Şimdi Ara

5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
15.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence Rama bu kadar teması yeterli olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd de yıllardır gigabyte kullanırım . Msi anakartım sorun çıkardığı için daha 3. ayında msi dan soğudum . Sapphire in ise pcb leri çok kalitesiz gözüküyor bir türlü ısınamadım . Gigabyte ın hd 5850 sinden günümüz kartlarına kadar onlarca kartını kullandım . Hiçbirinde probllem çıkmadı hatta 5850 %20 ye yakın oc lu kullanmama rağmen hala 2. Bilgisayarımda takılı ve çalışıyor .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • antonio_06 kullanıcısına yanıt
    TEk falsosu RX Vega 56 gaming oc modeli
  • Aynı durumu msi da gtx ve rtx kartlarda da gördüm AMD ye özel değil, soğutucu bloğun belleğe tam temas etmediği yerde temas ettiği kadar termal pad uygulanmış yani yarım.

AMD bunları kontrol etsin filan denmiş ama AMD chip'i satmış parasını almış, ona yapılacak kart üstünde pek hükmü olduğunu sanmam, bütün sorumluluk o chip için kartı üreten firmada olur, kısaca bir sıkıntı çıkarsa adı lekelenen AMD filan olmaz da kartı üreten firma olur o firmada bunları öngörmüştür zaten, yani bence büyük bir sorun teşkil ediyor olsa bu şekilde piyasaya sürülmezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Aynı durumu msi da gtx ve rtx kartlarda da gördüm AMD ye özel değil, soğutucu bloğun belleğe tam temas etmediği yerde temas ettiği kadar termal pad uygulanmış yani yarım.

AMD bunları kontrol etsin filan denmiş ama AMD chip'i satmış parasını almış, ona yapılacak kart üstünde pek hükmü olduğunu sanmam, bütün sorumluluk o chip için kartı üreten firmada olur, kısaca bir sıkıntı çıkarsa adı lekelenen AMD filan olmaz da kartı üreten firma olur o firmada bunları öngörmüştür zaten, yani bence büyük bir sorun teşkil ediyor olsa bu şekilde piyasaya sürülmezler.
    Termal pedlerde sorun var diye bende kararsız kaldım. MSI RX 5700XT GAMİNG X için. Aynı fiyata mecburen RTX 2060 SÜPER alacağım.

• Termal pad ler konusunda ben buradaki kadar karamsar değilim. Tek sıkıntı Vrm sıcaklıklarını %100 oranla doğru ölçememiş olmak olur, onun dışında blok tasarımına göre padi küçük yapmışlar , ne sanıyorsunuz yani bu kartta termal pad den milyon dolarlar kazanacağını mı ? Diğer kartlarda tamam sıcaklık durumları belli, sadece msi değil diğer modellerde de.

Her neyse , incelemesinde görürsünüz yakında
  • Mesela MSI RTX 2060 Ventus modelinde bütün bellek chip leri yarım pad li.

5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→

5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→

İnceleme :https://3dnews.ru/986547/obzor-msi-geforce-rtx-2060-ventus-6g-oc

• amazon.fr'de rx5700xt mech modeli 2500 tlye düşmüş.Ancak sıkıntılı heralde , hardware unboxed'de izlemiştim.https://www.amazon.fr/gp/product/B07W86V757
  • Evet sıkıntılı...termal pedlerinde sorun var sıcaklık uçuk derecede

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Bu dağın görünen yüzü birde daha iç teknik kısımlar var bu firmalar Amd ye gelince gelişi güzel tasarım veyahut Gtx platformunu alıp Amd kartlarada oturtmaya çalışıyorlar bunun yanında Amd hiç bir denetim faliyetide göstermeyince insanlar entarasan sorunlarla karşılaşabiliyorlar , oda yetmemiş gibi Ddu gibi uygulamaları insanların bilinç altlarına soktular bu uygulamalarda Amd kartlarını bildiğin bozuyor.
    Bu "DDU gibi uygulamalar kartları bozuyor" demişsiniz. 1. Hangi uygulamalar? 2. Bozmaktan kastınız nedir? GPU'ya mı hasar veriyor, belleklere mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolfighter

Termal pedlerde sorun var diye bende kararsız kaldım. MSI RX 5700XT GAMİNG X için. Aynı fiyata mecburen RTX 2060 SÜPER alacağım.

Alıntıları Göster
    Sapphire tercih edin?

• quote:

Orijinalden alıntı: el_jericho

Bu "DDU gibi uygulamalar kartları bozuyor" demişsiniz. 1. Hangi uygulamalar? 2. Bozmaktan kastınız nedir? GPU'ya mı hasar veriyor, belleklere mi?

Alıntıları Göster
    DDU'nun kartları bozması diye birşey yok, kullanabilirsin.

Onu yazan şahıs marka takıntılı, donanım cahili biridir dediklerini ciddiye alma blokla geç.
  • İndirimler başladı hala msi almaya çalışan var up atalım insanların parasına yazık olmasın.
  • bende indirimde 5700 alim dedim herhalde 5700 2060 dan daha iyidir diye düşündüm doğrumuyum.

birde msi 5700 hakkında sıcaklık sorunları varmı ,yoksa xt içinmi geçerli yoksa 5700 içinde geçerlimi.

şu 3 model var den msı almak istiyordum ama kararsız kaldım 2060 mı alsam.
    https://www.epey.com/ekran-karti/karsilastir/203357-336518-365601/sapphire-pulse-radeon-rx-5700_msi-radeon-rx-5700-mech-oc_msi-radeon-rx-5700-evoke-oc/

• Msi 5700xt mech aldıkdan sonra bu konuyu görmek
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.