Şimdi Ara

6 yaşında ilik bekleyen çocuğa hayat vermeye vesile olabilirsiniz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
31.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
343 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Up. Geçmiş olsun.

Kandan ilik nakli oluyor mu kemikten alınmıyor muydu?
  • aNTIWIRUS kullanıcısına yanıt
    İki yöntem var vermek için.Birincisi kemik iliğinden alınıyor,ikincisi ise kandaki kök hücreler toplanıyor.İlki çok tercih edilmiyor fakat edilse dahi ameliyat ortamında yapılıyor anestezi altında,hiçbir ağrı sızı duymuyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otis abi

Teşekkürler. Tıbbi olarak 2 ay içinde naklin olması gerektiğini söylüyorlar ama tabi Allah bilir. Uyumlu olup olmadığının tespiti için sadece 1 tüp kan vermeniz analiz için yeterli. Belki bu minik yüreğin hayatını kurtarırsınız.

Alıntıları Göster
    Son uc ay icinde kar verenler de kan ornegi verebiliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zknclk

Bir tanışım ilik bulmuş Almanya'dan. Adam yüklü bir para istemiş. 200k civarıydı sanırım. Veremediler tabi doğal olarak. Adamın adresini ve adini bilse idi inanın yurt dışına çıkıp kafa göz kırıp gelecektim. O denli sinir basmıştı.

• kental kullanıcısına yanıt
    Verebilirsiniz hocam. Tahlil yapar gibi 1 tüp kan vereceksiniz sadece.
  • İlik uyuşmadan da masraf içim yardım edebilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Explosions in the Sky

Kızılaya düzenli kan bağışlardım. Bir küçük içinde trombosit ta ki Samsun Tıp Fakültesinde bir kardeşimin ağlayarak param olmadığı için anneme kan vermiyorlar dediğini duyana kadar. Kızılaya sordum benden bedavaya aldığınız kanı (karşılığında para istemiyorum) hastalara ücretsiz vermiyor musunuz? Cevap olarak; Vırt zırt şu bu evet. O gün kızılay bitti.

Allah bu miniğe ve tüm hastalarımıza acil şifalar versin.
    Kardeşim kızılay devlet kurumu değil. Bir vakıf ve bu vakfın giderleri var on binlerce çalışanı var, binlerce aracı var, kullandıkları bir sürü tıbbi araç var, elektrik, su, yakıt gibi onlarca gider kalemleri var.

Ücret almaları gayet normal.

• Rabbim tüm hasta yavrularımıza, vatandaşlarımıza şifa versin inşallah.
  • 2 yıl önce bir arkadaşımın arkadaşının minik kızı için Kızılay'da kan verip donör olmuştum.

Verilen numune sonucunda sadece vermek istediğiniz hasta için değil ilik arayan tüm hastalar için donör oluyorsunuz.

2 yıldır sabırsızlıkla bir kişiyle iliğimin uymasını ve minik bir canın hayata tutunabilmesi için ona umut olmayı bekliyorum.

Umarım bir gün ararlar ve şu şehirde ya da ülkede iliğinize ihtiyacı olan biri var derler.

Tüm arkadaşlar bu konuda duyarlı olalım. Hem kendimiz kan verelim hem de çevremizdeki insanları donör olmak için ikna edip kan verdirelim.

Olmaz demeyin, bizim de başımıza gelebilir.
  • Lütfen!yardım edin.

Bu sitede konu açan arkadaşa tşklerimi sunuyorum

hayat ona çelme takmaya çalışıyor ama ben inanıyorum iyi yürekli insanlar buna izin vermeyecek

Hepimiz empati yapmalıyız

Yanlizca Empati

• YUKARIIIIIIIIII
  • Geçmiş olsun. Allah en kısa sürede şifa versin inşaAllah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aNTIWIRUS

İlik donürü ne demek ne anlama geliyor vucüdümüzdan bi parça mı vereceğiz bizim gelişimimize zarar veriyor mu ? Ölüm riskimiz olurmu ? İlik donürü olmak.
    Öncelikle bu konun tüm ayrıntılarını aşağıdaki linkten bulabilirsiniz:
    http://www.kanver.org/sayfa/kan-hizmetleri/kok-hucre-bagisi/53

İlk adım Kızılay'a, hastanede tahlil verir gibi bir tüp kan örneğinizi vermeniz ve bunun analiz edilmesiymiş. Uyum tespit edildiğinde ise yukarıdaki linkte yazan adımlarla inşallah bir hayat kurtarabiliriz.

Kardeşi ve babasınınki uyumlu gelmedi. Malesef... Ama o uyumun içimizden birinde olması olasıdır.

Haberlerde duyardım ve üzülüp geçerdim de yakının başına gelince idrak edebiliyormuş insan.

Türkiye'de donör olma bilinci malesef çok zayıf. Diğer ülkelerde ise bilinç oranı çok daha yüksekmiş. Çoğu kimsenin haberi bile yok bu durumdan. Halbuki donör olmanız size ne sağlık açısından bir risk ne dayanılmaz bir acı ne de maddi kayıp vermez.
    Belki de hayatın size vereceği en büyük kazanımı verir. Hayat kurtarmak paha biçilebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: CAKE5841

paylaşımı facebok dan yapabilecegimiz sekilde linklerseniz.paylasabilirim..diger siteleri kullanmıyorum...allah CC yar ve yardımcısı olsun.
    6 yaşında ilik bekleyen çocuğa hayat vermeye vesile olabilirsiniz.

Allah razı olsun. Vesile olursunuz inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otis abi -- 11 Ekim 2018; 16:21:14 >

• Kesinlikle destekliyorum ve kendim de geçen yıl gidip bağış verdim. İnşallah birisine uyar da bir hayat kurtarırım diye de dua ediyorum.
    Bu işi ertelemeyin arkadaşlar. Belki de günlerle yarışan bir insanın hayatını kurtarma şansınız var ama bugün yarın derken o hayat kaybedilebiliyor. Bizim uyuşukluğumuz yüzünden bir insanın ölme ihtimali ne acı. İnşallah benim geç kaldığım yıllarda böyle bir insanı kaybetmemişimdir:(

Ek olarak ara ara trombosit bağışında da bulunmanızı tavsiye ederim. 1 saatinizi alıyor. Sizin 1 saatiniz bir bebeğin tüm gece rahatça uyuması demek.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.