Şimdi Ara

55EG9A7V Kullanan Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
6.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatan Bilgisayar gece kampanyasında 55EG9A7V OLED TV 4699 TL olarak satılıyor. Bu televizyonu kullanan veya öneren varmı? Fiyatı diğer sitelere ve oled tvlere göre oldukça düşük görünüyor. Epey sitesinde de 2017 model olarak görünüyor. Bilgisi olan var mı acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-55eg9a7v-55-140-cm-fhd-webos-2-0-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

• 4k tv'de 1080p film indirip yada netten film izleyen "vay kaliteye bak, iyiki 4k almışım" diyen tüketici toplumdan ne beklersin hocam

herkes bir 4k'dır tutturmuş gidiyor, hakkını vermek için o tvlerin 2160p.bluray.remux.hdr film indirmeleri lazım ki boyutları 60gb civarında geziyor. 2 saat keyif için günlerce eziyet.

4k alarak ileriye dönük yatırım yapanlar(yaptığını sananlar), 2 sene sonra gerçekten 4k yayının tam olarak oturacağını düşünüyor, bende o gün geldiğinde mağazalarda ledtvler yerini, 4000-5000 seviyesinde oled 4k tvlere bırakacağını düşünüyorum. LCD ler bitti, LED'ler başladı, led bitecek oled başlayacak.( bu burda dursun)
    bu tv'nin 4ksı yok, hdr si yok diye 2 sene sonra çöp diyerek 4k tv alanlarlar, 3 sene sonra oled 4k için tv tavsiyesi başlığında olacak.
  • Ben şahsen önermem. HDR yok. Full HD. 2017 model olmasına rağmen webos 2.0 la geliyor. Lg oled b7 8bin tlye düşmüşken 6bin tlye kimse bu modeli almazdı zaten. Fiyatı olması gereken fiyata çekmişler. Yine de sen bilirsin dostum.
  • Bu model ilk oledlerden hocam.Bunlarda deli gibi logo yanığı oluyor.Uzak dur derim.Özellikle bu model sonra eg910,920 sıkıntılı cihazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanbravo

Bu model ilk oledlerden hocam.Bunlarda deli gibi logo yanığı oluyor.Uzak dur derim.Özellikle bu model sonra eg910,920 sıkıntılı cihazlar.

Yanlis bilgi bu yeni modeldir 2017

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu hortlatalım Vatan Bilgisayar'a haftasonu için büyük kampanya düşmüş vaziyette. Yok mu kullanan, OLED mi yoksa Nanocell mi sorusunu cevaplayabilecek hiç bir arkadaş?

• quote:

Orijinalden alıntı: golemcan

Konuyu hortlatalım Vatan Bilgisayar'a haftasonu için büyük kampanya düşmüş vaziyette. Yok mu kullanan, OLED mi yoksa Nanocell mi sorusunu cevaplayabilecek hiç bir arkadaş?

Hocam nanocell dediginiz tamamen satis pazarlama ips paneldir siyahlari tam vermez 55ega7 modelini magazada inceledim. Cok aman aman gelmedi bilmiyorum

• wolverine55 kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Bilginize bir şeyi sunsam; aşağıdaki konuda daha detaylı sordum soruyu zahmet olmazsa görüşlerinizi alabilir miyim?

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=129054335

• Bu model 100hz mi yoksa 50hz mi acaba net bilgisi olan var mı

• 100hz
  • Ben bugün aldım bu televizyondan acaba kötü mü ettim. Görüntü kalitesi olarak bir kaç farklı video, tv programı açtık 4k dan çok daha iyi görüntü veriyordu .
  • draw1907 kullanıcısına yanıt
    Tv tavsiye bölümünde de yazıstık, hayırlı olsun hocam tvlerimiz, benim tv bugün kargoya verildi persembe ancakkurulacak gibi, sizin kurulum yapıldı mı? Yapılmadıysa servis elemanına webos 2,0 sistemi 3,5 a güncellenebiliyor mu diye sorarsınız? Bugün LG Led model de gördüm daha iyi bir arayüzü var, güncelleniyorsa hiç fena olmaz değilse de sorun yok 2,0 fa fena değil

• quote:

Orijinalden alıntı: wntln

Tv tavsiye bölümünde de yazıstık, hayırlı olsun hocam tvlerimiz, benim tv bugün kargoya verildi persembe ancakkurulacak gibi, sizin kurulum yapıldı mı? Yapılmadıysa servis elemanına webos 2,0 sistemi 3,5 a güncellenebiliyor mu diye sorarsınız? Bugün LG Led model de gördüm daha iyi bir arayüzü var, güncelleniyorsa hiç fena olmaz değilse de sorun yok 2,0 fa fena değil

hocam bugün tv geldi servisi aradım biraz rica edince gelip kurulumu yaptılar. WebOs olayını sormadım ama televizyonun ortasında sanki yatay çizgiler var gibi geldi. Gri renkte falan belli oluyor, aradım gelen servis elamanını yarın yeniden gelicek o webos olayını da sorarım.

Televizyon genel olarak çok güzel ama o ekran olayı aklıma takıldı. OLED logo yanığı olayını da sordum, bir kaç kişi de gördüklerini ama servis kumandasıyla 30 dk da tamirsiz halolduğunu söyledi. Hayırlı olsun sanada hocam.

• draw1907 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, açıkçası üzüldüm oled tv nin daha ilk açılışında da sorunlar olacaksa işimiz iş. daha dikkatli incelerim bende. iyi olduğunuz söylediğiniz, dün vatanda baya inceledim televizyonu ama tek göremediğim tv yayın kalitesi oldu, memnun musunuz hd ve sd yayın performansından kanal geçişlerinden, özellikle Türk kanallarıyla pek işim olmuyor, daha çok film ve ps4 ile kullanacağım ama yinede merak ettim.
  • quote:

teşekkürler, açıkçası üzüldüm oled tv nin daha ilk açılışında da sorunlar olacaksa işimiz iş. daha dikkatli incelerim bende. iyi olduğunuz söylediğiniz, dün vatanda baya inceledim televizyonu ama tek göremediğim tv yayın kalitesi oldu, memnun musunuz hd ve sd yayın performansından kanal geçişlerinden, özellikle Türk kanallarıyla pek işim olmuyor, daha çok film ve ps4 ile kullanacağım ama yinede merak ettim.

hocam sd yayına bakmadım ama hd yayınlar çok iyi. Kablo Tv ve Digiturk var evde ikisinde de baktım. Kanal geçişlerine bir şey diyemiyorum çünkü dahili anteni kullanmıyorum. Yayın kalitesi şüphesiz 10 numara. 1080p film ve ps4 içerisinde bf4 ile pvz oynadık onlarda da görüntü çok güzeldi.

yarın olsun hayır olsun inşallah.

• daha tv nin 15 mi 17 model oldugunu bilmeyen arkadaslar , logo yanigindan bahsediyor. izmir de olan arkadaslar daha detayli buyursun gelsin test edebiliriz.

oyunlardaki tepkime surelerinden , film performansina, HD yayin kalitesine kadar yeterince ideal bir televizyon

sizler 4K yayini kac tane duzgun bitrate i olan film izleyerek aliyorsunuzda, full hd yi kotuler oldunuz?
  • 4k tv'de 1080p film indirip yada netten film izleyen "vay kaliteye bak, iyiki 4k almışım" diyen tüketici toplumdan ne beklersin hocam

herkes bir 4k'dır tutturmuş gidiyor, hakkını vermek için o tvlerin 2160p.bluray.remux.hdr film indirmeleri lazım ki boyutları 60gb civarında geziyor. 2 saat keyif için günlerce eziyet.

4k alarak ileriye dönük yatırım yapanlar(yaptığını sananlar), 2 sene sonra gerçekten 4k yayının tam olarak oturacağını düşünüyor, bende o gün geldiğinde mağazalarda ledtvler yerini, 4000-5000 seviyesinde oled 4k tvlere bırakacağını düşünüyorum. LCD ler bitti, LED'ler başladı, led bitecek oled başlayacak.( bu burda dursun)
    bu tv'nin 4ksı yok, hdr si yok diye 2 sene sonra çöp diyerek 4k tv alanlarlar, 3 sene sonra oled 4k için tv tavsiyesi başlığında olacak.

• quote:

4k tv'de 1080p film indirip yada netten film izleyen "vay kaliteye bak, iyiki 4k almışım" diyen tüketici toplumdan ne beklersin hocam

Çok doğru tespit. Hiç tereddüt etmeden alınabilir.Bir haftadır bu oledin 2015 modeli olan 55eg910v modelini kullanıyorum.Tek kelimeyle muhteşem.

• Millet tutturmuş 4K ne 4K'sı native 4K içerik nerde ? 4K Blurayler bile çoğu sonradan restore edilmiş içerikler, real vs fake olayı var,bir kere 4k izlemek için 340x2160p 70+100 mbps arası bitrateye sahip olan içerik lazım + gerçek dolby vısıon hdr olucak'ki tad alasın ,bir kere bu hdr olayıda tam bir balon, pc'yi tv'ye takıp örnek veriyorum km player ile contrastı yada rgb +yuv seçeneklerini dahamakyajlayıp piyasa sunan yenilikçi ayağına pazarın ekmeğini yiyen üreticiler,adama sorarlar 1080p bluray remux neyine yetmiyor,1080p tam oturmuş sistem ,4 yıl oldu nerdeyse x265. HEVC codec saçmalığı bile native çalışmıyor ,yaşasın x264.AVC codec,adam oled almış halen 4k diyor deliricem o trt4k'nın leş yayınınamı sürekli bakıcak yahu etmeyin 30 mbps'yi geçtiği yok bitrate, pixseller bile belli oluyor ha gerçek 4k maçlar veriyor ok ama görüntü yok...oledi tv izlemek için alan almasın, oled sinema için alınır bende oled kullanıyorum, eg910v FHD modeli ve sürekli görüntü aktığı için sabit logo vs yok, ne burn ın ne başka birşey sıkıntı dert vs,,oled paneli i7 +gtx750 ekran kartlı pc'me hdmı 1.4 kablo ile bağlı..üreticiler yediler piyasayı 4k diye cepleri boşalttı, kapitalist sistem çalışıyor, eee hani 4k benim tv 3d ve 3d'yi 4k'dan çok ama çok daha seviyorum sırf derinlik yeter bir sürüde bluray ıso 3d'arşivim var,vermeyin 4k'diye satılan fahiş fiyatlı tv'lere onca para, hele LED aydınlatmalı çürümüş panellere para vermeyin onlarca, hiç almayın,oledalıcakanızda sinema için alın bluray remux indirin ohh misss birde dts ses sistemi kapa ışıkları zifiri karanlıkta siyahların tadına var

• gunaydin herkese

anlamazlar bosver , biz keyfimize bakalim.

konsol da bile adamlar ps4 pro icin 1080p guncellemeleri yayinliyor, daha keskin hatlar AA AF arttirmalar gibi. fullhd cozunurluk + stabil 60fps her zaman iyidir.

remux film izlemekte cabasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

gunaydin herkese

anlamazlar bosver , biz keyfimize bakalim.

konsol da bile adamlar ps4 pro icin 1080p guncellemeleri yayinliyor, daha keskin hatlar AA AF arttirmalar gibi. fullhd cozunurluk + stabil 60fps her zaman iyidir.

remux film izlemekte cabasi.

PS4 pro native 4k +60fps değilki olmayacakta,ancak 1440p 60fps versinde tamam,4k +60fps oyun tam verimli oynamak için gtx 1070ti ve üstü lazım bir kere 1080p gibi önem verilmiyorki 4k'ya ultra hd bluraylerden bahsetmiyorum bile bende yığınlan bluray remux arşivi var hepside paşa gibi 1080p,mesela sd ile hd arasında fark gözle görülür biçimde ama FHD ile 4K arasında o bariz fark yok işte ancak yakından yada 65 üstü panel ve mesefa max 3 metre anlamayan anlamasın zati en yeni mal demek iyi demek değilki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.