Şimdi Ara

57 Günde 35K Günlüğüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Açma amacım düzeli ve sıkı bir şekilde ders çalışırken netlerimi ve çözdüklerimi bir yerde toplamak, aynı zamanda da kendime motivasyon oluşturmak.

Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse :

geçen sene tyt 60k mf 100kdan mezuna kalmış son sene özele geçmiş yüzde 4 5 lik bir anadolu lisesinde lise hayatını yaşamış 91.2 obpye sahip biriyim.

2020 başından beri düzenli ders çalışmıyorum. Bu sene 3-4 ay ortalama bir çalışma yapmış olsam da son 2 aydır salmış ve 0a yakın çalışma yapmış biriyim.

genel tyt netlerim 85 net civarında 1 seneyi aşkın süredir. halen tyt bio tyt fizik tyt sosyal ve dil bilgisi gibi konularda eksiğim var.

Ayt de LTİ modern fizik, fotosentez solunum,bitki ve organik 0a yakın, diğer konular ise ortalama diyebilirim.

Kalan sürede tüm ayt konularını en azından 1 kitaptan temizleyim son 25 gün içerisinde seri denemelere geçmeyi düşünüyorum.

Sırasıyla kimya matematik biyoloji ve fizik şeklinde ilerleyeceğim. Tümüyle bitirdiğim derslerden alan denemelerine geçeceğim diğer dersleri çalışırken.

Çözeceğim kaynaklar :

Kimya :

aydın ayt + çok az ayt 345

mat :

apotemiler + bilgi sarmal %70i

biyoloji :

apotemi sistemler %70i + modern biyoloji apotemi + (çap fasikülleri+palme+paraf ----/ eksik olduğum konular için birkaç test her konuda adına farklı kaynaklardan )

fizik :

esş %70i

ayt 345 günlük hayat testlerinin belli bir kısmı

nihat bilginin belli bir kısmı duruma göre.

Haftada 2 veya 3 kez mayıs sonuna kadar tyt denemesi çözmeyi düşünüyorum. Belki ilk 1 2 hafta daha az da olabilir. genel olarak 85 civarı yaptığım için sınavda hedefim 91-92 civarı.

Ayt netlerim ise denemeye bağlı olarak 40-45 civarında geliyor . Fizik ve biyolojinin toplam 10 net gelmediği denemler oluyor bazen konu ekskiğimden kaynaklı. onda da hedefim 65 civarına çıkmak.

tyt de elimde 4 5 tane tg geneli, 6lı 345, 5li 3d gibi denemler var 1 veya 2 tane daha set alabilirim.

Ayt de ise

3d 10lu mat ve fen

345 10lu mat ve fen ( alacağım)

bölüm denemeleri olarak

fizik: arkadaşlarımın verdiği yarım nihat bilgin ve bilgi sarmal

yeni aldığım yayın denizi ve paraf var

kimya: orbital aldım

bilgi sarmal da alabilirm ek olarak.

birde çoğu çözülmüş ayt aydın var içinde 5 6 deneme var.

biyoloji: 2019 dan kalma arkadaştan aldığım yarısı çözülmüş paraf

yeni aldığım biyotik ve uzman yayınları var.

matta ise gene 2019dan kalma yarım hız ve renk var.

345 ve 3dye ek olarak.

1veya 2 kaynak daha alabilirm.

acil olabilir. Öneriniz varsa açığım.

Son 2 ay kala derece yapacağım diye bir iddiam yok şuana kadar bırakın 30k yı belki de 70kyı hak edecek bir çalışma dahi yapmadım ama kendime güveniyorum. Dediklerimi yapabilirsem yks de iyi günüme denk gelirse neden olmasın (:

Bölüm hedefi olarak da

bilkent endüstri ücretl

itü kimya müh gibi hedeflerim var.

Daha kötü bir sonuç elde edersem özü ie %50de olabilir.

Gün gün çalışmamı, çözdüğüm denemeleri vs. yazacağım herkese iyi çalışmalar dilerim.

son olarak yıllardır ders çalışmayan ve çabuk sıkılan biri olarak bilkent istemem fazlasıyla ironik.

fakat endüstri müh ve veri bilimi olaylarına kendi çapımda hakim olduğumu düşünüyorum. Hoca makaleleri okuma, kendi çapımda veri analizi yapma, üni ders takibi gibi konuları şu zamana kadar yaptım ve ilgimi çektiklerini belirtmek istedim.

Ayrıca yurt içi ve dışı bölüm, üniversite araştırmalarına gerçekten birkaç yılımı vermiş çokça insanla konuşmuş biri olarak herhangi bir konu hakkında da konulabiliriz isteyenlerle.

tekrardan herkese iyi günler dilerim.

• Başarılar hocam.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sıkı tutulursa ihtimal var gibi

• Adam akıllı çalışırsa hallolur, gözde büyütmenin anlamı yok.

• hocam ayt netleriniz kaç civarı

• mxpayne kullanıcısına yanıt

sene başında 35leri görmüştüm matta fende 23 24 gördüm maksimum. şuan 45civarındadır konularım halen bitmedi.

• Arkadaşlar merhaba geçen 11 12 günde kimyayı yarılamak ve matematiği birkaç konusunu halletmek ve 2 tane tyt denemesi çözmek dışında hiçbirşey yapmadım.

Burda anlatamaycağım yks dışında tonla sorun varken birkaç işim de çıktı derslere hiç önem gösteremedim. Bugün matematikte fasikülü yarıladım, tyt biyoloji denemesi çözüm 40 50 soru.

totelde 250 soruyu görmüşümdür telefonu da kapadım. günde 7 8 saatle başladım + konu çalışmaları da .

yani istediğim sonucu pek haketmesem de bakalım halen ufak bir umudum var.

son 20 güne kala konuları bitirip seri denemelere geçmeyi düşünüyorum.

o zamana kadar da 8tyt 8ayt mat 5 6 ayt fen denemesi çözerim diyorum. Burayı umarım güncellerim.

Güncellersem çalışmışımdır demektir 

• kac geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FireLordZuko kullanıcısına yanıt

kac gel

• Kalan günlerde de çalışmadım son hafta tm geçip sabancida okurum dedim tyt 35 40k gelince 21 matı da zordu lti pek bilmeden +20 22kusur net biraz da tmyle rahat 15 20k geldi sabanciya girdim %50.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.