Şimdi Ara

6 YIL sonra açılan oyun için node.js bilen dost arıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer yanlış açtıysam affola, bu oyunu gerçekten çok seviyorum............................................................................................................................................................ Öncelikle selamlar. BrawlBusters (ZombiRock)'ın açılması için uğraşan yabancı bir firmanın sunucusunda sözcüyüm. Revive Network dağıldıktan sonra o ekipten geriye kalan 5 kişi Remake network'u kurdu. Firmanın amacı kapatılan oyunları canlandırmak. Revive network adı altında çalışırken Battlefield Heroes'u açan kişilerden biri firmanın kurucusu olan Swit. Yeni şirketleri Remake Network'un ilk işi de Brawl Busters yani Zombi Rock olacak. Firma'da yeterince Developer olmadığı için oyunun geliştirilme süreci de bir hayli yavaş işliyor. Şirketin henüz ilk işi olduğu için şirket DC sunucusundan topladığı bağışlarla çoğu işi hallediyor. Bize maddi bir beklentisi olmayan gönüllü olarak çalışabilecek coderlar lazım. Hangi dili bildiğinizin önemi yok. Her türlü yardıma ihtiyacımız var. Server emulator'ın kodlandığı dil ise node.js Yardımcı olmak isteyenler için: DC:https://discord.gg/2jkMnEm ------------------------------------------- Ulaşabildikleri Yer Karekter Seçme Ekranına Kadar Gelebildiler ------------------------------------------- Video Link:https://www.youtube.com/watch?v=CzsAlryeNpk&feature=youtu.be
    oyunun açılması için az ve amacımız sürecini hızlandırmaktır.

lütfen yardım edin oyunu çok severdim her türlü dil bilene ihtiyacımız var şuanlık 8 kişi var ama oyunun açılması için az ve amacımız sürecini hızlandırmaktır.

• Node.js bilen eleman şirketler yüksek maaş veriyor yine bulamıyor, siz gönüllü olarak oyun emulatörü geliştirecek eleman nasıl bulacaksınız? Ancak youtube'da "keep going bro" falan diyecek kadar çakma ingilizce bilen elemanlar bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Node.js bilen eleman şirketler yüksek maaş veriyor yine bulamıyor, siz gönüllü olarak oyun emulatörü geliştirecek eleman nasıl bulacaksınız? Ancak youtube'da "keep going bro" falan diyecek kadar çakma ingilizce bilen elemanlar bulabilirsiniz.
    "yüksek maaş veriyor yine bulamıyor" derken ne demek istediniz?
  • def init kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de Node.js ile oyun emulatörü geliştirecek eleman bir sürü var mı demek istediniz?
  • quote:

Türkiye'de Node.js ile oyun emulatörü geliştirecek eleman bir sürü var mı demek istediniz?
    Hayır. Türkiyede node.js bilen az kişi olduğunumu düşünüyorsunuz diye merak ettim sadece.
  • def init kullanıcısına yanıt
    Node.js PHP, ASP.Net, JSP gibi backend'lere göre yeni o yüzden Node.js bilen eleman PHP, ASP.Net, JSP elemanlarına göre daha az olmalı. Fakat bilen derken tabi ki bir tutorial bakmış bir kursa gitmiş kişiler de değil bir uygulamanın altından kalkabilecek kişileri kast etmekteyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: def init

"yüksek maaş veriyor yine bulamıyor" derken ne demek istediniz?

Alıntıları Göster
    Genellikle sektörde hangi firmada çalıştıysam onda bitmek bilmeyen bir yazılım geliştirici arayışı ve hep istenilenden az yetkin eleman temini vardı. Yani elaman arz talep dengesi geliştirici lehine bozuk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoni_38

Genellikle sektörde hangi firmada çalıştıysam onda bitmek bilmeyen bir yazılım geliştirici arayışı ve hep istenilenden az yetkin eleman temini vardı. Yani elaman arz talep dengesi geliştirici lehine bozuk.

Alıntıları Göster
    Gerçektende piyasada durum böyle mi hocam?
    Yine başka bir mesajınızda iş ilanlarıyla ilgili bir yorumunuzu görmüştüm. O mesajınızda bir ilana 3-4 bin başvuru olmasına rağmen şirketin aradığını bulamadığından bahsetmiştiniz.
    Piyasada denge geliştirici lehine bozuk derken tam olarak kastettiğiniz nedir hocam.

Geliştiricilerin bilgi seviyesinin yetersiz olduğu mu yoksa maaşların olması gereken seviye olmaması mı yoksa başka durumlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: steganography

Gerçektende piyasada durum böyle mi hocam?
    Yine başka bir mesajınızda iş ilanlarıyla ilgili bir yorumunuzu görmüştüm. O mesajınızda bir ilana 3-4 bin başvuru olmasına rağmen şirketin aradığını bulamadığından bahsetmiştiniz.
    Piyasada denge geliştirici lehine bozuk derken tam olarak kastettiğiniz nedir hocam.

Geliştiricilerin bilgi seviyesinin yetersiz olduğu mu yoksa maaşların olması gereken seviye olmaması mı yoksa başka durumlar mı?

Alıntıları Göster
    Maaşlar Türkiye ortalamasına(diğer uzmanlinlara) göre yüksek ama dünyaya göre baya düşük. 100 Yazılımcı aranıyorsa piyasada 70 tane var. Yazılım geliştirici lehine bozuk dediğim bu yani yazılımci kara borsa tabi bu da maaşlara ve çalışma ortamına olumlu yansıyor. İşveren için ise aradığı elemanı ucuza bulmak mümkün değilken bulması bile iyi. Ancak buna rağmen dünyasa verilen maaşlarin yanında az kalıyor ve bu da beyin göçünü hızlandırıyor. Ki bu da ayrı konu.

Bunu konuya yazdım çünkü arkadaş yazılımcı bulamaz veya zor bulursa bilsin ki bu developer yok diye değil rekabet cokken gönüllü bulması zor diye yazdım. Umarım bulur projeye inanmış birinin başarılı olmasını isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahoni_38 -- 7 Mart 2019; 15:49:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Maaş tek başına yeterli bir gösterge değil. Haftalık çalışma gün ve saati de önemli. Haftada 6 gün çalışan bir geliştirici isterse asgari x 4 maaş alsın, yorar. Magazada satış görevlisi gibi değil ki, masabaşında uğraşarak ortaya bir ürün çıkarıyorsun. Benim firmalarda bordrolu olarak çalışmama sebebim haftada 6 gün "zorunlu" mesai olayıdır.

Bir de, iyi ücret nedir, örneğin haftada 6 gün mesaiye karşılık asgari x 2,5 yani 5.000TL net maaş iyi midir?

Bu arada Bursa'da bazı büyük sanayi kuruluşları özel sözleşme ile asgari x 0.6 - 0.7 arası (1250 - 1400TL) maaş veriyor hem de haftada 6 tam gün mesai üzerinden; bu konuyu 2 farklı arkadaşım iletti. Asgari ücret hesabına yatıyor, 750TL'sini geri yatırıyorsun, yatırmaz isen kovuluyorsun.
  • quote:

Maaş tek başına yeterli bir gösterge değil. Haftalık çalışma gün ve saati de önemli. Haftada 6 gün çalışan bir geliştirici isterse asgari x 4 maaş alsın, yorar. Magazada satış görevlisi gibi değil ki, masabaşında uğraşarak ortaya bir ürün çıkarıyorsun. Benim firmalarda bordrolu olarak çalışmama sebebim haftada 6 gün "zorunlu" mesai olayıdır.

Bir de, iyi ücret nedir, örneğin haftada 6 gün mesaiye karşılık asgari x 2,5 yani 5.000TL net maaş iyi midir?

Bu arada Bursa'da bazı büyük sanayi kuruluşları özel sözleşme ile asgari x 0.6 - 0.7 arası (1250 - 1400TL) maaş veriyor hem de haftada 6 tam gün mesai üzerinden; bu konuyu 2 farklı arkadaşım iletti. Asgari ücret hesabına yatıyor, 750TL'sini geri yatırıyorsun, yatırmaz isen kovuluyorsun.
    Arkadaşınız mekatronik mühendisiydi sanırım. Bilişim teknolojilerindede durum aynı mı ya da arkadaşınızda bilişim teknolojileri üzerine bir yerde mi çalışıyor.

Yine mesleğe başlangıcınızdaki maaşınızla bugünkü maaşınız arasında birimsel olarak yüksek olsa da (asgari)x olarak azaldığından bahsetmiştiniz. Sizce bu durum böyle devam eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• steganography kullanıcısına yanıt
    Arkadaş endüstri mühendisi ve aynı zamanda Erdoğan destekçisidir. Yani bu asgari altında maaş alındığı bilgisini Erdoğanı seven biri söylüyor. Bir ara işsiz kaldı, iş ararken yaptığı görüşmeleri şöyle anlatıyordu, "asgari ücret verirse cok çalışmam, asgarinin biraz yukarsında versin her türlü çalışırım" Nitekim bir yer buna asgari x 2 maaş verdi ama haftada 6 da değil, 7 gün (!) mesai. Ona dedim ki haftada 7 gün cok devam edemezsin. Diyordu ki "bir yer bana iyi para versin, işyerinde yatar kalkarım" Bu şekilde 7-8 ay dayanabildi sonra ayrıldı, dediğime geldi. Araştırmadım fakat bu kadar dengesiz çalışmaya meraklı insanlar cok var ise, ücretler ve çalışma saatleri asla düzelmez.
  • Bu ilanı ekleyen kişi yeni üye 1 mesajı var oda bu konu. Ücretli indirilen yada içinde para kazanmak için reklam barındıran bir projeyi ücretsiz yaptırma olaylarına girmişte. Ya arkadaş hadi onu anlayabiliyorum 1 mesajı var oda bu başkada bişey yok. Peki siz bilgili ve tecrübeli arkadaşlar kardeşler hiç biriniz şunu diyemedimi "benim kiramı yada mutfak masrafımı yada atıyorum borcumu yada atıyorum cep harçlığımı vs " gönüllü olarak karşılarsanız neden olmasın.
    Bu konuyu acanında çocuk olduğuna yüzde yüz eminim çünkü aklı selim ve hayat tecrübesi olan birisi zaten kalkıp böyle bir konu açmaz.

Amacım sert davranmak vs değil ama birazda mantıklı düşünmek lazım sonuçta yazılımcıyız mantık bizim olayımız haksızmışım ?

yok dc den ödenekler yok bilmem ne hakikaten hayattan soğutuyor böyle insanlar.

Yani forumda yardım amaçlı elimde geldikçe açık kaynak kod paylaşıyorum ama arkadaş böyle konular yardım değil sadece bilgili insanları sinirlendirmeye yarıyor.

Birde o kadar tecrübesiz ve bilgisizki kendiside oturup programlama öğrenme zahmetinde bulunmamış akıllı zeki ya kendince :S "Bize coderler lazım "
    la bir kere o code değil programcı / yazılımcı diye geçer hatta developer diyimde artık kategorisine kendin ayırırsın konu sahibi arkadaş...

Şimdi bu yorumu yaptım ya konuyu açan kişi kesin girer hakaret eder saldırır vs çünkü forumda örneği çok. Hep böyle konular ( boş beleş işler ) dan çıkıyor tartışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 16 Mart 2019; 20:12:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.