Şimdi Ara

5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
6
Favori
15.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk önce "msi gaming x 1660 ti" modeline bu işleme gerek var mı diye öğrenmelisin eğer gerek olup olmadığını öğrenmeden yaparsan garantini boşu boşuna yok etmiş olacaksın.

Tpu ve guru3d kartı incelemlerinde disassemble yapar.
  • 5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→

Vrm lerde olmadığı görülüyor sanki

5700XT'de MSI Evoke, Mech ve Gaming X'ten uzak durun! MSI 5700 XT alacaklar içeri→

Burdada evokedeki gibi 2 memory yarım termal padli gibi.

Tabi yorumu siz yapın genede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Red Devil hala en iyisi Rx serisinde. Asus aşırı pahalı. Sapphire Nitro ve Red Devil piyasayı süpürecek gibi. Bende Red Devil var şuan iyi durumda. Tek sıkıntı yazılımsal. Birkaç aya yazılım stabil hale gelir. Wattman Otomatik Oc da stabilite yok. Sorun çıkıyor oyunlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmos2999

Red Devil hala en iyisi Rx serisinde. Asus aşırı pahalı. Sapphire Nitro ve Red Devil piyasayı süpürecek gibi. Bende Red Devil var şuan iyi durumda. Tek sıkıntı yazılımsal. Birkaç aya yazılım stabil hale gelir. Wattman Otomatik Oc da stabilite yok. Sorun çıkıyor oyunlarda.
    Ddu kullanmakdan oluyor Ddu yu bırak zamanla kafası yerine gelir.
  • Up çekelim millet hala msi öneriyor.
  • Alırsanız ya pulse alın ya da gigabyte gaming oc alın. FPS ler aynı olur. Pulse yükte 68 derece olursa gaming oc 66 olur hafif soğutması daha iyi. MSI Asus filan bulaşmayın.

• Çok abartmışsınız.Pad yarım teması bile onu soğutmaya yetecektir çok fazla dert edilecek bir durum yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Çok abartmışsınız.Pad yarım teması bile onu soğutmaya yetecektir çok fazla dert edilecek bir durum yok
    Ben insanlık görevimi yerine getireyim de gerisi alacaklara kalmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    sana sözüm yok bro iyi yapmışsın güzel bir düşünce sana katılıyorum sadece bu durum kartı olumsuz etkilemez.
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Bellki bilgin yok anlatayım;

Navi kartlarda memorylerde temp sensor var, bu kartların incelemelerde memory sıcaklığı çok yüksek çıktı.

Yani kartı olumsuz etkilemez diye birşey yok, gayette etkiliyor, vgalarda en çok bozulan 2 şey vrm ve memory modulleri sıcak çalışan memorylerin bozulmasıda doğal olarak daha erken oluyor.
  • şu markanın çöp ürünlerinden çok çektim. tercih edecek arkadaşlar da var ise, olabildiğince uzak dursun.

anakart, ekran kartı olarak çok sayıda ürünlerini kullandım.

MSI'da Z170'den, X299'a, ekran kartında ise, 1060'dan, 1080 Ti modeline kadar onlarca ürününü kullandım. ürünlerden iki tanesi hariç tamamı arızalandı, servis hizmetinde ise rezilliğe diyecek söz dahi yok. şimdi olsa tek kuruş bile verip almazdım, bundan sonrası için tek bir ürününü almam da, satmam da. bir markanın her ürününde de sorun olmamalı.

bu son olanlara rağmen, alan olursa tabii ki müstehaktır.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Merak etme bu işlerle çok ilgileniyorum ve yarım olan bir pad sıcaklığı öyle düşündüğünüz gibi artırmaz temas ve ısı yayılımı olması için dokunuş yeterli olacaktır. Emin olun bir çok üreticinin kartlarında buna benzer durumlar mevcuttur.Amdlerde sensör olduğunu biliyorum. Sizin öyle çok ısınacak diye düşünmeniz bilgide yetersizlik değil sadece tahmin olur. Bu gördüğünüz şekilde tasarımda mem sıcaklığı 82 derece de kalmış vrm ise 65 derece de kalmış yani bu değerler gayet normal değerler.

https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/31.html

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_5700_xt_gaming_x_review,10.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 14 Eylül 2019; 3:3:22 >

• moonquad kullanıcısına yanıt
    https://www.techpowerup.com/review/msi-radeon-rx-5700-xt-gaming-x/31.html

Al şurada bak bakalım 3000 TL'lik karta 3 cent kar yapacağım diye yarım yamalak tpad kullanmış Evoke'un mem sıcaklığına birde düzgün mem soğutmasına sahip diğer ürünlerin sıcaklığna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmos2999

Red Devil hala en iyisi Rx serisinde. Asus aşırı pahalı. Sapphire Nitro ve Red Devil piyasayı süpürecek gibi. Bende Red Devil var şuan iyi durumda. Tek sıkıntı yazılımsal. Birkaç aya yazılım stabil hale gelir. Wattman Otomatik Oc da stabilite yok. Sorun çıkıyor oyunlarda.
    iyi günler yüksek yük altında ekran kartı Max kaç derece görüyor.

• tam kararımı vermedim ama xt alabilirim bende.
    tam olarak hangi model alınabilir ben anlayamadım.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Nitro
    Pulse
    Red devil
    Strix

XT'de bunlar hatasız modeller.
  • Piyasada adam akilli oyun mu var da milet gidip 3K ya gpu alsin..

• naak98 kullanıcısına yanıt
    73 un üzerine çıktığını görmedim. Standart ayarlarda.

• Msi evoke ve mech dışında bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.