Şimdi Ara

6 gb. lik dvd filmi yazdırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
22
Cevap
0
Favori
1.773
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> 6 gb. lik dvd filmi yazdırmak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    179 Mesaj
    6 gb. lik dvd filmi yazdırmak için ne yapmam gerekli. boş dvd ler 4.7 gb kapasiteli

|
    |
    |
    |
    o özelliğini nasıl anlıcam tekno-sa dan aldım lg marka
    8 gb lik boş dvd varmı piyasada
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    İntel İ7 6700k *** Asus Z170 Gaming Pro *** Coolmaster Seidon 12v***EVGA GTX 1070 FTW *** 2x8 GB Gskill 3200 MHZ Ram *** 2x1 TB Caviar Black Sata 2 Raid 0 ve 2 Tb Green HDD *** Ocz Vrtex 4 128 gb***Kingston 3k Hiperx 128 GB***Corsair C70 Kasa***ASUS PG348Q Monitör***Seasonic 850 watt GOLD PSU***Logitech z906 Hoparlör Set***Sony Mdr Hw700DS 9.1 Kulaklık
  • Kurmay Yarbay
    13534 Mesaj
    nero vision kullan, nero 7'nin yanında geliyor, sana otomatik olarak bitrate'i düşürüp dosyayı (ya da filmi) tam DVD'ye sığdırayım mı diye soruyor.
    |
    |
    Dvdshrink kullanıyorum ve istemediğim özellikleri dvd den kaldırıyorum mesala diğer dillerdeki dublajlar ,istemediğim ek özellikler gibi zaten böyle yapıncada dvd nin boyutu küçülüyor ve genelde sığıyor.Eğer yine sığmazsa bu seferde biraz kaliteyi düşürüyorum.
    |
    |
    Gençler size bi soru:LG dvd writer aldım gayet güzel kullanıyorum da 8.5 gb'lık dvd+r yazdırıp yazdıramıyacağimı nasıl anlarım kutusu filan yoktu açtım kasayı taktım modelide bu (LG GSA 4165B) sitesine girip bakıyım dedim ingilizcem yetersiz olduğu için hiç bişey anlamadım.Yoksa TRQX'un dediği gibi nero vision mu kullanayım.kolay gelsin.
    |
    |
    beyler benimde bi sorum olcak ... benimde lg dvd writer'ım var ama hep yakıyo dvd'leri . değil 8.5 , 4.6 gb bile yazamıyom . artık boş dvd almaya korkar oldum napcam yaa ? bu dvd writer ların bi ömrü oluyomuş . acaba diyom onu mu doldurdum
    |
    |
    Ben olsam açıkçası 8gb lık dvd-r ler şu andaki gibi 10 YTL'nin üzerinde iken alıp kullanmam. 4.5 gb lık olanlarla aralarında 10 kattan fazla fiyat farkı var. Ben ekstralarını çıkararak 4.5 gb lık olanlara kaydetmeyi tercih ederim. Ekstralarını çıkarmaz iseniz 6 gb lık bir dvd yi %65-70 civarı bir kalite oranıyla yine de 4.5 gb lık dvd ye kaydedebilirsiniz. 16x olan bütün writerlar 8.5 gb lık dvd leri yazar. (Yani dual layer desteği vardır)
    Clonedvd veya dvd shrink kullanarak yapabilirsiniz. Kopya korumaları kırmak için de anydvd denilen programı kullanıyorlar.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: cnidre

Ben olsam açıkçası 8gb lık dvd-r ler şu andaki gibi 10 YTL'nin üzerinde iken alıp kullanmam. 4.5 gb lık olanlarla aralarında 10 kattan fazla fiyat farkı var. Ben ekstralarını çıkararak 4.5 gb lık olanlara kaydetmeyi tercih ederim. Ekstralarını çıkarmaz iseniz 6 gb lık bir dvd yi %65-70 civarı bir kalite oranıyla yine de 4.5 gb lık dvd ye kaydedebilirsiniz. 16x olan bütün writerlar 8.5 gb lık dvd leri yazar. (Yani dual layer desteği vardır)
    Clonedvd veya dvd shrink kullanarak yapabilirsiniz. Kopya korumaları kırmak için de anydvd denilen programı kullanıyorlar.
    Arkadaş çok,çok sağol ben daha çok kamerayla çektiğim filmler için yazmıştım daha fazla bilgi aldım çok sağol
    |
    |

• Yarbay
    7156 Mesaj
    DVD Yazıcısı sürekli yakan arkadaş hep aynı marka boş DVD kullanmasın.Değişik markaları denesin.

DVD Shrink programı ücretsizdir.Google da veya download.com da bulabilirsiniz.
    6-7 gb lık filimleri kolayca 4.7 gblık DVD lere çevirip yazabiliyor.Fakat bazı özellikleri kısmanız gerekebilir.
    Farklı dildeki dublajlar gibi mesela.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: kobe_bryant1977

Dvdshrink kullanıyorum ve istemediğim özellikleri dvd den kaldırıyorum mesala diğer dillerdeki dublajlar ,

Text leri silmek o kadar yer kazandırmaz. Mutlaka kaliteden ödün vermek gerekiyor. O zaman DVD izlemenin anlamı yok.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orjinalden alıntı: kobe_bryant1977

Dvdshrink kullanıyorum ve istemediğim özellikleri dvd den kaldırıyorum mesala diğer dillerdeki dublajlar ,

Text leri silmek o kadar yer kazandırmaz. Mutlaka kaliteden ödün vermek gerekiyor. O zaman DVD izlemenin anlamı yok.

Arkadaşın dediği diğer dillerdeki altyazılar değil.Yer kazanmak için kaldırılması gereken dublaj dosyaları.
    |
    |
    örnek : DVD+R/DL şeklinde.
    |
    |
    Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.
    KONFÜÇYÜS
  • Binbaşı
    1390 Mesaj
    nero da yazıcınızın hangi formatları desteklediğini görebilirsiniz.
    |
    |
    |
    |
    Komutanlarım çok sağolun DL yazıyomuş ama benim gözler 2.25 olduğu için anca gördüm. 3 tane 8.5gb dvd-r, 1 tane 4.7gb dvd+r geçen ay 30ytl 'ye almıştım phılips marka fikir olsun diye yazdım yanlış hatırlamıyosam 30-35 arası diyim benşimdi sıra dvd shirinki indirmeye geldi..
    |
    |
    |
    |
    Dvdshrink programı .avi veya .mkv uzantılı filmlerin diğer dillerini kaldırabilimi
    yardımcı olursanız sevinirim.
Reklamlar
üniversite
son dakika
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.