinda kaldim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rcz daha sorunsuz motora sahip hemde yol tutuş daha iyi... scirocco barzo arabası oldu iyice...
  • Fathmetinol kullanıcısına yanıt
    2 araç için de otomatik düşünüyorum
  • 3. yolcu için RCZ de pek uygun değil. Arka koltuklarını gördünüz mü? 1.70 üstü birinin rahat oturabileceğini sanmıyorum. Bende de Leon SC var arka yaşam alanı hemen hemen Rocco ile aynı, sadece Rocco'nun baş mesafesi birazcık daha kısıtlı. 2 yetişkin çok rahat biniyor. Eğer makyajlı olacaksa kesinlikle RCZ derim ama eğer makyajsız bakıyorsan performans beklentin de yokmuş yorulmamış bir 122'lik Rocco seni memnun edecektir.

Edit: İkisi de otomatik olacakmış; o zaman DSG'den dolayı Rocco elenir. TT'lere bir göz gezdirin eğer fiyatları hala 70 civarıysa alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Duellist -- 20 Şubat 2017; 10:4:4 >
  • Scirocco denen apaçi arabasını alma. Başka bişey demem.
  • Duellist kullanıcısına yanıt
    Yeni kasa RCZ leri hiç beğenmiyorum, 2011-2012 kasayı düşünüyorum o yüzden. Evet arka koltukları yakından gördüm ama arkaya oturacak kişi 1,55e 50kg sıkıntı yok o yüzden.
    Evet DSG sorunlarını çok okudum burada hem o sebeple hem de scirocconun tabiri caizse biraz ayağa düşmesinden kaynaklı çekincelerim var başından beri ama rcz ye tt den sonra yakın araç bu fiyatlarda scirocco.

Audi TT mk2 ler 70-75civarı aslında. KM ler fazla olduğundan biraz çekindim açıkcası. Baktığım RCZ nin birisi 45binde, scirocco 2013 ise 20bin kmde mesela. Mümkün olduğunca az km yapmış yorulmamış araç bakıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BBF65CCC -- 20 Şubat 2017; 10:6:57 >
  • Scirocco Apaçi arabası oldu iyice prestijin ve havan düşer rcz daha havalı bir araç bence ayrıca performansı daha iyi.

• 2017 scirocco kullanicisiyim bende cok tereddut etmistim rcz mi yoksa rocco mu diye fakat rcz nin sanziman sikintisi yasadigini motorun ariza verdigini cok guvendigim bir abimden ogrendim daha sonrasinda performansi konfor u karsilastirmadan roccoyu aldim seninde derdin performans felan degilse kafan rahat binmek istiyorsan almandan şaşma derim . Performans ve baska ozellikler senin icin onemliyse ariza durumlarinida katarak karsilastirmani yap hocam ekstradan rocco ile yollarda sikinti cekiyorum tumsektir cukurdur araba zaten spor olusundan yere yapismis vaziyette fakat rcz ye baktigin zaman 3 yada 4 santimlik bir fark var rcz daha cok sikinti yasar yollarda

• MSWinchester M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, otomatik düşünüyorum iki aracı da, scirocco ve dsg kime konuyu açsam AMAN UZAK DUR tadında konuşuyor. Performans dediğim gibi önemli bir kıstas değil benim için. RCZ konusunda ben tam tersini duydum, motorunun sorunsuz olduğunu söylüyor herkes
  • Rcznin uretimi durdu diye biliyorum, ileride bakim yedek parca falan sorun olabilir

Subaru Brz'yi de dusun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi davidoffvincent -- 20 Şubat 2017; 11:10:51 >
  • davidoffvincent kullanıcısına yanıt
    Toyota GT86'ya bütçem yetmiyor şu anda. Sıkıntılı bir durum var çözülürse eğer gt86 ya geçmeyi planlıyorum zaten. Rocketbunny
  • quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

quote:

Orijinalden alıntı: Fathmetinol

Polo gti kullanicisi olarak RCZ derim manuel olursa daha keyifli olur sanırım.

polo gti den memnun musunuz. cuprayla arasinda kaldim

Bekar ve arabana çok kişi binmez ise cupra

Evli ve çocuk varsa kesinlikle gti

Çok memnumum fazlasıyla arada ki fark bence 4 kapi olmasi polo ic malzeme daha iyi gorsel goruntu olarak cupranin üstünde.

İkisi arasında bende kalmıştım zamaninda iyiki gti almisim.

• Performans beklentisi yoksa eğer farklı araçlara yönelin derim. Bu arabalar performans odaklı düşünüldüğü için sert süspansiyon, yere yakınlık şanzıman ayarları hep buna göre. RCZ'e ne bindim ne sürdüm fazla bir fikrim yok ama okuduğum ve gördüğüm kadarıyla çok dar bir iç mekana ve aşırı sert süspansiyonlara sahip. Yakın bir arkadaşım rocco sahibi 160'lık DSG eğer sorularınız olursa cevaplamalaya çalışırım.

• RCZ spor coupe tanımına tam anlamıyla uyan bir model.
    Scirocco nedir belli olmayan, aynı tadı Golf'tede veren garip bir model araba. Ama 2. eli iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xj9

Merhaba, otomatik düşünüyorum iki aracı da, scirocco ve dsg kime konuyu açsam AMAN UZAK DUR tadında konuşuyor. Performans dediğim gibi önemli bir kıstas değil benim için. RCZ konusunda ben tam tersini duydum, motorunun sorunsuz olduğunu söylüyor herkes

Hocam scirocco'yu kötüleyenlere bakma, daha önce binip kullanmayan herkes aynı şeyi diyo. Önyargı işte.. Ben yakında zamanda scirocco almayı düşünüyorum. Daha önce arkadaşımdan alıp kullandım, uzuun süre araştırdım ve çok sevdim. Yani bi tanıdık falan bulup kullanmanız gerek.
  • CrowMeister kullanıcısına yanıt
    Ben daha çok DSG'den korkuyorum. Çok fazla patlayan DSG yazıları var internette ondan çekiniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xj9

Ben daha çok DSG'den korkuyorum. Çok fazla patlayan DSG yazıları var internette ondan çekiniyorum.

Patlama? İlk defa duyuyorum. Bundan önce jetta kullanıyordum. 2014 model. 120 bindeydi. Şanzımanı bozulmuştu 110binde. Ama 7 yıl garantisinden dolayı TÜM mekaniği 240tl gibi bir fiyata değiştirmişti servis. DSG'den yana korkunuz olmasın bence. Arabada zaten sorun olduğunda panelde ışık yanar, ihmal etmeden baktırırsanız, ayrıca servislerinizi de düzenli olarak yaptırırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.
  • Tt lerdeki dsg 6 ileri yağlı oluyor. Sorun çıkarmaz , diğer seçeneklerden de epey hızlı ve kaliteli araba. Ama km ler Yüksek dediğiniz gibi. Hasarlı araba çok fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.