Şimdi Ara

5800x soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 5600x var hazırda aldığım fiyatın çok az yukarısına satıyorum 5800x alıcam 6 çekirdek aklıma yatmadı bir türlü 1080p oyuncusu olduğumdan şimdi bütçem biraz zorlanıcak soğutucu uzun süre alamam daha ekran kartı var dark freezer x124 var halihazırda bu 5800x için ideal sıcaklıkta çalışırmı soğutucu masrafı yaptırırmı bu soğutucuyu bu işlemci gidermi 5600x stres te yüzde 100 çalışırken max 65 derece görüyordu bu soğutucuyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 26 Kasım 2020; 18:20:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ''6 Çekirdek aklıma yatmadı 1080p oyuncusuyum'' burada biraz yanılgıya düşmüşsünüz 5600x çok yeterli bir işlemci satıp 5800x almanız için işlemci bazlı yorucu uygulamalar render photoshop gibi bol çekirdek sever işler yapmanız lazım 1080p oyuncuysan 5800x i ne yapacaksınız bence masrafa girmeyin ha yok ben illa alacağım derseniz 5600x 65 derece de tutuyorsa bunu da 75 derece tutar

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt

Ya genel bir durum var yeterli geliyor biliyorum ama konsollar 8 çekirdek ve ilerde 6 sıkıntı yaratabilir diyenler çok bende işlemci değiştirmem artık aldımmı gidecek orta seviye gpu yenilerim yenilersem 2 3 seri sonra render vs. İşim olmuyor oyun ve günlük ev işlerinde kullanıyorum pcyi 5600x satarken zararım yok üstüne ekleyip alma olayı var pek upgrade yapmayacağım için uzun vadeli istiyorum işlemci çok değişen bir parça değil ekran kartı kadar taktınmı kalıyor bilmem doğrumu düşünüyorum bir yandanda 1080p olduğu için işlemci önem arz ediyor 2 k 4 kya göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 26 Kasım 2020; 19:40:32 >
  • yetmeyebılır. 5800x baya ısınan bır ıslemcı(ymiş)...

avrupadaki kullanıcılar çok şikayetçi görünüyor.

• Peki o işlemciye hangi ekran kartı eşlik edecek? Bence 3070 bile yakışmaz onun yanına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 26 Kasım 2020; 20:21:57 >
  • Sıcak çalışıyor diyorlar, sağlam bir sey alın alacaksanız

• Arkadaşlar vazgeçtim genede sağolun o kadar yükseğe çıkamam soğutucu masrafı işlemci extra masrafı biraz düşününce mantıksız 5600x 1080p 144 hz için yeterli diye düşünüyorum gpu 6700 veya xt si veya 3060 ları bekliyorum 6800 düz düşünüyorum ama aşırı kaçıyor gibi 1080p için bu saatten sonrada eski 2070 super vs almakta istemiyorum yeni nesil varken 5600x ise umarım 8 çekirdeğe göre çok performans farkı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 26 Kasım 2020; 21:19:9 >
  • Şunu bi izleyin; tam aradığınız cevap. Oyun testleri RTX 3090 ile yapılmış, daha düşük bir ekran kartı ile işlemciler arası fark daha da az olacaktır haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shruikan -- 26 Kasım 2020; 21:45:42 >
  • Arkadaşın attığı video da 10'dk 50'sn de DS nin testleri var orada core farkını iyi kullanıyormuş oyun fps de zaten diğer oyunlara nazaran daha bariz artımış. Bu ara birşey olur herhalde.

• realturk kullanıcısına yanıt

10900k ya kıyasla hemen hemen aynı 5600x performansı çok ilginç geliyor bana 10 çekirdek 6 çekirdek ile nerdeyse aynı biliyorum tek çekirdek hızı baya arttı amd de ordan geliyor ama genede şaşırtıyor 5800x ile death stranding oyunu en bariz fark onda olmasına rağmen 14 15 fps fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 27 Kasım 2020; 0:6:27 >
  • Yani yeni nesil AMD nin tasarım farkı illa olacak 10900k ya göre herşey çekirdek değil sonuçta ama tasarım olarak iyi kötü ryzen 5000 serisindeki çekirdek farkı belli ediyor orada kendini. Ha ileride yeni nesil konsollar 8 çekirdek biliyorsun yapımcılar dibine kadar kullanacak şekilde optimize ederlerse 8 çekirdek e göre yine fark olacaktır. Ama ben şahsen aman aman birşey olacağını zannetmiyorum. Bence hiç uğraşmayın 5800x ile felan 3000 bandında aldıysanız 5600x i. Ama yok 3500 civarına aldım diyorsanız 700-1000 tl koyar 5800x alırdım orası ayrı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 27 Kasım 2020; 1:35:36 >
  • realturk kullanıcısına yanıt

3200e almıştım inventus tan

• Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

Aldık artık 5600x i 1080p de takılcaz şuan için gayet yeterli ve güzel işlemci bunda herkez hemfikir ileride bu tür sıkıntılar çıkarırsa oyunlarda 8 çekirdeğe göre ne kadar fps farkı olur çok olmaz diye tahmin ediyorum sonuçta oyunda her zaman ilk gpuda sonra onu besleyebilcek işlemci de upgrade yapmıcağımdan (düz rx 6800 düşünüyorum uzun yıllar 1080p de zaten uçurur beni) bu şekil kullanıcam kule tipi soğutucum var 200 tlye alındı dark freezer x124 oc olduğu kadarda oc licem zaten 5800x veya 10700k ya girseydim masraf baya artacak biri 105 tdp diğeri 125 tdpli sıvı soğutmasıda var bu işin 5600x stres testinde max 65 gördü buda iyi benim için sonuca baktığımda 10700k ile aynı performansı veriyor 5600x oyunlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mvnmt35 -- 28 Kasım 2020; 17:7:2 >
  • Lorenzo__ kullanıcısına yanıt

Yapacak bir şey yok 5600x gittiği yere kadar aşırı fark olmucağını sanıyorum olsa bile 15 20 fps az alır diye düşünüyorum bu farkta benim için çok önemli olmaz çünkü arada fiyat farkı fazla zaten o zamana kadar 6800 le ayar kısıp devam ederim bakalım şuan bundan ziyade düz 6800 ün 1080p için overkill olayı olurmu diye düşünüyorum çünkü bazı oyunlarda 5600x darboğaz yapabileceğini söylüyorlar 1440p kartları bunlar diye 6700leri bekleyemicem sistem bayadır bekliyor zaten sıkıldım iyice ayın 5inde maaş günü bir kart bakıcam amd olsun istiyorum sam açabileyim bari diye b550 de var yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Lorenzo__

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Bende 10 yıldır kullandığım 2500k işlemcimi değiştirmek için yıllardır ryzenin olgunlaşmasını bekleyenlerdenim ama gel gör ki AMD yine beni hayal kırıklığına uğrattı. İntel 10400f işlemci, msi z490 gaming plus anakart ve 16 gb ddr 3000 mhz ram maliyeti bana 3150 tl oldu. Yani harcadığım para sadece 5600x parası gibi. İşlemci boşta 30 derecede çalışıyor. 20 dk prime 95de ise 60-70 arası çalışıyor. Soğutucum ise yıllardır dolapta duran xigmatek gaia 2, macunum da 5 yıllık rahat vardır. Sistemi yeniledim ve biosa girmeye çalışırken giremedim ve şak diye windows açıldı. Driverları güncellledi ve yeniden başlattı. Ryzen bence şu anda koca bir balondu ve patladı!

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Bende 10 yıldır kullandığım 2500k işlemcimi değiştirmek için yıllardır ryzenin olgunlaşmasını bekleyenlerdenim ama gel gör ki AMD yine beni hayal kırıklığına uğrattı. İntel 10400f işlemci, msi z490 gaming plus anakart ve 16 gb ddr 3000 mhz ram maliyeti bana 3150 tl oldu. Yani harcadığım para sadece 5600x parası gibi. İşlemci boşta 30 derecede çalışıyor. 20 dk prime 95de ise 60-70 arası çalışıyor. Soğutucum ise yıllardır dolapta duran xigmatek gaia 2, macunum da 5 yıllık rahat vardır. Sistemi yeniledim ve biosa girmeye çalışırken giremedim ve şak diye windows açıldı. Driverları güncellledi ve yeniden başlattı. Ryzen bence şu anda koca bir balondu ve patladı!

Alıntıları Göster

para iadesine başvuruyu da unutma zar zor doğru kampanyalı ürünü tutturduk yazık olmasın 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.