Şimdi Ara

59'uncu Top. Eğt. Tug. K.lığı ERZİNCAN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
2
Favori
44.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: voodoo child

baska var mi?
    1. ozgurev
    2. Darkcorner
    3. Vodoo Child
    4.egeg06
    5.baglan38
    6.Gündüz06

Eğitim Birliği: 59'UNCU TOP.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./ERZİNCAN MERKEZ
    Esas Birliği: 59'UNCU TOP.EĞT.TUG. TOPÇU ÖZ.EĞT.TB. Aİ ER EĞT.BL./ERZİNCAN MERKEZ

sevk kagidini bugun aldim ve 14unde teslim tarihi yaziyor... baska tarihte gidemeyecegimi soylediler ( bilet almistim hatta 12sine iptal etmem gerektigini soylediler ) Yol izni 1 gun... ve 69 lira yol parasi aldim

faceden de eklesebiliriz falan

seni kazıklamışlar hocam bana 77 lira verdiler:D:D

aynen 14ünden ne bir gün önce ne bir gün sonra teslim olamıyorum ben de:)

• Yahu bizde ayın 13 üne uçak rezervasyonu yaptırmıştık.Pazartesi gidelim de bizde kağıda göre hareket edelim o zaman
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    ben de cok aldim diye seviniyordum.. aynen resmen kazik yemisim ikametgahi amerika'ya alsaydim keske...
  • Selam. Ben de bugün sevk evraklarımı aldım. İstanbuldan geleceğim. Katılacağı tarih 15 diyor ama 14ünde de gitseniz alırlar dediler bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurev

Selam. Ben de bugün sevk evraklarımı aldım. İstanbuldan geleceğim. Katılacağı tarih 15 diyor ama 14ünde de gitseniz alırlar dediler bana.

Alırlar herhalde ama 1 gün fazladan askerlik yapmış olmaz mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeg06

quote:

Selam. Ben de bugün sevk evraklarımı aldım. İstanbuldan geleceğim. Katılacağı tarih 15 diyor ama 14ünde de gitseniz alırlar dediler bana.

Net birşey demiyorlar. Sonuçta 15inde de gidilse 12sinde de dönüş zamanı sabitmiş. O yüzden zaten erken gitmenin anlamı da yok açıkçası.
  • quote:

quote:

quote:

Net birşey demiyorlar. Sonuçta 15inde de gidilse 12sinde de dönüş zamanı sabitmiş. O yüzden zaten erken gitmenin anlamı da yok açıkçası.

şubedeki kadın bana tam olarak 14ünde gideceksin deyince sordum 15inde teslim olursam nolur diye. Ceza falan yersin dedi. Ee ben 12sinde teslim olsam kazancım olurmu ona da yok dedi almazlar, alsalar da sayılmaz dedi.

• Merhaba Arkadaşlar,

Bende Erzincana düştüm. İstanbuldan gelicem.

Yer hakkında bilgis olan var mı?
  • quote:

quote:

quote:

hımm, eğer dönüş tarihi sabitse anlamı yok erken gitmenin tabi

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet2481

Merhaba Arkadaşlar,

Bende Erzincana düştüm. İstanbuldan gelicem.

Yer hakkında bilgis olan var mı?

çok eşya götürme içerde herşey var , atıyorum ben 12 tl ye mach3 bıçak almıştım içerde 7 tl idi birsürü don çorap götürmüştüm içerde sudan ucuza satılıyor istemediğin kadar boşu boşuna taşımışım.Eşofman pijama spor ayakkabı gibi şeyler götürme giyemessin orda hepsini vericekler.Sadece çarşı için ayakkabı al.Paranın alabilecegi en iyi termal içliği al.-20 , -30 dereceleri göreceksin.Termal çorap al.;Hatta 2 şer tane al üst üste giyersin.Arama muhabbeti çok sıkı değil , ilaç götürebilirsin.Benim çok başım agrıdıgından ve için yandıgındna sürekli üstümde renie ve majezik tasıyordum üst araması hiç yok , dolap ararlar ama... G3 kullanacaksın youtube dan g3 sökme takma videolarına bak ezberle komutanın gözüne girersin... Silahlı hareketlere yürüme posizyonlarına falan bak hareketleri öğren gidince işin çok kolay olur.

Komutanlar iyi anlayışlı , eğitim biraz ağır ama hava çok soguk olucak.Hayatında yaşadıgın soguk göreceksin.Ben 1-2 kez gerçekten ölüyorum sandım...

• o zaman herkes 14 ünde orda olucak sanırım ona göre bilet almak lazım
  • kirmizi karanfil mi takacaz karargahta tanisma ihtimalimiz az sanki

@devian tesekkurler bilgi icin... telefon ve sim kart olayi nasil? sim karti cuzdanimiza soksak iceri girebiliriz onunla degil mi? telefon kullaniyor muydunuz siz orada?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 27 Temmuz 2013; 18:55:06 >
  • quote:

kirmizi karanfil mi takacaz karargahta tanisma ihtimalimiz az sanki

@devian tesekkurler bilgi icin... telefon ve sim kart olayi nasil? sim karti cuzdanimiza soksak iceri girebiliriz onunla degil mi? telefon kullaniyor muydunuz siz orada?undefined

girersin sorun olmaz.Telefon evet kullanılıyor ama acemiliği atlat öyle al.İnsanları tanı zulaları bil nerede şarj edicen etmicen herseyi öğren öyle telefon al..
  • Eğitim Birliği59'UNCU TOP.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./ERZİNCAN MERKEZ
    Esas Birliği59'UNCU TOP.EĞT.TUG. HİZ.BRL./ERZİNCAN MERKEZ
    çanakkaleden gelicem ayın 15ine biletimi aldım istanbuldan uçakla geliyorum
  • quote:

kirmizi karanfil mi takacaz karargahta tanisma ihtimalimiz az sanki

kameracılarla iyi geçin
    sim kart sokmakta sorun yok
    karargah a giden arkadaşların sorumlulukları ve nöbetleri fazla olur
  • 59'UNCU TOP.EĞT.TUG. TOPÇU EĞT.TB. 1'İNCİ ÇEK. TOPÇU ÇVŞ.EĞT.BT./ERZİNCAN MERKEZ

Arkadaşlar biriniz hayrınıza buranın neresi oldugunu ne iş yapacağımı çavuş eğitim bölüğü nedir necidir anlatabilir mi sakata mı geldik :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamik58

59'UNCU TOP.EĞT.TUG. TOPÇU EĞT.TB. 1'İNCİ ÇEK. TOPÇU ÇVŞ.EĞT.BT./ERZİNCAN MERKEZ

Arkadaşlar biriniz hayrınıza buranın neresi oldugunu ne iş yapacağımı çavuş eğitim bölüğü nedir necidir anlatabilir mi sakata mı geldik :(

çekili deysen askerliğin çok rahat olacak
    bölüğünü bile yazmışlar ki 1.çekiliden başka bir yere gitmen artık çok zor
    nöbet 2-3 günde bir anca gelir
    büyük ihtimal eğitim çavuşu olursun yeni gelen veya gelecek olan erleri eğitirsin
    o yüzden acemilikte işleyişi iyi öğrenmeye bak çünkü onları ileride büyük ihtimal kullanacaksın
    erzincan güzel bir yerdir ufaktır ama dönerlerini hala özlerim
    neyse içiniz rahat olsun kolay bir askerlik yapacaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 30 Temmuz 2013; 15:42:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

quote:

59'UNCU TOP.EĞT.TUG. TOPÇU EĞT.TB. 1'İNCİ ÇEK. TOPÇU ÇVŞ.EĞT.BT./ERZİNCAN MERKEZ

büyük ihtimal eğitim çavuşu olursun yeni gelen veya gelecek olan erleri eğitirsin
    o yüzden acemilikte işleyişi iyi öğrenmeye bak çünkü onları ileride büyük ihtimal kullanacaksın

Tşk ederim hocam içim rahatladı "TOPÇU EĞT.TB. 1'İNCİ ÇEK. TOPÇU ÇVŞ.EĞT.BT" bu kısaltmada çek ve bt 'nin ne anlama geldiğini çıkaramamıştım sayende çekili olduğunu öğrendim saol ama Bt. ne demek onu hala bilmiyorum.Nöbetler neden 2-3 günde bir geliyor asker sayısı mı yüksek ? Çavuş olmak benim için bir avantaj mı dezavantaj mı ?Sorumluluk almayın diye çok kişi söyleyip duruyor ben ise zamanın en hızlı şekilde geçmesi adına boş durmak istemiyorum açıkcası bu arada koğuşlar nasıl bakımlı mı biraz hijen sorunum var da:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

quote:

Tşk ederim hocam içim rahatladı "TOPÇU EĞT.TB. 1'İNCİ ÇEK. TOPÇU ÇVŞ.EĞT.BT" bu kısaltmada çek ve bt 'nin ne anlama geldiğini çıkaramamıştım sayende çekili olduğunu öğrendim saol ama Bt. ne demek onu hala bilmiyorum.Nöbetler neden 2-3 günde bir geliyor asker sayısı mı yüksek ? Çavuş olmak benim için bir avantaj mı dezavantaj mı ?Sorumluluk almayın diye çok kişi söyleyip duruyor ben ise zamanın en hızlı şekilde geçmesi adına boş durmak istemiyorum açıkcası bu arada koğuşlar nasıl bakımlı mı biraz hijen sorunum var da:)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Batarya_(askeri)
    sen eğitm tabura bağlı olduğundan 1. çekili bölük değil de batarya olarak geçiyor
    biz karargah olarak tugaya bağlıydık o yüzden karargah bölük olarak geçiyor
    asker sayısı yüksek zaten nöbet yeri her ay paylaştırılıyor o zaman hiç tutmuyorsun diye biliyorum tabii sıra çekiliye gelene kadar
    ama tam emin değilim bu konuda pek konuşma fırsatımız olmadı çekilideki arkadaşlarla
    ama olabileceklerden biri eğitim çavuşluğu, normal bir çavuş olmak avantaj mı dersen bence değil
    komutanlarla daha içli dışlı olursun onbaşı olsan o zaman da nöbetin var çavuşlukta kolluk nöbeti var nöbetçi subayın yanında oluyorsun kollukta
    bir de devriye atarsın çavuş olursan nöbetçileri götürüp getirirsin üşüme derdin olmaz
    diğer türlü -10-20 lerde 2 saat nöbetin olur en kötü 1 saate düşürürler o zaman da uykunu alamazsın
    bunlar çavuş ve onbaşı olmamanın avantaj ve dezavantajları seçim sana kalmış
    istekli olursan çavuş yapma şansları var ama aman boş ver dersen onbaşı olursun kafan rahat olur
    çok sorumluluk almamak avantajına olur her şeye atlamamak lazım ama bazı durumlarda da sonda kalmak daha kötü olabiliyor ama genelde daha iyi denebilir
    çok göz önünde olunca komutan kimseyi tanımıyor mesela o zaman direkt seni çağırır her şeyde diğer türlü arada kaynarsın bölükten birini seçer
    ama şöyle de bir durum var sporun iyiyse komutanlarla aran iyiyse 3 gün erken terhis alma şansın da var ki 3 gün deyip geçmemek lazım tertiplerin senden 3 gün erken gidince nasıl koyuyor anlatamam
    çekilinin koğuşları iyi diye biliyorum ki topçu tugayında hepsi iyi bence çok kötü değildi
    nevresimler 2 haftada bir değişirdi bizim karargah bölüğünde
    koğuş da haftada en az 2 defa çekilirdi su basardık
    acemilikte ne kadar çok kısa dönemle arkadaş olursanız o kadar iyi olur
    erzincanın havası çok dengesizdir sabah soğuk olur öğleden sonra pişersin vs o yüzden tedbirli olmakta yarar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 30 Temmuz 2013; 22:58:21 >

• Merhaba Arkadaşlar. Benim birliğimde
    Eğitim Birliği
    59'UNCU TOP.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL./ERZİNCAN
    Esas Birliği
    59'UNCU TOP.EĞT.TUG. TOPÇU ÖZ.EĞT.TB. YER ÖLÇ.EĞT.BL./ERZİNCAN
    Statü KISA_DÖNEM ER
    Sınıf TOPÇU

Bu bölükler rahatmıdır? bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.