Şimdi Ara

60.000 - 70.000 SUV Önerileriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar o kadar çok okudum ki 4*4 forumlarını , aklıma f/p bakımından
    en çok yatan seçenek mercedes farkıyla Kyron şu an için ;)
    Bununla birlikte kısaca anlatayım durumumu belki daha yaratıcı fikirleriniz olur.
    Elimde mart-nisan gibi 60000 tl civarında bir para olacak,aracımda olsun istediğim özelliklere
    gelecek olursak kesinlikle 4*4 bir araç istiyorum, çok fazla olmasa da arazi tarzı kullanımım olacaktır.
    Dizel ve 2000cc motor seçeneği , ötv ve yakıt tüketimi açısından önemli.(Eğer şu aracı alırsan hem ötvden
    hem de yakıt tüketimi başarılı olacağı için akaryakıt ücretinden çok pişman olmazsın diyebileceğiniz bir
    seçenek varsa o da kabulümdür)
    Aracı ferah göstermesi ve yine kişisel zevkimdir sunroof olmazsa olmazlarımdan.
    Alıp satmak değil derdim , yılda 15-20 bin km civarı kullanımım olur ve ömürlük olsun isterim
    (Tabii ki yetkili servisi v.s. sıkıntısı yaşama durumum olmazsa)
    ne dersiniz ? neler olur önerileriniz ? veya şu iyidir ama şu özelliğini de göz ardı etme gibi önerilerinizi
    merakla bekliyorum :)

Bu arada diğer araçlardan neden vazgeçtiğimi ufak ufak da yazayım fikir oluşturur belki yönlendirmelerinizde
    veya yanlış düşündüğüm bi konu varsa düzeltirsiniz.
    1-kia sportage ile başladım ama benzinli olması ve 1.6 motorun yetersiz geleceğini düşünmem vazgeçirdi
    2-jeep compass 2.0 dizel otomatik spor kasaya baya baya yönelmiştim ama jeep in fiata satıldığını duymam ve dizel motor
    seçeneğinin artık üretici firma veya distrübütör tarafından ülkemize getirilmediğini ve bu durumun ilerleyen zamanlarda
    yedek parça , ikinci el gibi durumlarda çok can sıkacağını düşündürüyor.Ki fiat ın aldığını ve ilerleyen zamanlarda jeep yerine
    fiat markalı SUV larla piyasada olacağını duymam ayrı bi moralimi bozdu.
    3-Tiguan a geldim , aracın Golf Plus olması ve yeni kasasının yakında çıkacak olması yine fikrimi negatif yönde etkileyen
    faktörler.Ama 1.4 motor seçenekli hem yakıt hem de vergi segment durumu aynı zamanda ikinci eldeki durumu da pozitif unsurlar
    4-captiva ya gelince yakıt tüketiminin fazla oluşu ve istediğim donanımlısının biraz bütçemi aşıyor olması kötü etkiledi
    5-suzuki grand vitara 19 dizel , honda cr-v lpg takviyesi ile ikinci el , subaru forester dizel ikinci el , rav 4 bunlar da şu ana kadar
    aklıma yatanlar ama fiyat aralığımın sıfırına şimdilik el vermemesi nedeniyle askıda , şu model temiz bir modelini alabilirsin
    kafan da rahat olur diyeceğiniz modellere de dediğim gibi açığım.

Biliyorum çok yordum okuturken bile :) ama biliyorum ki bu forumda cidden çok güzel bilgi ve deneyimleri olan
    ve bunu karşılık beklemeksizin paylaşacak çok kişi var.

Şimdiden çok teşekkür ediyor ve yardımlarınızı bekliyorum :)

Dipnot : Bu arada bugüne kadar SUV tarzı bir araç kullanmadım , şu anda da Ford Focus'um var ,alman araçlarının bir çoğunu
    uzun yıllar kullandım.Otomatik vites de şu güne kadar kullanmadım ve takıntım da yoktur otomatik olsun diye.

• Captiva için fazla yakıyor demissiniz fakat otomatik vites olarak düşüncek olursak captiva kyron dan daha az yakıyor.

bu arada bu tarz bir araba alıcaksanız kesinlikle ama kesinlikle otomatik vites alın derim. manuel düsünmeyin bile

ekleme : kyron eniştemde var, bildigim kadarıyla sadece motor şanzıman mercedes ten. arabanın diğer kısımları pek kaliteli degil, iç mekanı çok ama çok sesli. giderken abartmıyorum sesten başınız ağrıyabiliyor, takırtıdan tukurtu çok kyronun iç mekanında.

bunun haricinde kyron u seviyorum güzel araba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 3 Şubat 2012; 19:36:26 >
  • Tiguanın yeni kasası çıkacak demişsiniz ama bence daha çıkmaz çünkü daha yeni makyajlandı.
    En az iki-üç senesi var diye düşünüyorum.Bence tekrar değerlendirin.
    Bir de ikinci el 2007 model özellikle 2007;Bmw x3 2.0d taviye edebilirim.
    Yalnız her iki seçenek de düz vites,unutmayın.
  • 4x4 istiyorsanız Tiguan 1.4TSI 160ps 4motion seçeneğini kesinlikle gözden geçirin.

Alternatif olarak QQ 1.5DCI Tekna Pack GR+NC düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EPICA -- 3 Şubat 2012; 19:49:09 >
  • Tiguan seçeneğini tekrar ekliyorum listeye QQ nun şeklini çok beğendiğimi söyleyemem :/

Bununla birlikte X3 2007 modellerini de araştırmaya aldım ;)

"bu arada bu tarz bir araba alıcaksanız kesinlikle ama kesinlikle otomatik vites alın derim. manuel düsünmeyin bile "
    demişsiniz , genelde herkes bu şekilde istiyor ama neden kesinlikle bariz bi avantajı nedir , açıklayabilirseniz
    çok sevinirim.
  • Kyron hem hantal hemde fazla yakıyor. O yüzden aklınızdan çıkartın bence. Benim size tek önerim var oda suzuki grand vitaradır. Uzun yıllar binicem demişsiniz. O yüzden bu araç tam size göre ama fiyatı bütçenizi aşıyormu bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QQ ye CVT de geldi bence dusunmeye gerek yok.
  • Sıfırını almam zor görünüyor ama ikinci ellerine bakabilirim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray2658

Kyron hem hantal hemde fazla yakıyor. O yüzden aklınızdan çıkartın bence. Benim size tek önerim var oda suzuki grand vitaradır. Uzun yıllar binicem demişsiniz. O yüzden bu araç tam size göre ama fiyatı bütçenizi aşıyormu bilmiyorum

kyron için herkesin kafasında sıkıntılı durumlar var , bugün Ankaradaki bayiilerine gidip bi konuşmak
    en mantıklısı olacak hatta bir test sürüşü de ayarlayabilirsem süper olur;)
    suzuki zaten bu segmentte deneyimi en fazla olan firmaların başında geliyor
    dayanıklılık da aynı şekilde çok başarılı olduğunu duyuyorum.Belki vakit bulabilirsem
    grand vitara için de görüşmeye gidebilirim ;)
  • Kuga,Yeti,Koleos,Antara ve Qashqai 2.000 cc Dizel, 4X4 seçenkeleri var
  • 50 -60 bin tl arası 2008-2010 arası temiz bir kuga en iyi tercih olacaktır. Hoş bir kasası var. Bildiğim kadarıyla 4x4 bir araç. Bu kadar param olsa hiç düşünmeden alacağım bu tip tek araçtır. Fakat biraz beklerseniz ilerde 1,6 ecobost yada 1.6 dizeligelir belki. O zaman işte tadından yenmez.
  • 60000 tl ye 4x4 sıfır araç(sunrooflu) yok bildiğim kadarıyla.nacizane benim tavsiyem arazi ağırlıklı olarak düşünürseniz suzuki grand vitara olur.arazide alternatifi yok diye düşünüyorum aynı klasmanda.aracın eksileri 1.9 lt motor eskidi, yakıtı biraz fazla,servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşanabilir.Diğer hususlarda bence çok iyi araç.
  • + 10000 lira verebilirseniz subaru xv yi öneririm.harika bir araç bence.4 çekeri süper,motor güzel.bu aracıda araştırmanızı önerrim.70000 civarında fiyatı var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.