Şimdi Ara

5664 Tramer'den Yeni Uygulama, Artık Araçların Kilometre Kayıtları Tutulacak (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
12
Favori
332.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ukala_adam

arkadaşlar bende bi araç alıcam ama kararsız kaldım araç şu an 125 binde tramer kayıtlarında hasar kaydı yoktur diyor ama 2. gelen smd de
    T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ------ Plakali aracin Muayene Tarihi-Km:

02/03/2013 118587 KM

18/02/2009 8353 KM

ARAÇ 2004 MODEL VE 2009 DA 8.353 KM DE MUAYENEYE GİRDİĞİ GÖRÜNÜYOR(ACABA 83BİN KÜSÜRDE YANLIŞMI GİRİLMİŞ)
    2. BİR SORUN 2011 YILINDA MUAYENEYE GİRMİŞ AMA 2011 DE MUAYENEYE GİRDİĞİ KM SMS TE GELMİYOR NEDEN OLABİLİR ACABA...

1. rektifiye olmuşur 2009 da km sayacı sıfırlamışlardır yada hatalı girilmiş
    2.araç sahibi muaynesiz gezmiş o yüzden 2011de muayne olmamıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximusix

quote:

arkadaşlar bende bi araç alıcam ama kararsız kaldım araç şu an 125 binde tramer kayıtlarında hasar kaydı yoktur diyor ama 2. gelen smd de
    T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ------ Plakali aracin Muayene Tarihi-Km:

02/03/2013 118587 KM

18/02/2009 8353 KM

ARAÇ 2004 MODEL VE 2009 DA 8.353 KM DE MUAYENEYE GİRDİĞİ GÖRÜNÜYOR(ACABA 83BİN KÜSÜRDE YANLIŞMI GİRİLMİŞ)
    2. BİR SORUN 2011 YILINDA MUAYENEYE GİRMİŞ AMA 2011 DE MUAYENEYE GİRDİĞİ KM SMS TE GELMİYOR NEDEN OLABİLİR ACABA...

VERDİĞİNİZ CVPTAN DOLAYI TSKLER..
    SİZCE ALMALIMIYIM BU ARACI...
    İLERDE SATINCA BANA ZORLUK YAŞATIRMI BU OLAY ??

• quote:

quote:

quote:

02/03/2013 118587 KM

18/02/2009 8353 KM

motora baktırın 2015te muayneye giricek 2009daki kayıt silinir dizelse motora iyi baktırın

• quote:

quote:

quote:

quote:

02/03/2013 118587 KM

18/02/2009 8353 KM

motora baktırın 2015te muayneye giricek 2009daki kayıt silinir dizelse motora iyi baktırın

TSKLER CVP İÇİN SON OLARAK 2009DAKİ KAYIT SİLİNİR DEMİŞSİNİZ HEP SON 2 KM BİLGİSİMİ VERİLİYOR SMS LERDE...?

• ukala_adam U kullanıcısına yanıt
    son 2 km kayıt altında olur
  • maximusix M kullanıcısına yanıt
    bu arada aracın şase nosunu gönderdim tramere hasar kaydı yoktur yazıyor ve 2. sms tede sadece 2011 de girdiği km bilgisi geliyor anlamadım kafam tam karıştı not: km 04.03.2011-106.016 km plakadan gönderince 2009 ve 2013 sonuçları geliyor şase nosunu yollayıcada 2011 sonuçları tek geliyor neden olabilir acaba :))
  • hiç km bilgisi gelmyor. Daha yeni bir araba için plakayı yazıp 5664 e mesaj attım. 3 hasar kaydı var yazıyor.
    1.haqsar kaydının sadece tarihi var. hasar tutarı bile yok.
    2.hasar tarih var 1000 tl
    3.hasar tarihvar 1500tl

Ne km bilgisi var nede hasarın ne olduğu bilgisi. Hatta ilk hasarın fiyat bilgisi bile yok. 2012 de olmuş üstelik..
    Bide sadece çarpma yazacağına biraz daha açık yazsa ya. .En azından tampon, sol kapı, vb yazsa ya

gitti 4 tl.
  • Şase numarası ile arattığınız zaman hem hasar kaydı belli bir zaman sonra (bana yaklaşık 2 saat sonrasında) Tuv km kayıtları geliyor.
  • Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Satmayı düşündüğüm 2011 Model Focus'u bugün muayeneye götürdüm. Aracın KMsi 42800 falan... Oradaki arkadaş bana "abi önceki muayene kaydı 78300" falan gibi bir şey söyledi. Ben aracımı 2.el aldım aldığımda tam 12 ay olmuştu ilk trafiğe çıkışından. 21000 km civarındaydı.

-Sormak istediğim şu anda 3 yaşında olan araç neden daha önce muayeneye girsin?
    -3 yaşını doldurmadan araçların muayeneye girmesini gerektirecek özel bir durum var mı?
    -Birde şu var 1 senede benzinli bir focusla kim 78000 km yol yapar?

Tüvtürkteki arkadaş, endişe etmeyin bizim arkadaşlarda bir hata yapmış olabilir dedi fakat içime bir kurt düştü bir kere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamlegendfb -- 25 Ocak 2014; 15:06:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamlegendfb

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Satmayı düşündüğüm 2011 Model Focus'u bugün muayeneye götürdüm. Aracın KMsi 42800 falan... Oradaki arkadaş bana "abi önceki muayene kaydı 78300" falan gibi bir şey söyledi. Ben aracımı 2.el aldım aldığımda tam 12 ay olmuştu ilk trafiğe çıkışından. 21000 km civarındaydı.

-Sormak istediğim şu anda 3 yaşında olan araç neden daha önce muayeneye girsin?
    -3 yaşını doldurmadan araçların muayeneye girmesini gerektirecek özel bir durum var mı?
    -Birde şu var 1 senede benzinli bir focusla kim 78000 km yol yapar?

Tüvtürkteki arkadaş, endişe etmeyin bizim arkadaşlarda bir hata yapmış olabilir dedi fakat içime bir kurt düştü bir kere...

Lpg taktırıldıysa daha önceden muayeneye girmiş olabilir.
    Plaka benzerliği olabilir. Alınan plaka daha önce başka bir araçta kullanılıyordur yada elemanlar plakayı yanlış girmiş olabilir.

• sinan26tr S kullanıcısına yanıt
    LPG aklıma gelmemişti. O zaman çok km yapmış olması da muhtemel olur. Yinede bir yılda 78000 km yapılır mı ya? Taksi falan olması lazım heralde o rakamın doğru olması için... Umarım öyle bir şey çıkmaz. Servisten de bir kontrol edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamlegendfb

LPG aklıma gelmemişti. O zaman çok km yapmış olması da muhtemel olur. Yinede bir yılda 78000 km yapılır mı ya? Taksi falan olması lazım heralde o rakamın doğru olması için... Umarım öyle bir şey çıkmaz. Servisten de bir kontrol edeceğim.

O kmyi bir yılda yapan araç sayısı tahmininizden fazladır. Araç şirket aracı yada rent a car çıkması da olabilir. Bunların hiçbiri olmayıp sadece yanlış yazımda olması muhtemel.
  • 1 yıl önce falan son 2 km bilgisi gelirdi sms attığında hasar kaydı ile birlikte şimdi araç bakıyorum yine 2 araç arasında kaldım sms atıyorum sadece hasar kaydı bilgisi geliyor. km bilgisi yok.sistem falan mı değişti. yada km bilgisi için başka numarayamı sms atılıyor?
  • İkinci el araç alımında sbm.org.tr sitesinden araç hasarını şasi numarası ve plaka ile sorgulayabiliyordunuz ama sorgulamalar artık yapılamıyor. Nedeni ise bu sorgulamaların buradan ücretsiz yapılması kurumun işine gelmemiş, cep telefonunuzdan mesaj atıp sorgulama yapmanızı istiyorlar ve bedeli 4 tl. Bu konuda herkese şikayet etmek lazım mutlaka her hizmet paralımı olmalıdır. Veya beğendiğiniz bir sürü araç varsa her sorgulama için 4 tl'mi vermelisiniz. Daha önce internetten beğendiğim aracın sahibine şasi numarasını sorduğum ve sorgulamayı buradan yaptığım çok oldu. Birisine şasi numarasını sormak başka, vatandaşlık numarasını sormak başka, ayrıca galeriler araç sahibinin vatandaşlık numarasını vermek istemiyor. Tamamen iş paraya dönmüş yakında parayla hasar kaydını silerlerse şaşırmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: issahin

1 yıl önce falan son 2 km bilgisi gelirdi sms attığında hasar kaydı ile birlikte şimdi araç bakıyorum yine 2 araç arasında kaldım sms atıyorum sadece hasar kaydı bilgisi geliyor. km bilgisi yok.sistem falan mı değişti. yada km bilgisi için başka numarayamı sms atılıyor?

bende bunu soracaktım hasar bilgisi geliyor ama muayeneye kaç km de girdiği gelmiyor onu nasıl öğrenebiliruz ya da mesaja ekstra bir şeyler mi yazmak gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: issahin

1 yıl önce falan son 2 km bilgisi gelirdi sms attığında hasar kaydı ile birlikte şimdi araç bakıyorum yine 2 araç arasında kaldım sms atıyorum sadece hasar kaydı bilgisi geliyor. km bilgisi yok.sistem falan mı değişti. yada km bilgisi için başka numarayamı sms atılıyor?

bende bunu soracaktım hasar bilgisi geliyor ama muayeneye kaç km de girdiği gelmiyor onu nasıl öğrenebiliruz ya da mesaja ekstra bir şeyler mi yazmak gerekir
  • iki araç sorguladım geçen hafta
    plakayı yazıp 5664 ' de yolladım
    ilkinde önce hasar bilgisi geldi
    8-10 saat sonra da son muayene km bilgisi geldi
    ikinci sorgulamada sadece hasar bilgisi geldi km gelmedi
    iki araçta aynı modeldi.
  • son 1 haftada 4 araç sorgulattım.1 tanesinde önce hasar kaydı tam 12 saat sonrada km bilgisi geldi araç 2005 modeldi. diğer 3 ü de 2009 ve altıydı ama km bilgisi gelmedi sadece hasar kayıt.ne iş anlamadım.
  • Tramer'i bimer'e şikayet edin. Yaptıkları şeffaflığa aykırı, insanları paralı servis kullanımına zorluyorlar. Ayrıca bilgi edinme hakkına da aykırı insanlar eksik bilgi ile aldatılabilir. Sistemin kuruluşunda insanlar ikinci el araç alımında artık aldatılmayacak diye reklam yapıyorlardı. Ben şikayet ettim çok kişi ederse etkili olur. Adreswww.bimer.gov.tr
  • erhan_08 E kullanıcısına yanıt
    Sanırım benim başıma gelen olayın aynısı sizin başınızada gelmiş.Arkadaşlar araç muayene istasyonlarında aracınızın km si yazılırken mutlaka başında olun ben yandım siz yanmayın.2012 yılında bir araç satın aldım ve araca lpg taktırdım.Ertesi gün takipçi vasıtasıyla aracı tüvtürk bozüyük muayene istasyonunda muayeneye soktum. 104000 km olan km yi calışan kişi 169000 olarak yazmış.İki yıl sonra yaptırdığım muayenede (25.01.2014) 116000 km.Raporada bu aracın km si düşürülmüştür yazdılar.İtiraz ettim fakat tam bir sahtekar muamelesi gördüm.Bunu ispatlamam gerektiğini söyleyip beni gönderdiler.Uzun uğraşlar sonucu,yaptıkları yanlışı belgeyle ispatladım.Bu da yetmedi.Yaptıkları yanlışın farkına varan istasyon müdürü elime bir kağıt tutuşturup,kusura bakmayın dedi.Tramer sorgulamadaki yani asıl sistemdeki yanlışı düzeltmelerinin mümkün olmadığını benimde hakkımı aramam halinde boşuna uğraşacağımı ima etti.Olayın benzerini yaşayan onlarca mağdur var şikayet com da ve diğer şikayet sitelerinde.Aracını satmak isteyenler alıcıların tramer sorgulamaları halinde mağdur oluyorlar.Benim elimde belge var demeniz birşey ifade etmiyor.tüvtürk çağrı merkezini aradığınızda olay dahada vahim.Sizi lafa tutmaya çalışan ve öylesine dinleyen bir bayan çıkıyor karşınıza.Dakikası 2.5 tl olduğunu söylüyorlar.Bu boş konuşmalar yüzünden 70 tl fatura ödediğini söyleyen arkadaşlar var.Ulaştırma bakanlığı bu yaşanan mağduriyetlerin farkında değil sanırım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.