Şimdi Ara

8 Pin CPU girişine 4 Pinlik güç bağlantısı takmak problem yaratır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yakında MSI Z87 G43 Anakart üzerinde i5 4670K işlemcisi olan bir bilgisayara geçeceğim fakat anakart üzerinde 8 pinlik güç girişi olmasına rağmen benim güç kaynağımda 4 pin var. Benim bildiğim kadarıyla bu anakart OC yeteneklerine sahip olduğu için istikrarlı bir güç akışı için 6 pine yer verilmiş. Daha önce 4 pin girişli 95W TDP'ye sahip Q9300'ü sorunsuz kullandım, 4670K'nın TDP'si ise 85W olarak gözüküyor resmi sitesinde. Dönüştürücü haricinde 8 pin'e çıkış alma imkanım yok.

Size sormak istediğim soru şu: OC yapmayı düşünmüyorum. Ben 4 pini 8 pinlik girişe bağlasam herhangi bir problemle karşılaşır mıyım?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uluç. -- 7 Mart 2020; 2:46:10 >

• Anakartta 6 pin ilk defa duyuyorum, 8pin olmasın o?
    Anakartım kendi sitesinde de 8 olarak gözüküyor çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beadlock2247 kullanıcısına yanıt
    Dikkatimden kaçmış 6 Pin gibi görmüşüm. Mesajı düzenledim, teşekkür ederim. Soruyla alakalı bir düşünceniz var mı?
  • Uluç. U kullanıcısına yanıt
    tavsiyem o psuyu yenile sadece 4 pin güç çıkışı olan psudan pek hayır gelmez sistem stabil çalışmaz
  • Uluç. U kullanıcısına yanıt
    Bazı anakartlar 4 pinle çalışmaya da izin veriyor ancak 4670k az güç çeken bir işlemci değil. 8 pin çıkışı olan daha kaliteli bir güç kaynağı almanızı tavsiye ederim

• Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.