Şimdi Ara

1 (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cefr müfredatına uygun Türkçe anlatımlı kitap yok o nedenle bu gramer konularında belli bir sıralama yoktur Türkiye'de.
    Her çıkan kitap kendi kafasına göre detay veriyor.Halbuki Cefr müfredatı standart ve bilinmesi gerekli şeyleri anlatıyor.
    Yani Türkçe anlatımlı bir gramer konusuna bakarken özellikle bazı konularda Cefr müfredatına uygun bir kitaba(grammar in use) bakmanız gerek.Ben zaten hangi konularda bakılması gerektiğini parantez içinde o konuda yazdım.
    Dersimiz İngilizce güze bir site.Kullanın onu.
    Uzun süredir 4.adımdaki gramer konusunu okumadığınız anlaşılıyor.
    Çünkü orada ben biraz değişiklik yaptım.
    Bilgisayar başında uygulanabilecek en mantıklı yöntemi önerdim.Tarayıcının arama özelliğini kullanarak gramer çalışacaksın.
    O konuda anlattım dikkatli oku.Önerdiğim gibi çalış.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam 4. adımı hep okuyorum da ne yapacağıma bir türlü karar veremiyorum. Siz demişsiniz ki işte 1- alfabe 2- tanım edatları 3- isimler vb vb... Ben şimdi bunlara nerden çalışacağım, tarayıcıya ne yazıp nerden çalışacağım, türkçe kitap önermiyorsunuz , gramar in use da ingilizce, bağlantı kuramazsınız diyorsunuz. Yani bu sıralamaya nasıl çalışacağım nerden çalışacağım ben bir türlü anlayamadım belki de bende bir sorun var.

o yüzden dersimiz ingilizce de belli bir sıra var iyi kötü konu konu gidiyor. Ordan hergün 1 2 konu, 1 2 konu giderim diye düşünüyorum.

'Madem sen kafana koydun ders. ing. sitesini baştan sona bitir' derseniz oh be diyeceğim . Şimdi bu siteyi kullanayım mı? Yoksa o sıralamadaki öğrenmem gereken şeyleri tek tek tarayıcıya yazarak bi şekilde (nasıl yapcam hala bilmiyorum) ilerleyeyim mi ? ne olur kesin bir cevap yazında sizi ve sayfayı daha fazla rahatsız etmeyeyim hocam saygılar!!!

• mustang_88 kullanıcısına yanıt
    Elindeki Türkçe kaynaklardan veya internetteki Türkçe anlatımlı sitelerden çalışacaksın.
    Tarayıcı özelliği ise daha basit;
    Diyelim ki sen İsimlerde ''of,s'' konusuna çalışıyorsun.Aç bir tane İngilizce haber sitesi.Yaz arama kısmına of diye.
    Sana o sayfada of kullanılan cümleleri renkli şekilde gösterir.

Bu şekilde konulara çalışacaksın.

Türkçe kitap veya tek bir site önermiyorum evet çünkü birçok konu birçok kitapta ya fazla detaylı ya çok kısa anlatılıyor ve asıl anlatımlası gereken kısımlar yerine aşırı detay veriliyor.
    Türkçe kitaplar içinde Murat Kurt'un kitabı bence güzel bir kitap.Alacaksan onu al.
    Anlamadığın nokta varsa sor.

Tamam hocam. Gramere başladığımda ne yapabilirim? En verimli nasıl olur? diye kendi yöntemimi kendim seçeceğim söyledikleriniz arasından teşekkürler.

Son olarak bayağı bir süre oldu, ingilizce öğrenme prg. yapıyordunuz belki ona yetişirim içinde gramer öğrenme de varmıydı? İçeriği neydi? ne zaman bitiyor hocam uzun süredir ses çıkmadı projenizden?
  • hocam voscreen hakkında ne düşünüyorsunuz

https://www.voscreen.com/
  • katusha_ kullanıcısına yanıt
    Geçmiş konularda detaylı yazmıştım.Arama özelliğini kullanarak bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

1.Gramer bilmiyorsan önce grameri öğren.
    2.Sonrasında cbc derslerini çıktı alıp çalışabilirsin veya elindeki kitaplara çalış.Fakat önerdiğim cbc dersleri çok kaliteli.Biraz incele anlarsın zaten.

Hocam hazırlık öğrencisi olarak sence look ahead e göz atmalı mıyım ?
  • Detective W. kullanıcısına yanıt
    Evet.Özellikle çalışmanızı öneriyorum.Bilmediğiniz detaylar çıkacak.
    Bu dersleri upper seviyesindekiler izlerken bile bilmediği ifadeler ve kullanım şekilleri çıkıyor.
    Bunu ben birçok defa gördüm.Çalışmanızı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rat.planet

Evet.Özellikle çalışmanızı öneriyorum.Bilmediğiniz detaylar çıkacak.
    Bu dersleri upper seviyesindekiler izlerken bile bilmediği ifadeler ve kullanım şekilleri çıkıyor.
    Bunu ben birçok defa gördüm.Çalışmanızı öneririm.

Peki hocam sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DUYURU
    Arkadaşlar siteye daha az vakit ayıracağım.
    Bu nedenle sadece lüzum gördüğüm soruları cevaplamaya vakit ayırmayı uygun buluyorum.
    6 adımla İngilizce konusuyla İngilizce öğrenen arkadaşlar buraya mesaj atsınlar.
    Ben hangi üyelerin olduğu bir liste haline getirip 1.sayfaya ekleyeceğim.
    Hangi üyenin hangi adımda olduğunu da yazacağım.
    Ve sadece bu listede olan arkadaşların sorularına cevap yazacağım.
    Buraya sadece hangi adımda olduğunuzu mesaj olarak yazın.
    Upper intermediate hocam seviye 1 den başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magdur12 -- 7 Kasım 2017; 0:54:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4. adımdayım. Okulda da gördüğüm için biraz karışık gidiyor ama olsun. Yaz gelince 5. adıma geçeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam merhaba

intermediate look ahead bitti ve ara ara tekrar ediyorum. gramere çalışıyorum. ara ara elementary and pre intermediate seviyesinde hikaye okuyorum.
  • ben İngilizce ye çalışıyorum listeye eklermisiniz?
  • İsimleri birinci sayfaya ekledim;
    Magdur12(1.adım)
    Gehomd(4.adım)
    tombow07(4.adım)
    hage84(1.adım)
    4. adım
  • rat hocam
    bana bi konuda yardımcı olurmusunuz

ben uzun süre sonra aof dış ticaret bölümüne kayıt yenilettim.sizce yabancı dile mi ağırlık vereyim.yoksa ders konularınamı çalışayım..bi türlü yol çizemiyorum.başdanda çaymak istemiyorum işim yok 13 14 saat ayakdayım boşum.sabah 7 de inglizce çalışmak için kalkıyorum..içimden bi ses 3 4 tane dil öğren diyor..bi ses ise okulunu oku geri kalanını boşver diyor..
    siz yerimde olsanız ne yapardınız akıl lazım şuan
    Hocam benide 4 e yazar mısınız?
  • hage84 H kullanıcısına yanıt
    Hem derslerine hem yabancı dile çalış derim ben.Dersleri ihmal etme.Ama yabancı dili de ihmal etme zaten bölümün yabancı dil bilmeni gerektiriyor.
    Aynı anda birden fazla dile çalışma zor olur biraz.Önce İngilizce'yi iyi düzeyde öğren.Sonra diğer dilleri öğrenirsin.
    Boş vaktin çokmuş bence rahatlıkla dil öğrenilebilir bu kadar sürede.
  • Hocam arkadaşın sorusu üzerine daha önce yazmıştım demişsiniz ama bende bulamadım kusura bakmayın.
    Bende merak ediyorum voscreen hakkında ne düşündüğünüzü.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.