Şimdi Ara

58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
1
Favori
11.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• hala öğrenemediniz mi burada hakkınızı savunmaya çalışırsanız sizinle dalga geçerler
  • pandemiden dolayı oturmadığım bir ev var, başka yerde kalıyorum. elektrik, su, doğalgaz faturaları açık. geçen 2 gün kaldım 1.92 tl elektrik faturası geldi, diğerleri daha gelmedi, belki çok az olacağı için gelmez bile.

ama internet her ay 100tl yazmaya devam ediyor. kullanım: download 0 bit, upload 0 bit. mecburen kapattırdım, dondurmaya açtırmaya da bin türlü sorun çıkarıyorlar çünkü.

internetin nasıl elektrik, su gibi olmamasını kabullendik anlayamıyorum.

evde akan suyun basıncı azalsa hemen şikayet ederiz 1-2 günde çözülür.

elektrik dalgalı gelse şirketle davalık olunur, eşyalarımız zarar gördü/görecek diye.

ama internet kopar, işlerimiz yarıda kesilir, internet yavaşlar, iş görüşmemizden oluruz ama bunları hiç bir yere şikayet edemessiniz hatta kullanmadığınız internete tam para ödersiniz.

elektrikler, sular kesildiğinde hiç değilse sayaçta işlemediği için için faturaya girmez. ama internet çatır çatır tam faturayı keser. bu organize dolandırıcılıktır benim gözümde. btk şikayeti felanda yalan dolan, zaten tek amacı müşteri oyalamak olan müşteri hizmetlerine yönlendiriyorlar.

kısaca: konu sadece gıbır vs. değil türkiyede internetin KAZIK olmasıdır. bazıları türk telekom kaynaklı sorun vs. demiş eğer öyleyse gıbır vs. neyse müşterisine parasını iade eder, gider hakkını hizmet aldığı telekomunikasyon altyapısı kimseyse ona sorar, niye hizmetiniz kopuyor, müşterilerimize mahçup oluyoruz der, orası müşteriyi ilgilendirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 20 Ocak 2021; 15:37:31 >

• Broon kullanıcısına yanıt

Malesef hala öğrenemedim 58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet) 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 58 kuruş yarın 58 lira olabilir küçük diye önemsiz zannetmeyin thh ve twitterdan yazın müşteri hizmetlerine baskı yapın para kolay kazanılmıyor sonuçta
  • İsyanın kanuni yönde ne kadar haklı bilmem ama 58 kuruş borcun olsaydı ve senelerce haberini alamasan onlar sana faizi ile birlikte dönmeyi bilirler bu ülke de.

• Kolpaçino Özgür kullanıcısına yanıt

35 mbit vdsl abonesiyim ben.

CS:GO oynamıyorum ama ping olarak şu şekilde ifade edebilirim.

((Test sırasında diğer tüm cihazlar kapalıydı , modemin wifisi tamamen kapalıydı. 3 metre Cat6 kablo ile bağlayıp yaptım testi.))

58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper160 -- 20 Ocak 2021; 17:22:15 >
  • Gibirnet whatsapp destek hattıyla görüşmelerim sonucunda resmi SLA süresinin 48 saat olduğunu ve her ISS firmasının 48 saat SLA ilan etme hakkının olduğunu tutarın düşülmeyeceğini söylediler. 58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet) 

Uzun lafın kısası 58 kuruşum gitti 58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet) 

• Kanuni olarak bir hakkınız yok isterseniz yönetmelikler inceleyin yani thh ye falan gitmenizi önerme bir arkadaş bugün 58 kuruş yarın 58 lira demiş ama 58 lira olduğunda iade alabilirsiniz sıkıntı 58 kuruş olması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tutarın 58 kuruş olmasıönemli değil. Manevi bir değeri var.

Mesela bazen görüyoruz, siyasetçiler 5₺'lik manevi tazminat davası açıyor.
  • 48 saati sözleşmede yada başka bir belgede gösteriyorlar mı? Yoksa kafalarına göre mi?

• Gibirnet yetkilileri bu tarz konularda cok agresif olabiliyor dikkatli olun. 58 kuruş için değmez.

• İade hakkımız sıka sıka alırız
  • Gıbırnet'i kınıyorum. Sonuna kadar gidin hocam.
  • O şekilde olmuyor. 24 saat tam 1 gün kesinti olur ise iade alabiliyor sun. En azından superonline da bu şekilde. Benim 10 günden fazla günde 6 saat geceleri özellikle bakım yapıyoruz diye kesildi. Aynı durumu anlattım verdikleri cevap bu idi. Minimum 24 saat kesinti yaşamanız gerekiyor.

• Bu kadar büyük miktarı gıbırnet karşılayamaz hocam.

biz aramızda toplasak olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GupoBS -- 21 Ocak 2021; 8:3:39 >
  • Cahilliğime verin gibirnet nedir ya, gebernet gibi58 kuruşum iade olurmu? (Gibirnet) 58 kuruş güzel ironi. Keşke tüketici hakları konusunda ülkemiz gelişmiş ülkelerin çeyreği kadar olsa. Bu konuda daha gidecek çok yolumuz var.

• peki biz ömürden giden 18 yılın iadesini kimden isteyelim?

• Cevaplar için teşekkürler. Bu arada bilmeyenler için söylüyorum zamanında bukoli aracılığıyla 58 kuruşa sinema bileti alınabiliyordu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.