Şimdi Ara

55 inch tavsiye...max-5500-3 kriter arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm dostlar bana tv seçmeye ne dersiniz :)

Aşağıdaki topicte anlattığım kısa grundig macerasından sonra

https://forum.donanimhaber.com/grundig-55vlx8600-immensa-led-tv-inceleme--127178199

İthal bir tv almaya karar verdim.......Marka takıntım yoktur.
    Eski tv TOSHiba 40 inch küçük geldiğ için 55 almak istiyrum
    Toshibayı LCD vardı 7 yılını doldurdu sattım. hiç bir problemi de yoktu. sıfır gibiydi.

Alacağım tv Fiyat az daha eklesem max 5500 TL

% 60 tv izlenecek, geri kalanı haftada 3 - 5 film USB den.

SOracaksınız kriterlerin nedir?
    Ben bu iki temel kriter içinde nasıl bir TV istiyorum.
    Öncelik ve olmazsa olmaz 2 isteğim var,

Tv nin kalitesini uydu yayınlarında İnsan yüzlerinin gerçekçiliğine göre karar veriyorum ben.
    Yani insan yüzlerini gerçeğe en yakın gösteren ve de USB kayıt yapan 55 inchlik herhangi bir TV yi alabilirim.

Kriter listem öncelik sırasına göre
    1 - Mutlak güzel göstermeli
    2 - PVR olmalı
    3- SW lı veya cızırdamadan azıcık bas veren sesi olmalı

1 ci kriteri tam bulursam 2 ve 3 ü eleyebilirim.

Benim gibi az kriteri olan bir üye TV seçemez ise baska kimse de seçemez
    İnsan yüzlerini düzgün gösteriyorsa diğer renkleri ve ortamları da iyi gösterecektir. Hiç kuşkum yok bu konuda.

Önceki grundig tv de insan yüzleri ya parlak ya da normalden farklı soluk gösteriyordu.
    Ama ilk tv toshiba LCD de çok iyi görüntüsü vardı. pürüzsüz. tek eksiği 40 inch olması benim için
    Wifi veya int ile işim pek olmaz. Yotube ile telefonu eşleştiririm en fazla
    Bluetooth kulaklık ile film leri izlerim

USB disk, tv üzerinde sabit takılı duracak. Duruma göre film izlemek istersem direk kumandadan usb ye geçiş yaparım.
    Kanal sıralaması editlenebilir olmalı
    Yayın geri alma ve ileri sarma yani PVR tercih ederim

Tekno marketlerde hangi tv ye baksam karşısına geçince yansıma var. Bu artık kriter değil mi?
    Kanal geçiş hızlarından verim alacağımı sanmam ama en fazla 2 sn de değişen varsa çok iyi sayılır bence.
    Woofer var tercih edebilirim

Tv kanallarını deneyebileceğim bir bayii de tercih edebilirim satın almak için .
    Hatta İST Anadolu yakasında benim tv çok iyi diyen bir üye var ise tanışmak ve çayını içere musait bir günde görüntüsüne bile bakarım.
    Manuel görüntü ayarları yapılabilir olmalı.

Pek çok arkadaşımda LG ve philips led tvlerde görüntülerini beğenmiyorum, tabii o tv ler 3 – 4 yıllık.
    Tekno marketlerden alırsam mağazada ölü piksel ve ışık sızma testi istersem izin verirler mi?

Gerçi ışık sızma testi için karanlık ortam lazım........Boşuna servisle boğuşmadan mağazada bitireyim işi.
    Benim için önemsiz özellikler
    smart ve internet olayı bana göre değil, belki youtube açarım bir kaç kere. olmasa da olur.

4K medya henüz yaygınlaşmadı, onu da eleyeceğim ama baktığım özellikler genel de 4K veya 3D li tv lerde var.
    İnt PC den kullanılır.100 den fazla izlemediğim MKV film var...her geçen gün de artıyor

Led tv lerdeki ışık sızması sorunlarını cok okuyorum
    Benim ilk 3 kritere uyarsa izlemeye etki etmeyeceği için makul miktardaki ışık sızmalarını kabul edebilirim.

Seçtiğim ve düşündüğüm modeller.

Bu bilgilere göre Oled mi led mi almalıyım LED mi?
    Oled TV lerdeki ışık sızması durumu nasıldır?
    Görüntü olarak benim kriterlerimi OLED FHD tv ler karşılar mı?

Android tv ler bir yerde okudğuma göre kitlenme yapıyormuş

Sony den bu yüzden tırsıyorum
    Philips kağnı gibi menu hızını arttırdı mı acaba?

VA - IPS panel takıntım da yok
    Çünki VA panel övüldükçe firmalar hep IPS panel yapıyor ve bu işteki tezatlığa anlam veremiyorum
    8 veya 10 bit farkını tv den görebileceğimi hiç sanmıyorum

50 - 100 Hz olayına da takacak değilim. Gözle o kadar fark edilmez
    Bu yok hükmümdeki özellikler forumlarda bizleri pimpirikli yaptı, ürün seçemez olduk..

Şunu da hiç anlamıyoru zaten koca firmalar ışık sızmasını nasıl engelleyemiyorlar hayret..

Tru motiondimiing vs özellikleri de takmıyorum

Yansımasız tv modeli zaten hiç yok.

Düşündüğüm modeller, marka takıntım yok. pvr li modeller yazıyorum

LG 55EG910V Curved OLED Televizyon 3D – FHD – ses iyi
    http://www.hepsiburada.com/lg-55eg910v-55-140-ekran-full-hd-uydu-alicili-curved-3d-smart-webos-2-0-oled-tv-p-EVLG55EG910V?

LG 55UH850V - 4K - LED.3D.. sw var
    http://www.lg.com/uk/tvs/lg-55UH850V
    http://www.epey.com/televizyon/lg-55uh850v.html

Samsung 55MU7500 kitapta PVR var yazıyor...ama TV yi bilenler pvr yok diyor
    http://www.epey.com/televizyon/samsung-55mu7500.html

SAMSUNG 55KS8500
    http://www.epey.com/televizyon/samsung-55ks8500.html

LG 55 UH770V
    http://www.epey.com/televizyon/lg-55uh770v.html

LG 55uj701v
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-55uj701v-139-cm-55-4k-hdr-smart-tv-uydu-alicili-led-fiyati,235621.html

Veya bana uygun başka model ne önerebilirsiniz?

http://www.displayspecifications.com/en/comparison/95c71f611

Kabul ediyorum biraz zor biriyim.
    Bayram sırasında MALTEPE Carrefour da falan LG ve samsung bayilerine ve bir kaç yere bakacağım

en fazla 2 hafta içinde almak istiyorum
    http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/25578-50593-50594-78933-79704/lg-55uf950v_lg-55uh850v_lg-55uh770v_lg-55uj701v_lg-55uj651v/farklari/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 23 Haziran 2017; 9:5:40 >

• yazdıklarının hepsi çöp

alacağın tv sony 49XE9005 veya 55XE9005
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

yazdıklarının hepsi çöp

alacağın tv sony 49XE9005 veya 55XE9005

Kardeş ne yaptın sen, kriteri aldın uzayın tepesine attın.
    Normalde grundigten sonra aklımda sony vardı hep
    Ama andorid sistemin kitlenebilme ihtimalini sevemedim ben.

Yani çöp derken benim kriterlerime göre mi yoksa, genel sektörden dolayı mı?

Sen bu TV yi kullandın mı?
    Benim ilk kritere uyarsa ve 49 luğu da TR de var ise düşünebilirim?

Yarın SONY bayisi de uğrayacaklarımın arasındaydı zaten bir ihtimal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 23 Haziran 2017; 9:4:44 >
  • 1.Sony 55xe9005

2.Samsung 55mu8000 yada Sony 55xe8505

Bu tv ler bana göre şu anda en çok parasını hakeden cihazlar. Kriter 10 bit, va ve 100hz olmalı, birde direct led varsa (9005 direct diğerleri edge led aydınlatma) süper olur. Eğer çıkabiliyorsanız 6000 tl seviyesinde 9005 i alın, bu yıl parasını en çok hakeden cihaz bana göre.

Samsung KS serisi de iyidir ama çok fazla ışık sızması sorunu görüyorum kullanıcılarında. LG ye vereceğiniz paraya yazık (oled den bahsetmiyorum) , ips panel alacaksanız Sony 55xd8505 alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 23 Haziran 2017; 11:6:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55XE 9005 i 3 hafta önce Medya Markta test ettim.İzlenimlerimi kısaca aktarayım.

Görüntü kalitesi: Çok güzel.Paneli belli ki iyi seçilmiş.
    Kanal geçişleri:Uyduya bağlı olmadığından kanal geçişlerine bakamadık.
    İşletim sistemi: Android ve hiç hoşlanmadım.Ağır çalışıyor.
    Film/Video : Test için hazırladığım flash bellekle çeşitli video türlerini oynattık.
    Yüksek bitrateli 2 sample dışında hepsini tanıdı.mkv.ts.mp4 uzantılı hevc sıkıştırmalı videolar tamam. Yanlız bunların açılış süreleri çok uzun.

Oysa mahkeme kararı ile iade ettiğim eski 2013 model LG de açtıklarını 2 saniyede açıyordu.Aynı videoları 15 saniye beklediğimiz oldu.Çok uzun bir süre.

Altyazılar: Yaygın kullanılan subrip formatında 15 adet altyazılı film denedim.Altyazılar aynı klasörde ve filmle aynı isimdeydi.Bir kısmı 2 bazıları 3 altyazılıydı.Türkçe-İngilizce Fransızca şeklinde.
    Sorun 1:Altyazıları otomatik görmüyor.Her filmde siz tek tek gösteriyorsunuz.Halbuki default olarak birinci lisan yoksa ikinci lisan vs.ayarlanması lazım.(LG öyleydi.)
    2: Gördükleri altyazıarı da "1-2-3" şeklinde görüyor.Oysa tr.eng.fr gibi lisan kısaltması olmalı.Birini seçiyorsunuz istediğiniz değilse tekrar aynı şeyi yapıyorsunuz.Sadece Türkçe altyazı olan filmi bile elle gösteriyorsunuz.İşiniz var Filmi kapattınız tekrar açtınız altyazıyı tekrar gösteriyorsunuz.
    3 : Bazı hevc kodekli filmlerde hiçbir şekilde altyazıyı gösteremedik.Menü de altyazı yok diyor.Acaba koymayı mı unuttuk diye başka marka TV de denedik sorunsuz gösterdi.

Ancak satıcı genç android marketten MX player gibi ek oynatıcı indirince sorun çözülür dedi ama bence kendi sisteminde bu hatalar olmamalı.Filmlerin geç açılması olmaz.

Menü düzeni biraz karışık daha net ve kullanıcı dostu olmalı.
    Dar vakitte tesbitlerim bunlar.

Sonuç: 55" XE 9005 in paneli ve LG ya da Samsungun işletim sistemi birleşse ne güzel olur.... Ya da SONY 55" XE 9005 paneli sadece 4K tunerli üretip işletim sistemini çıkarıp (çünkü beceremiyorlar) yerine basit menü koysa böylece fiyatı da 2.500-3.000 TL yapsa biz de zidoo ya da himedya türü bir playerı alıp taksak ne güzel olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 23 Haziran 2017; 12:29:0 >

• Al işte o çok övülen X9005 şimdi benim için çöp oldu
    Filmin gec açılması ne demek

grundigte 4 k filmler bile 2 - 3 sn de açılıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Al işte o çok övülen X9005 şimdi benim için çöp oldu
    Filmin gec açılması ne demek

grundigte 4 k filmler bile 2 - 3 sn de açılıyordu

Bir tv nin dahili media playerı filmi geç açsa ne olur, erken açsa ne olur. Panelde önemli olan görüntü işlemcisidir, panel türüdür, siyah dengesidir vs.. Bu sizin istediğiniz şeyleri ufak bir media player ile çözersiniz. Smart ı hızlı olan kötü bir panel mi, smart ı yavaş olan iyi bir panel mi?

Bence yanlış kriterler ile tv arıyorsunuz. Yinede tercih sizin.
  • Ben TV ti tv izlemek için alacağım
    int kullanım benim için önemsiz

Film izleyecem en azından film seçerken kanal değiştirme hızında açılabilmesi gerekir.
  • sky__walker kullanıcısına yanıt
    Bilakis son derece önemli.6000 küsur para verip sadece TV izlenmez.Bu parayı TV de önümüze konulan diziler,açık oturumları,evlilik programlarını izlemek için vermiyoruz.Panele gösterdiği önemi işletim sistemine de göstermeli.O panelle film de izlenecek slaytta yapılacak,görüntü de aktarılacak.Su gibi olmalı.SONY markasına layık özel bir işletim sistemi üretmekten bu kadar mı acizler ki 3 te 1 fiyatına satılan grundiglerle aynı işletim sistemini kullanıyorlar!?

Beceremiyorlarsa yalın internet uygulamasında olduğu gibi tunerli yalın panel satacaklar biz de o zaman dediğiniz gibi bir TV Box ya da medya player alıp keyfimize bakacağız.Amma velakin fiyat ta ona göre olacak elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 23 Haziran 2017; 20:3:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

Bilakis son derece önemli.6000 küsur para verip sadece TV izlenmez.Bu parayı TV de önümüze konulan diziler,açık oturumları,evlilik programlarını izlemek için vermiyoruz.Panele gösterdiği önemi işletim sistemine de göstermeli.O panelle film de izlenecek slaytta yapılacak,görüntü de aktarılacak.Su gibi olmalı.SONY markasına layık özel bir işletim sistemi üretmekten bu kadar mı acizler ki 3 te 1 fiyatına satılan grundiglerle aynı işletim sistemini kullanıyorlar!?

Beceremiyorlarsa yalın internet uygulamasında olduğu gibi tunerli yalın panel satacaklar biz de o zaman dediğiniz gibi bir TV Box ya da medya player alıp keyfimize bakacağız.Amma velakin fiyat ta ona göre olacak elbette.

Siz smart ın maliyeti çok büyük oranda değiştirdiğini mi düşünüyorsunuz? Smart tipi uygulamalar, işlemciye yük bindirmekten başka birşeye yaramaz. Önemli olan saf panel performansıdır, en birinci kriter budur. Siz tv yi alıp slayt açıyorsanız bilemem, benim işim olmaz (bu arada Sony nin smart ını henüz deneyimlemedim), bunları yapmıyorum diye evlilik programı izleyicisi olmuyorum. Ben yoğun film izler, oyun oynar, belgesel ve birkaç ulusal kanal olarak ağırlıklı kullanıyorum. Arada sırada netflix kullanırım. Tv den sizin bekletiniz su gibi neye elimi atsam ışık hızıyla çalıştırsın, açsın diyorsanız piyasadaki mevcut cihazlarla işiniz biraz zor. Ayrıca 6 bin TL diye büyük para gibi belirttiğiniz, herşeyin olmasını istediğiniz tv nin aynı boyunu 16 bin TL yede bulmak mümkün farklı özelliklerde. Dolayısıyla neyle ne istediğinizi bence tekrar düşünün. Tv piyasasında öyle çok büyük paralar değil bu para. Sizin bu diğer saydığınız tüm şeyler bi tv de olmasa bile 200-300 tl ye akıllara zarar şekilde yaparım media player ile. Bununla birlikte Android işletim sistemi kullanan tv ler genelde bir parça yavaş olur, henüz 9005 i deneyimlemedim net birşey söylemeyeyim, yarın elime ulaşır ama 2 Grundig tv sahibiydim. Lütfen Grundig'in işletim sistemiyle bunları kıyaslamayalım. Paint ile photoshop u kıyaslamak gibi bişey olur.

Bu biraz tercih meselesi ama bana göre bilinçli bir kullanıcı asla smart konusunu panel özelliklerinin önünde tutmamalıdır.

• İade ettiğim 2013 model LG TV bu anlattıklarımı gayet iyi bir şekilde yapıyordu.Smart bağlantı özellikleri vs. her özelliğiyle çok iyidi.Tabi alıştık biraz da o nedenle beklentim yüksek.Diğer başlıkta anlattım 4K meselesi yüzünden 2.5 sene kullanıp iade ettim.

Ben görüntü kalitesine önem verdiğim için 2010 yılında düz 42" Philips Cineos PFL 9704 TV aldım.Halen kullanıyorum ve gelen giden hayran kalıyor.Sonuçta Sharp panelli Fransa üretimi bir TV.

55" bir TV arayışıyla 55"LG LA970V yi almıştım.Her şeyiyle 4/4 lüktü.İstediğim bütün özellikler fazlasıyla mevcuttu.Fakat 4K ve HEVC kodek desteğinin olmadığı sonradan ortaya çıkınca dediğim gibi iade ettim.

Şu fiyatlara ve ortada TV diye dolaşan çöplere baktıkça hafiften pişman olmaya başladım maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: turoktr

55" bir TV arayışıyla 55"LG LA970V yi almıştım.Her şeyiyle 4/4 lüktü.İstediğim bütün özellikler fazlasıyla mevcuttu.Fakat 4K ve HEVC kodek desteğinin olmadığı sonradan ortaya çıkınca dediğim gibi iade ettim.

Bilmediğim için soruyorum
    4K yok derken Receiver 4K değil doğru mu?
    Hevc codec MKV filmlerde mi işer yarıyor?
    Ben 1080p 10 - 20 gb lık film izlerim genelde.

970V de HD kanallarda insan yüzleri nasıldı?

Edit : inceledim evet gercekten iyi TV miş
    Şimdi hiç bir yerde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Haziran 2017; 0:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Ben TV ti tv izlemek için alacağım
    int kullanım benim için önemsiz

Film izleyecem en azından film seçerken kanal değiştirme hızında açılabilmesi gerekir.

gel seni de 49XE9005 listesine yazalım

https://forum.donanimhaber.com/49-sony-49xe9005-urunu-yurt-disi-fiyatiyla-almak-isteyenler--126192739
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı
    gel seni de 49XE9005 listesine yazalım
    https://forum.donanimhaber.com/49-sony-49xe9005-urunu-yurt-disi-fiyatiyla-almak-isteyenler--126192739

O konuyu da inceledim
    O tv TR de yok ve geleceği mechul
    Evde şu anda cocuk odasındaki 55 ekran tüplü tv var
    10 gündür tv yok evde, cok acele etmiyorum ama, sizinki mechul bir bekleyiş ve bana göre değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Haziran 2017; 0:50:56 >

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    TV nin tuneri 4K yı desteklemiyordu.Panel 30p idi.HDMI girişi 2.0 değildi.HEVC kodek desteği yoktu vs.Yani donanımsal olarak 4K yı TV yayınlarını ve buna uygun video formatını desteklemiyordu.Sizin de alıntıladığınız konuda uzun uzun anlattım.

Görüntü kalitesi 30p ye kadar tüm yayın ve videolarda kaynağın elverdiği oranda çok iyidi yüzler dahil.

Bilinen tüm inceleme sitelerinde mevcut özelliklerine göre tam puan almış belli başlı TV.lerden biriydi.

HEVC kodek ya da H.265 (High efficiency Video Coding),HD yayınlarda kullanılan H.264 e göre çok daha fazla veriyi daha az bant genişliğinde sunan bir video sıkıştırma standardıdır...Bu nedenle HDMI 1.4 kablolarla aktarılması güçtür.HDMI 2.0 giriş/çıkışı ve buna uygun kablo standardı, veri aktarımında oluşacak darboğazı engellemek amacıyla bu yüzden çıkmıştır.

Umarım kısaca anlatabildim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.