Şimdi Ara

5600XT mi sorunlu yoksa monitör mü? (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dahili hoparlörü olan monitör aldığımdan beri seste cızırtı problemi yaşıyorum. Görüntüyü ve sesi HDMI ile aktarıyorum, neye bağımlı olduğunu bilmiyorum, rastgele bir an ses cızırtılı gelmeye başlıyor. Monitöre harici bir hoparlör takıyorum 3.5mm jack girişinden yine de cızırtı devam ediyor. Kasanın ön panelinden ya da direkt anakarta bağlarsam hoparlörü ses cızırtısı gibi bir sorun yaşamıyorum. Sorunu anlamak için monitöre farklı bir bilgisayar takıp kullanmak gerekiyor, yaptım ancak ne zaman cızırdamaya başlayacağı belli olmuyor. Kasayı televizyona bağladım, HDMI üzerinden görüntü ve ses aktardım yine sorun yok, çünkü ne zaman cızırdamaya başlayacağı belli olmuyor.

Daha önce bu tarz problem yaşayan var mı, sizce ne yapmam gerekir? Elimde farkli bir ekran ya da bilgisayar olsa uzun süreli(en azından 2 gün) kullanım yapabilirdim ancak imkanım yok.

Edit: monitörümde dp portu yok oradan da deneyemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolinkov -- 2 Haziran 2020; 13:55:58 >

• Bende de aynı problem var. Ses sürücülerinin kalitesizliği nedeniyle oluyor hocam. Pahalı bir DP kablo ile bağladım hala aynı ses geliyor her monitör açıldığında.

Pıt diye bir ses geliyor sonra düzeliyor. bir tek acılıs ve kapanısta ses alıyorum.
  • mertcnoz kullanıcısına yanıt
    monitör için halen iade imkanım var sanırım. ekran kartından olduğuna emin miyiz?

ekran kartı modeli: msi rx5600xt mech oc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolinkov -- 2 Haziran 2020; 14:21:25 >
  • Yok yanlış anlaşıldım, bence ekranın içindeki dahili ses sürücüsünün kalitesiz olmasından kaynaklı bir sorun yaşıyorsun.
    Bence sorun ekran kartı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertcnoz -- 2 Haziran 2020; 15:31:30 >
  • Anladım, bir kaç yorum daha bekleyeyim o vakit. Teşekkür ederim yorum için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.