Şimdi Ara

5800 (V50) WLAN ''Geçersiz Sunucu İsmi'' Hatası ! ACİL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
21.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: akkolmurat

Arkadaşlar ben bir sitede şunu görüp uygulamıştım. Sorunum o günden bu yana düzeldi. Şimdi sırası ile :

Menü
    Ayarlar
    Bağlantı
    Hedefler
    İnternet
    Ayarını yapmak istediğimiz ağ bağlantısını seçip
    Seçenekler >Düzenle

Ağ durumu = Genel
    WLAN ağ modu = Altyapı
    WLAN güvenlik modu = WPA/WPA2

Umarım sizde de olumlu sonuç verir.

İşe yaradı çok sağol dostum
  • bende böyle bir sorunla karşılaşıyorum. arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan55

ARKADAŞLAR KESİN SONUÇ KENDİM DENEDİM VE OLUMLU SONUÇ ALDIM FORMATA FELAN GEREK YOK

1. Menü – Ayarlar – Bağlantı – Hedefler – İnternet – Seçenekler – Yeni erişim noktası’nı seçin.
    2. Kullanılabilir erişim noktaları otomatik kontrol edilsin mi sorusuna evet cevabını verin.
    3. Kablosuz LAN seçin.
    4. Bağlanmak istediğiniz kablosuz ağı seçin.
    5. Varsa bu ağın anahtarını girin. Bu anahtarı (kablosuz ağ şifresi) ağ yöneticisinden öğrenebilirsiniz.
    6. Erişim noktaları arasından yeni eklediğiniz kablosuz ağın ismine iki kere tıklayın.
    7. Seçenekler’den Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
    8. IPv4 Ayarları’na girin.
    9. DNS Adresleri’ne girin.
    10. Birincil DNS adresine 228.67.222.222 yazın. (Opendns dışında bir DNS servisi kullanmak isterseniz bu durumda buraya kullandığınız servisin DNS numarasını yazın)
    11. İkincil DNS adresine 208.67.220.220 yazın.
    12. Birkaç defa geri’ye basarak çıkış yapın.

Artık internete bu ağ üzerinden girebilirsiniz.
    Denemek için,

1. Menü – İnternet’ten bir web sayfası seçin.
    2. Sorulduğund WLAN ağı ara’yı seçin.
    3. Az önce ayarladığınız kablosuz ağı seçin.

beyler bayanlar..KESİNLİKLE ÇALIŞIYO...

• arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur
  • slm arkadaşlar benim tlefon 5800 kendi kendine WLAN ağı bulup ekrana devamlı getiriyo kendi kendine bağlantı buluyo bunu nasıl durdurabilirim lüten yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

işte kesin çözüm bu. sayfadaki herşeyi denedim olmadı ama bu yolla sorun çözüldü. Teşekkürler..

• Bende de v50'de arada sırada oluyordu bu sorun.
    V52'ye geçince hiç böyle bir soruna rastlamadım
    Yani diyeceğim odur ki YAZILIMI YÜKSELTİN
  • sorunu çözebilen varmı arkadaşlar
  • Çooook teşekkürler günlerdir bunu arıyodum
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaca2121

arkadaşlar benimde öyle bir sorunum vardı okadar söylenenleri yaptım ama olmadı ilk olarak kurmuş oldugunuz wlan ayarlarını silin daha sonra tekrar kurun ve modeminiz ismiyle wlan isminiz kesinlikle aynı olmasın aynı oldugu zaman geçersiz sunucu ismi diyor benim airties rt-205 modem direk olarak şifreyi yazdıgım zaman buluyor ama geçersiz sunucu ismi diyordu ayarlar---hedefler---internet---erişim noktasın---baglantı ismini degiştirin---sonra seçeneklerden--gelişmiş ayarlara girip IPv4 ayalarına girin telefon IP sini modemin IP sinin son rakamını degiştirerek yazın daha sonra alt ağ maskesi ni ag baglantlarından bulup girin benim 255.255.255.0 dı ve standart ağ geçidi modemin IP sini girin dns ayarınıda modem de kullandıgınız dns yi girin yapamıyan arkadaşlar iletişime geçsin yardımcı olunur

ben o dediklerinide denedim olmadı. nokia'nın destek hattını aradım. sanırım wifi aygıtında arıza var dedi ve garantiye yönlendirdi. yinede teşekkürler.

• erhan55 E kullanıcısına yanıt
    başarılı , bende oldu :D
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.