Şimdi Ara

5Mbite kadar = dalgalı hız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 1 aya yakın süredir uydunet kullanıyorum ve problemlerim bitmiyor, şöyleki;

download hızım 1mbit-5mbit arası değişkenlik göstermekte. bunun yurtdışı çıkış vs ile ilgili olduğunu sanmıyorum. her platformda birkaç dakikalık aralarla download hızım 50kb/sn-500kb/sn arasında değişiyor (bağlandığım günden beri böyle).

Torrent indirirken denedim, video izlerken denedim, digitürk webtv de ve tvbu'da da denedim, durum hep aynı. 2-3 dk full hız iniyor, 5-6 dk yerlerde sürünüyor.
    hatta türksat onlinedeki speedtest sonuçlarımda söylediğim aralıklarda sürekli değişiyor.

düne kadar docsis 1.1 modem kullanıyordum ve durum bundan kaynaklanıyor sanıyordum. dün itibariyle docsis 2.0 modem aldım fakat durum aynı.

arıza kaydı bırakacağım ama adam geldiğinde kesin 5mbit indirdiği döneme denk gelir diye korkuyorum.
    Var mı benzer durum yaşayan + ne önerirsiniz?

• valla 3 aydır bende uydunet kullanıyorum. İlk 2 ay hızım gayet sabitti 600 -650kb download yapabiliyordum ancak özellikle son 2 haftadır benim hızım da senin gibi bi 5 dk 50kb oluyor sonra 10 dk düzeliyor 600 lerde indiriyor. Sabahları bu sorun daha az görülüyor ama özellikle akşamları bu dalgalanma akşam saatlerinde daha fazla oluyor. Ben İzmir-Evka 4 teyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

valla 3 aydır bende uydunet kullanıyorum. İlk 2 ay hızım gayet sabitti 600 -650kb download yapabiliyordum ancak özellikle son 2 haftadır benim hızım da senin gibi bi 5 dk 50kb oluyor sonra 10 dk düzeliyor 600 lerde indiriyor. Sabahları bu sorun daha az görülüyor ama özellikle akşamları bu dalgalanma akşam saatlerinde daha fazla oluyor. Ben İzmir-Evka 4 teyim.
    bende İzmir-Manavkuyu'dayım.
    İzmir'e has bir problem mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeymisozi

bende İzmir-Manavkuyu'dayım.
    İzmir'e has bir problem mi acaba?

Alıntıları Göster
    bornova merkezde de durum aynı, izmirin de özelinde bornova'da sorun var sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sypho

bornova merkezde de durum aynı, izmirin de özelinde bornova'da sorun var sanırım...

Alıntıları Göster
    malesef izmire has bir problem değil sanırsam bölgesel bazlı yoğunluklarla başa çıkamıyorlar bende sabah saatlerinden akşam 17:00 civarına kadar sorun yok oynadığım oyunun sunucu istanbul da onda da problem yok lag yok herşey güzel fakat gel gelelim saat 16:00-17:00 gibi işler değişiyor oyunda lag artıyor hız sürekli değişkenlik arz ediyor bakıyorum sinyal seviyesi aynı değişen bir şey yok bana göre bunun tek açıklaması plansız büyüme ve halen daha yeni abone almaya devam ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _köle_

malesef izmire has bir problem değil sanırsam bölgesel bazlı yoğunluklarla başa çıkamıyorlar bende sabah saatlerinden akşam 17:00 civarına kadar sorun yok oynadığım oyunun sunucu istanbul da onda da problem yok lag yok herşey güzel fakat gel gelelim saat 16:00-17:00 gibi işler değişiyor oyunda lag artıyor hız sürekli değişkenlik arz ediyor bakıyorum sinyal seviyesi aynı değişen bir şey yok bana göre bunun tek açıklaması plansız büyüme ve halen daha yeni abone almaya devam ediyorlar

Alıntıları Göster
    sonuç olarak hiç arıza kaydı bırakma, yapacak bişi yok mu diyorsunuz?
  • quote:

Alıntıları Göster
    izmir güzelyalı. 1mbit internetim var 100 civarı download yapıyor ama normalde 20 30 olan pingim 60 70. 1 2 haftadır böyle benimde gün içinde. sıkılmaya başladım bu durumdan 5mbite geçicektim düzelmediği sürece geçmeyeceğim çünkü ondanda verim alamayacağımı biliyorum
  • quote:

Bırakmakta fayda var lakin gündüz ile gece benim modem değerlerimde pek bir oynama olmuyor ama yaptığım testlerde gündüz hız testi 5mbit in üzeirne çıkarken akşam saatlerinde 2mbit e kadar düşüyor düşmesi okadar problem değilde oyunlarda lag çok fazla oluyor bende vaktim olduğunda arıza kaydı bırakacam ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla pek bişey değişmeyecek sanırsam şimdilik binadaki kutudan eve gelen kabloyu yenilemeyi düşünüyorum ben kablo tv kullanmaya başlayalı 15 sene oldu belki değiştirmenin bi faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _köle_

quote:

Bırakmakta fayda var lakin gündüz ile gece benim modem değerlerimde pek bir oynama olmuyor ama yaptığım testlerde gündüz hız testi 5mbit in üzeirne çıkarken akşam saatlerinde 2mbit e kadar düşüyor düşmesi okadar problem değilde oyunlarda lag çok fazla oluyor bende vaktim olduğunda arıza kaydı bırakacam ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla pek bişey değişmeyecek sanırsam şimdilik binadaki kutudan eve gelen kabloyu yenilemeyi düşünüyorum ben kablo tv kullanmaya başlayalı 15 sene oldu belki değiştirmenin bi faydası olur.

Alıntıları Göster
    bende izmir özkanlardayım aynı sorun var hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senzioly

bende izmir özkanlardayım aynı sorun var hala

Alıntıları Göster
    Ben 5mbitin hakkını veremiyolar diye 1 mbite döndüm, bari boşuna para vermeyelim.
  • quote:

Ben 5mbitin hakkını veremiyolar diye 1 mbite döndüm, bari boşuna para vermeyelim.

Alıntıları Göster
    Tam bir rezalet ... 5 Mbit internet hizim vardi son 3 haftadir hiz 1 mbit - 2 mbit..
    Istanbul Mecidiyekoy - Rezalet..Her gun destek@uydunet.net adresine mail atıyorum.
    Rezalet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syrosyk

Tam bir rezalet ... 5 Mbit internet hizim vardi son 3 haftadir hiz 1 mbit - 2 mbit..
    Istanbul Mecidiyekoy - Rezalet..Her gun destek@uydunet.net adresine mail atıyorum.
    Rezalet.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar sizde dns kullanıyor musunuz ben dns i 1 gündür otomatik al yaptım hızımda ki dalgalanma şimdilik düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

arkadaşlar sizde dns kullanıyor musunuz ben dns i 1 gündür otomatik al yaptım hızımda ki dalgalanma şimdilik düzeldi

Alıntıları Göster
    Bornava bolgesinde bilmemne calısması varmıs. Yeni alet edevat takıyorlarmıs. Benim de son 1 haftadır iyice dalgalı gitti ama bahsettiğiniz kadar kotu değil; 400kb ın altına inmiyorum. Sinyal seviyelerinizi falan kontrol edin, bugun itibariyle allak bullak oldu sinyallerim; BDK ayarı hatası cıkıyor. Yine de 400 civarında download hızım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sumak

Bornava bolgesinde bilmemne calısması varmıs. Yeni alet edevat takıyorlarmıs. Benim de son 1 haftadır iyice dalgalı gitti ama bahsettiğiniz kadar kotu değil; 400kb ın altına inmiyorum. Sinyal seviyelerinizi falan kontrol edin, bugun itibariyle allak bullak oldu sinyallerim; BDK ayarı hatası cıkıyor. Yine de 400 civarında download hızım var.

Alıntıları Göster
    slm arkadaşlar bende düne kadar ttnet 8bit hızında 4gb kotalı kullanıyordum arasıra kota aşmam ve bunlarında bunu fırsat bilip abuk sabuk limitsiz tarifesindende yüksek faturalar göndermesınden gına geldi ve bende kablo nete geçtim şuan evimde hala iki internette kablosuz olarak mevcut. Benim yaptıgım hız testinde 1.6 bithızı cıktı sanırım yanlıs hatırlamıyorsamda upload hızıda 600kb falandı hızın normalde sanırım 5 bit olması gerekiyordu o bir kere yalan oldu hadi onada tamam ama beni assıl şaşırtan ve size sormak istediğim HON adında online bir oyun oynuyorum girebileceğim oyunların listesini çıkarttığımda kablonetin 12-13 tane oyun bulurken ttnetin 30-35 tane oyun bulması buna mantıklı bir açıklaması olan varmı 24 ay da tahütlü aldık sanırım başımıza dert aldık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanser

slm arkadaşlar bende düne kadar ttnet 8bit hızında 4gb kotalı kullanıyordum arasıra kota aşmam ve bunlarında bunu fırsat bilip abuk sabuk limitsiz tarifesindende yüksek faturalar göndermesınden gına geldi ve bende kablo nete geçtim şuan evimde hala iki internette kablosuz olarak mevcut. Benim yaptıgım hız testinde 1.6 bithızı cıktı sanırım yanlıs hatırlamıyorsamda upload hızıda 600kb falandı hızın normalde sanırım 5 bit olması gerekiyordu o bir kere yalan oldu hadi onada tamam ama beni assıl şaşırtan ve size sormak istediğim HON adında online bir oyun oynuyorum girebileceğim oyunların listesini çıkarttığımda kablonetin 12-13 tane oyun bulurken ttnetin 30-35 tane oyun bulması buna mantıklı bir açıklaması olan varmı 24 ay da tahütlü aldık sanırım başımıza dert aldık...

Alıntıları Göster
    bende izmir bostanlıda oturuyodum bendede son 1 haftadır bir dalgalanma söz konusu geceleri. 8 yıldır aboneyim okadar alışmıştım ki sorun çıkmamasına, şu son 1 yıldır garipleşti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjProgressive

bende izmir bostanlıda oturuyodum bendede son 1 haftadır bir dalgalanma söz konusu geceleri. 8 yıldır aboneyim okadar alışmıştım ki sorun çıkmamasına, şu son 1 yıldır garipleşti.

tarifelere "-e kadar" ibaresini koymaları tesadüf değil bence. tarife fiyat indiriminden sonra yoğunluktan dolayı problemler çıkacağını anlayıp eşşeklerini sağlam kazığa bağladılar, şimdi dalgalanıyor diye itiraz da edemiyoruz...
  • quote:

quote:

tarifelere "-e kadar" ibaresini koymaları tesadüf değil bence. tarife fiyat indiriminden sonra yoğunluktan dolayı problemler çıkacağını anlayıp eşşeklerini sağlam kazığa bağladılar, şimdi dalgalanıyor diye itiraz da edemiyoruz...

aynen öyle. yukarda oturuyodum yazmışım o oturuyorum olucak
  • quote:

quote:

quote:

aynen öyle. yukarda oturuyodum yazmışım o oturuyorum olucak

Alıntıları Göster
    Müşteri hizmetlerini patlatma yaptım dün, hala daha sorun yok diyip durdular, sizin bilgisayarda sorun vardır vs dediler. En sonunda patladım bende. Sabah müdürlükten aradılar, İzmirdeminiz vs vs sorular sordular. İzmirde müşteri hizmetlerinden habersiz bir çalışma yürütülüyormuş, bu çalışmanın amacı gece olan yoğunluğu önlemek içinmiş ve en geç 1-1.5 hafta içinde biticekmiş. Duyurulur.
  • quote:

Müşteri hizmetlerini patlatma yaptım dün, hala daha sorun yok diyip durdular, sizin bilgisayarda sorun vardır vs dediler. En sonunda patladım bende. Sabah müdürlükten aradılar, İzmirdeminiz vs vs sorular sordular. İzmirde müşteri hizmetlerinden habersiz bir çalışma yürütülüyormuş, bu çalışmanın amacı gece olan yoğunluğu önlemek içinmiş ve en geç 1-1.5 hafta içinde biticekmiş. Duyurulur.

Alıntıları Göster
    habersiz yürütülüyor nedemek ya..benim kizdigim seyde bu iste..desinlerki bi calisma yapiyoruz hatlarin daha stabil ve hizli calismasi icin ugrasiyoruz su zamana kadar cözülecek, sorun degil bekleriz..ama böyle habersiz bi iyi bi kötü insani sinir ediyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakasupi

habersiz yürütülüyor nedemek ya..benim kizdigim seyde bu iste..desinlerki bi calisma yapiyoruz hatlarin daha stabil ve hizli calismasi icin ugrasiyoruz su zamana kadar cözülecek, sorun degil bekleriz..ama böyle habersiz bi iyi bi kötü insani sinir ediyor

Alıntıları Göster
    30 sn arayla hız testi yapıyorum 2800 kbit ve 4800 kbit çıkıyor resmen boşuna para veriyoruz en sonunda 8 mbitlik netlimitsize geçirtecekler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.