Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

6 Kez Müebbet İstenen IŞİD Sanığını Tahliye Ettiler!

20
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> 6 Kez Müebbet İstenen IŞİD Sanığını Tahliye Ettiler!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1274 Mesaj
    IŞİD sanığı, “sağlık sorunları” gerekçesiyle tahliye edildi.

Beyoğlu'nda 8 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili yargılanan sanık tahliye edildi

İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 19 Mart 2016 tarihinde canlı bomba Mehmet Öztürk'ün kendini patlatması sonucu 3'ü İsrail biri İran vatandaşı 4 turistin yaşamını yitirdiği, 44 kişinin de yaralanmasına ilişkin dava kapsamında IŞİD terör örgütü yöneticisi ve üyeliğinden tutuklu 5 sanık hakim karşısına çıktı. Örgüt yöneticisi olmakla suçlanan Erkan Çapkın ilk duruşmada sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tahliye edildi.

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanıklar cezaevlerinden getirilmedikleri için Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Duruşmada tahliye edilen Erkan Çapkın, eski savunmasını tekrar ettiğini belirti. Kardeşi olan Ercan Çapkın ise savunmasında, “IŞİD terör örgütü ile ve İstanbul'daki saldırı olayı ile herhangi bir irtibatım yoktur. Saldırıyı gerçekleştiren Mehmet Öztürk adlı şahsı tanımam. Herhangi bir şekilde yasal yollardan veya yasa dışı yollarsan yurt dışına çıkmadım. Kendi ismimin dışından herhangi bir isim veya kod isim kullanmadım. Adıyaman Menzil grubu, Gaziantep Danacık'ta bulunan Kadiri tarikatına ait toplantılarına katıldım. Bunun dışında İslami yapılarda adı ön plana çıkmış kişilerin toplantılarına da katıldım” dedi.

Savunmaların ardından ara karar oluşturan heyet, sanıklar Hüseyin Kaya, Ercan Çapkın, İbrahim Güler ve Mehmet Mustafa Çevik'in tutukluluk hallerinin devamına karar verirken, Ercan Çapkın'ı sağlık sorunu nedeniyle cezaevinde tutulmasının orantılı olmayacağı gerekçesiyle tahliye etti. Heyet, emniyetten sanıkların görüşme yaptığı kişiler arasında IŞİD ve El Kaide terör örgütleri ile irtibatlı kişiler bulunup bulunmadığının sorulmasına hükmetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Kaynak: http://www.t24.com.tr/haber/isid-sanigi-saglik-sorunlari-gerekcesiyle-tahliye-edildi,392849

https://www.evrensel.net/haber/311447/6-kez-muebbet-istenen-isid-sanigini-tahliye-ettiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Binbaşı
    1685 Mesaj
    Bunlar işidliyi kelepçesiz mahkemeye götürüp piyanist gence ters kelepçe yapanlar ne bekliyorsunuz ki ?

Kural Disi Konu Destroyer
    I am not a robot. That wasn't flesh maybe. It's 3:36

• Yüzbaşı
    594 Mesaj
    [27 Eylül 2019 18:50:02 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Ergenekonun kasası dedikleri adam beş parasız hapishanede kanserden öldü. Bu ahlaksız zihniyet kanser hastası türkan Saylan ı bile o haliyle tutukladı. Hiçbirinin yatacak yeri yok.

|
    |
    Gün olur devran döner, sonsuza kadar böyle gideceklerini sanıyorlar.

|
    |

• Yüzbaşı
    449 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Referandum sonrasında ortalığı patlatıp onlarca insanı öldürsün diye salmışlardır.

ülkeyi şeriatçılar bastı hamam böceği gibi ürediler resmen
    acilen bunlardan kurtulmamız lazım
    |
    |
    tozu topraga kat, gece gündüz işidi tara, trilyon masraf et
    hergün şehit ver,
    reklamını da yap,
    ama istanbulun göbeğinde suçu belli işidliyi hasta diye salıver
    ulan
    bilemedim şimdi

insan zekasına ile fena oyunlar oynanıyor..

lan hiç bişey bilmiyosan kilisi geçince salıver kaçsın
    hiç mi amerikan filmi izlemedimiz..
    |
    |
  • Binbaşı
    1406 Mesaj
    Referandumda Evet versin diye tahliye etmislerdir. 1 oy 1 oy
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Binbaşı
    1696 Mesaj
    Bir namaz kılmıştır, bizimkilerde hemen ağlamıştır. Sonra din kardeşlerini bırakmışlardır. Çok duygulu...
    |
    |
    |
    |

Adıyaman Menzil grubu, Gaziantep Danacık'ta bulunan Kadirî tarikatına ait toplantılarına katıldım.

ay ne masum bi cemaat.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VirgilSollozzo -- 10 Mart 2017; 10:15:19 >
    |
    |
    Belki casusluk yapsın diye serbest bırakmışlardır, herşeyi halka açıklayacak halleri yok ya.

Dünyanın bütün karanlıkları bir araya gelse bir mumun ışığını söndüremez.
  • Binbaşı
    1390 Mesaj
    15 Temmuz öncesi de akıl almaz kararlar çıkaran yargının amacı 15 Temmuz sonrası ortaya çıktı. Bu saçmalıklar gösteriyor ki temizlik işi hala olması gerektiği gibi tamamlanamadı.
    |
    |

İnsan kalbinde ne taşıyorsa, dünyaya bakınca onu görür. / Goethe
  • Yarbay
    2448 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    fizisyen

normal, çünkü, bu sadace ışid için değil

tecavüz edersin, ilk duruşmada tahliye olursun
    hırsızlık yaparsın, ilk durumada tahliye olursun
    trafik kazası yaparsın, ilk duruşmada tahliye olursun
    gasp yaparsın, ilk duruşmada tahliye olursun

alacaklı olursun, 3 yılda davan ancak çözülür
    mağdur olursun, 3 yılda davan ancak çözülür....

ama ilginçtir, adliyede avukat hakim savcı tanırsan, bunların tam tersi olur.
    davan aynı ay görülür ve kazanırsın!!

ya şimdi argo birşeyler söylicemde, 3 5 avukat görüp,
    hede hödü yapmasın diye söylemiyorum.
    |
    |
  • Yarbay
    10293 Mesaj
    Bu devirde feto dan gitmeden neyden gidersen git

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Belki casusluk yapsın diye serbest bırakmışlardır, herşeyi halka açıklayacak halleri yok ya.

O zaman medyaya duyurmadan da yapabilirlerdi

|
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
son dakika
Lastik Fiyatları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.