Şimdi Ara

6 aylık %3 zam önerisi ZAM 1 YIL ÖNCEDEN BELLİYMİŞ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
5.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nervo

Forumdaki bir baltaya sap olamamış dar kafalıları bir kez daha görmüş olduk.
    Polis öğretmen teknisyen mühendis tekniker birçok kuruluşta MKE, TCDD, DHMİ, Çaykur ..vs çalışan insanlara memur diyoruz biz. G*tunu yırtarak kpssden 85-90 üstü alıp girebilmiş fakat MEMLEKETİ OLMAYAN bir şehirde, yani yaşadığınız şehir değil.
    Belki doğu, belki anadolunun ücra gelişmemiş bir ilçesinde çalışmak zorunda kalıyorsunuz.
    Kira vs. en baştan eşyalar herşeyiyle bir yük. Ve burda o puanı almaya beyni basmayan arkadaşlarım çok bile memura diyor.

İzmir Karşıyaka gibi bir yerden 1300 nüfuslu dumlupınar ilçesinde 5 senedir çalışıyorum.Hemde 5 senedir gece çalışıyorum.Ama Maaşımı çok görüyor bazıları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

3+3 memur icin cok bile.

6ay calisip en az 4bin lira aliyorlar kimisi 6bin

memur ol o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

quote:

3+3 memur icin cok bile.

memur ol o zaman

Tanidik olsa simdiye kadar memurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: dublex06

çoğu kişi yüzde 3 fazla demiş zam yapmasınlar diyen olmuş o kişilere imkan verilse bugün memur olurlar kedi ile ciğer davası nedir bu memurlar ile düşmanlığınız kıskançlık bence çoğu kişideki

+1

Yan gelip yatmasi. Is yapmamasi. Musterilere sert davranmasi. Ptt ile isin oldugunda vezneci cokta umursuyor seni. Sert konusuyor. Cunku yeri garanti yeri saglam. Ozel sirket olsa bak nasil calisir ozaman. 10dk isi yarim saatte yapmasi. Sabahtan aksama kadar oturup cay icmesi. Devlet yerleri neden ozellesti saniyorsun. Adamlar calismiyor. Hep zarar. Yilda 6ay calisiyor. Yan gelip yatiyor 4bin kes. Yok ole bir dunya. Bayram tatili 10gun 10. Normal tatilini yapiyor 20 gun 30gun birde bayramlarda da 10ar 10ar tatil yapiyor. Ulkeyi soyup sogana cevirdiler.

Yuzde uc cok. Yuzde 0.5+0.5 toplamda yuzde 1 artis olmasi gerekiyor

• quote:

quote:

quote:

3+3 memur icin cok bile.

memur ol o zaman

benim tanıdığım yoktu babam işçi . 87 aldım kpssden atandım bilmediğim yere . şimdi gelmiş bana laf atıyorsun . 3bin lira maaş için köpek gibi çalıştık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3+3 memur icin cok bile.

memur ol o zaman

benim tanıdığım yoktu babam işçi . 87 aldım kpssden atandım bilmediğim yere . şimdi gelmiş bana laf atıyorsun . 3bin lira maaş için köpek gibi çalıştık

Helal olsun ne diyebilirim. Hakkini almissin. Atanmissin iste daha ne istiyorsun.

• quote:

quote:

quote:

çoğu kişi yüzde 3 fazla demiş zam yapmasınlar diyen olmuş o kişilere imkan verilse bugün memur olurlar kedi ile ciğer davası nedir bu memurlar ile düşmanlığınız kıskançlık bence çoğu kişideki

+1

Yan gelip yatmasi. Is yapmamasi. Musterilere sert davranmasi. Ptt ile isin oldugunda vezneci cokta umursuyor seni. Sert konusuyor. Cunku yeri garanti yeri saglam. Ozel sirket olsa bak nasil calisir ozaman. 10dk isi yarim saatte yapmasi. Sabahtan aksama kadar oturup cay icmesi. Devlet yerleri neden ozellesti saniyorsun. Adamlar calismiyor. Hep zarar. Yilda 6ay calisiyor. Yan gelip yatiyor 4bin kes. Yok ole bir dunya. Bayram tatili 10gun 10. Normal tatilini yapiyor 20 gun 30gun birde bayramlarda da 10ar 10ar tatil yapiyor. Ulkeyi soyup sogana cevirdiler.

PTT ye kizip tum memura laf etmek.

Kimse isini yarim saatte yapmiyor bilmiyorsun anlatayim pcler ankaraya bagli ve ankaradaki sistem o kadar yavas ki sanada verseler sende yapamazsin.Bazen belge bulunmaz bilirsin buda tamamen turkiyedeki arsivciligin ne kadar zayif oldugundan kaynakli ulkede hersey yarim yamalak.Tatiller idari tatildir herkez calismiyor diye birsey yok 5 kisi varsa 2 si tatil 3 u calisir diger bayramda o 2 kisi calisir 3 kisi tatil yapar.

Normal tatil 10 seneyi geckin memursa 30 dur.Buna kimse karisamaz isterse 30 gunu 1 kerede alir isterse 15-15 devlet tarafindan verilen hak.

Kimse calismiyor degil devlet surekli yapilandirma yapiyor adam gelmiyor gelmiyor son gun oduyor mesela coguda odemiyor nasilsa tekrar yapilandirma cikar diye mesela is yeri acilcak adam surekli ac kapa yapiyor vergi vermiyor.Hepsi uckagitci devlet bu sekilde vergi toplayamaz.O kadar cok acik var ki.....

Onun disinda devlet buyuklerine soyleyeceksin bu sozleri yan gelip yatmak mv lerin isi

Edit:Ayrica memur dedigin oyle luks arabalara binemiyor vergi kaciramiyor Mercedeslere binenlere soyleyeceksin bunu en dusuk memur maasi 3000=750 euro dahi etmiyor bir telefon dahi alamiyorsun bence herkezin sapkasini onune koyup alim gucumuzun cok dusuk oldugunu bu euro dolar kuru ile 3 bin degil 7-8 milyar alinmasi gerektigini dusunmesi lazim gittikce orta sinif fakirlesiyor bunda isci memur var zenginler daha cok zengin oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 19 Ağustos 2017; 12:23:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ptt sadece 1ornekti.

Ne zaman devlet isinde bir isim dusse en az yarim saatte isim bitiyor ki. Benden oncekileri bekledigim sureleri saymiyorum.

Valla cok tanidigim oldu memur. Bir tatil oldumu hepsi tatilde. Hatta subede calisan vardi 6 7senedir calisiyor. Abi napiyorsun subede diyordum. Hic cay iciyorum aksama kadar. Caydan da biktim diyordu.

Tatile gelirsek. Sen nobetci olanlardan bahsediyorsun sanirim. Yada polis askerden falan.

Ben olsam bende uckagitcilik yaparim. Uniden kalan kredilerin hepsini odedim salak gibi. Benimle unide olan arkadasim salak miyim ben odeyecek diyor. Hala konusuyoruz noldu diyorum borc. Valla hicbisey gelmedi bana diyor uni biteli 6sene oldu. Biz salak gibi odeyelim benim sucum ne yani. Herkesin odemesi gerekiyor. Bu zamana kadar hic borcum olmadi devlete. En son 67lira borcum cikti gss den ki. Bu zamana kadar hep calistim. Sadece askerden sonra is bulma zamaninda 1bucuk ay gecirmisim de. 67tl geldi. Bir de eve geldi. Okadar sasirdim ki anlatamam. Kacmiyoruz illa calisacagiz. Benim o aradaki calismadigim sureyi nasil hesapladin valla pes dogrusu. Askerlik bitis suremi bile biliyor. Olaya 1kisi degil milyonlar seklinde bakin. O 67tlyi odemeyecegim. Gitmedigim hastaneye 67 odemem. Zaten ozele gidiyorum. Yani o yuzden vergi konusunda devlete acimam

• Bende yeni öğretmen olarak Kars Kağızmana atandım. Kira, ısınma, öğrenim kredisi borcu, diğer gelirleri de eklersek ayda 1000 lira bile kalmıyor. Yeni atandığım için eşyası filanda alacağım oda kalmayacak maalesef.

Sandığınız gibi memurlar güllük gülistanlık yaşamıyorlar.

• quote:

quote:

quote:

+1

Pttdekilerin yeri sağlam falan değil. Onların çoğu idari hizmet sözleşmesiyle çalışıyor isterlerse rahatlıkla kovulabilirler.
    4 bin falan da vermiyor verse kpss ile alımda puanı tavan olurdu.

• Mayis ayinda aldim 15 tl kilosu olan börek simdi 18 tl olmuş siz hesap edin

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Bende yeni öğretmen olarak Kars Kağızmana atandım. Kira, ısınma, öğrenim kredisi borcu, diğer gelirleri de eklersek ayda 1000 lira bile kalmıyor. Yeni atandığım için eşyası filanda alacağım oda kalmayacak maalesef.

Sandığınız gibi memurlar güllük gülistanlık yaşamıyorlar.

Ogretmenlik baska memurluk baska. Ogretmenlik maasi bir ise yaramaz

• quote:

Orijinalden alıntı: alemci83

Mayis ayinda aldim 15 tl kilosu olan börek simdi 18 tl olmuş siz hesap edin

Sende yarim kilo alirsin :)

• quote:

quote:

Hep 5 tlik aliyorum zaten yarim kilo almak zor biraz

• quote:

quote:

quote:

Yakinda 5tlye bir dilim verirler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

%3 ü afedersin bir taraflarına monte etsinler terbiyesizler.Kendilerine gelince çuvalla vatandaşa gıdım gıdım.Gerçek enflasyon yüzde kaç Allah bilir?Çarşıpazar hiçte ucuz değil.Dolar krizinden sonra herşeye deli gibi zam geldi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yakinda 5tlye bir dilim verirler :)

Belli olmaz tabi ama artarsa fiyatı böyle poğaça aliriz bizde tane 75 kuruş 2 tane adam olana yeter

• Memurun aldığı her kuruş haramdır..Zehir zıkkım olsun...%3 bile fazla bunlara...Sabahtan akşama kadar masa başında otururlar...Öyle maaş hesaplarlar..beter olun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu memurlara asgari ücret vericeksin o zaman görcekler "dövlötö kopoğo otoyomdo ondon sonro colosmosom do olor ohohohoh" parazitleri. sizin maaşlarınızı ödeyeceğiz diye iflahımızı si...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.