Şimdi Ara

54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
5
Favori
321.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kenan İmirzalıoğlu'da burada yapmış askerliği
    http://www.1turk.net/haberler/h/1691

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AS50 -- 10 Aralık 2009; 11:39:10 >
  • Arkadaşlar ilk bilgileri ben paylaşmış olayım:

- Edirne soğuk bir yer. Tahmin ederiz. O yüzden burası da soğuk olacak. Ama askerde sıcaktan daha iyidir soğuk diyorlar. Yani zâten kışın askerlik yapacağımızdan buna hazırlıklıydık.
    - Buradan dağıtıldığımızda yine Edirne içinde kalıyormuşuz.
    - Acemilik sağa dön, sola dön vs. ile geçeceğinden nasıl geçtiğini bile anlamazsınız diyorlar.
    - Bazı yerlerde sürekli denetleme yapıldığı yazmış. Bunun için moralimizi çok bazmayalım. Çünkü her yerde denetleme olacak. Aralık'ta gidenler zâten genelde tam denetim zamanlarına gidermiş. Ayrıca arkadaşım tam 5 denetleme gördüğünü ama, hepsinden de yırttığını söyledi. Dolayısıyal sorun etmeye gerek yok. Sorun olacaksa da bir şekilde bitecek.

Aslında gerçek bilgiler vermek isterdim ama, bulabildiklerim bu kadar. Hiç değilse bunları paylaşayım dedim. Şimdiden hayırlı tezkereler arkadaşlar. Bol şans hepimize.

• 54’ üncü mekanize piyade tugayı edirne’de ikamet etmekte olup bünyesinde, merkez, süloğlu, karaağaç ve kestanelik komutan yardımcılıkları ile bir adet de sınır taburu bulundurmaktadır.
    trakya bölgesi, bilhassa yunan ve bulgar sınırlarında bulunan edirne yoğun tatbikat ve denetlemelere tabii tutulan, amiyane tabirle sürgün bölgesidir. bir kaç istisna dışında burada askerlik yapacakları ızdırap dolu günler beklemektedir.
    325 k.d. olarak merkez komutanlığa teslim olmamıza müteakiben acemiliğimizi ifa ettiğimiz karaağaç ve süloğlu kışlalarına gönderildik. bendeniz süloğlundaydım. her şey azami nizam, intizam içerisinde, her yere uygun adım ve marş söyleyerek gidiliyordu. daha sonra duyduğumuz kadarıyla biz buz gibi havada parmaklarımız donana kadar eğitim yaparken karaağaçdakiler askeri gazinoda bir filmi bitirip diğerine geçmekle meşgullermiş.
    derken ustalığım karaağaç a çıktı, ilk başta doğal olarak, “eylemsizlik” ve “status quo bias” dolayısıyla süloğlunu terk etmek istemedim, en nihayetinde ne kadar disiplinli de olsa bir ay süresince bildiğim, öğrendiğim bir yer olmuştu, direk bir karaağaç bilinmezliğine gitmek istemiyordum ama çektiğim kura karaağaç ı istikamet gösteriyordu.
    karaağaç edirne merkeze 4 km uzaklıkta, şehrin yanı başında meriç nehrinin ardındaki tek türk kara parçasını korumakla mükellef, bir askeri birlik. süloğluna kıyasla çok daha rahat bir ortamı var. süloğlunun o katıksız askeri atmosferinden uzak, selimiyenin minareleri gözüküyor, etrafınızda siviller var. öyle ki süloğlundaki acemilikte yer gök askeriye olduğundan bir başka hayatın olduğunu unutabiliyorsunuz ki bu da üzerinizdeki kederi, stressi beşe katlıyor, karaağaç öyle değil. dışarıdan yemek sipariş edilebiliyor vesaire, sivil hayatla iç içe.
    kısa dönemlere şoförlük yaptırılmıyor diye olur olmadık ehliyetiniz olduğunu söylemeyin, bendeniz mercedes unimog umla edirne sathı içerisinde arşınlamadık yol bırakmamakla birlikte, bol bol da çorluya sefere gittim.
    velhasılı kelam, edirne güzel şehir, ciğeri, kızları meriç nehri şahane lakin askeriyesi ise bir o kadar zorlu. sizi öldürmeyen şey güçlendirir* diye kendinizi avutarak sayılı günleri geçirmekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. üstelik de edirnede kızların teklif ettiğine dair çeşitli rivayetler de var.

(ekşi sözlükten alıntıdır..)

• tertiplerin bende edirnedeyim hakkımızda hayırlısı ne ise o olsunnnnnnnn :) inşallahh adam gibi adamlara denk gelirizde çabucak biter birde orda birbirmizi buluruzz gerçi yatakhanede donanım haber diee yüksek seslee bağrışalım elbet bulurz birbirimizii :)

Aday No 46227
    Adı ve Soyadı ZAFER ATAŞ
    Baba Adı MÖHRETTİN
    Doğum Yeri GAZİOSMANPAŞA
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branş
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 54'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI EDİRNE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenpachi Zaraki

...
    gerçi yatakhanede donanım haber diee yüksek seslee bağrışalım elbet bulurz birbirimizii :)
    ...

• quote:

Orijinalden alıntı: AS50

quote:

Orijinalden alıntı: Kenpachi Zaraki

...
    gerçi yatakhanede donanım haber diee yüksek seslee bağrışalım elbet bulurz birbirimizii :)
    ...

KATILIYORUM ZATEN TOPU TOPU KAÇ KİŞİ OLACAZ ORDA

ANKARADAN GİDENLER BEN BİLETİMİ ALDIM SAAT 10 SON 2 YER KALMIŞ HABER VERİYİM

• Sürgün yeri diyorlar ne iş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoNTurQ

Sürgün yeri diyorlar ne iş?

AYNEN ÖYLEYMİŞ KARDEŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: 331Gokhan

quote:

Sürgün yeri diyorlar ne iş?

AYNEN ÖYLEYMİŞ KARDEŞ

Sürgün yerinin dezavantajı ne?
  • 54.Mekanize Msn Grubu

group907124@groupsim.com
  • arkadaşlar EDİRNE OTOGARINDAN sonra nasıl gidilir buraya...
    güzergâhı ayrıntılı yazar mısınız?
  • quote:

arkadaşlar EDİRNE OTOGARINDAN sonra nasıl gidilir buraya...

Tertip minibüsler varmış. Kolay yani ufak yer merak etmeyin
  • quote:

quote:

elimizde çantalarla dolaşmayalım da sonra...
  • arkadaşlar face.de grup var 331. dönemler için, yarın yola çıkcam ben de inş. denk gelirseniz şayet benim ismim kerem :D ... 331.Dönem Aralık 2009 54'ÜNCÜ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KIYIK EDİRNE'yi beklycez bakalım 155gün :)...
  • quote:

quote:

quote:

elimizde çantalarla dolaşmayalım da sonra...

Tertipler bir organizasyon yapsak da bereber giriş yapsak

• Merhaba
    Şanluıurfadan oraya bende geliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkirmic

Merhaba
    Şanluıurfadan oraya bende geliyorum.

Tertip buyur gel...
  • Arkadaşım neden yarın teslim oluyorsun? Uzak bir yerde misin? Şansın varsa 12'sinde teslim ol derim.
    11'inde gitmek hiç akıl kârı değil vallahi. Bu arada, arkadaşlar buranın birkaç yeri varmış herhâlde. Merkeze gidip oradan ayrılıyormuşuz. Hayırlısı.

Burada yazın askerlik yapmanın berbat olduğunu söyledi herkes. Çok fazla sivrisinek olurmuş. Onun dışında kışın zâten soğuk. Ben açıkçası moralimi çok bozmuyorum. Sürgün yeri diyorlar da, arkadaşlar, beterin beteri her zaman vardır. Gidince oraya nasıl bir yer olduğunu görürüz. Bir de, böyle bir zamanda batıda askerlik yapmak bana kalırsa biraz da şans. Ortalık epey karışık çünkü.
    Hepimiz için hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [E]nigma

Arkadaşım neden yarın teslim oluyorsun? Uzak bir yerde misin? Şansın varsa 12'sinde teslim ol derim.
    11'inde gitmek hiç akıl kârı değil vallahi. Bu arada, arkadaşlar buranın birkaç yeri varmış herhâlde. Merkeze gidip oradan ayrılıyormuşuz. Hayırlısı.

Burada yazın askerlik yapmanın berbat olduğunu söyledi herkes. Çok fazla sivrisinek olurmuş. Onun dışında kışın zâten soğuk. Ben açıkçası moralimi çok bozmuyorum. Sürgün yeri diyorlar da, arkadaşlar, beterin beteri her zaman vardır. Gidince oraya nasıl bir yer olduğunu görürüz. Bir de, böyle bir zamanda batıda askerlik yapmak bana kalırsa biraz da şans. Ortalık epey karışık çünkü.
    Hepimiz için hayırlı olsun.

Tertip yarın gitmiyoruz ki. Cumartesi için bu konuşmalar...

• quote:

Tertip yarın gitmiyoruz ki. Cumartesi için bu konuşmalar...

Pardon o zaman. :)
    Bu arada, Kenan İmirzalıoğlu da burada yapmış askerliğini. Ne ilginç. O kebap yapmıştır gerçi. :)
    Birlik içinde İş Bankası bankamatikleri varmış.
    Kıyık denilen yer de merkezde Şükrü Paşa Kışlaşı'nın olduğu yermiş.
    Nöbet manyağı olmamız bekleniyormuş usta birliğinde. Eğer ustada da burada kalırsak. Ama orada askerlik yapan biri şehir merkezinde bir yer, çok güzel dedi. İçimizi ferah tutalım arkadaşlar. Her şeyin hayırlısı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.