Şimdi Ara

55' TelevizyonTavsiyesi Önerisi? 4.500-5.000 arasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba hepinize, öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun bu zor günlerde, inşallah sağ salim atlatırız ülkecek bu günleri. Sonradan da sizden bi tv tavsiyesi isteyeceğim, bazı yorumları felan da okudum burdan elimden geldiğince de tabi; ancak farklı modeeleri kullananlar yazabilir diye bir de konu açıyorum.

Salonumun Boyu 585, eni 470 cm.
    Tekli koltuktan direk karşıdan izleme mesafesi 440 cm felan. üçlü koltukların orta hizzasından izleme mesafesi ise 310 cm felan.

Bu durumda bana hangi tvleri önerebilirsiniz? Kullanma amacım USB den film dizi takıp izlemek. Onun haricinde de Digitürkten maçları izliyorum.

Samsung UE55RU7440UXTK 55" 4.999,00 TL şu anda BURADAN BAKABİLİRSİNİZ

Samsung 55RU7400 55" 4.539,00 TL şu anda (ancak bunun satıcısı hb olmadığı için eledim sayılır) BURDAN BAKABİLİRSİNİZ

Samsung 55RU7090 55" 4.199,00 TL - (niye bu kadar ucuz, bilen kardeşlerim söylerse sevinirim) BURDAN BAKABİLİRSİNİZ

Samsung 55RU7100 55'' 4.249,00 TL - (Bu da uygun fiyatlı olması beni cezbediyor) BURDAN BAKABİLİRSİNİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombacimülayim -- 24 Mart 2020; 14:20:27 >

• Linkteki ürünün fiyatı dahada düşmüş 3999 olmuş. Kullanan varmı 55ru7090?
    https://www.hepsiburada.com/samsung-55ru7090-55-138-ekran-4k-uhd-smart-tv-p-HBV00000OKFD7
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Valla hocam ben de bilmiyorum kı, kullanan varsa keske yazsa. Ama fıyatı baya düşük geldı bana, dıger samsung cıhazlarına göre bıraz daha dusuk modellıdır muhtemelen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 55PUS7304 (IPS Panel) ve 55RU7440 arasındayım, ara sıra indirim gelirse diye 58PUS7304 (VA Panel) takip ediyorum. Aynı bütçe aralığında bakıyorum. Bildiğim kadarıyla 7090 eski model, akıllı kumandası yok, bu kadar para vermişken güncel modeli almak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mossberg -- 25 Mart 2020; 20:2:38 >
  • Mossberg kullanıcısına yanıt
    55RU7440 5.090 Olmuz bugün, dun 4.999 du. Bir de bu modellerın avi uzantılı vıdeıları,desteklemedıgı söyleniyor, dts ve dolby audıo da yokmus nasıl ıs anlamadım valla ustadım

• quote:

Orijinalden alıntı: bombacimülayim

55RU7440 5.090 Olmuz bugün, dun 4.999 du. Bir de bu modellerın avi uzantılı vıdeıları,desteklemedıgı söyleniyor, dts ve dolby audıo da yokmus nasıl ıs anlamadım valla ustadım
    Hocam sadece bu model değil SAMSUNG birçok modelnde dts ve dolby audıo yok bilginiz olsun.
  • quote:

55RU7440 50hz,Airplay destekli,Tizen işletim sistemi gerçekten hızlı,kumandası philips'e göre iyi.

58PUS7304 60hz,Dolby var,3 inç daha büyük,ambilight gerçekten güzel bir ambiyans katıyor.

Her ikisi de VA Panel.

Karşılaştırmalarda Samsung'un görüntüsünün daha net olduğu söyleniyor, Philips renk konusunda daha baskın.

Kafam çok karışık. 2 haftadır indirimlerini takip ediyorum 58PUS7034 4849 TL , 55ru7440 4600'e kadar düşmüştü.

55RU7440 iyi bir indirimde alınabilir.
  • Yani bu sıstemın ne ıse yaradıgını pek bilmiyorum ancak biri şöyle demıstı usbden fılm.ızlerken bazı formatların sesını mı algılamıyormus tv ne, öyle olunca da sessız fılm gıbı takılıyomussun Ha ben zaten sadece usbden film dızı ızlemek için alıcam,bır de lig macları. Yoksa normal lde tv acan biri değilim, evde de var hala kullanmıyorum bu amaclar dısında. Samsunga yönelmemın sebebı de panel mevuzusundan. Babamda samsung var halamda lg, o denılen muhabbetı acıkca hıssedebılıyosun tvde

Hocam o ambılıght mevzusuna cok takılmayın, iş arkadaşım aldı phılıps 55", bır yıl oldu, kullanıyomusun ambılıght ozellıgını dıye sordum, ılk alınca hevesle bı sure kullanıluyo da ondan sonra hiç kullanılmıyor. Dıger alt kısımdakı tvler nasıl acaba onlar abaktınız mı, ben konuda lınk ekledım, 4 bın cıvarı olan modeller

• quote:

Yani bu sıstemın ne ıse yaradıgını pek bilmiyorum ancak biri şöyle demıstı usbden fılm.ızlerken bazı formatların sesını mı algılamıyormus tv ne, öyle olunca da sessız fılm gıbı takılıyomussun Ha ben zaten sadece usbden film dızı ızlemek için alıcam,bır de lig macları. Yoksa normal lde tv acan biri değilim, evde de var hala kullanmıyorum bu amaclar dısında. Samsunga yönelmemın sebebı de panel mevuzusundan. Babamda samsung var halamda lg, o denılen muhabbetı acıkca hıssedebılıyosun tvde
    Hocam tercih sizin bu durumda sonucta aldığınız üründe usb den veya internetten izlersiniz neden mahrum kalaçaksınız

• Eyvallah üstadım, teşekkür ederim

Aslında 55RU7100 de fıyat performans olarak bana çok uygun geldi, yorumlarına da baktım genelde alanlar memnun, bı tek akıllı kumanda yok,normal kumandasını begenmemısler sadece, onu kullanan frlan bulsak aslında

• quote:

Eyvallah üstadım, teşekkür ederim
    Hocam şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • Sağolun hocam, Allaha emanet

• quote:

Aslında 55RU7100 de fıyat performans olarak bana çok uygun geldi, yorumlarına da baktım genelde alanlar memnun, bı tek akıllı kumanda yok,normal kumandasını begenmemısler sadece, onu kullanan frlan bulsak aslında
    RU7400 serisi RU7100 serisinden renk konusunda daha iyi diyorlar hocam.
  • quote:

Sağolun hocam, Allaha emanet
    Oyle ustadım ıllakı vardır da işte fazladan.300-500-1000 vermeye degecek kadar fark var mıdır? Q60 serısı var su anda, 5400 tl hbde, ona o parayı vermek deger mı, bılemedım. Yoksa aynı ısı bu yazdığım tvler de gorur mu ne zor bısey bu karar vermek

• bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    Evet önerilen bir model. Çok iyi yorumları var. Bende fırsat bekliyorım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 25 Mart 2020; 21:51:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eediz kullanıcısına yanıt
    Hangisi için üstadım?

• bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    55ru7100

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.