Şimdi Ara

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
291
Cevap
7
Favori
14.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

Gpon getirttim dediniz ama bina içi cat6 da dediniz gpon da müşteriye kadar Fiber optik çekiliyor cat 6 lar pek işe yaramayacak gibi duruyor

Binaya kadar çekiliyor sonrasında cat6 o işi görüyor diye biliyorum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • .mpower kullanıcısına yanıt
    O binaya kadar Fiber gpon da dairenize kadar Fiber Kablo geliyor orada ethernet e çevriliyor
    Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı
    Fotoğrafı Paylaşan kişi @Ö1f1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Data -- 26 Mayıs 2017; 23:58:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Data

O binaya kadar Fiber gpon da dairenize kadar Fiber Kablo geliyor orada ethernet e çevriliyor

Neyse çeksin madem :) mutahitin çektiği kablolar süs olur artık :) tabi aldığımız pakete bakarlar mı ki 16 mbit pakete falan çekerler mi cekmezler mi ben 35 mbit alacam akn geçince 16 olsun diye

• Cuma günü yazamadım.. İşten eve geldiğimde ne göreyim, turuncu fiber kablo bloğun dış kapısından bina girişine kadar çekilmiş ve girişteki t21 fiber kutusuna bağlanmış. Ama daireye giden ince telefon kabloları hala açıkta duruyor.(galiba cat3 oluyor, muhtemelen internet aboneliği başlarken gelen teknik ekip gelip fiber kutusuna bağlantısını yapacak.)

Bu arada bundan sonra ne kadar beklememiz gerekiyor? Haftaya bu iş biter mi sizce?
    Teşekkürler.
  • GUNCELLEME;

Az once tekrar arandim.

Dun twitter uzerinden yazmıştım aramislardi. Hep ayni kisi ariyor zaten. 2 hafta dediniz 12. Gun hicbir aksiyon yok dedim.

Kandiriyor bunlar beni proje felan yok yalan dolan dedim.

Tekrar mudurlukle iletisime gecicem dedi.

Az önce aradi.

Beyefendi oyle birşey yok. Projeniz cizilmis ve onaylanmış.

Müdürlüğün elinde GPON sonlandırma kutusu ve fiber OBK (OBK neyse?) ankastre kablosu kalmadigi için bu kadar uzamis firmaya uretim talebi iletilmis. Bugun yarın stoklarinda gececektir.

Mudurluk 9 Haziran mesai bitimine kadar hizmet verilecegini bildirdi. Aksi taktirde 10 Haziran gunu tekrar twitterden bize ulasirsaniz eger gerekeni yapacağız. 9 Haziran'da hizmet almaya başlayacaksiniz dedi.

Merakla ve heyecanla 9 Haziran'i bekliyorum...

Araba aldim teslimati 1,5 ay bekledim bu kadar heyecan yapmadim yahu...

Hadi Turk Telekom, hadi hızlan hadiiii :)

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Geç olur ama güzel olur umarım
    ben şu an 24mbps paketimi kullanıyorum 17 saat 88mbps olarak da ağzıma bir parmak bal çalıverdiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Geç olur ama güzel olur umarım
    ben şu an 24mbps paketimi kullanıyorum 17 saat 88mbps olarak da ağzıma bir parmak bal çalıverdiler

İnşallah olacak.

Bugün komsumla müdürlüğe gittik durum nedir diye.

Ellerinde OBK denen cihaz ve kablo kalmamış. Siparisi geçilmiş hafta içi gelecek dediler.

O sirada iceri bi abi girdi. Bizim mahallenin altyapısından o sorumluymus.

Baya yetkili bi abi. Ben sizinle ilgilenicem dedi.

Allah razi o kadar ilgilendi ki bizimle, ramazan mubarek gun Allah tuttuğunu altin etsin o kadar yani.

Bindik telekom arabasına eve kadar geldik.

Rogarlari acti, baya inceledi.

12 metre kazi yapilacak, 30 dakika. İcinden binaya fiber kablo cekilecek buda 15-20 dakika 1 gunluk iş var. Ama iste GPON kutu, OBK ve kablo inan yok kardeşim siparisi geçildi dedi.

Hemen saha şefini aradi, öne cektiricem dedi.

Hemen bina no ve mahalle soyledi.

Pazartesi, sali günü kazi yapılır ana hat çekilir kardeşim dedi.

Zaten bolge tamamen fiber kapsamındaymis.

40 metre kadar ileride OFTK var. Oradan hat alip yer altında olan borulardan bina önündeki rogara kablo çıkarılacak kazi yapılıp o hatta sizin binaya girecek, zaten bina ici tesisatta sıkıntı yok cat6 kablolarda cekilmis fakat biz fiber kılını dairelere kadar cikaricaz kablo bacasindan dedi.

Şenol abiye buradan sonsuz teşekkürler. Müthiş ilgi gösterdi.

Numarasıda verdi her türlü yardımcı olurum olacagimda ben 23 yil bu firmanin ekmegini yedim musteri olmasa bizde maas alamazdik kisi ne kadar insan gibi davranırsa bende oyle olurum, rahat ol kardeşim en kisa sürede halledicez hic merak etme dedi ve bindi arabasına gitti guzel insan... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 2 Haziran 2017; 17:46:54 >

• Bina ici fiber hat dağıtımında kullanilan su kablodan kalmamış ellerinde. Bircok bina bu kabloyu bekliyormus. Siparişi verilmiş.

Mutlu Son! [FTTH] HIZ TESTİ GELDİ! Kazı yapıldı, Dairelere kablo çekildi, Kabin Montajlandı, Ana Fiber Hatti Bağlandı

Hocam bizim evin önünden fiber geçiyor,twitterdan ttye yazmayı düşünüyorum. Yan binaya çekildi ve gpon var galiba, birkaç ay önce mudurlukte o bölgedeki binalara gpon çekilecek denmişti. Twitterdan ttye yazsam bir gelişme yaşanabilir mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halen bekliyoruz

Halen ellerinde OBK kalmamış.

Şaka gibi.

Sanırım uyutuluyoruz.

Sanıyorum bizde herhalde 5-6 ay daha beklicez.

Bize yardımcı olan abiye soruyorum durum nedir diye? Şefe kazi yerini gösterdim diyor.

Telekom müdürlüğü 9 haziran işlem tamam diyor. Bugun 8 haziran. Herhalde yarin herseyi halledecekler telekom sanırım rekor denemesi yapacak.

Allah bunlari nasıl biliyorsa oyle yapsın.

• GUNCELLEME

Bugun 13.30 itibariyle dairelere fiber kablo (OBK) cekimine baslanacagi bilgisi verildi az once. Herkes evde olursa daha hızlı olur dediler. Simdi komşuları aradim sevinçten havaya uçuyorlar :)

İşteyim, 13.30'u sabirsizlikla bekliyorum.

Gelismeleri yazacağım.

Pigtaillerin özelliklerini hakkında fiber çekicek ekip tarafından bilgi edinebilirmisiniz. Birde bir kullanıcı OFTK kadar fiber hat çekip fiber kullanabilir mi yada saha dolbına gelen fiber hatlardan boş olan fiber kılı kullanabilirmi diye
  • Tamamdır sorarim hocam.

Ama sanmıyorum saha dolabindan olacağını.

Saha dolabi bize 100 metre (T21) OFTK ise 40 metre uzakta.

OFKT'dan gelen kablolar yer altından bizim bina onundeki Telekom rogarindan geciyor. Oraya hat cekip binaya giriş yapicaklar nasipse. 10 metre civari bi kazi var dediler.

OFTK kendim için sordum :D 250 metre kablo mesafesi var 300 metre kablo buldum internette hani uyarsa ilerideki senelerde kendim için kullanabilirmiyim diye.
  • Siz kendiniz mi hat cekmeyi planlıyorsunuz? :)

300 meter kablo buldum internette 320 tl gibi bir rakamı vardı. evin önününden telekomun logarı geçiyor . modem ile saha dolabı arasında 60 metre kablo var . saha dolabında buluann boş kılları kullandırıyorlarsa 100 metre fiber kablo çok bana yeter . zaten saha dolabı ile apartman arası 10 metre. yok saha dolabında fiber sonladırma olmaz derlerse oftk den çekmek isterim oda 220 metre uzaklıkta fakat yol dümdüz ve telekom kanalı mevcut. hani bir işçi 10 dakikadan kısa bir sürede çok rahat kablo çekebiliyor. birtek sorun olursa apartman ile kanal arasındaki o 5 metrelik yer.
    logara geçiş nasıl yapılır bilmiyorum 5 metre den az bile olsa kazı yapılması uğraştırıcı olduğundan kimse kazmaz. Sade merak ettim ileride ihtiyacım olabilir ondan
  • İlk fotoğrafları paylaşıyorum.

Devami gelicekkkk.

:)))

• Sonlandırmalar dairelerde son hizla devam ediyor.

Mutluluktan uçuyoruz tum apartman halki olarak :)

• hayırlı olsun :) darısı bizim başımıza. bizim binanın da altyapısı yapıldı şimdi de boş port yok olarak görünüyor. bugün avcılar telekom müdürlüğüne gittim. cevap klasik: bekleyin.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.