Şimdi Ara

1 (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • rat.planet hoca bu program dışına çıkmamayı öneriyor.
    yabancı dizi vs. izlemeyi tavsiye etmiyor.
    bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: mxmg6363

Elinize sağlık, daha önceden başlayacaktım ama bu güne kısmetmiş. Bu arada başlamazdan önce biraz zor gözüküyordu ama şu an çok basit geliyor.

Aynı zamanda BBC Speakout da çalışıyorum ve düzenli olarak yabancı dizi izliyorum (öğrenme amaçlı, yani izledikten sonra altyazısız falan da izliyorum vb.). Biraz vakit harcamak lazım, inşallah emeklerim boşa gitmez. Bu gün itibariyle bu konuya da başlıyorum.

Dalga mı geçiyorsunuz bilmiyorum ama bu yaptıklarınızı aynen uygularsanız çalışmanızdan iyi bir sonuç alamayacağınız çok normal görünüyor.(Bu size özel değil yanlış anlamayın kim yaparsa yapsın aynı sonucu görecektir).

Bazen acaba sırf dalga geçmek için mi yazılıyor bu sorular diye düşünmüyor değilim.
    Çünkü 100 sayfa boyunca bu uyarıyı özellikle yaptım ama halen anlatamıyorum.

Bakın arkadaşlar yabancı bir dili öğrenme aşamasında çok kaynak,araç,materyal kullanmanızın hiçbir önemi yoktur.
    Buna belki karşı çıkanlar olacak hayır ne kadar çok materyal o kadar etkili öğrenim diyenler olabilir.
    Lütfen normal ders öğrenim ilkeleriyle yabancı dil öğrenim ilkelerini birbirlerine karıştırmasınlar.
    Burada önemli olan şey yabancı dil öğrenme aşamasında mümkün olduğunca az kaynak kullanmaktır.
    Ve bunu sık sık tekrar etmektir.Elinizde 5 tane kaynak varken çalışın göreceksiniz konular karışacaktır.
    Tekrar mekanizması işlemeyen bir yabancı dil öğrenimi ne kadar sağlıklı olur siz düşünün.

Bakın şuan sadece yaptığınız hatayı yazdım.Henüz daha kullandığınız kaynaklar arasında çatışan yöntem sorununu yazmadım.
    Mesela Speakout kitabını çok iyi biliyorum.Beğendiğim çok sayıda setlerden bir tanesi.
    Speakout'un yöntemi farklı,dizi izleme yönteminiz farklı,buradaki yöntem farklı...
    Bu kadar karmaşaya gerek yok.Üçünden birisini seçin.

• Bu kadar karmaşada etkili bir sonuç almanız zor görünüyor.
    Ya dizi izleyerek öğrenin,ya speakout ya da buradaki dersler.
    Speakout ileri düzeye kadar tüm set varsa oradan başlamanızı öneririm.Daha görsel.
  • Hocam, eskiden önerdiğiniz "dersimizingilizce" sitesinden çalışıp 2 siteden de egzersiz yapacağım açıkcası kitapla uğraşmak istemiyorum. Eskiden sadece bu siteyi önerdiğinize göre bir sorun olmaz herhalde değil mi
  • rosetta stone hakkında düşüceniz nedir?
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Çalış tabiki.Fakat gramer için bazı konularda yeterli olmaz.Bazı konular da çok detaylı.
    Ben bu nedenle standart olan CEFR sistemine uygun kitap önerdim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba teşekkürler ilk mesaj değiştirilmiş galiba konudaki yorumları okudum güzel diyorlar ama
  • Güncellendi.
  • Bugün şans eseri sizin yönteminizden haberim oldu. Keşke daha erken haberim olsaydı. Ben sadece teşekkür etmek istiyorum. Çok kıymetli bilgiler üstelik benim gibi 30 yaşında bir adam için. Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi harfiyen uygulayacağım.
  • Bahriyeli58 B kullanıcısına yanıt
    Aslında bu benim yöntemim değil.Birçok ülkede bu yöntem kullanılıyor.Ben sadece biraz ince noktaları eklemeye çalıştım.
    Yorumlarınız için teşekkürler.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    hocam peki ingilizceyi çok iyi bir telaffuzla konuşmayı sağlamak için bir yöntem biliyormusunuz. telaffuzum iyi sayılacak düzeyde fakat ingilizceyi doğal haliyle konuşmak istiyorum bir amacım doğrultusunda. shadowing denilen native konuşmacı ile senkronize konuşma alıştırmaları yapıyorum. ama sanki papağan gibi tekrarlıyormuşum gibi hissediyorum. tavsiyelerin olursa sevinirim.
  • veerzaara kullanıcısına yanıt
    Daha önce 6.adımda önerdiğim bir pratik var.
    Google ve Youtube'da ''connected speech english''yazarak arayın.Bu derslere çalışın.
    Büyük oranda konuşmanız daha iyi bir noktaya gelecektir.
    Bunun dışında tabiki tek çare bolca dinleyip dinlediğiniz şeyi ağzınızla tekrar etmektir.
    Bu çalışmaları ne kadar çok yaparsanız o kadar düzelir.
  • Hocam umarım forumu bırakmamışsınızdır çünkü bu kadar insanın ingilizce öğrenmesine sebep oluyorsunuz. Bunlara çalışıp hala da öğrenemedim diyen bence kendisi gerçekten ingilizce öğrenmek istemiyordur. Look Ahead derslerinin 50. bölümündeyim konuşmayı anlamada bariz olarak geliştim diyebilirim. İngilizce konuşulan diğer videolarda doğal olarak hala anlamadığım cümleler oluyor ama konuşanın vermek istediği genel anlamı anlayabiliyorum.
    Look Ahead derslerinde altta yazan kısımların hepsini deftere geçirip tekrar ediyorum konuşmalarda anlamadığım yerler olursa altyazıları açıp söyleneni anladıktan sonra devam ediyorum.

James'in dediklerini anlamakta zorlandığım zamanlar oluyor çok yuvarlayarak konuşuyor ama mesela hintli doktor var onun konuştuklarını rahatlıkla anlıyorum Yabancılar, yabancıları daha kolay anlıyor galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marselinyo -- 24 Mart 2018; 18:0:2 >

• rat.planet hocamın bu metodu ile çok fazla ilerleme gösterdim. Burada önerilen kaynaklara çalışmak gerçekten her şekilde sizi geliştiriyor. Benim gözümde rat.planet'in konuları paha biçilemez değerdedir. Emeğiniz için çok teşekkürler

Dinleme ve konuşma becerilerim tahmin edemeyeceğim kadar iyileşti. Kendi uzmanlık alanımda uluslararası kaynak kitapları okuyabiliyorum. İngilizce bildiğiniz anda öğrenmek istediğiniz konu ne olursa olsun internet üzerinde sınırsız kaynağa ulaşabiliyorsunuz. Dil öğrenmek çok avantaj sağlıyor, farkını göreceksiniz.
  • marselinyo kullanıcısına yanıt
    Forumu bırakmak istedim fakat forum yönetici hesabı kapatmadı.
    Farklı konuşmaları bilinçli şekilde eklemişler.
  • OMéR kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler.
  • Hocam look ahead videoları biteli 1 hafta oluyor son sınıfım ( makine mühendisliği bölüm ) vize haftası bu 1 hafta derslerim ağır olduğu için ara vermek zorundayım.Ama wordden açıp not tuttugum look ahead yazılarını okuyorum. Grammar için kırmızı yeşil ve mavi kitapları aldım bu kitaplara başlamadan önce türkce grammar bilmek gerekiyor haliyle. Az çok biliyorum zaten bu zamana kadar ki girdiğimiz sınavlardan dolayı ( kpss ygs lys ) ama yine bir dediğiniz kitapların pdf lerini buldum ve yazıcıdan cıkarttım göz gezdiricem. Türkce dil bilgisi calısırken look ahead videoları izlemek yerine deftere çıkardığım look ahead beyaz altta cıkan yazıları okumam yeter limidir videoları izlemeden ? Türkce dil bilgisi calısma süresi boyunca ne önerirsiniz.

@rat.planet
  • Videoları tekrar izlemenizin temel nedeni telaffuzunu unuttuğunuz yerleri tespit etmektir.
    Ayrıca unuttuğunuz basit şeyler varsa onları hatırlamaktır.Bu aşamada fazla zorluk yok zaten.
    Elinizdeki kağıttan bakın telaffuzları hatırlıyorsanız sorun yok.
    Türkçe gramer çalışırken öyle çok detaylı çalışmanıza gerek yok.Zaten kitapta çok örnek var.Basit şekilde anlatılmış.
    Ortalama 15 günde rahatlıkla biter.Konuları anlamanız sizin İngilizce gramer başarınızı yarı yarıya etkileyen bir etkendir.
    Bu nedenle konular önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Videoları tekrar izlemenizin temel nedeni telaffuzunu unuttuğunuz yerleri tespit etmektir.
    Ayrıca unuttuğunuz basit şeyler varsa onları hatırlamaktır.Bu aşamada fazla zorluk yok zaten.
    Elinizdeki kağıttan bakın telaffuzları hatırlıyorsanız sorun yok.
    Türkçe gramer çalışırken öyle çok detaylı çalışmanıza gerek yok.Zaten kitapta çok örnek var.Basit şekilde anlatılmış.
    Ortalama 15 günde rahatlıkla biter.Konuları anlamanız sizin İngilizce gramer başarınızı yarı yarıya etkileyen bir etkendir.
    Bu nedenle konular önemli.

çok teşekkür ederim. İnanır mısınız bilmem ama yöneticiye dedim forumdan uzaklaştırma talabimi ilettim dediğinizde tüm konularına girip ctrl +s html olarak kaydettim daha sonra 93 sayfa yorumu mouse allahta ek bir özellikliği ile 1 saay boyuncada tüm konusulanları kaydettim gidersiniz konularınız kaldırılır diye aman bırakıp gitmeyin bizi :)

• 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.