Şimdi Ara

1 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.475
Cevap
790
Favori
318.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rat.planet

quote:

Orijinalden alynty: aythasan

Hocam öncelikle u?ra?ynyz ve hassasiyetiniz için te?ekkür ederim.

Ben kendimi elemantray seviyesinde gören biriyim. Önerdi?iniz kaynaklar süper fakat tam olarak kendime çaly?ma programy yapamadym. Hafta içi 9-6 çaly?yp eve 7-7 bucuk gibi gelen biriyim. Haftasonum ise müsait. Sizden ricam bu genç karde?inize bir çaly?ma programy üzerinde yardymcy olmanyz. Günlük, haftalyk olabilir. Nasyl isterseniz.

Ylginiz için te?ekkür ederim.

Yyi günler dilerim.

Günlük en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.Ylk zamanlar yani Speaking kaynaklaryny kullanyrken bu kadar vakit harcamanyza gerek yok.
    Fakat bundan sonra gramer ve cbc derslerine çaly?ken en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.
    Di?er türlü geli?iminiz geriler.
    1.Önce Look ahead videolaryny izleyip bitirin.Ak?amlar 1-2 saat izleyip çaly?yn.Orada ekranda yazan cümleleri not alyn.Telaffuzlaryny ö?renin.
    2.Look ahead bittikten sonra gramer ö?renin.Kitap varsa oradan çaly?yn.Sabahlary bir saat ak?am da 2 saat çaly?yn.
    3.Gramer bittikten sonra cbc derslerine çaly?acaksynyz.300 civarynda ders var.Her dersteki kelimeleri ö?renip telaffuzlaryny ö?reneceksiniz.Bir yere not alabilirsiniz.Bu kadar.Ba?arylar.Bu arada günlük çaly?mazsanyz ö?renemezsiniz.Sadece hafta sonu çaly?arak olmaz yani.

Yok hocam haftaiçi akşam zaten 1-2 saat bakıcam onda problem yok.

Yani başlangıç olarak look ahead videoları izleyip cümleleri çıkarmak ardından grammer. Dediğiniz gibi Murat Kurt'un kitabını alıcam. İngilizceyle uğraşmayalı 1-2 sene oldu temelimi sağlama almaya çalışıcam.

Hocam aslında ilk başta grammeri ve kelime telafuzunu öğrenip look ahead'a başlamak mantıklı olabilir mi ?

• Yani hocam istediğim cevabı alamadım şöyle daha söylesem daha iyi olur sanki. Hafta içi 2 saat hafta sonu 3 saat olmak kaydıyla detaylı bir çalışma programı tavsiyesi istiyorum sizden. Gerçteken kafam karıştı, paylaşılan ve söyenen bir çok şey şey var ve insan nasıl başlıyacağını bile şaşırıyor.

İlginiz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aythasan

quote:

quote:

Ben kendimi elemantray seviyesinde gören biriyim. Önerdi?iniz kaynaklar süper fakat tam olarak kendime çaly?ma programy yapamadym. Hafta içi 9-6 çaly?yp eve 7-7 bucuk gibi gelen biriyim. Haftasonum ise müsait. Sizden ricam bu genç karde?inize bir çaly?ma programy üzerinde yardymcy olmanyz. Günlük, haftalyk olabilir. Nasyl isterseniz.

Yyi günler dilerim.

Günlük en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.Ylk zamanlar yani Speaking kaynaklaryny kullanyrken bu kadar vakit harcamanyza gerek yok.
    Fakat bundan sonra gramer ve cbc derslerine çaly?ken en az 3 saat ayyrmanyz gerekiyor.
    1.Önce Look ahead videolaryny izleyip bitirin.Ak?amlar 1-2 saat izleyip çaly?yn.Orada ekranda yazan cümleleri not alyn.Telaffuzlaryny ö?renin.
    2.Look ahead bittikten sonra gramer ö?renin.Kitap varsa oradan çaly?yn.Sabahlary bir saat ak?am da 2 saat çaly?yn.
    3.Gramer bittikten sonra cbc derslerine çaly?acaksynyz.300 civarynda ders var.Her dersteki kelimeleri ö?renip telaffuzlaryny ö?reneceksiniz.Bir yere not alabilirsiniz.Bu kadar.Ba?arylar.Bu arada günlük çaly?mazsanyz ö?renemezsiniz.Sadece hafta sonu çaly?arak olmaz yani.

Yok hocam haftaiçi akşam zaten 1-2 saat bakıcam onda problem yok.

Yani başlangıç olarak look ahead videoları izleyip cümleleri çıkarmak ardından grammer. Dediğiniz gibi Murat Kurt'un kitabını alıcam. İngilizceyle uğraşmayalı 1-2 sene oldu temelimi sağlama almaya çalışıcam.

Hocam aslında ilk başta grammeri ve kelime telafuzunu öğrenip look ahead'a başlamak mantıklı olabilir mi ?

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alynty: rat.planet

quote:

Yyi günler dilerim.

Yok hocam haftaiçi ak?am zaten 1-2 saat bakycam onda problem yok.

Yani ba?langyç olarak look ahead videolary izleyip cümleleri çykarmak ardyndan grammer. Dedi?iniz gibi Murat Kurt'un kitabyny alycam. Yngilizceyle u?ra?mayaly 1-2 sene oldu temelimi sa?lama almaya çaly?ycam.

Hocam aslynda ilk ba?ta grammeri ve kelime telafuzunu ö?renip look ahead'a ba?lamak mantykly olabilir mi ?

Gramer kitaby almanyz zorunlu de?il.Ben sadece o kitaplary önerdim.
    Ana sayfadaki ücretsiz gramer anlatym sitesini de kullanabilirsiniz.Not alarak çaly?yrsynyz daha da kalycy olur.

Hayyr tam tersi.

• Hocam allah sizden razı olsun valla çok yardımcı oldunuz. Ozaman öyle çalısıyım. :) Hocam limosollu naci gramere çalışmak yerine english gramer today kitabından çalışsak herhangi bir eksiklik filan olmaz değilmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 131murat 1 kullanıcısına yanıt
    İkisinden birini seçin.Karışık olmaz.ya o ya diğeri.
  • Güncelleme:
    Çalışma programı ana sayfaya eklendi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: odyssa

hocam ben yavaş yavaş film izlemeye geçmek istiyorum. preint seviyem. sorunum şu: ben türkçe filmleri ingilizce dublajla izlemek istiyorum.
    ingilizce filmleri türkçe alt yazıyla izlersem konsantre olamıyorum.
    görme engelli olduğumdan filmdeki olayları daha iyi anlamak için seslere daha fazla konsantre oluyorum; öyle olunca da alt yazıyı kaçırıyorum. yada tam tersi oluyor. alt yazıya daha çok konsantre olduğumda filmed neler oluyor anlayamıyorum.
    ingilizce dublajlı türkçe film bulamazsak eğer, türkçe film ve ingilizce alt yazı kombinasyonunu da deneyebilirim. bana bu konuda ne önerirsiniz?

Film izlemek için Upper-intermediate seviyesinde olmanız gerekli değil ŞARTTIR.
    Bu seviyenin altındaysanız katkısı yeterli olmaz.

Önce seviyenizi ilerletin sonra film izleyin.

peki hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu çok guzel olmuş herzamanki gibi, diğer konuların gösterilmesi ayrı bir güzel olmuş teşekkürler hocam eliniz dert görmesin

Edit; imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi th3_majestik -- 7 Eylül 2016; 17:52:42 >
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de seviye olarak tavsiye ettiğiniz arkadaşla aynı durumdayım.Neredeyse hiç bir bilgim yok ancak yds ye hazırlanmak istiyorum.Önce dersimizingilizce.com'dan daha sonra önerdiğiniz kaynaklardan mı çalışmalıyım?
  • Üstteki kaynakların yanında çalışmak zorunlu yazan kısımlara çalışın yeterli.Cbc dersleri sizin için daha önemli.
  • quote:

Üstteki kaynakların yanında çalışmak zorunlu yazan kısımlara çalışın yeterli.Cbc dersleri sizin için daha önemli.

hocam son zamanlarda speakingi geliştirmek için çalışıyorum . Bu yüzden bol bol listening ve vocabulary çalışmasıası yapıyorum . Size sorum şu olucak : Vocabulary kalıcılığı için bol bol da ingilizce kitap okuyorum ve bilmediğim kelimeleri (e-reader'dan okuduğumdan dolayı) hemen anlamına bakıp not alabiliyoruım ama şöyle bir şey var ki bazı kelimeleri o kadar dizi film izlememe rağmen hiçbir zaman görmedim. Sizce bu tarz kelimeleri öğrenmek ilerde speaking konusunda bana sıkıntı yaratır mı kullanırken ? Karşı tarafın anlamaması gibi sorunlar ?
  • altunumut133 A kullanıcısına yanıt
    Şuan tek söyleyebileceğim şey çalışma yönteminiz çok yanlış.
    Sınavlar için bile yanlış.
    Tüm hataları yazmaya çalışsam koca bir sayfa çıkar ortaya.
    Madem ekitap okuyucunuz var çok işinize yarar.Cbc derslerin pdf dosyalarına oradan gözünüz ağrımadan çalışırsınız.
    Ana sayfayı tamamen okuyun.Yeni konu açtım.Yukarıdaki kaynaklara sırasıyla nasıl çalışır tüm detayları yazdım.Onları uygulayın sıkıntı olmaz.
  • Hocam Grammer , Writing konusunda bir sıkıntım yok .İngilizce altyazısız dizi izleyebiliyorum. İngilizce seviyem upper-intermadiate. Şu an speaking aktivitelerimi geliştirmeyi düşünüyorum. O yüzden bol bol podcast dinliyip kitapl okuyorum.Hala hata yaptıgımı düşünyor musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altunumut133 -- 7 Eylül 2016; 21:57:19 >
  • altunumut133 A kullanıcısına yanıt
    O zaman direk cbc derslerinden başlayabilirsiniz.Çalışma programında nasıl çalışılacağını anlattım.
  • En büyük sorunum alıştırmalarda yaptığım bazı hataların sebebini bulamamak. Hocasız çalışmak zormuş bu yüzden. Yanlış bildiğim bir şeyler mi var diye düşünüyorum. Birilerine soruyorum kafamı karıştırıyorlar, daha önce hiç duymadigim şeyler söylüyorlar. Bu sorunla hiç karşılaştınız mı, nasıl bir çözüm buldunuz?

• Vocabulary çalışanlar yeni öğrendikleri kelimeler için bir defter tutsunlar.Ben bir hataya düştüm öğrendiğim her kelimenin türkçe anlamını karşısına yazdım.Daha sonra bu metodun faydalı olmadığını farkettim çünkü bu şekilde kelimeler hafızama tam olarak yerleşmiyordu.Ben de her kelimenin karşısına ingilizce anlamlarını yazmaya başladım.Kelimeleri hatırlama oranımın çok büyük ölçüde arttığını farkettim.Siz de bu metodu kullanarak yeni kelime öğrenme hızınızı ciddi manada artırabilirsiniz.Ben de çok faydalı oldu.Umarım sizde de yarar sağlar.
  • Hocam sizce her gün 1 tane cbc podcasti yeterli mi? Yoksa sayısını artırayım mı?Şu anda her gün 1 saat gramer+ 1 cbc podcasti şeklinde ilerliyorum.İntermediate-upper intermediate arasında bir yerdeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nikordis

En büyük sorunum alıştırmalarda yaptığım bazı hataların sebebini bulamamak. Hocasız çalışmak zormuş bu yüzden. Yanlış bildiğim bir şeyler mi var diye düşünüyorum. Birilerine soruyorum kafamı karıştırıyorlar, daha önce hiç duymadigim şeyler söylüyorlar. Bu sorunla hiç karşılaştınız mı, nasıl bir çözüm buldunuz?

Yetersiz tekrar sonucu hata oranınız artabilir.
    Bazı testler çalıştığınız konu anlatımıyla birebir uymayabilir.Bildiğiniz soruları yapın.
    Konuları yeteri kadar anlamadan soru çözüyorsunuz.Acelecilik var sizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan1905388

Hocam sizce her gün 1 tane cbc podcasti yeterli mi? Yoksa sayısını artırayım mı?Şu anda her gün 1 saat gramer+ 1 cbc podcasti şeklinde ilerliyorum.İntermediate-upper intermediate arasında bir yerdeyim.

Kesinlikle yanlış bir yöntem bu.
    Grameri bitirip cbc derslerine başlamanız gerek.
    Bunu defalarca yazdım.
    Çalışma programı konusunu dikkatli şekilde okuyun.Üst konuda var.
    Gramer olmadan çok zor.
    Günlük 1 tane yeterli değil malesef.Toplam çalışma süreniz en azından 3 saat olmalı.Yani 3 saatte ne kadar bitirebiliyorsanız bitirin.Ama acele edip de hızlı bitirmeyin dersleri.Önemli olan dersleri anlayarak gitmek.Bir dersi anlamanız isterse 20 saat olsun.Çalışıp anlamaya çalışın.Geçmeyin hemen.
  • hocam cbc derslerini bitrmek 1 yıl sürer nerdeyse günde 3 saatimi ayırıyorum 320 gün 320 ders iyice unutma lyıda olucak tabi bu süre uzamaz mı var mı bir öneriniz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.