Şimdi Ara

1 (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam sizin gibi bir değerin aramızdan ayrılması gerçekten üzerdi bizleri açıkcası yönetimin kabul etmemesini memnuniyetle karşıladım doğrusu . Emekleriniz için çok teşekkür ederim kendi adıma şu aralar YDS ve YÖKDİL çalıştığım için speaking listening writing konusunda eksikliğim var ve haftaya YDS'den sonra sizin konularınızı referans alarak çalışmaya başlayacağım .
  • Teknolojist_44 kullanıcısına yanıt
    YDS için ayrıca bir konu açmıştım.Çünkü dikkat edilmesi gereken değişkenler biraz daha farklı.
    O konuyu inceleyin.YÖKDİL konusunda bilgim yok.
  • merhaba hocam, senden bu öğretim sisteminin biraz dışında bir tavsiye isteyeceğim.
    okulum yoğun ama ingilizce öğrenmem gerekiyor bölümümden dolayı.
    seviyem a2 b1 arası. oxfordun stage 0 1 2 seviye kitaplarını bitirdim, 3.seviye kitaplara geçtim. diğer yandan bbc 4000 essential words kitabından kelime ezberliyorum 1 şubattan beri.
    özer hocanın videosunda gördüğüm şekilde ezberliyorum bbc 4000 kelimelerini.
    özet olarak ezberleyeceğin kelimeleri günde 5 6 kez tekrar ediyorsun, ve en az 1 hafta dolmadan listenden kelimeyi silmiyorsun.
    sistemi gördün mü bilmiyorum ama amazon sayfasından ilk üniteye gözatabiliyorsun diye biliyorum. tek üniteye göz atıp mantığını anlarsın sanırım 10 dakikanı almaz.
    şu an 3.kitabın ortalarındayım. "şubattan beri biraz hızlı ilerleme sebebim tam olarak bildiğim kelimeleri listeye yazmadan geçiyorum, yani bir süre günde 2 ünite bitirerek ilerledim." vize döneminde ve final döneminde ufak bir ara vereceğim sanırım sisteme ama istikrarlı ilerliyorum onun dışında.
    yaz tatilinde bana 2 kitap kalmış olacak, onları bitirip, biraz grammar çalışıp sonra direk cbc'ye geçmek istiyorum.
    grammar konusunda eksiğim var onu biliyorum ama onun dışında bana verebileceğin bir tavsiye var mı?
    "vaktini çok almamak için bbcnin kelime sistemini özet geçeyim, önce kelime veriyor, sonra ingilizce tanımını veriyor, sonra bir cümle içerisinde kullanıyor. daha sonra alıştırma kısmı var, test oluyor genelde o kısım, daha sonra bir parça ver tanımını verdiği kelimelerin geçtiği kısa bir hikaye ve sonra o parçayla ilgili 5 soru var onları da çözünce ünite bitiyor."
    daha sonra ben o kelimeleri günde 5 6 kere 1 hafta tekrar ediyorum. öğrenmediğimi düşündüğüm kelimeleri listeden silmiyorum.
    ingilizceye maksimum ayırabildiğim zamanı ayırıyorum şu an, çünkü ingilizceyi öğrenmek istiyorum bu sefer, ama ayırabildiğim süre kısıtlı maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

YDS için ayrıca bir konu açmıştım.Çünkü dikkat edilmesi gereken değişkenler biraz daha farklı.
    O konuyu inceleyin.YÖKDİL konusunda bilgim yok.

hocam beleşe sevab point kazanmak varken nereye allasen? :)

yds yönelik çalışmak istiyorum 50 ve üzeri puan alsam yeter. ama ingilzcem de taş çatlasa a2 seviyesinde. rezillik yani. e ne param ne vaktim var. umarım burası biraz faydalı olur bana

siz ne önerirsiniz benim gibi biri için?
  • odyssa O kullanıcısına yanıt
    4000 Essential Words serisini biliyorum.Güzel bir yöntemi var.Biraz pahalı onun dışında olumsuz özelliği yok gibi.
    Ses cd'si yok tu değil mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Kelime öğrenme yöntemi;
    https://forum.donanimhaber.com/yabanci-dilde-kelime-ogrenimi-nasil-olmalidir--122626234
    Özetle kelime öğrenmeyi amaç edinme.Amacın okuma çalışması yapmak olsun.Ve bu metni daha iyi anlayabilmek için kelime öğren.
    Kelimeler okuma yaparak öğrenilir.Ve sesli telaffuzlarını öğrenmezsen konuşma becerisine etkisi kısıtlı olur.Bu nedenle telaffuz önemli.
    Elindeki kitapları bitir.

• Amacın zaten 50 puan almak ise o oradaki konu size fazla olur.
    50 puan istediğin için şu öneriyi verebilirim;
    1.Çok temel gramer konularına çalış.
    2.Geçmiş soruları çöz.Sorularda sık geçen kelimeleri öğren.

Konu şuydu;
    https://forum.donanimhaber.com/yds-ingilizce-calisma-onerisi--131404270
  • quote:

Amacın zaten 50 puan almak ise o oradaki konu size fazla olur.
    50 puan istediğin için şu öneriyi verebilirim;
    1.Çok temel gramer konularına çalış.
    2.Geçmiş soruları çöz.Sorularda sık geçen kelimeleri öğren.

Konu şuydu;
    https://forum.donanimhaber.com/yds-ingilizce-calisma-onerisi--131404270

yemin ediyorum cennetliksiniz. saygılar. ve aman forumu kökten bırakmayın, ilk cumada duanız benden. :)
  • quote:

4000 Essential Words serisini biliyorum.Güzel bir yöntemi var.Biraz pahalı onun dışında olumsuz özelliği yok gibi.
    Ses cd'si yok tu değil mi? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Kelime öğrenme yöntemi;
    https://forum.donanimhaber.com/yabanci-dilde-kelime-ogrenimi-nasil-olmalidir--122626234
    Özetle kelime öğrenmeyi amaç edinme.Amacın okuma çalışması yapmak olsun.Ve bu metni daha iyi anlayabilmek için kelime öğren.
    Kelimeler okuma yaparak öğrenilir.Ve sesli telaffuzlarını öğrenmezsen konuşma becerisine etkisi kısıtlı olur.Bu nedenle telaffuz önemli.
    Elindeki kitapları bitir.

cdsi de var bbcnin. tamamdır hocam, ben devam ediyorum bu sistemle. teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• rat planet hocam sizden tavsiyeleriniz bekliyorum

üniversite hocamın gazlaması ile erasmus sınavına girdim ve kazandım
    sınavdan önce zamanları bitirmiştim yüzeysel olarak,diğer grammar konularına göz atmıştım

şimdi vize haftam bitince sıkı bir ingilizce programına girmem gerek sonbahara kadar iyi hazırlanmam lazım
    look ahead a ara vermiştim sizce devam edeyim mi?

telafuz-kelime bilgisi olarak da geliştirmek istiyorum

günlük 1 saat grammar yaparım (daha fazla sıkıyor)
    1 saat de ne yapabilirim? genel olarak önerileriniz,tavsiyeleriniz nedir
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Eramus için gramer falan uğraşma bile.
    Tamamen speaking becerisini geliştirmeye odaklan.
    Look ahead derslerine çalış.Sonra şunlara bak;
    https://www.engvid.com/topic/speaking/
    http://www.learnex.in/
    Cümleleri anlamaya çalış sözlük yardımıyla.Gramer çalışırsan süreç çok uzar ve orada konuşma konusunda sıkıntı yaşarsın.
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Crazy Goat , bana da daha çok speaking lazım.

rat.planet hocanın sana tavsiye ettiği engvid.com gibi sitelere nasıl çalışmalıyız ?
  • Kaptan-6666 K kullanıcısına yanıt
    dostum vizelere bakmaktan saha linke acip bakmadim inan bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba,

YDS yaklastigi icin son gunlerde deneme cozuyorum, yaptigim netler genelde 40-45 civarinda.

Bu benim icin buyuk bir basaridir. Calisirken sadece sizin gosterdiginiz yoldan ilerlemeye gayret ettim. 3 aylik calisma sonucunda bu sekilde netler almak beni mutlu ve motive etti. Bu basarinin sebebi sizsiniz, cok teşekkür ederim.

Paragrafin akisini bozan cumle sorularinda cok zorlaniyorum, Bunun icin bir tavsiyeniz var mi?

iyi Calismalar.@rat.planet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaGardaş -- 29 Mart 2018; 12:10:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LaGardaş kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler.
    Paragraf tarzında soru tipleri;
    quote:

https://www.remzihoca.com/sources/category/QmFGUWZQM0NPemQ3dzRjRmVwT08vdz09/yds-soru-tipleri

Şu linkleri de inceleyin;
    quote:

https://www.remzihoca.com/sources/category/NnpqMlpZRElPSklTYVdvVE1sRUxrUT09/yds-okuma-ve-ceviri-kaynaklari

https://www.remzihoca.com/sources/category/bEdpeVN6ZGRCdC9aLzh2VUJ1a2R5UT09/yds-kelime-listeleri

Bu site gerçekten çok kaliteli ücretsiz dersler eklemiş.

• Merhabalar suan bir universitede hazirlik egitimi aliyorum, listening ile ciddi sorunlarim var. Yabanci hocalarimiz var, onlari anlamakta sıkıntım olmuyor. lakin, listening sinavlarinda, 20 uzerinden 10 12 cıkartiyorum yani hemen hemen yarı yarıya seviyem. Ortalamam yüksek olmasina ragmen ,hazirligi gecmem için versanttan geçmem lazım. Versant da bilgisayar tabanli bir sinav, listening agirlikli. Cbclere nerden baslasam bilemedim veya baska tavsiyeleriniz olabilir mi

Okula ve kitaba göre seviyemiz b1 (sanmiyorum ama neyse)
    pearson new language leader intermediate kullaniyoruz suan. Tek sıkıntım listening olmaya basladi ve versant da duydugunu yazma, duyulan kelimeleri dogru siraya koyup cumle kurma bolumleri olacak

Benim için neler tavsiye edebilirsiniz podcast , cbc vs

Şimdiden teşekkürler, umarim baskalarina da yardimci olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steakburgerr -- 30 Mart 2018; 11:33:9 >

• Sizin biraz daha hedefe yönelik çalışmanız gerekiyor.
    Sınavınızın listening bölümüyle ilgili örnek olarak eklenmiş sorular youtube'da var mı bakabilirsiniz.Aradım varmış.Onları iyi inceleyin.
    Çünkü birçok listening sınavıyla ilgili youtube'da örnek sorular oluyor.

Cbc dersleri belki amacınıza uygun olmaz.Alanınızla ilgili listening çalışması yapmanız gerekiyor.
  • Hocam merhabalar,

Adımlarınızı tek tek okudum, ilk önce böyle tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler siz bir nimetsiziniz.

Şuan sizin verdiğiniz ingilizce ölçme seviyesinde %58 ile b1 intermadiate seviyesi çıktım. Şuan ingilizce kursuna devam ediyorum aynı şekilde b1 seviyesindeyim ve 5 hafta sonra kursum bitcek ve bende bundan sonra kendi çabalarımla geliştirmeyi düşünürken sizin bu çalışmanızı gördüm gerçekten hayran kaldım. Şuan look ahead derslerine başladım. Grammer bölümüne geçtikten sonra sizce 2. kitaptan mı başlamalıyım? Çünkü şimdiye kadar a1 ve a2 seviyesi ile ilgili aşırı grammer ve listening çalışmaları yaptım zaten kursumdan da dolayı a1 ve a2 kurunu ben toplamda 4 kur( a1a a1b a2a a2b) olarak aldım.

Sizin adımlarınıza göre bana çalışmamı nerden yada nasıl başlamamı önerirsiniz?

Çok teşekkür ederim.

• Oguzyar kullanıcısına yanıt
    Look Ahead derslerinden başlayın.
    Gramer için de en baştan başlamanızı öneririm.Bazen çok basit şeyler bile unutulabiliyor veya yeteri kadar tekrar edilmediği için öğrenilmiyor.Bu nedenle baştan başlayın.Eğer kursun verdiği kitaplar CEFR seviyesine uygun ise Grammar in Use kitabını almanıza gerek yok aynı müfredat.Ama CEFR seviyesine uygun değilse almanızı öneririm.
  • Ben yaklaşık olarak 1 sene 2 aydır ingilizce öğreniyorum. İlk başladığımda ingilizce seviyesi olarak çok düşük seviyedeydim yani bilmiyordum. Daha sonra bu forumda rat planet hocamın yazısına denk geldim iyi ki de denk gelmişim. Cbc 1. seviye' yi bitirene kadar düzenli çalıştım(Vize final haftaları hariç). Haziran ayında Cbc 2. seviyeye geçicektim fakat yds' ye çalışmaya başladım. 3 ay çalıştım ve 75 aldım Eylül' de. Daha sonra reading' de iyi bir seviye' ye geldim ve kitaplar okumaya başladım(Romanlar ve bölümümle alakalı). Şuan anlamadığım çok nadir yerler oluyor onun harici okumada ve yazmada iyi seviyedeyim(Çok rahat bir şekilde economist' ten okuma yapabiliyorum). Bölümümle alakalı olarak ingilizce kurslar izlemeye başladım ve listening kısmında da iyi bir gelişme katettim.

Eğer bu konuyu görüp çalışmaya başlayıp başlamama gibi bir tereddütünüz varsa kesinlikle başlayın. Süreç çok uzun zorlu emek ve süreklilik istiyor. Ama eğer sürekliliği gösterebilirseniz kesinlikle iyi seviyelere geleceksiniz emin olun. Rat planet hocamdan Allah razı olsun böyle kaliteli bir konu açtığı için.

Hocam bir sorum var. Speaking alıştırma yapmadığım için konuşurken zorluk yaşıyorum. Yarıda kalan cbc derslerini hızlıca bitirip engvid gibi yerlerden speaking alıştırması yapma gibi bir planım var çünkü yüksek ihtimal erasmus'a gideceğim. Bu konuda ne önerirsiniz?

• Bangb kullanıcısına yanıt
    O zaman ben size daha önemli soruyu sorayım.
    Speaking becerisini sadece erasmus için mi geliştirmeyi düşünüyorsunuz yoksa ileri için,mesleğiniz için mi?
    Vereceğim tavsiye buna göre olacak çünkü.
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.