Şimdi Ara

(EDİT:BIRAKMIYORUM) 6. Sınıfta Tıp Bırakılır Mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
6
Favori
21.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birakamazsin doktorlugu ama hadi biraktin diyelim ne yapacaksin ki???

Babadan zengin olsan bile al diplomani iste tip bitirdim diye gez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktor ol hayat kurtar...vesselan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bırakılmaz. Mezun ol mesleği yapamazsan istifa edersin en azından daha sonra geri dönüş şansın olur.

• 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Dersaneye gitmiyorum bunun tek nedeni ben bireysel çalışmadıkça olmuyor. Sohbetten kaçmak değil derdim iletişim kurmayı neden sevmeyeyim başka yerde başka koşullarda eğleniyoruz zaten. Ahkam kesmedim, genelleme yaptım çünkü bu forumdaki insanların çoğu asosyallik hakkında konuşmayı seviyor ya popüler bir konu. Yanlış anlamışım üzgünüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

Dersaneye gitmiyorum bunun tek nedeni ben bireysel çalışmadıkça olmuyor. Sohbetten kaçmak değil derdim iletişim kurmayı neden sevmeyeyim başka yerde başka koşullarda eğleniyoruz zaten. Ahkam kesmedim, genelleme yaptım çünkü bu forumdaki insanların çoğu asosyallik hakkında konuşmayı seviyor ya popüler bir konu. Yanlış anlamışım üzgünüm
    Tabiki bireysel calismazsan olmaz ama bari yazilip kitaplari alsaydin. Neyse ilginc durum sabret kolay stajlar gelir ne de olsa.

• Hocam tavsiye olarak pek bir şey söylemem doğru olmaz ama 9ay kalmışken ani karar vermemeni tavsiye ederim. sonrasında istersen mesleğini yapmazsın ama istersen geri dönüşün olur. bu arada ben de tıp fakültesi öğrencisiyim ve korktuğum durum tam olarak bu. :( hangi bulaşıcı hastalıkları kaptınız hocam bir de? :(
  • Pek detaylı okumadım da klasik asosyallik ve üşengeçlik sonucunda bu çıkarımı yaptığını düşünüyorum. Kendine karşı dürüst olamadığında için de karşı çıkacaksın büyük ihtimalle söylediklerime ama durum böyle gözüküyor. Biri daha zaten bu şekilde yazmış yani demek ki dışarıdan böyle gözüküyor durum. Bence bu kadar katlanmışsın diplomanı al sonra ne istiyorsan onu yapmaya çalış. Bu kadar emek verdikten sonra bırakmak saçma olur.
  • Bende de tam tersi çalışmayı seviyorum ders çalışmayı sevmiyorum

Haftada kaç saat çalışıyorsun hocam bırakırsan ne iş yapacaksın iş hayatı böyle bir şey çünkü
  • quote:

Son sınıftayım, 6. sınıf. Tıpı yazarken 18 yaşımdaydım ve sadece sanki hayatta başka bir meslek yokmuş gibi bir dayatma sonucu tek tercih olarak yazdım üstelik kendi evimin olduğu şehirde. 18 yaşımda sanki düşünmeyi bile bilmiyordum, karakterim oturmamıştı. Ya ben sadece tıp kazanacağım diyip durdum herkes ve her şey bu beklentiyle ilerledi. Tıp yazdım ben ergenlik falan yaşamadım felsefe ve sosyal ilişkileri yeni yeni anlıyordum 18 yaşımda.

Aslında sıkıntı da tam bu. Aileler ve çevre sürekli bi' dayatma içerisindeler. Sen Tıp Fakültesine kendin isteyerek mi gittin? Yazdığından anlaşılan hayır, sana buraya git prestijli iş garantili iyi para var vs. dendi sen de yazdın. Şimdi de işin içine tam anlamıyla girmeye başladığında bunun sana göre olmadığını fark ettin. Hata bir kere baştan yapılmış hocam bu saatten sonra artık 2 alternatifin var. Ya şimdi tamamen bırak ve yeniden hazırlan? Çok saçma ve boşa giden onca yılın olur. Ya da biraz daha sabret ve mezun ol, çalışma hayatını mezuniyetten sonra dene bir de. Eğer hala yapamam diyorsan o zaman istediğin şeye yönelirsin ha tabi ondan da mutlu olur musun ona iyi karar vermen lazım.

• kamisama- kullanıcısına yanıt
    Sosyal olarak aşırı aktif biri değilim zaten söylemekten neden korkayım insanların suratına bile söylerim ben böyle durumlar olsa bir şey saklamam konuşurum merak etme. Ama iletişim becerilermi bozacak seviyede değil, hastalarla iletişimimde kesinlikle sorun yaşamıyorum, arkadaşlarım veya hocalarımla da keza öyle. Canınız mı çok istiyor bilmiyorum birilerine asosyal damgası vurmak. Benim bahsettiğim sorun vücudum kaldırmıyor bu koşuşturmayı, bir gece nöbeti tuttuktan sonra 2-3 gün en az kendime gelemiyorum sonra iyi hissediyorum tekrar nöbetteyim. Hayat mı bu be?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladığım kadarıyla sıkıntı nöbetlerde . 2-3 güne bir gece nöbetine kaldığınız için uykusuz oluyorsunuz buda sizi sinirli ve yorgun yapıyor. Tavsiyem şurada 9 ay kalmış dayanın derim mezun olduktan sonra istediğiniz mesleği yapmakta serbestsiniz hatta bir kaç ay tatil bile yaparsınız kafa toplarsiniz.

• geçmiş iş işten bırakılmaz bu saaten sonra
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Bana sorarsanız da sorun uykuda olsa gerek ki ben bu yaşıma kadar ilk defa böyle hissettim 5 sene tıp beni rahatsız etmemişti

• 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Doğru bıraksam ne yapacağım o ayrı bir konu
    Ama şu babadan zengin olma olayı nedir ya :D keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: FenBilgini

Teşekkür ediyorum. Bana sorarsanız da sorun uykuda olsa gerek ki ben bu yaşıma kadar ilk defa böyle hissettim 5 sene tıp beni rahatsız etmemişti
    Belli bir noktadan sonra ruhen insan yoruluyor malesef. 5 sene dile kolay az değil ki . Biz uyduruk bir bölümden mezun olcaz diye 4 sene canımız çıkıyor :D

• Dediğin doğruda, tıp a nazaran daha fazla dikkat zeka gerektiren başka bi meslek yokki. Bırakıp alternatif olarak nabacağını söyle bakalım.

• Hocam sizin sorununuz tıp ile değil çalışmakla evde kalarak yıllar geçirebilirsiniz anladığım kadarıyla
    Ama şunu unutmayın hayat bu kadar masum değil size iyi haber söylemek isterdim ama malefes gerçek hayat bu ileride evlenme çoluk çocuk sahada karışacak.

Tıp'ı bırakırsanız ileride kafanızı duvarlara vurarsınız ne kadar daha aileniz size destek olacak ? Kendi ayaklarınızın üstünde durma vaktiniz gelmiş biraz ciddileşip kendinizle gelin.
    Temmuz ayı bir fabrikada staj yaptım insanları eşşek gibi kullanıyorlar yağ pas havası kirli vs. Tıp'ı doktorluğu bırakıp nerede çalışacaksınız ?

Ama size bir tavsiyem var sabredin okulu bitirin doktorluğuda bir deneyin illerde yapamıyorum derseniz yazılım işine girin mesai vs. Hiçbir şey yok sabah akşam sıkıldıkça evde kod yazarsınız.

• +

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 28 Mart 2021; 23:44:58 >
  • Şov yapıyorsun yiğidim

• Kardeşim ne okursan oku bizim gibi babadan zengin olmayanlar için ekmek aslanın ağzında. İyi bir üniversitede mühendislik okudum ve her anından nefret ettim, çok da kolay değildi. Staja gittim işçilerle papaz oldum, insanlardan nefret ettim. Şimdi mezunum 5 aydır işsizim, bizim alanda satış mühendisi çok aranıyor satışçı olacaksam ne demeye okudum ben bu bölümü diye sorguluyorsun. Neyse çok detaya girmeyeyim bu konuda, istediğim gibi bir iş henüz bulamadım onu söyleyeyim. Ki istediğim kolay olsun kebap yapayım da değil.

Doktorluk diplomasi aldın mı bu diploma hayatın boyunca işine yarayacak. 6. Sınıftan terk olmak ise tam tersi. Gittiğin her yerde sana enayi gözüyle bakarlar soyliyim, elde var sıfır. İstersen al o diplomayı git pazarda limon sat, ne yapıyorsan yap. Benim bile bu yaşta acaba başka birşey okusam mi diye düşündüğüm oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro magnon -- 22 Eylül 2019; 21:1:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.