Şimdi Ara

6 Ayda Üretilen Türk Otomobilinin İlk Görüntüleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
9.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kontendoo

Acaba ne kadar arabadan anlıyorsunuz!

Herşeyine bir kulp takmışsınız , bir arkadaş "aklıma ilk üretilen Türk arabası geldi" demiş , benim aklıma da bu ülkeye geç giren matbaa geldi nedense? Yere göğe sığdıramadığınız japonların tam bir taklit ırkı olduğunu biliyor musunuz? bu ayıp değil günah değil , adamlar avrupadan ABD'den alıyorlar teknolojiyi geliştirip tekrar onlara satıyorlar , yok motoru dışarıdanmış , kaporta ithalmış , o yokmuş , şu yokmuş , fake miş kolpaymış. mış mş.
    Görünüm olarak harika bir araba , biraz Hyundai Coupe'yi de andırmıyor değil fakat bu neyi değiştirir. Ben size 100 tane araç sayarım birbirine çok benzeyen , hem de ; VW , Ford , Opel gibi dünya devlerinin modelleri. Önce taklit yaparız sonra orjinal. Önce külüstür bir araba yaparız 50.000 KM'yi bile devirmeden parçalanır araba sonra sağlamını yaparız. Önce ayaklı tabut yaparız , 50 KM/S'de bile duvara çarpsa içinden sağ adam çıkmaz , sonra Euro NCAP'da dereceye giren araç yaparız. Sizlerin bu düşmanca saldırmalarınıza da bir anlam veremiyorum , böyle bir ergonomiyi BMW çıkartsaydı ortaya "adamlar işi biliyor" derdiniz. Kaçınız içine bindiniz , motorunu incelediniz de hemen "Türk yaptıysa bir işe yaramaz" tarzında yakıştırmalarda bulunuyorsunuz.

+37468987096435735669533......

• Türkçede X harfi yok..

At gitsin..
  • arkadaşlar 110 beygirlik motor felan yok.inanmıyorsanız girin ve görün:http://www.etox.com.tr

etox denilen aracın motoru renault clio symbol 1.5 dci 80 hp deki motorun aynısı.yani motor renault.Ayrıca bu araç 2 kapılı.Aracın internet sitesine girerseniz sitenin gelişi güzel bir şekilde hazırlandığını farkedeceksiniz.Videolar felan uzaktan dijital fotograf makinasıyla çekilmiş.Yani çok amatörce.Bence bu işte bir bit yeniği var.Burnuma kötü kokular geliyor.Tıpkı Jetpa'nın "imza" sı gibi.Bu iş bence tamamen "fake" yani üçkağıttır.Üçkağıt olmasa bile bu araç yerli değil.
  • nissanın z serisinden bi tanesine benziyor

6 ay uğraşmaya gerek yoktu aynısından alıp amblemini değiştirebilirlerdi
  • Ben bu aracın %100 Türk yapımı olduğunu zannetmiyorum. Adı da Türkçe değil zaten. (Türkçe kullanmamak gibi bir kompleksimiz var nedense ben bir türlü anlayamıyorum...) Az önce internethaber de okudum ben de....
  • quote:

Herşeyine bir kulp takmışsınız , bir arkadaş "aklıma ilk üretilen Türk arabası geldi" demiş , benim aklıma da bu ülkeye geç giren matbaa geldi nedense? Yere göğe sığdıramadığınız japonların tam bir taklit ırkı olduğunu biliyor musunuz? bu ayıp değil günah değil , adamlar avrupadan ABD'den alıyorlar teknolojiyi geliştirip tekrar onlara satıyorlar , yok motoru dışarıdanmış , kaporta ithalmış , o yokmuş , şu yokmuş , fake miş kolpaymış. mış mş.
    Görünüm olarak harika bir araba , biraz Hyundai Coupe'yi de andırmıyor değil fakat bu neyi değiştirir. Ben size 100 tane araç sayarım birbirine çok benzeyen , hem de ; VW , Ford , Opel gibi dünya devlerinin modelleri. Önce taklit yaparız sonra orjinal. Önce külüstür bir araba yaparız 50.000 KM'yi bile devirmeden parçalanır araba sonra sağlamını yaparız. Önce ayaklı tabut yaparız , 50 KM/S'de bile duvara çarpsa içinden sağ adam çıkmaz , sonra Euro NCAP'da dereceye giren araç yaparız. Sizlerin bu düşmanca saldırmalarınıza da bir anlam veremiyorum , böyle bir ergonomiyi BMW çıkartsaydı ortaya "adamlar işi biliyor" derdiniz. Kaçınız içine bindiniz , motorunu incelediniz de hemen "Türk yaptıysa bir işe yaramaz" tarzında yakıştırmalarda bulunuyorsunuz.

+1

• motoru fransız bir şirketten alınmış
  • Ellerine sağlık ama bence berbat bişey olmuş.110 beygirlik spor otomobil yapsan ne olurki.Jeep ler bile 100 km ye okadar sürede çıkıyor. Yapılacaksa çok iyi bişey yapılmalı bence. Sıradan bir otomobil olmuş. Ayrıca tasarımıda daha iyi olmalı konsept otomobil tarzı olmalı. Diğer lüks spor otomobilllere bakın bide buna ne kadar fark var. Belki başlangıç diye yaptılar ama biz daha iyisini yapabiliriz diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CARNIVALE

motoru fransız bir şirketten alınmış

Megane 2 Sedan 1.5 DCi motoru var arabada.
    İç göstergeler, panel, el freni, vites kolu, direksiyon Megane 2 Sedan'a ait.
  • Nissan 350z ye benzemiş
  • Hayırlı olsun...
  • bence tutmaz birde 0-100 13 saniyeymiş. bunun nesi spor otomobil anlamdım bizim polo bile 11 saniyede 0-100 yapıyo bu nasıl iş.
  • Evet,üzerinde Renault dci motor var.6 ayda adamlar böyle bir araç yaratmışlar,motoru da Renault'dan oluversin.Ama en azından 1.6 115 bg'lik benzinli motoru da koysaymışlar.Uygun fiyatlı olduktan sonra Megane alacağımıza bunu alırdık.Neyse,böyle girişimleri desteklemek lazım,o çok beğendiğimiz Almanlar Japonlar (büyük firmalar hariç) 6 ayda sıfırdan araba yapabiliyorlar mı?Büyük firmalar da yapıyorsa yılların verdiği birikimle yapıyor.Böyle girişimleri desteklemeliyiz ki onların da ileride kullanacak birikimleri olsun.

Aynı motoru taşıyan Megane'ın 0-100'ü 14.5,Clio'nun 13 saniye.Bu araca 1.6 115'lik motoru taktın mı 100'e 9-9.5 saniyede çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elbruz -- 7 Temmuz 2007; 14:32:47 >
  • quote:

Helal ! Çok güzel Yazmışsın !

• quote:

Orjinalden alıntı: Frank Castle

tam anlamıyla kopya değil ama esinlenme hat safhada.peki ne kadar benzin yakıyor bu arac.yoksa lpgli mi

olmasa bıle oldururlar o konuda suphe yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: Frank Castle

tam anlamıyla kopya değil ama esinlenme hat safhada.peki ne kadar benzin yakıyor bu arac.yoksa lpgli mi

Dizel motor. Fazla yakmıyor.
  • ankaralıyım. bu arabaya rastladım birgün. o kadar tipsiz ki anlatamam. bu nasıl bi araba demiştim kendi kendime. meğer Türk yapımıymış
  • çakma lotus
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

hattat ı jetpa yapcaktı tabi jetpa nın dolandırıcı olduğu anlaşıldı

Hema Grup Yapıcaktı.Belkide Proje Devam Ediyordur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.