Şimdi Ara

54. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANLIĞI - EDİRNE (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
335
Cevap
5
Favori
321.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    online olarak yaptım.Yapacağına sanmıyorum benim askerlik şubem şişli,işlem yaptığım şube yenimahalle/ankara.
  • ufuk_eryılmaz U kullanıcısına yanıt
    Anladım hocan ben de şubeye gidip bir sorucam olmazsa.sevk tarihleri seçimler nedeniyle değişmiş diyolar bir de
  • Nickbulamadımggg N kullanıcısına yanıt
    Seçimden dolayı 1 hafta geç gideceğiz.Benim teslim tarihim 13.08.2014 ben 11'de giderim:)
    Hocam ben şimdi sevk işlemimi yapsam çıktıyı sonra alabiliyo muyum acaba ya ben de 4-8 gözüküyo hala merak ettim :)
    Bilmiyorum ben direk indirdim kusura bakma yardımcı olamadım.Bu esnada isim nedir?
    Estağfurullah sağ olasın isim Tolga hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Memnun oldum Tolga görüşmek dileğiyle,hayırlı teskereler:)
  • Ustalığı süloğluna çıkanlar haberleşelim.

Süloğlu hava savunma benimde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ACEMİ 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI KH. VE KH.HİZ.BL. / BURDUR MERKEZ / BURDUR USTA 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ TNK.TB.KH. VE KH.BL. / EDİRNE SÜLOĞLU / EDİRNE SINIF : TANK S.A BEYLER AYNI YERDEYIZ
  • beyler bu mekanize piyade karargah bölükleri ne iş yapar benimde tekirdağa çıktı usta birliği.
  • Eğitim Birliği : 3 ÜNCÜ P.EĞT.TUG. 58 İNCİ P.EĞT.A.K.LIĞI KH. VE KH.HİZ.BL. / BURDUR MERKEZ / BURDUR

Esas Birliği : 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 2 NCİ MKNZ.P.BL. / EDİRNE MERKEZ / EDİRNE
    Hocam Hayırlı olsun.. Muhtemelen acemiliğin başlamıştır. Düşebileceğin en güzel yere düşmüşsün usta birliği için. Gitttiğinde bunu çok iyi anlayacaksın. Karaağaç Kışla Karargah bölüğü seninki.
  • Vay be askerliğimi 5 yıl önce burada yaptım. Gece tuttuğum 2 saat nöbet dışında pek de askerlik yaptığımı söyleyemem. İlk olarak 3.Hudut Taburu 3.Hudut Bölüğüne teslim oldum. İlk günden bölük yazıcısı oldum çok değil 2 hafta sonra Edirne merkezdeki General Şahap Tuncer Kışlası Tugay Karargah bölüğüne seçmelerde aldılar. Bilseydim kesinlikle seçilmek istemezdim. Tugay Karargah Merkez şube'de memur gibi sabah 8 akşam 6 mesai yaptım. Genel evrakdan sabah yazılar geliyordu tek tek okuyup cevap yazıyordum önce ilgili astsubaya teslim ediyordum o da şube müdürü yüzbaşıya imzalatıp kurmay başkanına ve tugay komutanına çıkıp imzalatıyordu. Bölük yazıcısı denen şerefsiz ile nöbetler yüzünden az ters düşmedim. Son 1 ayında şube astsubayını da ikna edip Süloğlu'na tertip emrini yazıyordum ki insafa gelip vazgeçtim. Galatasaray'lı yönetici Abdürrahim Albayrak'ın oğlu Yasin Albayrak'da vardı. Adam delikanlı gibi hem nöbetini tuttu hem de askerliği ufak tefek olayları saymazsak bizden farksız yaptı.
    Zimmet Osman vardı çoktan gitmiştir herhalde. Sağda solda gözüne çarpan ne kadar gereksiz şey varsa yakaladığı askere zimmetlerdi :)

Edirne kışları hariç çok güzel yer. Tavuk döneri ciğerinden güzel. Sabahları dışarıdan menemen bile getirtip kahvaltı yapabiliyorduk.
    Karaağaç'ta askerlik yapacaklar bol bol su taşkınlarına şimdiden hazırlıklı olsunlar. Genel itibari ile devre kaybı askerleri ve sorunlu adamları veriyorlar. Kestanelik'de bulunan kışlada askerlik özellikle cezaevi'nde rahat ama sıkıcı geçer. Süloğlu bildiğiniz askeri kışla. Sanırım 3. Mekanize P.Tb. vardı topçu birliği olarak. Uzun dönemler için söylüyorum teslim olduktan yaklaşık 2 hafta sonra sizlere mülakat yapacaklar. Kendi bölük komutanınıza inanıp çiftçiyim demeyin. Ne yapabiliyorsanız söyleyin. Hiç olmazsa askerde işinizi yapar vaktinizi sıkılmadan doldurursunuz. Dövmeniz ve façanın varsa 100 takla da atsanız seçilemezsiniz seçmezler!!. Hatta kafası kırık bir astsubaya filan denk gelirseniz sizi herkesin içinde yerin dibine sokabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cologne -- 27 Ağustos 2014; 11:11:50 >

• 357. dönem 54 üncü mknz. p. tug. kh. ve kh. bl. edirne/merkez çıkan arkadaş var mı yada burda askerliğini yapmış yakın dönemde biri varsa bilgi verebilir mi?
  • Selam. Ben de kısa dönem er olarak acemiliği Amasya'da ve ustalığı da 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 3 ÜNCÜ HD.TB. 1 İNCİ HD.BL. / EDİRNE MERKEZ / EDİRNE'de yapacağım. Öğrendiğim kadarıyla bu bölük Karaağaç'taymış. Arda Bölüğü dedikleri yermiş.
  • 351 KD Süloğlu Edirne

Topçu taburu 5. BT....

Süloğlu köy kasaba arası bi yer.... çarşı izininde edirneye gidiyorsunuz 4 tl karşılğında.... 30 km... yarım saat sürüyor...

Yazıcıydım ben... ama nöbette tutuyorduk... ana kapı nizamiye nöbeti bizdeydi...

nöbet tutulacak en iyi yer burası.... 15-20 dk sadece nöbet yerine gitmek sürüyor....

Gece garaj nöbeti oluyo.... orası daha yakın... ama ıssız... bi ara taş atıp milleti korkutan biri dadanmıştı....

Allahlık bi yer... komutanlar iyidi allahtan... yok hiç cekilmez... tek tavsiyem yazın gidin.... kışın karda kışta nöbet falan tutulmaz....
  • 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI EMN. VE MHF.TK. / EDİRNE MERKEZ / EDİRNE bilgi verecek var mı ??
  • pato kardeşim benimde usta birliği 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE
    KH.BL. / EDİRNE MERKEZ /
    bu facebookdan falan gruplara üye olduydum 400-500 kişiye baktım 1 kişi bile benimle aynı yere çıkmış değil diyordum seninle aynı yer sayılır :) Acemilik neresi çıktı senin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patasana67 -- 27 Nisan 2015; 11:47:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: patasana67

pato kardeşim benimde usta birliği 54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG. KH. VE
    KH.BL. / EDİRNE MERKEZ /
    bu facebookdan falan gruplara üye olduydum 400-500 kişiye baktım 1 kişi bile benimle aynı yere çıkmış değil diyordum seninle aynı yer sayılır :) Acemilik neresi çıktı senin ?

aynen kardeşim edirne 3-4 kişiyi geçmiyor grupta 2 kişi var onlarda suloğluda benim acemilik manisa senin acemilik neresi
  • arkadaşlar var mıdır 360.dönemde süloğlunda ustalık yapacak olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi1907 -- 24 Temmuz 2015; 16:24:36 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.