Şimdi Ara

1 (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rat.planet

Aslında cümlenin doğrusu eksik anlıyorum bu nedenle doğru konuşamıyorum olacak.

Muhtemel sebepleri;
    1.gramer bilmemek(çok önemli etken)
    2.yeterli deyimsel fiil bilmemek(çok önemli etken)
    3.ebat öbeği bilmemek(önemi az)
    4.deyim bilmemek(önemi orta düzeyde)
    5.yeterli speaking alıştırması yapmamak(çok önemli etken)
    6.yeterli listening alıştırması yapmamak(çok önemli etken)
    7.yeterli reading alıştırması yapmamak(önemli)

Bu sebeplerden biri veya birkaçında sorun yaşıyor olabilirsiniz.Bunu belirleyip sorunu çözün.

Hocam çok soru sorduğum için lütfen affedin, şu anda ne yapmalıyım, sizin dediğiniz gibi eksik anlayıp konuşamamamın sebebi ne olabilir? Bunu nasıl tespit edebilirim? Emekleriniz için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rat.planet hocam bu dediğiniz çalışmalarda speaking gelişir mi ?

Speaking e katkı sağlayacak bir çalışma göremedim.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Tavsiyelerini dikkatle uygulayacağım hocam çok teşekkür ederimm

• Dizilerin size öğreteceği kelimelerle podcastları karşılaştıramayız bile.Arada dağlar kadar fark var.
    Tekrar meselesi ise bu işin doğasında var.1000 dolarlık program da alsanız size dersleri tekrar ettirir bir şekilde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • marselinyo kullanıcısına yanıt
    Temel sebepleri bunlar.
    Biri veya daha fazlasında eksikleriniz olabilir.
    İyi bir seviye tespit sınavı yapın.Eksikleriniz belli olacaktır.
    Fakat genel olarak en çok eksiklik yaşanan konular deyimsel fiildir.Çok kullanılıyor ve genelde önemsenmiyor.

• erehre E kullanıcısına yanıt
    Siz hangi soruyu sormuştunuz?
    Üstteki arkadaşa önerdiğim yöntemi kastediyorsan gelişir.
    Speaking becerisi için karşınızda birisinin olmasına gerek yok.
    Dinlediğiniz şeyi ağzınızla tekrar edeceksiniz.

Bilemiyorum, podcastlarden öğrenilen kelimelerin kaçını günlük hayatta kullanacağız orası meçhul. Belki Toefl, Ielts gibi sınavlara gireceksen yardımı dokunabilir.

• Normal ana konunuzu soruyorum hocam, bu 6 adimda speaking gelisir mi ?

Sonra yabanci arkadaslarla konusmayi dusunuyorum.

Evet.Look ahead ve cbc dersleri var.Dersleri ağzınızla tekrar edin önerisi speaking becerisi geliştirmek içindir.

• Günlük hayatta her çeşit kelimeyle karşılaşabilirsiniz.
    Bazen basite indirerek kolay diye nitelendiriyoruz ama pek öyle değil.
    Sınavların kelime evreninin en azından belli bir sınırı var.Günlük hayatın kelime evrenin bir sınırı yok.
    Günlük hayatta iletişim kurmayı öğrenmek kolay kelime hakimiyeti her zaman daha zordur.

• Peki hocam bunları yaptıktan sonra yabancı arkadaşlarımla konuşursam ingilizcem daha iyi gelişir değil mi ?

rat.planet hocanın söylediğine göre advanced haftalık derslerde eksiklik var. Bana göre yeterli ama. Cbc derslerinden sonra roman yöntemi ile geliştirmeyi düşünüyorum.

Hocam öncelikle selamlar. Bölük pörçük bir ingilizceye sahibim yani okuduğunu genelde anlarım dinlediğimi de çat pat. Önceliğim yds puanı. Sizce yds sınavına yönelik çalışıp sonra mı ingilizceyi ilerletmeliyim. Yoksa genel ingilizce çalışıp daha sonra sınava yönelik mi hazırlanmalıyım ?

• 4KiLL! kullanıcısına yanıt
    Önce YDS'ye çalışıp yüksek bir puan alıp sonrasında daha kapsamlı çalışmanızı öneririm.
    Bu sizin seçiminize bağlı.
    Ben sadece öneri sunabilirim.

• Hocam berraklastirma yazan kisimda ki link kirilmis rica etsem hangi kaynak oldugunu soyleyebilir misiniz?@rat.planet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynel13 -- 11 Mart 2018; 21:26:8 >
  • quote:

Önce YDS'ye çalışıp yüksek bir puan alıp sonrasında daha kapsamlı çalışmanızı öneririm.
    Bu sizin seçiminize bağlı.
    Ben sadece öneri sunabilirim.

Hocam iyi akşamlar size bir şey danışmak istiyorum da konudaki öneriler harika öncelikle orada yazanları uygulamaya başlayacağım çok faydalı olacağına eminim. Ancak farklı bir şey aklıma takıldı, Boğaziçi öğrencisiyim bu yıl hazırlıktayım ama devamsızlıktan kaldım, bu yüzden Haziran Prof'una giremiyorum, evden hazırlanacağım A2-B1 kurundaydım (Program 2 ), bana neler önerirsiniz?
    Çevremde akıl alacağım pek kimse yok ve bu tarz bir sınava ilk defa giriyorum sizin bu konudaki bilginize ve fikirlerinize ihtiyacım var :)

• quote:

Günlük hayatta her çeşit kelimeyle karşılaşabilirsiniz.
    Bazen basite indirerek kolay diye nitelendiriyoruz ama pek öyle değil.
    Sınavların kelime evreninin en azından belli bir sınırı var.Günlük hayatın kelime evrenin bir sınırı yok.
    Günlük hayatta iletişim kurmayı öğrenmek kolay kelime hakimiyeti her zaman daha zordur.

Şimdiye kadar sayısız günlük diyalog dinlemişimdir, ama hiçbirinde ne bileyim ostentatious veya finicky'i duymadım. Belli bir seviyeden sonra normal kişi için gereksiz yük oluyor kelime öğrenimi. Onun yerine modern dilde yazılmış kitaplara, audiobooklara yönelmek daha mantıklı geliyor bana. Tabii yine de herkesin kendi tercihi.

• MacırGızanı M kullanıcısına yanıt
    Öncelikli olarak İngilizce gramer çalışmanız gerekiyor.
    Sonrasında okuma çalışmaları yaparak kelime öğrenmelisiniz.

• Hocam ben önceden anlattığım gibi work and travel yapacağım max 2 yıl sonra, bu dersler yeterli olur mu ?

Dediklerinizi yaptıktan sonra yabancı bir arkadaş ile iletişim halinde olacağim haftada 2 kez, iyi bir seviyeye gelebilir miyim ?

• Konu güncellendi.
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.