Şimdi Ara

6 aylık %3 zam önerisi ZAM 1 YIL ÖNCEDEN BELLİYMİŞ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
5.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
156 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dublex06

çoğu kişi yüzde 3 fazla demiş zam yapmasınlar diyen olmuş o kişilere imkan verilse bugün memur olurlar kedi ile ciğer davası nedir bu memurlar ile düşmanlığınız kıskançlık bence çoğu kişideki

+1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vermeseler ne olurdu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memura fazla bile o zam

• quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Orijinalden alıntı: engink

niye zam veriliyor anlamıyorum ben olsam hiç vermem. nasıl olsa kimse sesini çıkaramaz. seçimlerde oy atmıyorlarmı onuda ysk dan tamamlarım. babamın çiftliği gibi sömürürüm bu halkı.

bunu bende her zaman söylüyorum

Eğer bir yakının çalışıyor olsaydı söyleyemezdin. Kaç kişinin torpili var ya hepimiz milletvekili tanıdığı mıyız? Ben de mülakata girdim elendim daha sonra aldığım yüksek puanla atandım. Burda kimsenin hakkı yenemez dostum sen bu cümleyi diyemezsin.
    Bir gün devlete girebilirsen anlarsın. Kurumsal bir şirkette yüksek mevkilere gelebileceğini zaten zannetmiyorum böyle sığ düşünerek hayatı boyunca hiçbir şey başaramamış arkadaş.

Sığ düşünen sizsiniz.. Kendiniz edip, kendiniz buluyorsunuz. Sonra ağlıyorsunuz.

• Zam yapmasınlar vergi azaltsınlar, KDV, trt vergisi, hava vergisi, uzay vergisi, KDV nin ÖTV'si ve trt vergisinin iletişim vergisi

• quote:

Orijinalden alıntı: kerrjo1

Yandaşa bak yandaşa ne güzel süslemiş zammı 12,5'muş peeh

Sanki 1er gün arayla veriliyor 3+3+3+3

6 aylık %3 zam önerisi ZAM 1 YIL ÖNCEDEN BELLİYMİŞ

Bence 2 yil az olmus. Soyle 100 yillik zammi toplayip Memura %600 Zam diye de haber yapabilirlerdi.

Nasil olsa ona bile inanacak en az yirmi milyon insan var.

• Olayın çok farklı açısı var.

Şuan memurlara bu zam normal bir iş, üretim yaptıkları yok. (babam memur) çoğu kişinin hakkettiğini düşünmüyorum özel sektörde milletin anası ağlarken bunlar rahatça zam alıp devam ediyorlar. Geçen senelerde de %3 falandi hatırladığım kadarıyla(yanlışta olabilir ama yaklaşık) teklif kabul edilmişti ama şimdi bu enflasyon ile aynı teklifi sunmak komedi. Ülkeler de refah payı olarak zam verilir bizde enflasyon zammını bile zor veriyoruz. Kısacası nerden tutsan elinde kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 18 Ağustos 2017; 9:19:22 >
  • Böyle halka %3 bile çok. Helal olsun hükumete vicdanlı davranmışlar.

Tisikirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 18 Ağustos 2017; 9:35:6 >
  • Ben memnunum zamdan. Memurların alım gücünün düşmesi işime gelir. Maliyetler düşer, vergi yükü azalır, malların satışı da azalır ve onların da fiyatları düşer.
    Nasılsa ben memur değilim. Bu millet için başka bir şekilde düşünmeye gerek yok. Nasılsa kendilerini zerre düşünmeyen partiye oy vermeye devam ediyorlar, benim niye umurumda olsun.
  • Bu sitede bir yığın memur ya da memur yakını var.
    Doğru düzgün hakkınızı neden savunmuyorsunuz anlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nervo

Forumdaki bir baltaya sap olamamış dar kafalıları bir kez daha görmüş olduk.
    Polis öğretmen teknisyen mühendis tekniker birçok kuruluşta MKE, TCDD, DHMİ, Çaykur ..vs çalışan insanlara memur diyoruz biz. G*tunu yırtarak kpssden 85-90 üstü alıp girebilmiş fakat MEMLEKETİ OLMAYAN bir şehirde, yani yaşadığınız şehir değil.
    Belki doğu, belki anadolunun ücra gelişmemiş bir ilçesinde çalışmak zorunda kalıyorsunuz.
    Kira vs. en baştan eşyalar herşeyiyle bir yük. Ve burda o puanı almaya beyni basmayan arkadaşlarım çok bile memura diyor.

Akp ye oy verenler de o memurlar ama sorsan çok iyi yönetim yasa reis diye kiclarini yirtiyor lar onlara karşı ironi olsun diye çoğu yorum çok bile diyor.

• Bir gece de vekiller 20bin TL bayram harçlığı almış. İyi yiyorlar pardon ama çalışıyorlar değil mi?

Akp öncesi yapılan otoyol köprüler bayramda bedava akp ile yapılan herşey parayla yapıyorlar evet.

• quote:

çoğu kişi yüzde 3 fazla demiş zam yapmasınlar diyen olmuş o kişilere imkan verilse bugün memur olurlar kedi ile ciğer davası nedir bu memurlar ile düşmanlığınız kıskançlık bence çoğu kişideki

Asgari ücret 1400 iken en düşük memmur maaşı 2728 iken eleştiriler gayet normal bence. Bu paraya bu iş yapılmaz diyenler, memur olmak isteyen milyonlar var unutmayın. Bence asgari ücret 1400 ise en düşük memur maaşıda o olmalı, devlet memuru 1400 tl maaş işçilerin ödediği vergilerle daha yüksek maaş alıyor pek mantıklı değil.
  • Hehehehehe hiç torpil yok ondan yüzbin kamu personeli atıldı hapse gitti hiç yok.

Poliyanna olmayı bırakın demek sizde bir yolunu bulup 2. Ye atanmışsiniz.

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    Biliyorlar işlerine gelmiyor. En basit muahbette bile akp fanatiği reis hayranı oluyorlar ama iş paraya gelmedi mi göbeklerinden konuşuyorlar.

• cemsaglam C kullanıcısına yanıt
    İşçi ülkenin sağmal ineği. Mesai yapar 6. Aydan sonra vergi katlama gelir sene sonu maaşının bir kısmı gider.

Memur yüksek almasa hükümete kim oy verecek. Hoş işçi ve emekli de aynı aldığı 3kuruşa bakmaz hala yalakalik peşinde.

• DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Devlet istatistisk kurumunda çalışan bir arkadaşım enflasyon artışlarını hesaplarken neyin fiyatı artmamış ya da en az artmış onları sepete koyarak hesapladıklarını, merkezden gelen" xx oranı hesaplıycaksınız "emriyle çalıştıklarını bu nedenle kibrit, dikenli tel vs. Saçma şeyleri sepete koyduklarını söylemişti..

Yani reelde %30 enflasyonu ,%13 hesapla ondan sonra %3 zam ver...

Başkanlığın kurtardığı memleket!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsaglam

quote:

Asgari ücret 1400 iken en düşük memmur maaşı 2728 iken eleştiriler gayet normal bence. Bu paraya bu iş yapılmaz diyenler, memur olmak isteyen milyonlar var unutmayın. Bence asgari ücret 1400 ise en düşük memur maaşıda o olmalı, devlet memuru 1400 tl maaş işçilerin ödediği vergilerle daha yüksek maaş alıyor pek mantıklı değil.

devletin memuru icabında devletin trilyonlar ca lira değerindeki malına sahip çıkıyor ayniyat saymanı depocusu vs yada veznecisi sen bu adama 1400 tl vermek akıl karı mı işe yaramayan çok memur var doğru lakin bu memurların suçu ndeğil oy verdiğiniz kişilerin auçu2 kişilik işi 5 kişi yapıyorsa devletin kadrolarını şişiriyorsa oy verdiğiniz siyasiler yapıyor her dönem olmuştur torpille işe alınan ki 1400 tl asgari ücret vasıfsız işçi maasşı sen eline zamanında mesleğini almadıysan öğrenmediysen ve okumadıysan memur maaşı çok yüksek diyemezsin burda eleştirlmesi gereken asgari ücretin çokı düşük olduğu gerçeğidiryoksulluk sınırının 4bin küsürlardayken sen memur maaşlarını düşürelim diyorsun asgari ücret artsın demen gerekirken ülkede sadece 1400 tl amaaş alan asgari ücretli vergi vermiyor ona kaldıysa memurlar daha çok harcama yapıyor (maaşları fazla olduğundan dolayı ) oyüzden daha fazla vergi veriyor benzinde vergi sigarda verg iiçki vs her şeye vergi veriyoruz zaten devlet asgari ücreti belirlerken asgari ücret 1400 diyor bunun altını veremezin üstünü istediğin kadar verebilirsin diyor yani o kişinin bilgi beceri sanatı diploması gibi şeylerle alakalı adam okumamış kpps den alt puan almış diğer adam okumuş yüksek puan la kazanmış bunları takdir etmek lazım (torpilliler hariç) eleştirmek değil ülkece bir yerlere gelememizin sebebi de zaten bir birimize olan kıskançlığımız vatandaş olarak

not:

kimseyle tartışmaya girmek istemem ama eleştiri yaparkende azcık tarafsız ve mantıklı yapmak lazım

• Memura çok bile, sabahtan akşama yatan tayfa çoğu ve oralara nasıl alındıklarıda malum

Asıl özel sektör deki adama acırım ben

• Trt vergisi bile %4 artmış yuh :) A-Z HER ÜRÜNE %30 YAKIN ZAM GELMİŞ maaşı az aalan az harcar bu ayrı sorun.

Ülkede memur nefreti oluştu. İyi bi huy değil. Başkasının işi ile gevezelik yapmayın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.