Şimdi Ara

55.000 tl ya kadar araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

55 bin liraya kadar bir araç Öner'iniz var mi ?

Suanki aracım Skoda fabia dizel 2007 model ve yakında satıyorum nasipse ve kasımda askere gidiyorum.
    Döndüğümde Yen'i bir araç almayı planlıyorum ama bu defa biraz daha konfor odaklı bir araç almaya niyetliyim.

Baktığım araç çok eski olmamamali km 120-140 bin den fazla olmamalı eğer mümkünse dizel

Otomatik olmasına gerek yok. Manuel sorun olmaz.

Benzinli araç alırsam lpg ki olmalı mi emin değilim. Daha önce hiç lpg li bir araç kullanmadım ve sorun çıkartır mi emin olamıyorum

Şimdiye kadar aklıma gelen araçlar.
    Skoda Octavia
    Opel astra hb/sedan
    Hyundai elantra
    Toyota corolla/ auris
    Sedat Ibiza
    Skoda fabia 2014 ve üzeri modeli
    Hyundai accent

Bu araçlar dışında. Ne olabilir veya bu listedekilerden hangisi daha iyi olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 20 Eylül 2017; 22:4:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fabia 1.2htp 2012 kullanıyorum ve bende yazın satip max 55.000 tl butceli araç almak istiyorum... Ayni bendensin...

Konfor odakli dediğiniz için biraz segment buyutmelisiniz yani B segmenti aracinizi satip tekrar B segment araci almanizi tavsiye etmem dolayisiyla Fabia ve İbiza'yi elerim. Konforsuz ya da kalitesiz oldugndan degil küçük kalıyor biraz ve bu yüzden C segmente odaklanmanizi öneririm.

Ben bu fiyat araligina 2012+ 1.33 Auris bulabildim fakat cekmez diyorlar. 1.2vti 2013 model 308 bulabildim fakat motoru pek canli değilmiş diyorlar.

Astra J bulunabilme sansi az da olsa var. Zaten sifir sedanlari 64 bin tl.

Eski kasa Octavia bulunabiliyor yani 2012 ve altı. Yeni kasa 2013 model bulabilsem hic kacirmam en iyisi bana göre.

Bir de Rapid var hocam. B+ segment diye geciyor hem konfor hem genislik, hacim vaad ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Güzel bir Octavia bulsam hemen alırım. Araba çok hoşuma gidiyor. Özellikle genişliği.

Bu araçların dusuk km olanı yok dizelde.

Fabia yazmamın sebebi Yen'i tasarımı çok güzel ama iç malzeme kalitesinde benim arabadan kötü. 1.2 dsg test sürüşü yaptım araca oldukça güzel hızlanıyor.

Aklımı çelen ve tasarımı hoşuma giden diğer bir araç auris Yen'i kasası da güzel ama bir önceki kasa daha hoş duruyor ve gücüm buna yeter.

Ben kendi aracıma hız sabitleyici da taktırdım serviste ve Yen'i alacak olduğum aracın olmazsa olmazı hız sabitleyici olacaktır.

• Octavia gonlumun efendisidir lakin maddiyat ortada fiyatlar uçuk.

Hocam bu fiyat aralığında en mantiklisi Auris duruyor yeni kasa bir Auris alinabilir ama dedigim gibi 1.33 benzinli 2013-2015 model düşük km bulunabiliyor ve hiz sabitleyici de mevcut.

Motor tatmin etmezse model dusecek ve motor yukselecek 1.6 olacak ve km de daha yuksek olacak haliyle.

Söyle bi ikilemde kaliniyor yukarda belirttiğim gibi: ayni paraya ya düşük hacimli yuksek modelli yeni araç ya da yüksek hacimli düşük modelli eski araç... Ben bu ikilemden modeli yüksek motoru düşük olsun yönündeyim. Bütçe yetse hem modeli yuksek olsun hem hacmi yuksek turbolu olsun derim ama malesef...

• Dostlar peugeot ta 308 di sanırım o sedan olanları. Dizel full paketi 69 bin tl idi. 2017 0km dizel araba o fiyata zor bulunur bence. Öğrenciyim bende 55 bine hatchback dizel araç bakıyorum ama babamın kafasına baya yattı almayı düşündü

• Askerden sonra bak bence hocam.

Son 6 aylık durum devam ederse askerden sonra ile şimdiki fiyatlar arasında 10-20 bin oynama olabilir.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar ne anlamda oynar ? Asagi mi yukarı mi ?

• LPG li 1.6 motorlu bir avensis 2010 model

Nasıl bir araç sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 21 Eylül 2017; 9:51:56 >
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt
    Yukarı maalesef.

Aşağı olması pek olası değil.

Kasımda git nisan mayıs gibi gel... Çok şey değişir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.