Şimdi Ara

59.TOPÇU EGİTİM TUGAYİ ERZİNCAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acemiligini veya usta askerligini burada yapan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim egitimi nasil hava sartlari vs. buraya dusen arkadaslar varmi 19 mart sevk tarihim

• Koca forumda yokmu erzincana giden beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok sevdiğim bir kardesim orada acemi birligindeydi, rahat ve güzel gectigini söyledi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Engineer

Cok sevdiğim bir kardesim orada acemi birligindeydi, rahat ve güzel gectigini söyledi.

eyw tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: haritateknikeri

Acemiligini veya usta askerligini burada yapan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim egitimi nasil hava sartlari vs. buraya dusen arkadaslar varmi 19 mart sevk tarihim

Selam!
    353 KD olarak halen burda bulunamktayım lanet olsun ki :)

Acemiliğiniz rahat geçer..Sağa dön sola dön tekmil ver.. Bi de bol bol uygun adım yürürsünüz.. Yat kalk sürün olursa 1 kere olur başka da bişey yok.. Önemli olan usta birliğin hangi bölük..

Tugay Karargah Bölüğü haricinde nereye düşersen düş fena değildir.. Eğitim çavuşu revirci ya da yazıcı olursunuz... KH BL'de iş çoktur ama bu işlere yetişecek yeterli er yoktur..
  • Merhaba arkadaşlar, eğitimleriniz ve kalacağınız yer bizim bölük olacak (A.İ. Er Eğt. Bl.). Daha sonra asıl bölüklerinize dağıtılacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CallBabun

Merhaba arkadaşlar, eğitimleriniz ve kalacağınız yer bizim bölük olacak (A.İ. Er Eğt. Bl.). Daha sonra asıl bölüklerinize dağıtılacaksınız.

Atis idare bolugunde kalma sansimiz nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: titi106

quote:

Acemiligini veya usta askerligini burada yapan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim egitimi nasil hava sartlari vs. buraya dusen arkadaslar varmi 19 mart sevk tarihim

Selam!

Acemiliğiniz rahat geçer..Sağa dön sola dön tekmil ver.. Bi de bol bol uygun adım yürürsünüz.. Yat kalk sürün olursa 1 kere olur başka da bişey yok.. Önemli olan usta birliğin hangi bölük..

Tugay Karargah Bölüğü haricinde nereye düşersen düş fena değildir.. Eğitim çavuşu revirci ya da yazıcı olursunuz... KH BL'de iş çoktur ama bu işlere yetişecek yeterli er yoktur..

Saolasin

• quote:

quote:

Selam!

Saolasin

• quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, eğitimleriniz ve kalacağınız yer bizim bölük olacak (A.İ. Er Eğt. Bl.). Daha sonra asıl bölüklerinize dağıtılacaksınız.

Usta birliğinizin neresi olduğu sülüs belgenizde yazıyor. Buraya kopyalarsanız hangi bölüğe düştüğünüzü söyleyebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

Usta birliğinizin neresi olduğu sülüs belgenizde yazıyor. Buraya kopyalarsanız hangi bölüğe düştüğünüzü söyleyebilirim.

Kardesim sadece 59.topcu egitim tugayi erzincan yaziyor yas 26 uzun donem askerlik

• Sen uzun donem oldugun icin erzincanda kalma olasiligin dusuk kardes.. Bi onceki anlattiklarim kd icin gecerli.. Uzunlarin pek sansi yok malesef yat kalk surun kardes..
  • quote:

Sen uzun donem oldugun icin erzincanda kalma olasiligin dusuk kardes.. Bi onceki anlattiklarim kd icin gecerli.. Uzunlarin pek sansi yok malesef yat kalk surun kardes..

saglık olsun kardesım vatan borcu uzunda olsa kısada olsa aynı
  • Aralık 2014 kısa dönem 59. Topçu eğitim tugayı topçu sınıfı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar nerden aklıma geldi bilmiyorum ama birden askerlik günlerim aklıma geldi. Belki gidecek olan arkadaşlara yardımcı olur yazdıklarım. Öncelikle amacım konu hortlamak değildir.

12.12.2012 tarihinde 349. KD olarak Acemi ve Usta birliğimi Erzincan 59. Topçu Eğitim Tugayında askerliğimi tamamladım. Gittiğimizde yerde kar vardı ve marta kadar yerden kar kalkmadı. acemilik tam hatırlamıyorum 14 yada 16 gün sürdü. acemilik boyunca zaten bişi yapmadık. askerlik yemin töreni uygun adım derken bi baktım kendimi Yer Ölçme Eğitim Bölüğünde buldum. Asıl iş Ustalıkta başladı. Nöbeti, devriyesi eğitimi, acemi askeri ( Yer ölçme eğitim bölüğüne gelen askerler 28 gün acemilik yapar yemin töreninden sonra usta birliklerine giderlerdi)..
    Neyse kabaca şöyle söyleyim tugay arazi olarak büyük canınız sıkılmaz.
    Başa dönecek olursam size ilk tavsiyem erken saatte birlikte olmaya çalışın kaydı işlemleriniz uzun sürer (Benim öyle olmuştu). kayıt işleminden sonra giyindirmeye gidersiniz. ordan ne olduğunuzu anlamadan koğuşlara götürürler. ( Ben ÇVŞ bölüğü koğuşlarında kaldım. 70 kişilik koğuşlardı. Diğer koğuşları bilemiyorum nasıl olur.) Ertesi gün sabah erkenden kalkarsınız dogal olarak Askerlik başlamış olur. :)

Ben askerde hiç sıkılmadım angarya işten kaçıp dolanmadım aksine yazıhaneye baktım, eğitime baktım, gidebildiğim kadar eğitim atış spora gitmeye çalıştım. İnanın vakit daha çabuk geçti. Nöbet olayı eğer şanslıysanız hafta da 3-4 defa gelebilir. (poligon bölüğüne düşen arkadaşlar sürekli nöbet tutuyorlardı.)

Umarım yardımcı olmuşumdur. Şuan aklıma gelenler bunlar herzzaman özelden ulaşıp yada forumdan yazabilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.